Skocz do zawartości

Fanklub słuchawek bezprzewodowych (wireless)


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Etam, dziwnym.
Wzięli po prostu trochę plasteliny, ulepili applowskie airpodsy, włożyli do uszu, uklepali i pougniatali ten wystający dzyndzel, wygladzili i wyszło takie coś.
Estetycznie dyskusyjne, jak oryginał, funkcjonalnie pewnie nieco lepsze niż oryginał, bo mniej sterczące, dźwiekowo się okaże.

Edit: Dokładnie tak:

403e0a81440d2e1ff6a69653a0ea4a86.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2023 o 16:24, baxxx napisał(a):

@Jaro54 płyną do mnie powoli CA M1+, zgodnie z Twoimi podpowiedziami... ciekawy jestem bardzo.

Te JVC Wood... właśnie się drapię w głowę i zastanawiam, czy też się na nie szarpnąć... ;) 

Na razie jakąś kupę iem od chinolków nabyłem niechcący ;) więc siedzę i się bawię. Ale tws to mój bardziej lubiany kierunek... więc dumam, dumam.

 

W dniu 2.04.2023 o 16:48, Jaro54 napisał(a):

Jedno mogę powiedzieć, nie żałuję zakupu. Tak jak napisałem mam czwórce i mimo posiadania jeszcze innych TWSów ( jeszcze 9 innych) ta czwórka jest czołówką i takie Panasonic RZ-S500B nie mają startu do żadnych z tej czwórki. 

JVC jak pisałem grają bardzo dobrze bez aplikacji i innych polepszaczy i to świadczy o dojrzałości konstrukcji. To moje 4 słuchawki od JVC i wszystkie sprawiają mi przyjemność ze słuchania muzyki 

WArto polować, mi się udało te drewniaki wychaczyć na ebay.de za €100. Nie żałuję zakupu, jedyne co przeszkadza mi to fakt, że nie siedzą w uchu idealnie, ok na spacery, ale biegać bym w nich nie chciał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, a szczególnie Panie, potrzebuję jakiegoś fajnego TWSa do 500 zł dla żony.

Wymagania:

- wygodny i na małe uszy

- mocny bas, ale bez zamulania reszty pasma

- nienajgorsze ANC i transparency (nie jakiś wielki priorytet)

- raczej klasyczny wygląd by jak najmniej wystawał z ucha

 

Chciałem brać 1more Evo, bo był w tej cenie na niemieckim Amazonie, ale się spóźniłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, PsiCore napisał(a):

Pany, a szczególnie Panie, potrzebuję jakiegoś fajnego TWSa do 500 zł dla żony.

Wymagania:

- wygodny i na małe uszy

- mocny bas, ale bez zamulania reszty pasma

- nienajgorsze ANC i transparency (nie jakiś wielki priorytet)

- raczej klasyczny wygląd by jak najmniej wystawał z ucha

 

Chciałem brać 1more Evo, bo był w tej cenie na niemieckim Amazonie, ale się spóźniłem...

Może soundcore Space A40 ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PsiCore napisał(a):

Pany, a szczególnie Panie, potrzebuję jakiegoś fajnego TWSa do 500 zł dla żony.

Wymagania:

- wygodny i na małe uszy

- mocny bas, ale bez zamulania reszty pasma

- nienajgorsze ANC i transparency (nie jakiś wielki priorytet)

- raczej klasyczny wygląd by jak najmniej wystawał z ucha

 

Chciałem brać 1more Evo, bo był w tej cenie na niemieckim Amazonie, ale się spóźniłem...

 

EarFun Free Pro 2

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kojarzę, by ktoś wrzucał adapter bluetooth od ifi "GO pod". Pierwszy 1000 sprzedawany z wybranymi IEM, później będzie w sprzedaży sam adapter. Ciekawe rozwiązanie z wymiennymi zausznikami, które będą dostępne w wersjach MMCX, 2pin, Pentaconn, T2 oraz A2DC. Do tego LDAC i LHDC (HWA), aptX HD, aptX Adaptive, aptX Low Latency, AAC oraz SBC. Pierwszy raz spotykam się też z takim rozwiązaniem, jak wybór dopasowania impedancji 16, 32, 64 oraz 300 Ohm. Head-fi podaje sugerowaną cenę samego "GO pod" 399 GBP w tym dwa rodzaje zauszników, pozostałe po 29 GBP, czyli mniej więcej 2100 zł + 150 zł. Tanio to to nie jest. 

Kusząca oferta na nasze rodzime Craft Ears Aurum w zestawie za 1399 EUR czyli 100 EUR drożej niż same słuchawki 🤩

 

image.png

 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2023 o 12:21, PsiCore napisał(a):

Pany, a szczególnie Panie, potrzebuję jakiegoś fajnego TWSa do 500 zł dla żony.

Wymagania:

- wygodny i na małe uszy

- mocny bas, ale bez zamulania reszty pasma

- nienajgorsze ANC i transparency (nie jakiś wielki priorytet)

- raczej klasyczny wygląd by jak najmniej wystawał z ucha

 

Chciałem brać 1more Evo, bo był w tej cenie na niemieckim Amazonie, ale się spóźniłem...

Polecone wyżej EarFun Free Pro 2 wyglądają spoko, a ja mogę zarekomendować model Air S, który posiadam. Słuchawki trochę wystają z ucha, choć to akurat doceniłem podczas zimy, bo mogłem rozmawiać z założoną czapką, a w poprzednich TWS-ach rozmówcy narzekali na stłumiony dźwięk. W ogóle mikrofony w tych słuchawkach są zaskakująco dobre i ładnie zbierają głos, a nie dźwięki otoczenia. Plusem jest też bardzo fajna aplikacja z opcją personalizacji panelu dotykowego oraz wbudowany EQ, w którym sobie trochę podbiłem bas. ANC działa dobrze, choć Anker Q30 są pod tym względem lepsze, ale to słuchawki wokółuszne. Tryb nasłuchu jest dobry.

 

Anker oprócz Space A40 ma też w ofercie Liberty 3 Pro, które miałem okazję na szybko przetestować. Siedzą w uszach jak przyklejone (są wygodne, ale to skrzydełko czuć, więc nie wiem jak to by wyglądało np. po godzinie używania), pasywne tłumienie lepsze niż w Air S, ANC bezpośrednio nie porównywałem. Apkę znam, bo miałem przez kilka miechów Q30 - jest udana i ciągle rozwijana. Możesz jeszcze rzucić okiem na ofertę SoundPeats, bo mają sporo chwalonych modeli poniżej 500 zł.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 17:48, The Grand Wazoo napisał(a):

Nie kojarzę, by ktoś wrzucał adapter bluetooth od ifi "GO pod". Pierwszy 1000 sprzedawany z wybranymi IEM, później będzie w sprzedaży sam adapter. Ciekawe rozwiązanie z wymiennymi zausznikami, które będą dostępne w wersjach MMCX, 2pin, Pentaconn, T2 oraz A2DC. Do tego LDAC i LHDC (HWA), aptX HD, aptX Adaptive, aptX Low Latency, AAC oraz SBC. Pierwszy raz spotykam się też z takim rozwiązaniem, jak wybór dopasowania impedancji 16, 32, 64 oraz 300 Ohm. Head-fi podaje sugerowaną cenę samego "GO pod" 399 GBP w tym dwa rodzaje zauszników, pozostałe po 29 GBP, czyli mniej więcej 2100 zł + 150 zł. Tanio to to nie jest. 

Kusząca oferta na nasze rodzime Craft Ears Aurum w zestawie za 1399 EUR czyli 100 EUR drożej niż same słuchawki 🤩

 

 

 

Miałem okazję testować dokładnie ten zestaw: Go Pod + CE Aurum.

 

Brzmi to nieziemsko, jak po moim najlepszym kabelku 4.4 mm do zbalansowanego wyjścia DACa. 

Połączenie niesamowicie stabilne, z moim Xiaomi 9T Pro łączył się po LDACu.

 

Nie było chyba wtedy jeszcze dedykowanej aplikacji, zresztą nie mogłem sobie pozwolić na dłuższe macanie całości i zmianę ustawień.

 

Nie mniej jednak nawet na domyślnych ustawieniach wszelkie Fiio UTWS lub inne sinozębne adaptery wypadają przy tym rozwiązaniu naprawdę blado.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał Philipsy L3 podłączyć do peceta z bluetoothtweakerem i podkręcić SBC to udało mi się wykręcić fenomenalny wynik :D Żadne słuchawki nie przeszły więcej niż 60, czyli jakieś 367 kbps.

 

eKrzfft.jpg

 

Udało mi się dobić w pełni stabilne do 867 kbps i to cholera działa.

Powyżej 150 są słabo wyczuwalne, ale wyczuwalne piski i pyki.

 

Co ciekawe takie Momentum 4 maksymalnie poszły na 60. 1000XM5 na 55 :D Reszta słuchawek max 60.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie dotyczące bezprzewodówek.

 

Szukając słuchawek (TWS) dokanałowych bezprzewodowych do smartfona Samsunga, z założenia niech wyciągną max co się z tego bezprzewodowego da. I mając np. do wyboru Final Audio Z8000, które już jakiś teoretycznie poziom reprezentują zbliżony do przyzwoitych kablowych, czy ważniejsze są kodeki jaki obsługują słuchawki czy sama jakość słuchawek nawet na gorszych kodekach.

 

Samsung obsługuje AptX zwykłe, oraz znacznie lepsze LDAC (ten kodek Sony), i oczywiście jakiś specificzny samsungowy (też lepszy od zwykłego AptX) 

Tymczasem Finale Z8000 max z czym mogą połączyć się z Samsungiem to AptX bo samsungowe smartfony nie obsługują AptX Adaptive ani AptX HD. A Finale nie obsługują LDAC.

 

Może zamiast porywać na Z8000 skupić się na max informacji przesyłanej przez kodek i kupić domyślne TWS Samsunga (najlepsze co tam ma to Buds2 Pro) i pojechać po kodeku Samsung Scalable. Albo lepiej Sony WF-1000XM4 które tak jak smartfon obsługują jeszcze lepszy LDAC.

 

 

kodeki.JPG

Przy okazji - jakie słuchawki bezprzewodowe (dokanałowe i nauszne) obsługują soniaczowy kodek LDAC? Tylko od Sony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Piotr_Mojo napisał(a):

Przy okazji - jakie słuchawki bezprzewodowe (dokanałowe i nauszne) obsługują soniaczowy kodek LDAC? Tylko od Sony?

 

Te, które zapłacą za licencję, np. Drop THX Panda czy Shure Aonic 50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Piotr_Mojo napisał(a):

Przy okazji - jakie słuchawki bezprzewodowe (dokanałowe i nauszne) obsługują soniaczowy kodek LDAC? Tylko od Sony?

Większość obecnych na rynku słuchawek wokółusznych i część dokanałowych obsługuje LDAC. 

 

7 minut temu, Piotr_Mojo napisał(a):

czy ważniejsze są kodeki jaki obsługują słuchawki czy sama jakość słuchawek nawet na gorszych kodekach.

Ja bym sugerował większą uwagę zwrócić na jakość reprodukowanego dźwięku, a nie na codec bluetooth. Mając Samsunga w teorii Buds2 Pro będą grały wysokim kodekiem i bardzo wysoką jakością dźwięku (jeżeli lubisz krzywą Harmana).

 

 

Ja ze swoim Samsungiem od paru miesięcy korzystam z Momentum4 (zwykle aptx) i Sony Linkbuds S (ldac) i z obu jestem zadowolony (po drobnych korektach w EQ w zależności od tego, czego aktualnie słucham). Nie są to natomiast prawdopodobnie lepsze słuchawki od Z8000 (których nie słyszałem), więc nie sugeruj się mną. Bardziej chodzi mi o to, że moim zdaniem jakość dźwięku słuchawek nie wynika wprost z obsługiwanego codeku.

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Piotr_Mojo napisał(a):

Pytanie dotyczące bezprzewodówek.

 

Szukając słuchawek (TWS) dokanałowych bezprzewodowych do smartfona Samsunga, z założenia niech wyciągną max co się z tego bezprzewodowego da. I mając np. do wyboru Final Audio Z8000, które już jakiś teoretycznie poziom reprezentują zbliżony do przyzwoitych kablowych, czy ważniejsze są kodeki jaki obsługują słuchawki czy sama jakość słuchawek nawet na gorszych kodekach.

 

Samsung obsługuje AptX zwykłe, oraz znacznie lepsze LDAC (ten kodek Sony), i oczywiście jakiś specificzny samsungowy (też lepszy od zwykłego AptX) 

Tymczasem Finale Z8000 max z czym mogą połączyć się z Samsungiem to AptX bo samsungowe smartfony nie obsługują AptX Adaptive ani AptX HD. A Finale nie obsługują LDAC.

 

Może zamiast porywać na Z8000 skupić się na max informacji przesyłanej przez kodek i kupić domyślne TWS Samsunga (najlepsze co tam ma to Buds2 Pro) i pojechać po kodeku Samsung Scalable. Albo lepiej Sony WF-1000XM4 które tak jak smartfon obsługują jeszcze lepszy LDAC.

 

 

kodeki.JPG

Przy okazji - jakie słuchawki bezprzewodowe (dokanałowe i nauszne) obsługują soniaczowy kodek LDAC? Tylko od Sony?

Kodek jest drugorzędnym parmetrem. Jeśli producent wie co robi to słuchawki z aptX grają lepiej niż niejedne z LDAC. Mam trochę różnych modeli TWSów i mówię to na podstawie doświadczenia a nie tabelek. Takie Cambridge Audio Melomania 1 plus mając tylko AAC i aptX grają lepiej od Sony, no chyba że ktoś lubi dźwięk spod kocyka. Słuchałem dzięki uprzejmości mp3store.pl Katowice ZE3000 I ZE8000 i wg bez ingerencji w aplikację ZE3000 grają lepiej od sporo droższych ZE8000. Jeśli nie tylko cyferki i cena liczy się to warto pomyśleć o BGVP Q2S. Za niecałe 100 $ (w promocjach można wyhaczyć za 60 $) dostajesz dobrze grające TWSy, z dobrą baterią i ciekawostka, możesz jak bateria padnie podłączyć do kabelka z mmcx.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Karmazynowy napisał(a):

 

Te, które zapłacą za licencję, np. Drop THX Panda czy Shure Aonic 50.

Technics EAH-A800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Piotr_Mojo napisał(a):


O dzięki, nie wiedziałem. 

Faktycznie Technics w swoich bezprzewodówkach oferuje LDAC.

Nauszne EAH-A800 oraz douszne EAH-AZ60. 

 

Ktoś ich słuchał?

Ja mam i bardzo lubię. 800 i 60. Dobre słuchawki na ulice ale i w domku do słuchania 

 

 

Moi drodzy. Jakie mamy obecnie TWSy "audiofilskie" czyli nastawione na Audio a nie rozmowy czy wygłuszanie ?

- Melomania 1+

- Technics AZ 60

- ...

 

Wydaje mi się że serie Jabra czy Sony nastawione są bardziej na Sport i rozmowy czy też odcinanie od otoczenia (przoduje w tym chyba Bose).

 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Raydenwyżej bym postawił JVC HA-FW1000T. Chyba zgodzisz się że dźwiękowo można je nazwać audiofilskimi bez cudzysłowia 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Jaro54 napisał(a):

@Lord Raydenwyżej bym postawił JVC HA-FW1000T. Chyba zgodzisz się że dźwiękowo można je nazwać audiofilskimi bez cudzysłowia 


Jaro, te JVC to tylko na Dropie są do kupienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wyżej stawiam Sony niż Technicsy (miałem jakiś czas temu), tylko koniecznie na zmienionych tipsach - wydaje mi się że fabryczne pianki robią dużą krzywdę tym słuchawkom, na dobrych silikonach zdecydowanie można je nazwać "audiofilskimi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zOrg napisał(a):


Jaro, te JVC to tylko na Dropie są do kupienia?

Nie, nie tylko. Ale tylko na dropie zapłacisz tak mało. Gdzie indziej (mowa o nówkach, oczywista oczywistość) 2x więcej. Na amazon.pl 2001,02 zł ,  z drop.com wychodzi ok 850-880 zł z opłatami. Teraz nawet promocja wysyłka za darmo 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał(a):

@Lord Raydenwyżej bym postawił JVC HA-FW1000T. Chyba zgodzisz się że dźwiękowo można je nazwać audiofilskimi bez cudzysłowia 

 

ale mają tylko AAC, SBC, Qualcomm aptX, aptX adaptive, brak LDAC, czyli ze smartfonem Samsunga nie wykorzystamy potencjału... nie wspominając o braku ofert w Polsce

1 godzinę temu, jouhou napisał(a):

Ja tam wyżej stawiam Sony niż Technicsy (miałem jakiś czas temu), tylko koniecznie na zmienionych tipsach - wydaje mi się że fabryczne pianki robią dużą krzywdę tym słuchawkom, na dobrych silikonach zdecydowanie można je nazwać "audiofilskimi".

 

Czy Sony mają standarowe tulejki pod tipsy, czy jakieś specyficzne soniaczowe? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Piotr_Mojo napisał(a):

 

ale mają tylko AAC, SBC, Qualcomm aptX, aptX adaptive, brak LDAC, czyli ze smartfonem Samsunga nie wykorzystamy potencjału... nie wspominając o braku ofert w Polsce

I co z tego? Brzmienie audiofilskie, wykonanie premium. 

Dorzuć do minusów brak aplikacji, kanapowość jak to określił @Lord Rayden czyli czysto audiofilskie przeznaczenie; wygodna kanapa, dobre źródło,  dobra muzyka no i szklaneczka czegoś dobrego. Nadają się do rozmów i mają coś pocovidowego tryb maseczki czyli rozmowy z założoną maseczką, chyba nikt tego oprócz JVC HA-FW1000T nie ma.

Czemu obrażasz Polskę, są dostępne np na Amazon.pl czytaj wyżej 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Czemu obrażasz Polskę, są dostępne np na Amazon.pl czytaj wyżej 

 

Ło panie, ale cenę mają. Amazon.pl po 2001 zł, a na dropie 145 dolarów w promocji, co - gdyby można było kupić bez dodatkowych kosztów dawałoby mniej niż 650 zł po dzisiejszym kursie. 

 

Takie dobre te JVC że nawet przy mniejszej ilości informacji na wejściu zagrają lepiej niż Technicy po LDAC? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności