Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko kupić 1pro które na pewno są oryginalne w sensownych pieniądzach bo są za blisko kwotowo nowych 2pro.

 

Samsung teraz oddaje 250zł przy zakupie Buds2 (nie pro) więc nowe wychodzą 200zł i właśnie je kupiłem. Fajny bas mają nawet. Interesujące że grają inaczej z włączonym i wyłączonym ANC. Bez niego sypią ostrą górą i mają słabszy bas. Z włączonym ANC mają niezły, głęboki choć nie przesadzony bas. Góra znośna chociaż przyjemną bym jej nie nazwał. Pierwsze wrażenie mam takie że grają dość czysto ale też przy tym sztucznie. Balans tonalny całkiem spoko, gorzej z jego egzekucją.

 

Wiedząc jak głośno wiele osób słucha zastanawia mnie czy nie będą dla nich za ciche bo dla mnie głośno grają dopiero pod koniec skali a ja z tych głośnościowo rozsądnych raczej jestem.

 

Jak by je dawali za darmo w pudelku z telefonem to bym powiedział że niezłe. Nie znam się na twsach ale do słuchania muzyki to bym ich raczej nie chciał a już napewno nie za ponad 5 stów.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam z S23+. Samsung wearable czy coś takiego mam i są tam ustawienia do anc, paneli dotykowych, profile equalizera itd

 

EDIT

 

Niby nie do muzyki kupiłem ale już ze mnie audiofil wychodzi i musialem zrobić porównanie, hehe. W jednym narożniku Galaxy Buds2 a w drugim kablowe Final E500 za około 100zł ale żeby nie było za łatwo podłaczone do dongla Astell&Kern PEE51.

 

Buds2 grają bliżej, bardziej wyraziście, jaśniej, jak by wyostrzonym dźwiękiem, przejrzyściej i generują większe bryły ale też bardziej płasko i bardziej jednostajnie oraz bardziej napiętym dźwiękiem. Schodzą niżej na basie i mają mocniejszy impakt. Wyższe części pasma wypadają nieco nieprzyjemnie. Przykładowo pociągnięcia palców po strunach są nieco przykre a cykadełka w elektronice przeostrzone. Nie ma jeszcze tragedii ale potrafią być nieco zgryźliwe. Bas bardzo dobry ale zdarza mu się jak by odkleić od reszty pasma. Niby żadnych upiększaczy nie ma włączonych a brzmią jak by coś tam same podkręcały.

 

E500 grają ciemniej, bardziej gęsto, nieco dalej, szerzej, bardziej gładko, melodyjniej, mnie bardziej wciągają. Nic nie rani uszu i ogólnie grają homogenicznie i spójnie. Słychać granie planami, zachęcają do skupienia i odkrywania samemu muzyki. Technikalia może nie zachwycają ale chce się tego słuchać i za te pieniądze grają całkiem dojrzale. Mocniejszy impakt basu mają Buds2 ale E500 ogólnie grają dźwiękiem bardziej masywnym i mocniej dociążonym w wyższych pasmach od basu a i konkretnego impaktu basu im też odmówić nie można.

 

Jak bym miał do czegoś porównać to Galaxy Buds2 to takie przetworzone, plastikowe jedzenie serwowane w samolocie albo kanapka z automatu na pieczywie tostowym z długą datą ważności. Czasami można zjeść ale ciężko nazwać to prawdziwym jedzeniem. Final E500 z Astellem PEE51 to natomiast ziemniaki, schabowy i kapusta ze stołówki albo innej jadłodajni. Może nie jest to specjalnie wyszukane ani najwyższej jakości ale wchodzi jak złoto.

 

Oczywiście to porównanie jedynie brzmienia bo więcej ficzerów mają a kabla nie mają budsy2 co użytkowo czasami jest nie do przeceniania. Jak ktoś lubi bardzo głośno to dla mnie Buds2 grają bardzo głośno na przed ostatnim poziomie głośności więc zapasu za bardzo nima natomiast Finale E500 na PEE51 tak samo głośno grają na 40% możliwej skali. Rzekłem.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spawn napisał(a):

Ciężko kupić 1pro które na pewno są oryginalne w sensownych pieniądzach bo są za blisko kwotowo nowych 2pro.

 

Samsung teraz oddaje 250zł przy zakupie Buds2 (nie pro) więc nowe wychodzą 200zł i właśnie je kupiłem. Fajny bas mają nawet. Interesujące że grają inaczej z włączonym i wyłączonym ANC. Bez niego sypią ostrą górą i mają słabszy bas. Z włączonym ANC mają niezły, głęboki choć nie przesadzony bas. Góra znośna chociaż przyjemną bym jej nie nazwał. Pierwsze wrażenie mam takie że grają dość czysto ale też przy tym sztucznie. Balans tonalny całkiem spoko, gorzej z jego egzekucją.

 

Wiedząc jak głośno wiele osób słucha zastanawia mnie czy nie będą dla nich za ciche bo dla mnie głośno grają dopiero pod koniec skali a ja z tych głośnościowo rozsądnych raczej jestem.

 

Jak by je dawali za darmo w pudelku z telefonem to bym powiedział że niezłe. Nie znam się na twsach ale do słuchania muzyki to bym ich raczej nie chciał a już napewno nie za ponad 5 stów.

 

Mam budsy 2 już kilka miesięcy w sumie to korzystam z nich codziennie na siłowni albo podczas biegania nie używam anc który też wyraźnie zmienia dźwięk, ogólnie grają sztucznie ostro dźwięk jest taki kartonowy piaszczysty dostałem je do telefonu więc za bardzo nie wybrzydzam i używam głównie z zegarkiem i Spotify bo i tak grają slabo

Trzeba się jeszcze tipsami/piankami pobawić przez te ich krótkie tulejki,mając oryginalne wyciągałem słuchawki a tipsy zostawały w uchu  musiałem je często poprawiać teraz mam jakieś pianki i jest trochę lepiej ale ogólnie i tak nie polecam dla mnie nie nadają się do słuchania "ot tak "😉

Ostatnio wpadły mi Moto buds 600 anc w sumie też do telefonu ale tu mega zaskoczenie fajne gładkie muzykalne granie tak mi się spodobały że dom odkurzyłem, śmieci wyniosłem ....co by ich za szybko nie wyciągać z uszu  😄

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Spawn napisał(a):

Final E500 z Astellem E500 to natomiast ziemniaki, schabowy i kapusta ze stołówki albo innej jadłodajni. Może nie jest to specjalnie wyszukane ani najwyższej jakości ale wchodzi jak złoto.

Mistrzostwo!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam. Zamknięte, wokolouszne, bt do 1000. Preferowana Vka, ale neutralnego strojenia nie odrzucam. Podobało mi się brzmienie k550, ale troszkę brakowało dołu. Teraz posiadam at anc900bt, lecz po upadku jedna słuchawka gra zauważalnie gorzej i ciszej. ANC nie potrzebuje. 

Interesuje się mocno Pandami, lecz nie wiem na 100% czy mi podejdą. 

Pandy

Akg k371bt 

Momentum 3

To na razie biorę pod uwagę. 

 

Edytowane przez s3ba92
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, s3ba92 napisał(a):

Szukam. Zamknięte, wokolouszne, bt do 1000. Preferowana Vka, ale neutralnego strojenia nie odrzucam. Podobało mi się brzmienie k550, ale troszkę brakowało dołu. Teraz posiadam at anc900bt, lecz po upadku jedna słuchawka gra zauważalnie gorzej i ciszej. ANC nie potrzebuje. 

Interesuje się mocno Pandami, lecz nie wiem na 100% czy mi podejdą. 

Pandy

Akg k371bt 

Momentum 3

To na razie biorę pod uwagę. 

 

Pandy używane to ryzykowny temat. Sporo wątków na świecie na ten temat się przewija.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, hubercik12311 napisał(a):

Pandy używane to ryzykowny temat. Sporo wątków na świecie na ten temat się przewija.

Ja używam Pand już kawałek czasu i są ok 

Ktoś tu je sprzedaje, można spytać o stan 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @jouhouz forum sprzedaje/lub już sprzedał mój egzemplarz Drop Panda. Ja używałem kilka razy w domu a on szybko postanowił je wystawić, więc stan raczej się nie zmienił.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2023 o 15:35, hammerh34d napisał(a):

Anyways, gdybym miał kupować airpodsy superdupermaxpro, to bez zastanowienia wybrał bym Bathysy. Różnica w cenie w sumie nieduża, a Focale dla mnie brzmią po BT jak prawdziwe słuchawki. Czego w sumie nie oczekiwalem.2b7fc2a98db8ff93268bb108963b59b3.jpg

 

Mi również dźwiękowo bardziej odpowiadają Bathysy, szczególnie jeżeli chodzi o przestrzeń, to na MAXach córki też lubię sobie od czasu do czasu posłuchać. ;) 

Focal Airpods.JPG

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów ode mnie o bardzo ciekawych twsach od Nuarl. Dla mnie pierwszy kontakt z marką. Dostałem je do posłuchania od [mention=42206]Mayster[/mention] jakieś 3 tygodnie temu. Miałem do nich kilka podejść i nie pamiętam kiedy ostatnio zmieniłem tak drastycznie zdanie o słuchawkach, jak właśnie teraz. Jako, że nie miałem do odsłuchów głowy i czasu, pierwsza próba skończyła się po około pół godziny. Z wrażeniem, że mam do czynienia z jakimś dziwnym wynalazkiem. Grało to chudo, ze śladową ilością basu, bez sceny i detalu. Potem poleżały kilka dni, druga próba, nadal było kiepsko, ale tym razem pograły trochę dłużej. Dopiero za trzecim razem, znów po kilku dniach, dałem im dłużej pograć, bo coś się zaczęło dziać. I po tych kilku godzinach przepadłem i tak potem spędziłem z nimi pewnie z 40h w ciągu kolejnego 1,5 tygodnia. To są monitory, przeciwieństwo takich choćby „hot buttered” ZE8K. Bas zdecydowanie jest I to bardzo dobry, ze świetnym subbasem, ale midbas jest już bardziej oszczędny. Wokale bliskie, nieco rozjaśnione i takie w sam raz. Góra świetna, rozdzielcza i holograficzna (wg mnie lepsza niż we wspomnianych ZE8K). Strojenie więc takie mniej audiofilskie, bardziej techniczne, ale to co wciągnęło mnie i czego na początku nie mogłem rozgryźć, to scena i holografia. Słuchawki nie grają klasycznie szeroko. To znaczy ta szerokość jest, ale przy okazji cała scena idzie w głębię. To znaczy, mam wrażenie, że scena oparta jest na planie poziomego trójkąta, gdzie wokal to róg mieszczący się w naszej głowie, a cała reszta rozchodzi się równocześnie na szerokość i w głąb. I trochę to dziwne na początku, ale jak się przyzwyczaiłem, to nie mogłem przestać słuchać. Do tego holografia jest świetna, każdy instrument to bańka, która ma swoją małą scenę. Dołóżcie do tego dobrą rozdzielczość i czekają Was odsłuchy swojej kolekcji od nowa. Mega wygodne, ale dla mnie raczej kanapowe, choć nie sprawdzałem ich na zewnątrz, to ANC wydaje się być z tych przeciętnych. Teraz ich nie kupię, ale mam wrażenie, że jeszcze do nich wrócę. Bardzo niespodziewanie się rozwinęły default_smile.png

Aha, model to Next1 i jeszcze jedna uwaga. Jeśli nie słuchasz dobrych realizacji, nie zawracaj sobie nimi głowy, bo te złe brzmią jeszcze gorzej :)


9dbe6580d479e9535e9cc4e6ef71cbf0.jpg
c1cc6dcdd7306d7bfb80fd181ca9bb90.jpg
1eb604515582d4f489d36b5345398b6d.jpg

  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, all999 napisał(a):

Parę słów ode mnie o bardzo ciekawych twsach od Nuarl. Dla mnie pierwszy kontakt z marką. Dostałem je do posłuchania od [mention=42206]Mayster[/mention] jakieś 3 tygodnie temu. Miałem do nich kilka podejść i nie pamiętam kiedy ostatnio zmieniłem tak drastycznie zdanie o słuchawkach, jak właśnie teraz. Jako, że nie miałem do odsłuchów głowy i czasu, pierwsza próba skończyła się po około pół godziny. Z wrażeniem, że mam do czynienia z jakimś dziwnym wynalazkiem. Grało to chudo, ze śladową ilością basu, bez sceny i detalu. Potem poleżały kilka dni, druga próba, nadal było kiepsko, ale tym razem pograły trochę dłużej. Dopiero za trzecim razem, znów po kilku dniach, dałem im dłużej pograć, bo coś się zaczęło dziać. I po tych kilku godzinach przepadłem i tak potem spędziłem z nimi pewnie z 40h w ciągu kolejnego 1,5 tygodnia. To są monitory, przeciwieństwo takich choćby „hot buttered” ZE8K. Bas zdecydowanie jest I to bardzo dobry, ze świetnym subbasem, ale midbas jest już bardziej oszczędny. Wokale bliskie, nieco rozjaśnione i takie w sam raz. Góra świetna, rozdzielcza i holograficzna (wg mnie lepsza niż we wspomnianych ZE8K). Strojenie więc takie mniej audiofilskie, bardziej techniczne, ale to co wciągnęło mnie i czego na początku nie mogłem rozgryźć, to scena i holografia. Słuchawki nie grają klasycznie szeroko. To znaczy ta szerokość jest, ale przy okazji cała scena idzie w głębię. To znaczy, mam wrażenie, że scena oparta jest na planie poziomego trójkąta, gdzie wokal to róg mieszczący się w naszej głowie, a cała reszta rozchodzi się równocześnie na szerokość i w głąb. I trochę to dziwne na początku, ale jak się przyzwyczaiłem, to nie mogłem przestać słuchać. Do tego holografia jest świetna, każdy instrument to bańka, która ma swoją małą scenę. Dołóżcie do tego dobrą rozdzielczość i czekają Was odsłuchy swojej kolekcji od nowa. Mega wygodne, ale dla mnie raczej kanapowe, choć nie sprawdzałem ich na zewnątrz, to ANC wydaje się być z tych przeciętnych. Teraz ich nie kupię, ale mam wrażenie, że jeszcze do nich wrócę. Bardzo niespodziewanie się rozwinęły default_smile.png

Aha, model to Next1 i jeszcze jedna uwaga. Jeśli nie słuchasz dobrych realizacji, nie zawracaj sobie nimi głowy, bo te złe brzmią jeszcze gorzej :)


9dbe6580d479e9535e9cc4e6ef71cbf0.jpg
c1cc6dcdd7306d7bfb80fd181ca9bb90.jpg
1eb604515582d4f489d36b5345398b6d.jpg

Też sluchałem

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.07.2023 o 20:42, all999 napisał(a):

Nadchodzi premiera WF-1000XM5.

1edebb7b7f697b621c250bd911e7b673.jpg

 

 

Z ciekawostek dodam, że mają mieć przetwornik dynamiczny 8,4 mm (który Sony określa jako "Dynamic Driver X"), cena ma wynosić 319 Euro, a zatem wędrujemy w okolice cenowe Finali ZE8000.

 

Trzymam kciuki za świetne słuchawki, dwie poprzednie generację darzę sympatią :)

Edytowane przez MrSheep
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audionanik napisał(a):

Jeszcze się okażą lepsze od bathysów i ludziom będzie wstyd się przyznać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Play napisał(a):

Jeszcze się okażą lepsze od bathysów i ludziom będzie wstyd się przyznać.

Jest z tuzin słuchawek lepszych od Bathysów za połowę ich ceny, które miałem i sprzedałem, i co?

pobierz.jpeg

 

 

 

22 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Ja jeszcze nie i mam nadzieję, że tak nie skończę jako audiofil. 🤣

Jak mawiał Sofronov, żeby wyjść trzeba najpierw wejść.

Zdaje mi się, że Ty dopiero cały czas wchodzisz... :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Compton napisał(a):

Jest z tuzin słuchawek lepszych od Bathysów za połowę ich ceny, które miałem i sprzedałem, i co?

image.png

 

😉

Edytowane przez Play
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności