Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

ER4XR, Ei.3 czy FLC8S?


digitalimported

Pytanie

Hej, jako że niedawno zamówiłem Pioneera XDP-100R pomyślałem, że do high-endowego DAPa, warto też mieć high-endowe słuchawki :) Obecnie posiadam Ety HF3 i używam piankowych tipsów, niestety nawet przy perfekcyjnym sealu mają one za mało basu. Kiedyś mi to pasowało, ale preferencje się zmieniły. Jeszcze niedawno byłem pewien, że po kolejnej wypłacie od razu wezmę ER4XR, ale teraz dylemat mam odnośnie 3 modeli:

-Etymotic ER4XR
-CustomArt Ei.3
-FLC8S

W Etach pasuje mi idealna izolacja, czego boję się, że nie osiągnę przy FLC8S. Odnośnie CIEMów od Piotrka, to niestety jest kwestia remoldowania ich co jakiś czas, co wcale nie jest małym kosztem, z resztą aktualnie wypadają najdrożej z całej trójki (Ety zamierzam zamówić z zagranicy – ok 300 dolcow). Cena jaka mnie interesuje to do 1500zł, ale powyżej 1300 to już z konkretnym uzasadnieniem dopłaty.

Na razie wybrałem te 3, które mnie najbardziej zainteresowały, ale jestem otwarty także na inne propozycje.

Byłbym zapomniał o preferencjach grania :P
Po przesiadce z HF3 zakładam, że bas każdej z tych konstrukcji będzie satysfakcjonujący. Nie jestem jakimś hardkorowym bassheadem, nie przepadam za zbyt mocno przytłumionym graniem, powiedziałbym, że bardziej w stronę neutralności, ale te HF3 w dolnym paśmie są zbyt neutralne.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
Dla jednego wygrywaja dla innego przegrywaja. Ja uwazam ,ze FLC sa bezpieczniejsze ze wzgledu na mozliwosc dostrajania filtrami.


I z tym bym sie zgodzil. Pomimo tego ze wole XR to FLC sa bardziej uniwersalne ze wzgledu na mozliwosc dostosowania do zrodla i wlasnych preferencji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

U mnie ety4xr wygryzły flc8s i kilka innych sluchawek.
Wychodzi mi coraz bardziej że lubię takie analityczne granie.
Natomiast moim zdaniem są to porównywalne sprzęty i też uważam że flc8s są bezpieczniejsze.
Podobały się każdej znajomej osobie której je pożyczalem czego o er4xr powiedzieć nie mogę i można je dostosować.
Ety instaluje się w uszach bardzo dziwnie ale mi leżą lepiej niż dowolne inne dokanalówki.
Tydzień się przyzwyczajałem i kląłem.

Kup używane i przetestuj w razie czego sprzedaj.


Sent from my SM-N910F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

EI.3 to granie gęste, mało dynamiczne, z obciętą górą. Takie mocno basowe, ciemne, strojone pod elektronikę.

I głos na FLC8S. Mogą grać bardzo kulturalnie, ale na maksymalnie basowych filtrach potrafią porządnie potrząsnąć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
43 minuty temu, pierotero napisał:

A jak te FLC jadą górą?

W zasadzie to tak, jak sobie ustawisz. Możesz sobie zrobić mało góry, w sam raz, albo dużo. Konfiguracyjnie są świetne, przy bardzo dobrym poziomie ogólnym są rozsądnym wyborem jeśli nie chcesz żonglować słuchawkami tylko mieć jedną uniwersalną parę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale ETY też można konfigurować :P filtry i tipsy też dają zmiany.  A custom tipsy to wygoda, izolacja (bas zyskuje), brak tłumienia fali czyli lepsza klarowność (góra).

FLC nie nadają się do robienia custom tipsów tym u mnie przegrały no i hf3 mają coś w średnicy.

 

Mówię jako posiadacz hf3 + custom tips CA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ale ETY też można konfigurować filtry i tipsy też dają zmiany.  A custom tipsy to wygoda, izolacja (bas zyskuje), brak tłumienia fali czyli lepsza klarowność (góra).
FLC nie nadają się do robienia custom tipsów tym u mnie przegrały no i hf3 mają coś w średnicy.
 
Mówię jako posiadacz hf3 + custom tips CA.


Konfigurować można tylko filtry - czyli 1/3 tego co w FLC8s. Co do wygody customow to dyskutowalbym - w wypadku ETow nie wiem czy można mówić nawet o lepszym sealu

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Konfigurować nie konfigurować... a na wszystkich poza złotym filtrem FLC mają dla mnie taką sztuczną, szklistą wyższą średnice, której na dłuższą metę zaakceptować nie mogłem... a znowuż na złotym tonalnie nie pasowały, więc dziwnie się teraz patrze jak ludzie piszą jakie to one uniwersalne nie są :P

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 minut temu, Dawindyk napisał:

 


Konfigurować można tylko filtry - czyli 1/3 tego co w FLC8s. Co do wygody customow to dyskutowalbym - w wypadku ETow nie wiem czy można mówić nawet o lepszym sealu

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 

 

 

Można bo mam właśnie ct lepiej niż na standardowych triplach. 

Sam rozważałem FLC8s vs ER4sr/xr, jeśli dobre iemy to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Miałem jedne i drugie.Er4xr są technicznie lepsze,Flc8 dają dużo większą frajdę z słuchania muzyki+banalna konfiguracja pod siebie.Jeśli nie jesteś fanem analitycznego grania,to nie wiem czy jest coś lepszego od FLC8 na rynku do 1500zł.No może któreś flare audio,ale to już nie do mnie,bo ich nie słyszałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W dużej mierze odpowiada za to co opisałem... ja chwaliłem sobie na srebrze... ale najlepiej do tej pory jak słyszałem FLC to grały mi na: https://audeos.pl/pl/p/Kabel-z-miedzi-OCC-7N-26-AWG-Litz-Cryo-v2-Audeos/309

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
8 minut temu, Noah napisał:

Ja nabylem firmowe srebro do FLC i chyba jednak tak jak Crysis widzialbym te doki z miedzianym

A XR nie miały żadnego awersu do stockowego, bdb się z nim dogadywały...

 

@digitalimported
Rozważ jeszcze

Ja wolę od FLC ;)

 

 

---

 

http://zakupek.pl/test/sluchawki/porownanie-flare-audio-r2a-r2s-i-r2-pro/

Tylko, że ja akurat używam na silikonach, z zakręconym bas portem i na innym kablu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeszcze rozważ CustomArt FIBAE 2 bardzo dobry all-rounder i do tego będziesz miał wygodę. W stosunku do EI.3 są bardziej wyrównane, mają lepszą szczegółowość oraz jedne z najlepszych wysokich jakie słyszałem. Ety XR są bardziej szybsze i clarity na basie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, crysis94 napisał:

 

@digitalimported
Rozważ jeszcze

Ja wolę od FLC ;)

 

Na Flare zwróciłem uwagę już jakiś czas temu, ale jakoś jeden przetwornik na kanał i to do tego dynamiczny wydał mi się niezbyt zachęcający - ale nie słuchałem do tej pory IEM dynamików z wyższej półki. W ogóle jakoś jeśli chodzi o wyższą półkę IEMów, to pierwsze co przychodzi mi na myśl to armatura jako główny driver i ewentualnie dynamik do niskich pasm.

 

32 minuty temu, misiekkb napisał:

Jeszcze rozważ CustomArt FIBAE 2 bardzo dobry all-rounder i do tego będziesz miał wygodę. W stosunku do EI.3 są bardziej wyrównane, mają lepszą szczegółowość oraz jedne z najlepszych wysokich jakie słyszałem. Ety XR są bardziej szybsze i clarity na basie.

 

FIBAE 2 z tego co widzę niedawno były dopiero w preorderze i ogólnie niewiele info o nich na razie albo ja jestem sierota i nie umiem szukać (zakładam to drugie).

Edytowane przez digitalimported
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W moim TOP5 są obecnie 2 pojedyncze dynamiki i 3 pojedyncze armatury... jakoś już przestałem się tak kurczowo jak kiedyś trzymać tego, że musi być armatura i wyszło to na dobre... i zdecydowanie bardziej ufam teraz konstrukcjom jednoprzewodnikowym, a przed sięgnięciem po ER4S kurczowo trzymałem się jak największej liczby driverów xD

 

W sumie chyba nie jest ważne w jakiej technologii to zrobili jeśli zrobili to referencyjnie, nie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności