Skocz do zawartości

Crosszone CZ-1


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Po pierwsze CZ-1 trzeba tak założyć na łeb, żeby dokładnie i równomiernie przylegały padami do czachy. Najmniejsze szczeliny, a nawet zbyt lekki docisk powodują, że dźwięk robi się nie teges, średnica wyłazi na pierwszy plan i łapie przy tym dziwną barwę, a bas traci kopa; kiedy się dopilnuje odpowiedniego ułożenia cezetek, to nie ma mowy o jakiejś sztuczności, czy niespójności.

 Po drugie - wzmak, wzmak i jeszcze raz wzmak

7B39A6BA-2627-440A-A47A-4BA8393AD81D.jpeg

Crosszone z headonikiem v3, to zrównoważone, bardzo spójne brzmieniowo, holograficzne...nie no, przywróciły mi radość z audio i wiarę, że słuchawki mogą być nie tylko drogie, ale i naprawdę dobre; doskonale utrafione barwowo, co za bogata w informacje średnica, bez przekłamań, nalotu i utraty separacji...heh..góra ciągnie wysoko, nie kłuje, jest czysta, bez zapiaszczeń, bas zróżnicowany, z kopem, ale i odpowiednią objętością i zejściem...tiaaaa...

Dzisiaj był u mnie @majkel ze swoim daczkiem i też mu się podobały, to się może odezwie. Ja się zanurzam na conajmniej tydzień w odsłuchy, ale nie sądzę żebym zmienił po nich zdanie.

Edytowane przez audionanik
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

@domildziękuję za podzielenie się swoimi spostrzeżeniami nt. CZ-1!🙂👍 Muszę przyznać, że są niezwykłe, ale przez to chyba mnie urzekły. Cieszę się, iż Tobie również się sonicznie spodobały i miło spędziłaś z nimi czas. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

@Compton bardzo się cieszę, że brzmienie słuchawek przypadko do gustu i milo spędziłeś z nimi czas 🙂👍

 

@Piotr_Mojodziękuję za wzmiankę o recenzji Jakuba!🙂👍 Jestem Jemu wdzięczny za dokonanie pomiarów oraz podzielenie się wrażeniami z odsłuchu, które zawsze uważam za wartościowe🏆👍

 

Robiąc przedświąteczne porządki w moich galeriach ze zdjęciami natknąłem się na pomiary CZ-1, których dokonał u siebie mój znajomy. Stwierdziłem, że warto dodać jako ciekawostkę do wątku (HD800 - jasnozielony, CZ-1 - ciemnozielony) :)

 

20211217_093220.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Dla potrzebujących, zamieszczam schemat lutowania przewodów od strony muszli słuchawek. Cabel_Pin_Assign_20220609_2.pptx

Dodam, że zamówiłem na szybko kabel FAW hybrydowy Noir na wtyku zbalansowany 2,5, polutowane wg powyższego schematu i z Astell Kern sp2000 gra tak, że mam w oczach  łzy radości. 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Roo_Volt napisał:

zamieszczam schemat lutowania przewodów od strony muszli słuchawek

Dokładnie jak w moich Takstarach :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

E07BAA9F-5830-42CA-881D-C993C7711B91.jpeg
To kanapa, która znajduje się w samym jądrze ciemności, skąd promieniuje już tylko Zło, Samo Zło. Oprzeć mu się mogą jedynie audiofile po wieloletnim treningu asertywności lub gołodupce.

Wszedłem jednak do Nautilusa, bo po pierwsze @Roo_Volt  mnie prosił, a po drugie mam za.ebiście silną psychikę.

Czy cz-10 to dobre słuchawki? Tak - jeśli nie konfrontuje się ich z cz-1. Nie tylko są trochę inne, jaśniejsze i wygodniejsze…to już trochę nie to…

Różnice w dźwięku? Tak na skróty - jedynki to dla mnie jako żywo Chord Dave, a dziesiątki to Hugo2. Ten pierwszy też jest niedoceniany przez audiofili (czemu mnie to nie dziwi?); drugi jest bardzo dobry, ale ja go na pewno nigdy nie kupię po tym jak słyszałem Dejwa.
A teraz tak se siedzę i zachodzę w głowę czemu nie wydarłem rewelacyjnych cz1 od @Tytus1988, kiedy je miałem u siebie? Dam ja radę teraz słuchać Pikpoków? Mam ja na tyle silną psychikę?

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał(a):

Dam ja radę teraz słuchać Pikpoków? Mam ja na tyle silną psychikę?

Można próbować, ale co się usłyszy to się nie „odsłyszy”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, audionanik napisał(a):

@Roo_Voltnapisz co mi powiedziałeś o cz-1 po pierwszych odsłuchach:D

Zadzwoniłem do Ciebie i w niewybrednych słowach stwierdziłem, jakim to trzeba być bezczelnym i aroganckim, żeby wyceniać cz-1 na 14k zł za takie g.

Wtedy, wytrzymałeś kilka sekund w ciszy i powiedziałeś spokojnie... Daj im kilkadziesiąt minut. 

Zastosowałem się i po kilkudziesięciu minutach coś nagle pyknęło w głowie i szczęka mi opadła. Oddzwoniłem i odszczekałem każde słowo krytyki. 

 

Słucham ich prawie od roku i nie mogę wyjść z zachwytu. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanatyk napisał o nich, że dziwolągi z rozjechaną sceną. Może wziąłbym je bo szukam czegoś odpowiedniego na rower a zawsze byłem trochę inny 🤣.

Zastanawia mnie te wzajemne przenikanie kanałów, które ma je zbliżyć do dużego stereo. Nie słuchałem takich słuchawek a crossfeed na Mojo2 raczej tak sobie działa. Trzeba będzie spróbować i zaspokoić ciekawość.

 

spacer.png

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Crosszone są z pewnością specyficzne, dziwne i dla mnie za drogie, więc może dobrze, że mnie nie oczarowały. To chyba jedyne, seryjnie produkowane słuchawki z rozwiązaniem wzorowanym na przenikaniu się kanałów. Są jeszcze japońskie IEM-y marki Artio, które chciałem nawet sprowadzić, bo nie są aż tak drogie, ale pikująca złotówka pokrzyżowała moje plany. Interesował mnie model CR-M1, CR-V1 są już znacznie droższe, a teraz dostępne są także nowsze modele, których niestety nie znam.

 

Z tych wbudowanych crossfeedów i bardziej złożonych DSP nie byłem w pełni zadowolony, a testowałem kilka urządzeń (od kilku modeli iFi przez wzmacniacz Meiera, a na Audeze Mobius i Creative SXFI AMP kończąc). Najlepsze efekty można według mnie osiągnąć bawiąc się odtwarzaczem foobar2000 i wtyczkami. Zacznij od najprostszego pluginu crossfeed, potem jest lepszy Bauer stereophonic-to-binaural DSP (bs2b) oraz już wyraźniej zmieniające odbiór muzyki Stereo Convolver z plikami wsadowymi o dwóch ustawieniach, a także TB_Isone_V3. Programowe rozwiązania dają największe możliwości, choć mają też swoje wady.

 

Urządzenia, które mnie nadal interesują to SPL z modelem Phonitor 2 (analogowy crosfeed i takowe też wskaźniki, do których mam słabość) i jego następcy oraz RME ADI-2 (tu jest wszystko zrealizowane programowo).

 

Ogólnie interesował mnie swego czasu dźwięk przestrzenny, HRTF oraz różne jego implementacje z wybitnym A3D 2.0 włącznie. Najpierw to były gry, a potem zacząłem testować przeróżne wariacje crossfeedu w muzyce. Nie wiem czego słuchasz, ale starsze kawałki rockowe np. Good Times Bad Times Led Zeppelin często mają układ typu gitara tylko w lewym kanale, perkusja tylko w prawym i wokal na środku (co ciekawe nowe wydania/remastery są już normalne, a mój flac zgrany ze starej płyty kupionej jeszcze przez ojca ma tzw. hard panning/channel panning). Jeszcze lepszym przykładem jest pierwsza płyta The Beatles, gdzie mam wrażenie jakby dźwięk grał mi prostopadle do ucha, a scena dzieliła się na trzy części. Na kolumnach brzmi to dobrze, ale na słuchawkach mnie męczyło, więc zacząłem się bawić crossfeedem, który w tym wypadku daje świetny efekt.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te CZ-1 to faktycznie duże są :) Skoro ciemniejsze niż CZ-10 to już ciemnica pewnie, jeśli ja odbieram CZ-10 trochę jak takie NightHawki na padach microsuede. Nawet sobie kupiłem chyba z 15 parę Jastrzębi ale to może po prostu takie już wygrzane i pogwarancyjne Hołki jaśniej grają. Niemniej jednak przeskok na Aeony Flow to jak otworzyć okno w słoneczny dzień. A ja mam je na padach Dekoni które dodają basu, chociaż bez wkładek akustycznych.

 

Wracając do CZ-10, to jakbym miał parafrazować Piotra Rykę albo odnosić się do broszurek AudioQuesta, to ja w nich nie słyszę ani krztyny "światła dodanego". Wręcz momentami można odnieść wrażenie że jest lekki roll-off na wysokich tonach jak w słuchawkach Sony typu MDR-MA900V których w sumie nikt prawie nie zna :D A pamiętam że i one mi się swego czasu całkiem podobały. Dalej, spodziewałem się dziwnej akustyki w Crosszone i momentami przyznam że taka jest, efekt przykartonienia w czambuł. Tu znowu kłaniają się Hołki, ale podobnie akustycznie grały mi trochę też takie tuzy jak Ultrasone Edition 8EX. Z tym, że te ostatnie prosto z pudełka grały dźwiękiem ponapinanym jak **** węża i dla mnie jednak nieco zbyt jasnym. Po wygrzaniu co prawda było lepiej i sam bas się poprawił (na pewno lepszy niż w Crosszone), jednakże CZ-10 basu też na pewno nie brakuje, a bas dla mnie ważniejszy niż wysokie na ogół. Czyli akustycznie niby jest inaczej niż w normalnych słuchawkach (miałem ze dwa razy wrażenie płaskiego grania innych puszek ale szybko przechodziło), potrafią pojechać pogłosem czy przykartonić, ostatecznie jednak efekt nie jest jakiś duży i tu całkiem możliwe że dopiero te wielkie pokazują pełną krasę tego efektu crossfeed czy jak to się tam nazywa. 

 

Jakość wykonania i ergo-kurde-nomia! Tu jest mega. Bardzo wygodne, lekkie, nie czuć ich na głowie niemal jak AudioQuestów. Dwa kable w zestawie ale drugiego jeszcze nawet nie testowałem ani nie podmieniałem wtyczek w muszlach :D

 

P.S. Sybilanci nie występują. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Hustler napisał(a):

Crosszone są z pewnością specyficzne, dziwne i dla mnie za drogie, więc może dobrze, że mnie nie oczarowały. To chyba jedyne, seryjnie produkowane słuchawki z rozwiązaniem wzorowanym na przenikaniu się kanałów.

Specyficzne to są doznania z tzw normalnych słuchawek, tylko że się do tego przyzwyczailiśmy.

Tak cena jest z czapy i chyba tylko u nas. Można je trafić znacznie taniej; a na targach i wystawach ponoć latają po 1500$.

Ten cały ich crossfeed mnie jara najmniej; bardziej cieszy ich barwa (której ja nie wiąże z ciśnieniem akustycznym dla poszczególnych zakresów częstotliwości). Bas jest trochę ciastowaty i ogólnie dźwięki trochę amorficzne z miękkimi konturami… ale nie ma mowy o zlewaniu się instrumentów. Świetna góra - to ona sklepała tyłek dziesiątkom do spółki z analogową średnicą. Duuuże, smakowite dźwięki.

31 minut temu, Undertaker napisał(a):

już ciemnica pewnie

Nie, po prostu cz1 mają jeszcze mniej zniekształceń, i mniej drażniątek na wyższej średnicy.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie Dziesiątki miękkością, spokojem i brakiem napinki "kupiły" przy pierwszym odsłuchu z oryginalnego Lehmanna (no tego małego Rhinelandera ale i tak niejeden Klon mógłby się uczyć). Generalnie tembr jest w punkt, dla mnie reference. Jeśli te CZ-1 tak jak piszesz podnoszą jeszcze całość o tę przysłowiową półkię wyżej no to cóż, kiedyś może trzeba będzie jakieś gdzieś upolować ;) Swoją drogą ciekawe jak te Ósemki. 

 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam, że z racji konstrukcji, te słuchawki w ogóle nie męczą nawet przy ekstremalnie długich odsłuchach. 

Przy klasycznych słuchawkach, mam dosyć po godzinie. Na Crosszone często orientuję się, że właśnie pękła czwarta godzina słuchania. Długie lata szukałem właśnie takich słuchawek, które będą tak grały. 

Pewnie zaraz koledzy ustawią dla mnie stos ale zaryzykuję stwierdzenie, że cz-1 całościowo to najlepsze słuchawki jakie słyszałem. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2023 o 01:14, audionanik napisał(a):

Dam ja radę teraz słuchać Pikpoków?

Weź mi je w końcu podeślij na poprawki, na czas rozłąki mogę Ci moje zmodowane Monolith M565c podesłać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności