Skocz do zawartości
  • 0

ER4XR, Ei.3 czy FLC8S?


digitalimported

Pytanie

Hej, jako że niedawno zamówiłem Pioneera XDP-100R pomyślałem, że do high-endowego DAPa, warto też mieć high-endowe słuchawki :) Obecnie posiadam Ety HF3 i używam piankowych tipsów, niestety nawet przy perfekcyjnym sealu mają one za mało basu. Kiedyś mi to pasowało, ale preferencje się zmieniły. Jeszcze niedawno byłem pewien, że po kolejnej wypłacie od razu wezmę ER4XR, ale teraz dylemat mam odnośnie 3 modeli:

-Etymotic ER4XR
-CustomArt Ei.3
-FLC8S

W Etach pasuje mi idealna izolacja, czego boję się, że nie osiągnę przy FLC8S. Odnośnie CIEMów od Piotrka, to niestety jest kwestia remoldowania ich co jakiś czas, co wcale nie jest małym kosztem, z resztą aktualnie wypadają najdrożej z całej trójki (Ety zamierzam zamówić z zagranicy – ok 300 dolcow). Cena jaka mnie interesuje to do 1500zł, ale powyżej 1300 to już z konkretnym uzasadnieniem dopłaty.

Na razie wybrałem te 3, które mnie najbardziej zainteresowały, ale jestem otwarty także na inne propozycje.

Byłbym zapomniał o preferencjach grania :P
Po przesiadce z HF3 zakładam, że bas każdej z tych konstrukcji będzie satysfakcjonujący. Nie jestem jakimś hardkorowym bassheadem, nie przepadam za zbyt mocno przytłumionym graniem, powiedziałbym, że bardziej w stronę neutralności, ale te HF3 w dolnym paśmie są zbyt neutralne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ta - to prawda, że holografia jest zwykle po stronie wielu przetworników, ale spójność pasma, naturalność i swoboda brzmienia... tutaj na razie zawsze królował mi pojedynczy driver...

 

A... btw, w sumie to nie wiem czy obecnie w TOP5 nie ma aktualnie 3-ech pojedynczych dynamików i tylko 2-óch pojedynczych armatur... ten prototyp Aune E1 zrobił świetne wrażenie, ale odsłuch był zbyt krótki :\

Ale w subiektywnym TOP7 bankowo są 4-ry pojedyncze armatury i 3 pojedyncze dynamiki D:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie zgodzę się z tą holografią w jedno przetwornikowych, wystarczy posłuchać Ety, w żadnych wielo przetwornikowych CIEMach nie uświadczyłem takiej holografii. W wielo przetwornikowych tylko dźwięk jest pełniejszy.

A czy wielo przetwornikowe, czy jedno przetwonikowe, czy dynamik czy aramtura, czy elektrostat zależy od naszych oczekiwań. Ja sam jestem zwolennikiem jednoprzetwornikowych.

O FIBAE 2 znajdziesz info na head-fi, a także tutaj w temacie CA napisałem krótko o nich.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, misiekkb napisał:

Jeszcze rozważ CustomArt FIBAE 2 bardzo dobry all-rounder i do tego będziesz miał wygodę. W stosunku do EI.3 są bardziej wyrównane, mają lepszą szczegółowość oraz jedne z najlepszych wysokich jakie słyszałem. Ety XR są bardziej szybsze i clarity na basie.

Właśnie spojrzałem na cenę FIBAE 2 - 1900zł to trochę za dużo.

Ale FIBAE1, do tego z discountem 5% już są dość zachęcające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No cóż, wydaje mi się, że na tę chwilę wybór pozostaje pomiędzy FLC, a Flare R2S. Na korzyść Flare przemawia cena, ale z drugiej strony zasugerowałem się w tym momencie tylko opinią crysisa.

Opcja odsłuchu obu na raz jest w tym momencie praktycznie nierealna, a szkoda, bo tak to ciężko coś wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, digitalimported napisał:

No cóż, wydaje mi się, że na tę chwilę wybór pozostaje pomiędzy FLC, a Flare R2S. Na korzyść Flare przemawia cena, ale z drugiej strony zasugerowałem się w tym momencie tylko opinią crysisa.

Opcja odsłuchu obu na raz jest w tym momencie praktycznie nierealna, a szkoda, bo tak to ciężko coś wybrać.

Akurat moje u kogoś są... mogą zahaczyć o Ciebie w drodze powrotnej do mnie to skombinuj sobie jeszcze od kogoś FLC :F

Ale zaznaczam, że moje są na silkonach (trochę bardziej V-ka i mniej magicznie, a bardziej analitycznie) i z przykręconymi bas portami (chudziej), więc nie będzie to grało tak jak ten model prosto z pudełka ;)

Możesz ktoś jeszcze kto słuchał obu ww niech się wypowie... @all999 i @awayeah np.

Poza tym polecam przegrzebać temat o Flare Audio (który linkowałem), przeczytać ich recke, przegrzebać temat o FLC... a poem zdecydować i liczyć, że to będzie dobra decyzja ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do XDP-100 bierz te: http://allegro.pl/favourites/offers?ref=navbar Izolacja i wygoda idealne, przestrzenne, neutralne granie, bardzo przyjemne i uniwersalne. Świetna synergia z Pioneerem.

 

Oszczędzisz sporo kasy, a zagrają lepiej niż FLC8S, GR07/07X, ...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@awayeah
Popraw link, tak, żeby ktoś oprócz Ciebie mógł go otwierać :P

 

Choć podejrzewam, że zalinkował coś z:

https://allegro.pl/rtv-i-agd?string=TFZ 2&order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-ele-1-1-0403

xD

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 minut temu, crysis94 napisał:

Czyli jednak opowiedział się za Flare Audio xD

Ta sama oferta jest tutaj:

Ja jednak jestem kibicem szybszych R2S =)

 

 

---

 

Chyba jeszcze @mykupyku słuchał obydwu...

 

R2S na telefonie np. S7 edge grają lepiej niż R2A, ale akurat z Pioneerem moim zdaniem dużo lepszą synergię mają R2A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Teraz to mam już kompletnie namieszane :D

Za cenę w jakiej obecnie stoją R2 to aż grzech nie wziąć, ale z drugiej strony czytałem w wątku o Flare, że wszystkie wersje średnio zgrywają się z rapem, a głównie to właśnie rapu i elektroniki słucham najczęściej.

Trochę zniechęca mnie ogromny splitter i podobno słaby kabel, ale to małym kosztem można zmienić - nadal wyjdzie taniej niż FLC.

Najbardziej martwią te kopułki i cyrk z ich dokręcaniem - boję się, że jak mi się to przekręci, to potem będę musiał kombinować z odsyłaniem.

 

Coś czuję, że nigdy się nie zdecyduję, albo kupię obie pary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Akurat moja sztuka miała po obu stronach bas port ustawiony w takiej samej pozycji i zmieniając symetrycznie nie miałem żadnego problemu z utratą balansu jak ktoś inny miał.

 

Ja akurat mało rapu słucham :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
19 godzin temu, awayeah napisał:

Do XDP-100 bierz te: http://allegro.pl/favourites/offers?ref=navbar Izolacja i wygoda idealne, przestrzenne, neutralne granie, bardzo przyjemne i uniwersalne. Świetna synergia z Pioneerem.

 

Oszczędzisz sporo kasy, a zagrają lepiej niż FLC8S, GR07/07X, ...

Sprawdzam :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 4.05.2017 o 11:50, digitalimported napisał:

Teraz to mam już kompletnie namieszane :D

Za cenę w jakiej obecnie stoją R2 to aż grzech nie wziąć, ale z drugiej strony czytałem w wątku o Flare, że wszystkie wersje średnio zgrywają się z rapem, a głównie to właśnie rapu i elektroniki słucham najczęściej.

Trochę zniechęca mnie ogromny splitter i podobno słaby kabel, ale to małym kosztem można zmienić - nadal wyjdzie taniej niż FLC.

Najbardziej martwią te kopułki i cyrk z ich dokręcaniem - boję się, że jak mi się to przekręci, to potem będę musiał kombinować z odsyłaniem.

 

Coś czuję, że nigdy się nie zdecyduję, albo kupię obie pary.

 

33 minuty temu, digitalimported napisał:

Przedwczoraj zamówiłem Flare R2A z UK, bo mi manuelvetro podkupił te z allegro :P

Mają dojść w tygodniu, akurat jakoś razem z Pionkiem, więc zobaczymy jak się sprawdzą w porównaniu do HF3.

 

Z zacytowanego postu nie diabła nie wynika, że  byłeś  zdecydowany....

Dla mnie taka rekomendacja @awayeah wystarczyła do decyzji. 

 

Dnia 3.05.2017 o 23:48, awayeah napisał:

 

R2S na telefonie np. S7 edge grają lepiej niż R2A, ale akurat z Pioneerem moim zdaniem dużo lepszą synergię mają R2A.

 

Jakieś groszowe słuchawki nie będą mi tu pozycji ER4XR czy gr07x zagrażać ;) nie ma się co szczypać.

 

Dnia 3.05.2017 o 23:13, awayeah napisał:

Do XDP-100 bierz te: http://allegro.pl/favourites/offers?ref=navbar Izolacja i wygoda idealne, przestrzenne, neutralne granie, bardzo przyjemne i uniwersalne. Świetna synergia z Pioneerem.

 

Oszczędzisz sporo kasy, a zagrają lepiej niż FLC8S, GR07/07X, ...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności