Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, x86 napisał(a):

Hmmm zaskakujące jak różnie odbieramy te same słuchawki :) Ja AZ60 odebrałem jako bardzo dobre technicznie ale właśnie 0 w nich muzykalności. Nudne, neutralne, sterylne w brzmieniu. Dodatkowo u mnie bardzo niestabilne w uszach bo ciągle wypadały i były ciężkie. Niestandardowe tipsy z którymi owszem grały najlepiej ale jak przyjdzie do wymiany to nie wiem skąd i za ile można je zdobyć. Tylko dlatego, że z sentymentem podchodziłem do Technicsa to wytrzymałem z nimi tydzień czasu. 

 

Po nich zrobiłem jeszcze jedną próbę z TWSami dorzucając za grosze do paczki u Chińczyka outletowe Vivo TWS 2e. Strzał w 10. Tu jest oczekiwana muzykalność. Gorsze technicznie od AZ60 ale o wiele przyjemniej mi się ich słucha.  Są wygodne i stabilne bo wzorowane na ejplach. Mam je od pół roku i zamknęły mi definitywnie temat TWSów. W cenie 159 zł bo za tyle są na Allegro to kocury.

 

Aha te Vivo mają jedną zasadniczą wadę - nie posłuchasz na nich bardzo głośno z innym sprzętem jak Vivo. W sumie może to być zaletą dla ochrony słuchu :D 

U mnie nawet w lewym uchu trzymają się spoko. A tam zawsze mam problem z dokami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, HappyBlack napisał(a):

image.thumb.png.7f12f8a09a37363323f4b27baae5b6a7.png

Lepiej i taniej kupić strzykawkę i trysnąć wodą z solą fizjologiczną pod ciśnieniem

Edytowane przez Play
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, x86 napisał(a):

Hmmm zaskakujące jak różnie odbieramy te same słuchawki :) Ja AZ60 odebrałem jako bardzo dobre technicznie ale właśnie 0 w nich muzykalności. Nudne, neutralne, sterylne w brzmieniu. Dodatkowo u mnie bardzo niestabilne w uszach bo ciągle wypadały i były ciężkie. Niestandardowe tipsy z którymi owszem grały najlepiej ale jak przyjdzie do wymiany to nie wiem skąd i za ile można je zdobyć. Tylko dlatego, że z sentymentem podchodziłem do Technicsa to wytrzymałem z nimi tydzień czasu. 

 

 

 

"...0 w nich muzykalności. Nudne, neutralne, sterylne w brzmieniu..." jak na mój gust jasno wskazuje na brak dopasowania tipsów do ucha.  Co dodatkowo potwierdzałoby stwierdzenie "...Dodatkowo u mnie bardzo niestabilne w uszach bo ciągle wypadały..."  Szczerze przyznam że odbieram te słuchawki odwrotnie o 180 od tego co Kolega napisał. Rozrywkowe, czasem wręcz do przesady, angażujące. Super stabilne w uchu, a mam ogromne kanały uszne i zawsze mam problem z doborem wystarczająco dużych tipsów. W AZ60 zero problemów. Faktycznie to wskazuje, że jeśli chodzi o słuchawki dokanałowe to jest to wysoce indywidualna ocena i musi zajść odpowiednia synergia z kanałami słuchowymi. Bez tego będzie kiszka po całości.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, SlawekR napisał(a):

Bez tego będzie kiszka po całości.

Tak bym je na koniec podsumował :) Z żadnymi innymi dokami nie miałem do tej pory problemów no może coś pokroju Softears RSV gdzie rozpychały mi kanały od wewnątrz ale to nie tylko mi bo jak na razie z moich obserwacji wynika że u większości ten efekt występował.

 

EDIT. Przy braku szczelności narzekałbym na niedobór basu i chude brzmienie, a tak nie było. Podnosiłem wyższe zakresy częstotliwości, zaś na basie trochę zdejmowałem, a dużo słucham elektroniki. Są ciężkie i wyprofilowanie moich uszu nie dawało im miejsca do stabilnego zaparcia się więc wylatywały. 

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Play napisał(a):

Lepiej i taniej kupić strzykawkę i trysnąć wodą z solą fizjologiczną pod ciśnieniem

Czemu lepiej? Tutaj masz już gotowy produkt, wystarczy prysnąć. Pytanie tylko na ile to skuteczne 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bakus1233 napisał(a):

Czemu lepiej? Tutaj masz już gotowy produkt, wystarczy prysnąć. Pytanie tylko na ile to skuteczne 🤔

Z mojego doświadczenia nic a nic to nie jest skuteczne ☝️

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
13 minut temu, x86 napisał(a):

Tak bym je na koniec podsumował :) Z żadnymi innymi dokami nie miałem do tej pory problemów no może coś pokroju Softears RSV gdzie rozpychały mi kanały od wewnątrz ale to nie tylko mi bo jak na razie z moich obserwacji wynika że u większości ten efekt występował.

 

Wydaje mi się, że one mają trochę inny kąt wyprowadzenia tulejki niż podobne modele. Kąt tulejki jest chyba mniejszy niż typowo i mnie po chwili uwierały, stąd być może przy twojej indywidualnej budowie ucha to on powoduje brak seala i problem z dźwiękiem i komfortem. Ja swoje przez to sprzedałem a bardzo mi pasowały i również uważam że te słuchawki mają bardzo rozrywkowy charakter. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, kurop napisał(a):

Wydaje mi się, że one mają trochę inny kąt wyprowadzenia tulejki niż podobne modele. Kąt tulejki jest chyba mniejszy niż typowo i mnie po chwili uwierały, stąd być może przy twojej indywidualnej budowie ucha to on powoduje brak seala i problem z dźwiękiem i komfortem. Ja swoje przez to sprzedałem a bardzo mi pasowały i również uważam że te słuchawki mają bardzo rozrywkowy charakter. 

Zgadzam się że kształt tulejki mógł mieć negatywny wpływ na użytkowanie ale doprecyzuję że walory dźwiękowe oceniałem w pozycji bezruchu :) 

Rozrywkowe tak, nie zaprzeczam ale nie były muzykalne IMHO.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Play napisał(a):

Z mojego doświadczenia nic a nic to nie jest skuteczne ☝️

To fakt, próbowalem tego Akustone i tylko zalepiło mi uszy, potem musiałem to usuwać wacikiem na patyczku (wiem - nie polecane, ale używam z wyczuciem). 

 

51 minut temu, Play napisał(a):

trysnąć wodą z solą fizjologiczną

Sorry, ze względu na zboczenie zawodowe muszę się przyczepić - nie ma czegoś takiego, jak "sól fizjologiczna", jest za to fizjologiczny roztwór soli w wodzie - tzn. 0,9% NaCl ;) 

Można też od czasu do czasu (np. raz na tydzień) przeczyścić uszy wodą utlenioną, ktoś na forum (chyba @Rafacio) pisał, że tak robi - spróbowałem i na pewno jest to o wiele lepszy sposób, niż lepkie Akustone.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Bednaar napisał(a):

To fakt, próbowalem tego Akustone i tylko zalepiło mi uszy, potem musiałem to usuwać wacikiem na patyczku (wiem - nie polecane, ale używam z wyczuciem). 

 

Sorry, ze względu na zboczenie zawodowe muszę się przyczepić - nie ma czegoś takiego, jak "sól fizjologiczna", jest za to fizjologiczny roztwór soli w wodzie - tzn. 0,9% NaCl ;) 

Można też od czasu do czasu (np. raz na tydzień) przeczyścić uszy wodą utlenioną, ktoś na forum (chyba @Rafacio) pisał, że tak robi - spróbowałem i na pewno jest to o wiele lepszy sposób, niż lepkie Akustone.

Sól też nazwą potoczną, wypadałoby chyba wtedy uderzyć w chlorek sodu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Bednaar napisał(a):

Można też od czasu do czasu (np. raz na tydzień) przeczyścić uszy wodą utlenioną

Nie rozpuszcza woskowiny chyba, a już na pewno nie nawilża błon śluzowych przewodu słuchowego (wręcz przeciwnie). Wodę utlenioną dobrze jest wlać do ucha w pierwszej fazie infekcji (katar itp), bo tam zbierają się zarazki; ale do celów audiofilskich to średnio ten zabieg się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Bednaar napisał(a):

Sorry, ze względu na zboczenie zawodowe muszę się przyczepić - nie ma czegoś takiego, jak "sól fizjologiczna", jest za to fizjologiczny roztwór soli w wodzie - tzn. 0,9% NaCl ;) 

Można też od czasu do czasu (np. raz na tydzień) przeczyścić uszy wodą utlenioną, ktoś na forum (chyba @Rafacio) pisał, że tak robi - spróbowałem i na pewno jest to o wiele lepszy sposób, niż lepkie Akustone.

Dziękuję za poprawienie i pozdrawiam ciepło

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2023 o 17:16, all999 napisał(a):

319€ - stawiam na 1399 PLN


3de88fd4c393d653678c62a2e7cd405d.jpg
1f91270dad0564301bedef71b205848d.jpg
848a59aa7329da8b49e6443a04d1a352.jpg
3f1e8b2b8e18b4d4833b33f1612c053e.jpg
2d82b0fcc5da4a51a1d35e778e39aaf1.jpg
d529305e10e3c9ff0cee8441142b6638.jpg
d1afdc083eb268649a26cca991c2f057.jpg
9d945bfde81af5d1bed5f0c7068b5033.jpg
4fb461f28db7b785714ca78f771477a7.jpg

https://www.tabletowo.pl/sony-wf-1000xm5-premiera-specyfikacja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Kupujecie te Sonicze?

 

Planuję kupić, ale czekam na pierwsze wrażenia zaufanych recenzentów (lub chociaż ulubione przez wszystkich wykresy) - już nie bawię się w kupowanie kota w worku ;) Większość aktualnie dostępnych recenzji to w większości marketingowy bełkot ludzi, którzy nie mają pojęcia o czym mowią.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby w tej przedsprzedaży nie było jak z Technicsami A80. Cena była wyższa niż potem w normalnej sprzedaży 

3 godziny temu, x86 napisał(a):

Zgadzam się że kształt tulejki mógł mieć negatywny wpływ na użytkowanie ale doprecyzuję że walory dźwiękowe oceniałem w pozycji bezruchu :) 

Rozrywkowe tak, nie zaprzeczam ale nie były muzykalne IMHO.

Dla mnie modele A80 i A60 to obecnie podstawa TWS z ANC. Bez ANC mam ZE2000 i Melomania 1+. Te 2 ostatnie mam bo podoba  mi się ich granie mimo że mają tylko aptX i aptX Adaptive. 

2 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

https://www.chip.pl/2023/07/recenzja-sony-wf-1000xm5-specyfikacja-cena

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności