Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Heh... Gdyby nie spigeny, to wymienial bym telefon co kilka miesięcy. Niestety, niezdara ze mnie i telefony zaliczają u mnie kafelki w kuchni, beton w garażu, chodnik - dobry futerał daje radę.
Kiedyś mając służbowego iphona wydrukowałem sobie logo HTC i wsadziłem pod taki plastikowy półprzezroczysty case. Koledzy pukali się w czoło, a ja miałem fun :D

A co do czepiania się podróbek... To w ogóle nie ten temat. Moje blurby były o tym, że wkurza mnie że niezależne firmy powielają kształt i kolor budsów apple, mimo że wcale nie jest najfajniejszy, a na pewno nie dla wszystkich. I że można lepiej. I że nie widzę sensu, bo japkarze i tak kupią japko.

No ale może faktycznie są ludzie, którzy potrzebują takich sprzętów, z powodów które dla mnie są niezrozumiałe, ale są ich. Więc niech im idzie ma zdrowie. Pis and low.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości kolegi @Lord Rayden miałem okazję posłuchać AZ80, wszystko w nich stoi na wysokim poziomie od wygody, poprzez jakość wykonania, dźwięk i kończąc na appce jednak zostaję z FW5 które grają mi jakoś lepiej.

 

Słuchał ktoś HiFiMan Svanar Wireless?

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, vonBaron napisał(a):

 @Lord Rayden

Słuchał ktoś HiFiMan Svanar Wireless?

https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-svanar-wireless-recenzja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcecie kupić FW5 ze względu na LDAC to sobie odpuście bo działa on w tych słuchawkach jak chce. Raz działa świetnie przy pełnej prędkości 909kbps a raz są zacinki i i glitche na 606kbps. Nie ma to związku z otoczeniem. Fiio twierdzi że trzeba smartfon z Snapdragon Sound a według mnie słuchawki mają za słabe anteny żeby LDAC działał poprawnie,

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.08.2023 o 10:22, wwd napisał(a):

Przyszły Moondrop Space Travel z shenzhenaudio.com. Strojenie podobne do Truthear Hola, grają podobnie z mniejszym dołem, choć mam wrażenie że Hole lepiej. Ale nie jest źle.

 

Przyszły i do mnie.

Nigdy nic ze stajni Truthear nie słyszałem, więc nie potwierdzę.

 

Co natomiast mogę powiedzieć: Space Travel grają zaskakująco dobrze.

Nie chcę ich porównywać do IEMów, bo w moim odczuciu są czymś pomiędzy nimi a pchełkami - komfort noszenia jak w pchełkach, granie raczej otwarte (ze świetną sceną), ale przy tym kiepska izolacja od dźwięków świata zewnętrznego.

 

Pierwsze wrażenia po ich otwarciu i obejrzeniu: mieszanka dziecięcego podekscytowania niczym zabawką z Happy Meala oraz krytycznego, dojrzałego spojrzenia na ich jakość.

 

Etui jest bardzo pomysłowe i jego budową Moondrop bardzo wyróżnia się na tle innych. Bałbym się jednak wrzucić je do plecaka, nie opakowując go w jakiś inny case. Port ładowania na spodzie - z punktu widzenia inżynieryjnego jest to ułatwienie. Z punktu widzenia użytkownika - tragedia.

 

Same słuchawki są leciutkie i wygodne, ale - wracając do analogii McDonald's - tandetne. Gołym okiem widoczne linie pasowania plastiku.

 

Niemniej: na mojej twarzy ponownie pojawił się wielki banan, gdy MST włączyłem i usłyszałem dźwięki systemowe - tj. świadczące o parowaniu, połączeniu, rozłączeniu. Chyba tylko największy mruk się nie uśmiechnie, gdy do jego uszu dotrze komunikat "tu-tu-tu" podczas łączenia, wypowiedziany słodziutkim głosem niczym z anime. "Disconnected" to również miód na uszy.

Cudowna odmiana po tych wszystkich bezdusznych syntezatorach, z którymi do tej pory miałem do czynienia.

 

Kolejna łyżka dziegciu: aplikacja mobilna. (tragi)Komedia. Wersję na Androida musiałem ściągać ze strony Moondrop, bo oficjalnie na Google Play Store nie jest dostępna (?). Wewnątrz interfejs i funkcjonalność niczym z projektu zaliczeniowego w szkole średniej. Brak możliwości sterowania głośnością z poziomu słuchawki - trzeba sięgać po źródło. Trzy ustawienia EQ - "Reference", "Basshead", "Monitor". Nie za wiele różniące się od siebie, z czego "Reference" wypada dla mnie najkorzystniej, pośrodku.

 

Stabilność połączenia i zasięg: mimo proklamowanego Bluetooth 5.3, trudno tu o superlatywy. Potrafią mi nieco ścinać nawet w momencie, gdy źródło leży półtora metra dalej. Dwie ściany uniemożliwiają odsłuchy. Wydajność na poziomie zwykłego 5.0

Nie wypowiadam się na temat ANC, bo ze względu na prawie nieistniejącą zdolność pasywnego tłumienia szumu, nie widzę sensu w wykorzystaniu ich w hałaśliwym środowisku.

 

Dźwięk: cóż, ten jest tak przyjemny, że wszystkie powyższe minusy chowają się do kąta.

Nie jest efekciarski, co najwyżej delikatnie rozrywkowy - choć dużo w nim neutralności i dojrzałości. Bardzo podoba mi się sposób obrazowania sceny - jak wspomniałem wyżej, niczym z pchełek.

W innych TWSach (Liberty 2 Pro, Bowie EX) byłem w stanie wysłyszeć nieprzyjemne, kłujące mnie górki. Tutaj tego nie ma.

 

Czy mogę je polecić?

Tak. I to nie tylko za ich śmiesznie niską (około 100 zł) cenę.

 

Ale prawdopodobnie nie podejdą osobom ceniącym tzw. premium build.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

Dźwięk: cóż, ten jest tak przyjemny, że wszystkie powyższe minusy chowają się do kąta.

Nie jest efekciarski, co najwyżej delikatnie rozrywkowy - choć dużo w nim neutralności i dojrzałości. Bardzo podoba mi się sposób obrazowania sceny - jak wspomniałem wyżej, niczym z pchełek.

Jest jak piszesz, grają przyjemnie ale zalatują trochę pchełkami.

 

7 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

Nie wypowiadam się na temat ANC, bo ze względu na prawie nieistniejącą zdolność pasywnego tłumienia szumu, nie widzę sensu w wykorzystaniu ich w hałaśliwym środowisku.

Pasywnie nie tłumią ale sprawdź je, bo u mnie w pracy jest spory hałas i dużo z niego wycinają, że nie trzeba jakoś podgłaśniać muzyki aby usłyszeć.

Pewnie można by było bardziej uszczelnić kanał tipsami, ale ja tego nie znoszę i TRI Clarion siedzą dobrze chociaż coś przepuszczą.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Luqart napisał(a):

Kupiłem WF-1000XM5 i w kwestii ANC nie mają nawet podjazdu do WH-1000XM5.

Nadal jak ktoś chce porządnie odciąć się od otoczenia to WH-1000XM5, analogiczne Bose lub Apple. Reszta świata nie ma nawet podjazdu.

Pamiętaj że diametralnie różnią się konstrukcją. Zewnętrzny płat ucha również zbiera dźwięki i kości wkoło też. Sam fakt że muszla słuchawek zakrywa całość ucha może robić różnicę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam co się stało, że słuchawki (airpods 3gen), które początkowo były bardzo niewygodne- bolała mnie małżowina uszna przy kanale słuchowym stały się nagle komfortowe i nie odczuwam już żadnego dyskomfortu, nawet przy dłuższym odsłuchu. Jak to jest w ogóle możliwe i co się zmieniło? Dla mnie to zagadka :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bakus1233 napisał(a):

A ja się zastanawiam co się stało, że słuchawki (airpods 3gen), które początkowo były bardzo niewygodne- bolała mnie małżowina uszna przy kanale słuchowym stały się nagle komfortowe i nie odczuwam już żadnego dyskomfortu, nawet przy dłuższym odsłuchu. Jak to jest w ogóle możliwe i co się zmieniło? Dla mnie to zagadka :D 

Normalka, ucho się przyzwyczaiło. Niektórzy mają taki problem z Etymotic (aplikuje się bardzo głęboko )a później piszą, że po pewnym czasie wszystko gra. To pewnie tak jak z BDSM- na początku boli a później daje niektórym podnietę. 😜 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, hubercik12311 napisał(a):

Pamiętaj że diametralnie różnią się konstrukcją. Zewnętrzny płat ucha również zbiera dźwięki i kości wkoło też. Sam fakt że muszla słuchawek zakrywa całość ucha może robić różnicę

Szukam czegoś co gra jak chociażby Momentum 4 i ma ANC jak WH-1000XM5.

Obecnie nie ma czegoś takiego na rynku. Nawet za dużo więcej niż 2k.

Myślałem, że TWS to będzie takie połączenie. Niestety, ale nie.

 

Póki co najlepszym kompromisem jest kupno WH-1000XM5 ustawienie LDAC i APO Equalizera (albo udanego Find mu equalizer w apce Sony).

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Normalka, ucho się przyzwyczaiło. Niektórzy mają taki problem z Etymotic (aplikuje się bardzo głęboko )a później piszą, że po pewnym czasie wszystko gra. To pewnie tak jak z BDSM- na początku boli a później daje niektórym podnietę. 😜 

Może jest w tym jakieś wytłumaczenie. Podobnie jak z niewygodnym siodełkiem rowerowym, ale to dla mnie i tak dziwne, że ból potrafi minąć :D

Edytowane przez bakus1233
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Może jest w tym jakieś wytłumaczenie. Podobnie jak z niewygodnym siodełkiem rowerowym, ale to dla mnie i tak dziwne, że ból potrafi minąć :D

Przy siodełku inaczej rozkłada się masa i to szeroki temat z doborem takowego. 

Ja miałem zwyczaj jeździć na wręcz kanapach. Do czasu aż pojechałem do odpowiedniego sklepu i tam mądry pan przez 1.5h dobierał siodło. Pomierzył, posprawdzał i jest malina. Zrobiłem potem 100km, dupsko się ułożyło i śmigam mega wygodnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, hammerh34d napisał(a):

No i kwestia nastawienia.
Ból wywoływany przez ulubione logo inaczej smakuje :)
Wiem coś o tym, bardzo lubię buty pewnej marki :D

Tylko, że w tej sytuacji ból który był na początku teraz w ogóle nie istnieje. Gdyby mnie dalej uszy bolały, to rozważałbym sprzedaż, bez znaczenia, że to Apple.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do słuchawek ciało się przyzwyczaja jak da się mu czas. Mnie pierwsze 2 tygodnie grzały i podrażniały pady do owalnych hifimanów. Po dwóch miesiącach nic nie czuję

49 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Ciekawy eksperyment, ale nie zrobię tego :D musiałbym mieć jakieś inne słuchawy. 

Ale przecież to rewelacyjny argument by kupić drugie słuchawki. Chyba każdy z forum chciałby taką dobrą wymówkę dla siebie i dla żony

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Astell&Kern wypuszcza nowe TWSy

https://www.trustedreviews.com/news/astell-kern-uw100mkii-earbuds-look-to-set-a-new-standard-in-true-wireless-sound-4356562

https://www.astellnkern.com/product/product_detail.jsp?productNo=149

 

https://www.astellnkern.com/product/product_detail.jsp?productNo=149

UW100MKII

  • Model 

    AK UW100MKII

  • BT Chipset 

    Qualcomm 5141

  • Driver Unit 

    Knowles Balanced Armature

  • DAC 

    AKM AK4332ECB

  • BT Version 

    5.2

  • BT Codec 

    SBC, AAC, aptX™ Adaptive

  • BT Profile 

    HFP, A2DP, AVRCP

  • Sound Pressure Level(SPL) 

    94dB (1m@1kHz)

  • Earbud Control 

    Capacitive Touch

  • Sensor 

    Proximity Sensor

  • Microphone 

    2-mic / per earbud

  • Playback Time 

    Up to 9.5hrs (Maximum 29hrs)

  • USB 

    C Type for charging

  • Cradle 

    Supports Wireless Charging

  • Control APP 

    Android and iOS version

  • Firmware Upgrade 

    OTA(Over The Air)

  • Weight 

    Earbuds : approx. 7g / Charging Case : approx. 65g

  • Dimension 

    Earbud : 22.2 x 21.2 x 22.8(mm) / Cradle : 72 x 32 x 34(mm)

20230609134624_24c6521d-cdf9-4d91-bc03-665e59b598a2.png

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
12 godzin temu, Lord Rayden napisał(a):

Astell&Kern wypuszcza nowe TWSy

https://www.trustedreviews.com/news/astell-kern-uw100mkii-earbuds-look-to-set-a-new-standard-in-true-wireless-sound-4356562

https://www.astellnkern.com/product/product_detail.jsp?productNo=149

 

https://www.astellnkern.com/product/product_detail.jsp?productNo=149

UW100MKII

  • Model 

    AK UW100MKII

  • BT Chipset 

    Qualcomm 5141

  • Driver Unit 

    Knowles Balanced Armature

  • DAC 

    AKM AK4332ECB

  • BT Version 

    5.2

  • BT Codec 

    SBC, AAC, aptX™ Adaptive

  • BT Profile 

    HFP, A2DP, AVRCP

  • Sound Pressure Level(SPL) 

    94dB (1m@1kHz)

  • Earbud Control 

    Capacitive Touch

  • Sensor 

    Proximity Sensor

  • Microphone 

    2-mic / per earbud

  • Playback Time 

    Up to 9.5hrs (Maximum 29hrs)

  • USB 

    C Type for charging

  • Cradle 

    Supports Wireless Charging

  • Control APP 

    Android and iOS version

  • Firmware Upgrade 

    OTA(Over The Air)

  • Weight 

    Earbuds : approx. 7g / Charging Case : approx. 65g

  • Dimension 

    Earbud : 22.2 x 21.2 x 22.8(mm) / Cradle : 72 x 32 x 34(mm)

20230609134624_24c6521d-cdf9-4d91-bc03-665e59b598a2.png

 

 

Arturo toż to one leżakują u mnie od tygodnia, możesz wpaść rano posłuchać bo później posyłam na testy do hifizone

 

Grają bardzo dobrze ale nie jestem fanem ich konstrukcji podobnie jak nie byłem fanem konstrukcji ich poprzedników. Natomiast jak ktoś ma trochę większe uszy to będzie bardzo zadowolony z zakupu. Apka też spoko i ambient mode.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe Astelle przy bliższym poznaniu wydają się zacne. Mi akurat wlazły w ucho spokojnie. Niestety nie udało mi się połączyć ich z telefonem kodekiem aptX Adaptive. Tylko aptX. W aplikacji Astella też nie ma takiej możliwości.

Wykonanie sprzętu - spodziewalbym się lepszego plastiku w przypadku powerbanka.

Granie przypomina mi ZE2000 tylko jest lepsze. Raczej naturalne, więcej analityczności.

Mam nadzieję że poprawia firmware i Adaptive zacznie działać.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał(a):

Nowe Astelle przy bliższym poznaniu wydają się zacne. Mi akurat wlazły w ucho spokojnie. Niestety nie udało mi się połączyć ich z telefonem kodekiem aptX Adaptive. Tylko aptX. W aplikacji Astella też nie ma takiej możliwości.

Wykonanie sprzętu - spodziewalbym się lepszego plastiku w przypadku powerbanka.

Granie przypomina mi ZE2000 tylko jest lepsze. Raczej naturalne, więcej analityczności.

Mam nadzieję że poprawia firmware i Adaptive zacznie działać.

U mnie niestety aptx adaptive powoduje strzelanie i syczenie na każdym odbiorniku jak przekładam z telefonu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności