Skocz do zawartości

Crosszone CZ-1


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znalazłem info o nich na forum.

Usłyszałem o nich kilka miesięcy temu, miały zawitać do Polski.

http://www.triode.co.jp/cz-1/index.html

 

No i jest pierwsza recka:

http://hifiphilosophy.com/recenzja-crosszone-cz-1/

 

Zapowiadają się dość ciekawie z opisów, trzeba będzie ich posłuchać

ciekawe czy to jest jakaś odmiana, przełom.

Parametry nie porywają, potrzebny raczej mocniejszy wzmak bo 97dB,

pasmo od 20-40kHz. Impedancja 75. Wygląd dość kontrowersyjny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzję przeczytałem.

W skrócie - kolumny na głowie. I w porządku. Ktoś w końcu to zrobił.

 

Jedna myśl po przeczytaniu się pojawiła - jeśli kogoś stać na tego typu zabawki i kosztowne źródła do nich to z pewnością stać go na swój własny, izolowany pokój odsłuchowy z normalnymi kolumnami ...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja ,ja jak "przyfulluję" sobie z 16 calowego Alteca z tubą w 20m2 to mam taką namacalność jakiej nie dadzą mi żadne słuchawki :-)

 

Zdjęcia Alteca z boku żeby zobaczyć ,że ma "głębię" i ma z czego przyp... przywalić .

Oraz moja "bateryja"

Zdjęcie0099.jpg

Edytowane przez Eternal Seeker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego typu słuchawki kosztują tyle co kilka par słuchawek chłopaków tu z forum. A jest ich trochę.

Kwestia wyboru czy potrzeb, a nie lepszości.

Ja nie mam warunków odsłuchowych na kolumnach i nie widzę również potrzeby trzymania kilku par słuchawek.

Ryka, zdaje się HE1000 chyba nie słuchał.

Coś tam kiedyś wspominał o krótkim odsłuchu na Audio Show ale nie miał ich na dłużej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zwykłe słuchawki, nawet takie jak HE-1000 czy LCD-4, są od Crosszone uboższe brzmieniowo. Chudsze, przekazujące mniej informacji, z gorszą zdecydowanie stereofonią i groźbą grania w głowie. "

No i porównał z HE1000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie jak w Crosszone powinny wyglądać pady w HE1000 :)

Widzę że materiał podobny do tego z welurów Audeze, Japończyk jednak potrafi!

Co do tej technologii nowatorskiej,podchodziłbym z ostrożnością...

Po sparzeniu się przez ze mnie z U5, nie dowierzam tym nowym technologiom, ciężko oszukać ludzkie ucho.

Może Japończykom się udało, kto wie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
44 minuty temu, saudio napisał:

Jeszcze nie wiem czy się Japończykom udało, trzeba będzie dłużej posłuchać, za to jakość wykonania jest bardzo wysoka,

można powiedzieć Japońska:) 

Komfort lepszy od HE1000, bardzo blisko HD800.

Posłuchałeś?

No a dźwięk?

Przede wszystkim dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz że nie powinno się oceniać po krótkich odsłuchach. 

Jest inaczej, mocno inaczej, jak mi się uda posłuchać dłużej to coś więcej skrobnę.

Na szybko jest mnóstwo detali, scena jest budowana inaczej, holografia separacja to inny poziom.

Bas jakiś dziwny, ale to mogła być wina wzmacniacza, bo nówka sztuka.

Ogólnie nie tego się spodziewałem ... ale jest ciekawie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na HA-3, super lekkie nie są ale tego za bardzo nie było czuć.

Jutro postaram się coś więcej napisać, dzisiaj niedawno wróciłem z podróży......
 

Dnia 14.02.2017 o 21:23, Eternal Seeker napisał:

Racja ,ja jak "przyfulluję" sobie z 16 calowego Alteca z tubą w 20m2 to mam taką namacalność jakiej nie dadzą mi żadne słuchawki :-)

 

Zdjęcia Alteca z boku żeby zobaczyć ,że ma "głębię" i ma z czego przyp... przywalić .

Oraz moja "bateryja"

Zdjęcie0099.jpg

A po co masz słuchawki i to trzy pary, no i niektóre droższe od Crosszone?

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś więcej na temat Crosszone, są gęste, bardzo gęste ...., nie brakuje im przy tym rozdzielczości,

mają precyzję pozycjonowania rzadko spotykaną w słuchawkach. Np. wokal ma swoje miejsce

i niezależnie od akompaniamentu i jego gęstości słyszymy jego rozchodzenie się, jest bardzo wyraźny,

podobnie instrumenty. Jest gęściej niż w Nightowlach, ale bez takich pogłosów. Bas mocno zależy

od nagrania, jego jeszcze nie potrafię określić, bo są nagrania w których brzmi super, a są też takie

gdzie nie do końca jest super (DP - Lose Yourself to Dance) ale np. oklaski nie są zbitym klapnięciem

słychać dużą grupę osób wyraźnie rozstawionych przed muzykami ;) Za to taki Elektro Kardiogramm

jest super precyzyjny i punktowy przez cały utwór nadający rytm do tego z pewnymi dodatkami...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta "wajcha" to tunel, którym prowadzony jest dźwięk od efektu 3D na tył ucha.
Słuchawek tych nie słyszałem, ale na taki sam pomysł robienia efektu 3D wpadłem w grudniu i przetestowałem w jednym z prototypów. U mnie można go wyłączyć całkowicie, lub częściowo (potencjometrami) więc od razu słychać co on daje. Wyraźnie przesuwa scenę do przodu i już nie ma opcji żeby przyjąć, że coś gra z tyłu. Poprawia się też holografia, a przede wszystkim głębia sceny.
To nasycenie o którym pisze@saudio, w tych japończykach bierze się na 99% z takiego zestrojenia, a nie z racji zastosowania efektu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dużo zależy od ułożenia na głowie, do tego mocno się zmienia dźwięk w miarę docisku muszli.
Dość znacznie słychać je na zewnątrz są dwa otwory na górze duży (widać na fotkach) a na dole wąski mały.
Kabel jest niestandardowy do każdej muszli oba kanały, także nie ma znaczenia lewy czy prawy. Czuć że obudowa pracuje. Przetwornik nisko tonowy jest zasłonięty są tylko otwory, podobnie jak w Ultrasone PRO900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności