Skocz do zawartości

W co pogrywacie w wolnym czasie?


troloolo3

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, wfmsiekierka napisał(a):

Ja z kolei gram w METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN.
Zaskakująco dobra skradanka/strzelanka.
Lepsza niż snajper elite.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka


 

 

W jakim sensie zaskająco? :) Każdy Metal Gear Solid jest świetny i to klasyka która zdefiniowała gatunek. Moja ulubiona część to trójka :)

 

 

Ja ograłem ostatnio Final Fantasy XVI. Jrpg nie lubię ale tutaj to wręcz Bayonetta/Devil May Cry w klimacie rpg. Całkiem niezłe choć troche rozwleczone i misje poboczne to padaka. Za to piękna muzyka

 

Star Wars Jedi Survivor. Bardzo solidna gra. Takie action adventure z fajną walką na miecze i mocami. Moim zdaniem lepsze od Fallen Order bo troche mniej soulsowe a bardziej w kierunku Uncharted poszli. Nie żeby soulsy były złe ale nie pasowały mi do formuły star warsów gdzie w końcu gra się jedi... 

 

Super Mario Wonder - co tu dużo gadać. Najlepszy mario 2d od kilkunastu lat. Genialna rozrywka i dla dzieci i dla dorosłych.

 

Pikmin 4 - fajowa gra taktyczna która potrafi być relaksująca ale i potrafi dać nie lada wyzwanie. Świetne chociaż trojka moim zdaniem była lepsza chyba bo była bardziej skondensowana. 4 za to wygląda fenomenalnie jak na możliwości Switcha.

 

Talos Principle 2 - o wiele bardziej rozbudowane niż jedynka. Więcej narzędzi i nowe mechaniki przy zagadkach. Narracyjnie niestety mi nie siadło. Takie zwyczajnie growe. Jedynka miała lepszy klimat.

 

Need for speed Unbound - było blisko ale nie dowieźli. Niezła grafika, muzyka robi robote, jeździ się fajnie ale pościgi zajmują frustrująco dużo czasu. Ekonomia gry też jest skopana i za wolno się kasę zdobywa tak że ciężko kupić inne auta niż te które się dostanie raz na czas. Jeżdzi się więc tym co się ma a nie tym co chciało by się kupić.

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
W jakim sensie zaskająco? Każdy Metal Gear Solid jest świetny i to klasyka która zdefiniowała gatunek. Moja ulubiona część to trójka
 
 
Ja ograłem ostatnio Final Fantasy XVI. Jrpg nie lubię ale tutaj to wręcz Bayonetta/Devil May Cry w klimacie rpg. Całkiem niezłe choć troche rozwleczone i misje poboczne to padaka. Za to piękna muzyka
 
Star Wars Jedi Survivor. Bardzo solidna gra. Takie action adventure z fajną walką na miecze i mocami. Moim zdaniem lepsze od Fallen Order bo troche mniej soulsowe a bardziej w kierunku Uncharted poszli. Nie żeby soulsy były złe ale nie pasowały mi do formuły star warsów gdzie w końcu gra się jedi... 
 
Super Mario Wonder - co tu dużo gadać. Najlepszy mario 2d od kilkunastu lat. Genialna rozrywka i dla dzieci i dla dorosłych.
 
Pikmin 4 - fajowa gra taktyczna która potrafi być relaksująca ale i potrafi dać nie lada wyzwanie. Świetne chociaż trojka moim zdaniem była lepsza chyba bo była bardziej skondensowana. 4 za to wygląda fenomenalnie jak na możliwości Switcha.
 
Talos Principle 2 - o wiele bardziej rozbudowane niż jedynka. Więcej narzędzi i nowe mechaniki przy zagadkach. Narracyjnie niestety mi nie siadło. Takie zwyczajnie growe. Jedynka miała lepszy klimat.
 
Need for speed Unbound - było blisko ale nie dowieźli. Niezła grafika, muzyka robi robote, jeździ się fajnie ale pościgi zajmują frustrująco dużo czasu. Ekonomia gry też jest skopana i za wolno się kasę zdobywa tak że ciężko kupić inne auta niż te które się dostanie raz na czas. Jeżdzi się więc tym co się ma a nie tym co chciało by się kupić.
W sensie że to pierwszy mój kontakt z tą serią gier i się nie spodziewałem czegoś tak dobrego...

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gran Turismo 7 i ponad 460h gry ogółem, 200 jazdy -> kto wie czy nie mój rekord chociaż to musiałbym sprawdzić bo jednak Platynę niełatwo było w GT:Sport wbić swego czasu :) No i zostawiam na AFK to też coś tam dolicza. Enyłej, nie wiem jak tam inne ścigałki, w Forzę ostatnio grałem 6 i to niedługo, choć fajna też była, to jednak mi od zawsze jakoś bliżej do Sonego było i skoro PS4 Pro na półce dalej stoi to sobie każualowo średnio co dwa dni robię mini-maratony jazdy żeby te bileciki zbierać (które zazwyczaj słabo lootują, wiadomo, ale za to jest frajda jak coś konkretnego wydropią). A tym fajniej się gra odkąd wprowadzili te próby czasowe online i człowień ma motywację żeby jak najlepszy wynik uzyskać (za złoto płacą 2 miliony Cr.). A wyzwanie jest zazwyczaj niemałe, bo żeby się zmieścić w tych 3% najlepszego czasu to czasem trzeba się najeździć. Jak się uda to frajda jest przeogromna, tu zawsze Gran Turismo potrafiło w #wyzwanie, czy to jeśli chodzi o ogarnięcie Nurburgringu tym Merolem w Piątce, Brands Hatch (wyzwanie Senny) w Szóstce, czy właśnie teraz te time trialsy bo tego całego wyzwania Hamiltona w Sporcie nie ograłem, jakoś to był czas w którym potrzebowałem nieco odsapnąć mentalnie po rywalizacji w trybie Sport na całkiem niezłym poziomie (A/S). Jak już przy ściganiu się online jesteśmy to przez ostatni tydzień po dobrych kilku latach wróciłem do ścigania w 7 bo stwierdziłem że wypadałoby porobić te 50 wyścigów jakbym chciał Platynę wbić. Efekt? 93 wyścigi i 44 wygrane w 7 dni, do tego 90% ukończonych w pierwszej 5-ce. #banan_naryju jak to mówią młodzi Japończycy :D

 

Takiej serii jak nie miałem tak mieć pewnie nie będę, bo wiadomo że nie każdy wyścig podejdzie na tyle żeby trafić na odpowiednie zestawienie (blisko albo najlepiej pole position) i w dłuższej perspektywie się te statsy zazwyczaj rozjeżdżają chyba że ktoś ma na imię Krzysiu Hołowczyc czy inny Kubica Robert. Gra online jak rządziła w Gran Turismo tak rządzi nadal i jak ktoś tylko chce rywalizować to tu ma po temu gierę jak talala. I tak jak AI (Sophy na PS4 akurat nie ma) w GT lekko mówiąc zasysa niczym system aero w Chaparralu 2J, tak wyścigi online gwarantują różnorodność niczym PES w czasach świetności serii. Część wyścigów z PP jak z płatka o ile się nie wjedzie na pierwszym okrążeniu niczym Conrado do studia, bo walka przenosi się na te dalsze pozycje. Ale już jak coś pójdzie nie po myśli, albo jak ktoś z innych graczy konkretnie zaatakuje to potrafi robić się ciekawie. Ja to nie wiem jaki mental muszą mieć te całe Hamiltony czy inne Wersztapeny żeby tak na żywo ogarniać te wyścigi i jeszcze bolidu nie rozwalić przy okazji :D Tu ktoś siedzi na zderzaku przez bite 7 minut i trzeba bronić jak Dudek w finale Czempions, tam znowu kogoś się goni przez cały wyścig wyczekując na tę jedną jedyną okazję do ataku pod koniec wyścigu, gdzie strumień powietrza robi różnicę. Słowem - emocji nie brakuje. 

 

Acha, no i dodali Wyzwania Tygodniowe i nie trzeba już grindować w kółko tych samych wyścigów w singlu żeby zarobić kasę na te legendarne bryki, z których większość już mam w garażu. Modele samochodów wiadomo - chyba the best in the business, ale może ta nowa Forza też daje radę. Trasy są fpytkę, kilka nowych dodali wraz z patchami, ja to bym sobie chętnie nostalgicznie pośmigał na jakimś Tahiti Road/Maze czy też Midfield Raceway ale te nowsze też mogą być i generalnie nie ma nudy. Gra-ocean jak się odpowiednio do niej podejdzie na zasadzie jedno menu do kawki, jakiś wyścig online czy wyzwanie czasu okrążenia, żeby dzień zakończyć wybraniem się do pawilonu legendarnych samochodów aby co nieco się o nich dowiedzieć (wiadomo - GT encyklopedia samochodowa). 

 

#the_drive_of_your_life :)

Edytowane przez Undertaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The Invincible. Niezwyciężony. Tytuł nieprzypadkowy, to gra na motywach powieści Lema. Debiutancki projekt polskiego studia. Całkiem całkiem to wyszło. 

 

Poza tym parę tytułów AAA, skończyłem w styczniu Cyberpunk z dodatkiem po wielu miesiącach i godzinach gry. Jestem w połowie Baldur's Gate 3. Liznąłem Total War: Warhammer 3. Zacząłem Alan Wake 2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Silu00 napisał(a):

The Invincible. Niezwyciężony. Tytuł nieprzypadkowy, to gra na motywach powieści Lema. Debiutancki projekt polskiego studia. Całkiem całkiem to wyszło. 

Co oznacza całkiem, całkiem? Bo książkę znam na pamięć i nie bardzo widzę możliwość zrobienia z tego wciągającej gry. Chyba, że coś w stylu łażenia i rozwiązywania zagadek. Bo co można robić w miejscu, gdzie jest tylko piach, morze (o ile w grze jest) i ,,muszki". I co może być zaskakującego dla kogoś kto zna powieść na pamięć? Czy nie będzie tak samo jak z filmową Diuną, która dla kogoś kto ma przeczytane książki jest jedną wielką, co prawda efektowną, ale dłużyzną.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Co oznacza całkiem, całkiem?

Oznacza, że jako "egranizacja" zdaje egzamin, szczególnie jako debiut. 

 

Gra dzieje się przed wydarzeniami z książki i wprowadza nowe postacie, także to inny przypadek niż Diuna, z resztą to porównanie jabłek i gruszek, bo jedna to filmowa ekranizacja, a druga to growa adaptacja ze swoją historią.

 

Jest to interaktywny, fabularny symulator chodzenia z raczej liniową eksploracją nieznanego i elementami przygodówki z zagadkami. I wyborami, które wpływają na narrację i ponoć zakończenie. 

 

Jestem jeszcze w trakcie, ale do tej pory coraz ciekawiej gra chwyta Lemowe "Nie wszystko i nie wszędzie jest dla nas". 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dla mnie najlepsze było D2 i grywam sobie czasami w Remake'a.

 

Teraz gram w God of War - trochę drewniane sterowanie. Wkurza, że można dokowac w bardzo ograniczonych i nielogicznych miejscach. Męczy trochę zbieranie materiałów i eksploracja - odciąga od głównego celu. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2024 o 13:13, Rafacio napisał(a):

Przed wydarzeniami z książki był Kondor. Wszyscy zginęli.

No właśnie :D. Z Kondora wszyscy...

Też nie mogłem się oprzeć, znając Lema prawie na wyrywki.  Niezwyciężonego można gatunkowo zakwalifikować jako Visual Novel, chyba 🤷‍♂️..

Trzeba jednak przyznać, że jest fajnie i stylowo zrealizowana oprawa graficzna. Po prostu tak powinna wyglądać scenografia do Niezwyciężonego, w momencie pierwszego wydania książki. 👍

Edytowane przez dsign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie powrót do Night City przez dodatek Phantom Liberty. Pierwotnie ogrywałem podstawkę Cyberpunka na premierę grając na ps5, teraz w dodatek gram w wersji pc master race na ultra, 4k, ray tracing, 90fps (z DLSS i Frame gen) i z HDR. Grafika w takiej konfiguracji potrafi zrobić wrażenie choć widać że silnik ma już swoje lata i tekstury oraz postacie są takie se.

 

Wracając do samej gry to podstawowa wersja 4 lata temu miała świetnie zrobione elementy ale i wiele totalnie popsutych systemów. Grałem w gorsze gry ale chyba nigdy wcześniej nie byłem tak rozczarowany. Mocno popracowali nad tą grą od tamtego czasu i np system rozwoju jest zupełnie inny, policja w końcu działa sensownie, a i bugów prawie już nie ma. Dodatek fabularnie wciąga mocno, misje poboczne są ciekawe i ogólnie bardzo polecam. Szkoda że nie dowieźli tego poziomu 4 lata temu ;) 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrywam Cyberpunka. Jakoś początkowo nie mogłem się wkręcić, ale jak już się udało, to ciężko się oderwać. Miasto robi mega wrażenie. Dodatek jest chyba nawet bardziej dopieszczony graficznie i artystycznie. Miód. Granie w to, jak się ma guzy i tarczycę do usunięcia, to ciekawe doświadczenie.

Z minusów no to jest trochę glitchy. Misja z romansem jest jakaś zbugowana i jakby nie dało się jej zakończyć. Kończysz, a za chwilę SMS i od nowa się ta misja aktywuje. SI na drodze to niezła beka. No i trochę prosto się robi, jak już zdobędzie się trochę wszczepów i pukawek.

Shotgun Smashera trochę psuje zabawę, chociaż już wcześniej było dosyć prosto. Ostatniego poziomu NCPD nie mogę pokonać. W dodatku przeciwnicy są nieco twardsi.

 

 

20240404231409_1.jpg

20240405124043_1.jpg

photomode_03042024_181823.png

photomode_03042024_182538.png

photomode_03042024_202607.png

photomode_04042024_125050.png

photomode_05042024_203606.png

photomode_05042024_203627.png

photomode_05042024_225158.png

photomode_05042024_225251.png

Niektóre mody niszczą system.

 

 

Nic tylko czekać na Wieśka 4. Mam nadzieję, że zrobią go na UE5, to pewnie nie trzeba będzie tak długo czekać. Szkoda, zę ktoś inny się zabrał, za Drakkainena, ale dobrze, ze w ogóle ktoś rusza ten temat. :) 

Edytowane przez Saiya-jin
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Saiya-jin

 

Tak z ciekawości: na jakich ustawieniach i na jakim sprzęcie te screen'y były robione?

 

"Cyberpunk" Redów nigdy mnie jakoś nie porwał (nie moje klimaty, chociaż kinowo "Blade runner" i jego sequel - miodzio :) )

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo podobał Deux Ex: Human Revolution, więc Cyberpunka musiałem spróbować. :) Trochę za kolorowo, jakby, ale idzie się przyzwyczaić.

 

Mam i5 7400f i Radeona 6600. Ustawienia nawet nie wiem. Chyba automatyczne, jakie tam były. Da się z tego więcej wyciągnąć modami i pewnie kartą z ray tracingiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Saiya-jin napisał(a):

Mnie się bardzo podobał Deux Ex: Human Revolution, więc Cyberpunka musiałem spróbować. :) Trochę za kolorowo, jakby, ale idzie się przyzwyczaić.

 

Mam i5 7400f i Radeona 6600. Ustawienia nawet nie wiem. Chyba automatyczne, jakie tam były. Da się z tego więcej wyciągnąć modami i pewnie kartą z ray tracingiem.

W Mankind Divided grałeś? Równie dobre moim zdaniem co Human Revolution. 

Deus Ex wspaniała seria, nawet to kulawe Inbisible War miało coś ciekawego w sobie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grałem, ale jakoś mi nie weszło. Przeleciałem szybko główny wątek, który jakoś mnie nie porwał. Trochę się przymuszałem do tej gry.

HR z tego, co pamiętam, miało dobrą fabułę, która dawała do myślenia, a MD jakoś nie weszło. Może bardziej w misjach pobocznych, ale nie chciało mi się jakoś tego robić.

image.png

photomode_06042024_124842.png

photomode_06042024_125132.png

photomode_06042024_125323.png

photomode_06042024_132235.png

photomode_06042024_225405.png

photomode_06042024_230451.png

photomode_06042024_230540.png

photomode_06042024_235704.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seria Deus Ex to ikona cyberpunku ale HR było zbyt łatwe nie licząc walk z bosami które potrafiły być znów przegięte w drugą stronę. Sztuczna inteligencja przeciwników to jakiś żart. 

Jakie jeszcze gry znacie w cyberpunkowych klimatach pomijając Shadowrun i jakieś bezmyślne nawalanki FPS?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Birken napisał(a):

Jakie jeszcze gry znacie w cyberpunkowych klimatach pomijając Shadowrun i jakieś bezmyślne nawalanki FPS?

 

System shock - niedawno wyszedł bardzo fajny remake jedynki.

 

Blade runner - przygodówka z lat 90ych

 

Robocop Rogue City - gra polskiego studia z zeszłego roku. Jeszcze nie miałem kiedy ograć ale ponoć dobre.

 

Final Fantasy VII (remake) - klasyk z pierwszego playstation ale tez bardzo dobry remake wyszedł. Moim zdaniem to już też cyberpunk ale wiadomo, po japonsku i inny klimat od deus exa czy cyberpunka.

 

Huntdown - strzelanka 2d, fachowa pozycja.

 

Observer - też polska gra. W zasadzie to blade runner, nawet Rutger Hauer jest ;) Przygodówka z widokiem pierwszoosobowym.

 

Transistor - chyba do action rpg można zaliczyć. Świetny tytuł.

 

Watch dogs - to chyba już też lekki cyberpunk? W zasadzie gta ale jest sporo hackowania i większość ubisoftowych zapychaczy.

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności