Skocz do zawartości

Crosszone CZ-1


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Początkowo źle do tych słuchawek się zabrałem, czyli po audiofilsku ;) Porównywałem z innymi, przepinałem, puszczałem dobrze znane utwory... Je trzeba po prostu założyć na głowę i przecierpieć pierwszy szok. I nagle coś przeskakuje i muzyka po prostu płynie, jest detal, jest dynamika, jest scena, ale wszystko to podane w tak relaksującej i bezproblemowej formie, że trudno zdjąć je z głowy.

 

 

IMG_3997.jpeg

  • Like 5
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak w tym modelu, ale w cz-1 bardzo dużo dała wymiana kabla.

 

Crosszony przypominają mi trochę stereogramy. Ze 30 lat temu były modne takie kartki, na których był taki dziwny obrazek, który przy odpowiednio długim wpatrywaniu się, dawał obrazek 3d. Za pierwszym razem, żeby to zobaczyć potrzeba było kilka minut. Jak się wiedziało jak patrzeć to wystarczyły sekundy. Na początku jednak wymagało to zupełnie innego podejscia i odrobinę cierpliwości. 

 

Dokładnie tak jak z tymi słuchawkami. Pokazują rzeczy, których inne słuchawki nie potrafią oddać. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
4 godziny temu, Undertaker napisał(a):

Ktoś już ma? :)

Co prawda nie mam i nie słuchałem, ale po głowie chodzą mi kolejne słuchawki (po przerobionych Takstarach HF580) z efektem 3D, tylko tym razem zamknięte. Mam już właściwie wszystko do ich wykonania, poza czasem ;) .

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Undertaker napisał(a):

Nie ma fanklubu, więc wklejam tutaj: rewelacyjne Crosszone CZ-10 pono doczekały się wersji mkII

 

Ktoś już ma? :)

Jestem bardzo ciekaw jak grają. Słyszałem tylko tę pierwszą wersję przez chwilę. BTW jak się CZ-10 spisują jako słuchawki do leżenia na poduszce? W CZ-1 nie ma opcji, bo są za duże trzeba kombinować albo kłaść się na płasko. CZ-8A też wyglądają jakby się dało w nich leżać. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Peruli do tego planary? :D W każdym razie te Takstary całkiem fajnie grały. 

 

@BearPLJuż nie pamiętam czy CZ-10 słuchałem na leżąco, czy nie. Inna sprawa, że u mnie słuchanie na leżąco=na płasko właśnie a nie np. na boku. Z żadnymi słuchawkami nie miałem do tej pory problemów, choć są takie które są tu szczególnie wygodne jak np. Ultrasone z linii Signature (ale też PRO480i) ze względu na właśnie kompaktowe rozmiary. CZ-10 nie są duże, muszle coś jak u Beyerdynamika, czyli mniejsze niż Audeze np.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Undertaker napisał(a):

@Peruli do tego planary? :D

Tym razem dynamiki, chciałbym, żeby to takie "daily" do napędzenia z dongla były.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Play napisał(a):

na jakich przetwornikach?

Zasadniczo całość na bazie HyperX Cloud, a jakie głośniczki od efektu, to "wyjdzie w praniu".

Mam nawet pomysł jak zrobić wyłączanie efektu, i o różnej "mocy" :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności