Skocz do zawartości

W co pogrywacie w wolnym czasie?


troloolo3

Rekomendowane odpowiedzi

Złamałem się i zacząłem grać w diablo 4 na konsoli.
To jest kurde trauma. Chodzenie i celowanie tym majtaczem powoduje odruch wymiotny, zarząd,anie ekwipunkiem z użyciem pada to mordęga, skille porozrzucane po padzie powodują, że grając czuję się jak perkusista - corpse explosion uruchamiam prawą ręką, a potiona wypijam lewą nogą - ogólnie dramat, dno i metr mułu. To nie jest gra na konsole, nigdy nie powinna tam trafić. Całe szczęście jednak że trafiła, bo peceta musiał bym od dziecka pożyczać ;)
Mimo tragicznego ux jednak nie przestałem, więc chyba nie jest źle. Klimat faktycznie bliżej d2 niż d3, całkiem fajny świat, mimo że jego organizacja przypomina nieco filozofią beznadziejnego Immortala, kupa questów pobocznych i w końcu jakieś drzewko umiejętności, choć to raczej kikut jest - no ale i tak lepiej niż kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny taki H&S z rzutem izometrycznym na który gotów jestem poświecić trochę czasu to Grim Dawn. 

Na epicu za darmo jest teraz coś co się nazywa GRIME i zainteresowało mnie.

Ale to wszystko dopiero jak Skyrima skończę. Czyli cholera wie kiedy 😏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
W dniu 8.07.2023 o 17:35, HappyBlack napisał(a):

Dałem szansę Hi-Fi RUSH.

Świetna rozrywka, ale wielu osobom może wydać się chaotyczna i przejaskrawiona - cóż, taka stylistyka.

 

 

 

Próbowałem grać, ale na padzie który miałem to była mordęga. Zrobię nowe podejście, bo właśnie sobie nowego kupiłem.
spacer.png

Z tym, że teraz chyba przysiądę do zaległego Wiedźmina 2kę. Jeśli macie jakieś porady na początek, to chętnie poczytam. Wcześniej zaczynałem, ale coś mi nie szło, walka dość trudna się wydała, może to właśnie przez słabego pada. 

W międzyczasie przeszedłem Star Wars: Jedi Fallen Order. Była średnia, ale kolejnej części w sumie jeszcze dam szansę. Ogólnie można się wciągnąć, ale kiedy dopiero nabrałem wprawy to już koniec gry był. xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Ja właśnie mam dylemat czy grać na playstation bo myślałem że ogram dodatek na PC z ray tracingiem i wogóle tylko że karty graficznej nie moge pod to kupić od półtorej roku :D 

 

W Baldurs Gate 3 cykałem ale doszedłem do 2 aktu i odpadam bo fabularnie fajne ale mnie te turowe walki strasznie męczą.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2023 o 10:38, Spawn napisał(a):

Ja właśnie mam dylemat czy grać na playstation bo myślałem że ogram dodatek na PC z ray tracingiem i wogóle tylko że karty graficznej nie moge pod to kupić od półtorej roku :D 

 

Jak masz szybki net, możesz spróbować GeForce Now. Do 4k60 ultimate, na priority wersja pre-2.0 wyciągała 1080p30 maxed z pathtracingiem (priority to 2080/3060, 2080 się do pathtrace nie nadaje, wynik z 3060, ultimate to 4080) - różnica wizualna olbrzymia, grałem bez RT na Stadii, RT overdrive robi robotę.

 

Na chwilę obecną jednak czekam z Phantom Liberty aż to połatają, zresztą mam też inne rzeczy w backlog.

 

Póki co gram w Starfield :)

Edytowane przez unic0rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, unic0rn napisał(a):

Póki co gram w Starfield :)

Od razu zaznaczam, że opieram się tylko na tym co czytałem w recenzjach i opiniach, a więc: Nie rozumiem, czekasz aż połatają Cyberpunka, a grasz w Starfield?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2023 o 16:37, Spawn napisał(a):

 

Nudy na pudy. Dodatku nawet kijem nie tkne. Ale grafika i wykorzystanie HDR sztos (na ps5)

Szkoda, bo nie mogę się doczekać. Ale fakt, grafika to najlepszy element poprzedniej części.

 

A co do cyberbuga, no to jeszcze kolejny rok poczekam bo ponoć nawet nie zapisuje ustawień, a odbicia nadal mrugają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Od razu zaznaczam, że opieram się tylko na tym co czytałem w recenzjach i opiniach, a więc: Nie rozumiem, czekasz aż połatają Cyberpunka, a grasz w Starfield?

 

Bugi w Starfield to póki co kosmetyka i raczej sprowadzają się do okazjonalnego glitcha poruszania się jakiegoś NPC, nic więcej. No, mam jeden dziwny, mam cały czas aktywny warning o niebezpiecznych warunkach atmosferycznych, na zasadzie widoczna ikonka w menu, ale nie ma to żadnych konsekwencji z tego co zauważyłem, i nawet nie wiem od kiedy się to pojawiło, a pewnie nawet nie mam już wystarczająco starych save by się cofnąć, nawet gdybym zamierzał.

 

Cyberpunk 2077 z kolei, cóż. Chcę grać na max ustawieniach, z aktywnym overdrive RT czyli pathtracing + ray reconstruction, które dodali w 2.0. Z jednej, nie chcę rezygnować z pathtracing, gdyż wizualnie zmienia to grę w olbrzymim stopniu na plus. Z drugiej, grałem już w ten sposób przed 2.0, i to co pathtracing robił z twarzami NPC, to dramat i katastrofa. Ray reconstruction z tego co widziałem na porównaniach Digital Foundry, niweluje problem, ale jednocześnie nie wszystko jest idealne i choć ogólny bilans jest na plus, pewne elementy wyglądają od strony glitchy graficznych - wynikających z samego pathtrace i denoise - gorzej niż do tej pory. Czyli ray reconstruction naprawia większość problemów jakościowych pathtracingu, ale okazjonalnie pewne rzeczy pogarsza.

 

To, plus idę o zakład że jakieś glitche gameplayowe do poprawy będą mieć też. Starfield ma opinię najbardziej stabilnej i bug-free gry Bethesdy ever, i po parudziesięciu godzinach ciężko się z tym nie zgodzić. Z kolei słyszałem już masę narzekań na crashe Phantom Liberty, gdzie receptą podobno było przełączenie jednej z opcji, plus właśnie problemy z niezapisywaniem ustawień. To że u Ciebie problem nie występuje, nie znaczy że u sporej ilości osób nie może występować. Taki urok oprogramowania PC, nie tylko gier - ilość wersji OS, driverów i konfiguracji sprzętowych sprawia, że masa bugów uaktywnia się na części konfiguracji i dlatego nie są wyłapywane przed wypuszczeniem gry na rynek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności