Skocz do zawartości

Crosszone CZ-1


saudio

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś się wybrałem do salonu AudioStyl  w Katowicach (nie wiem czy na tym forum można wspominać, że się słuchało gdzie indziej niż w Mp3Store, ale zaryzykuję). Cel był taki, żeby posłuchać starych Utopii, póki jeszcze gdzieś są. Pół godziny ponad spędziłem na porównaniach z moimi słuchawkami ale dorwałem też CZ-1. Dobrze, że przeczytałem wcześniej ten wątek, bo wiedziałem, że na początku będzie dziwnie, ale żeby nie rezygnować.  Dzięki za to!

Po chwili jak mózg się przyzwyczai do innego odbioru dźwięku zacząłem je doceniać. Testowałem jak wypadają pod kątem rozdzielczości i zdecydowanie jest to flagowy poziom. Separacja dźwięków genialna.  Do tego na szczęście brak sybilantów, co wpływa na moją ocenę słuchawek. 
Dla mnie dźwięk z CZ-1 był chyba najbardziej realistyczny ze wszystkich doznań słuchawkowych. 

Słuchałem ich na mojo 2 i musiałem kręcić moc dużo wyżej niż w przypadku Utopii, więc podejrzewam, że mojo 2 to trochę za mało dla nich. Na stacjonarnym sprzęcie niestety nie miałem okazji posłuchać a podejrzewam, że mogłoby być lepiej.
Aha - no i wygoda! W końcu słuchawki, których można używać nie czując ich na głowie. Fantastyczne! 
Czas zacząć zbierać pinionszki na nie.

 

Ahaaa. jeszcze jedna rzecz. Jako testowy utwów mam Pentatonix - Bohemian Rhapsody.  Pierwszy raz słyszałem, żeby przy "little high , little low" faktycznie "low" zagrało odczuwalnie niżej. Sprawdziłem to potem na GL2000 i faktycznie różnica poziomów jest, ale bardzo delikatna. Tutaj jest jak na dłoni. Pozycjonowanie CZ-1 mają pierwsza klasa.

Edytowane przez BearPL
  • Like 3
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, BearPL napisał(a):

wybrałem do salonu AudioStyl  w Katowicach (nie wiem czy na tym forum można wspominać, że się słuchało gdzie indziej niż w Mp3Store, ale zaryzykuję).

 

Godzinę temu, BearPL napisał(a):

Słuchałem ich na mojo 2 i musiałem kręcić moc dużo wyżej niż w przypadku Utopii, więc podejrzewam, że mojo 2 to trochę za mało dla nich. Na stacjonarnym sprzęcie niestety nie miałem okazji posłuchać a podejrzewam, że mogłoby być lepiej.

Ja ich słuchałem na trzech stacjonarkach, a ostatni raz w NautilusieB) też na mojo2. Na tym ostatnim rzeczywiście trzeba podkręcić kolorki, ale szczerze mówiąc to nie ma biedy.

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@BearPL dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami na temat odsłuchu Crosszone CZ-1! 🙂👍🥇 Na pewno warto zapewnić więcej mocy, aby polepszyła się dynamika i dół stał się potężniejszy. Miałem okazję porównać CZ-1, m.in. z Aryami Stealth i prezentowały podobną jakość dźwięku. Jednak w takich albumach, jak Buena Vista Social Club, a szczególnie nagraniach od Fonè Records z muzyką klasyczną prezentowały źródła pozorne plastyczniej, gęściej i bardziej trójwymiarowo względem wspomnianych Hifimanów, posiadając naturalniejszą tonację, z mniej zaznaczającymi się w przekazie sopranami. CZ-1 grały na ich tle bardziej analogowo oraz w pewnym sensie trochę surowo, kładąc mocniejszy akcent na fakturowanie źródeł pozornych (słyszalne choćby w postaci bardziej szorstkich włosków na smyczku Salvatorego Accardo dotykających strun jego skrzypiec w albumie I violini di Cremona), co jak najbardziej mi odpowiadało :) Poza tym jeśli są odpowiednio ustawione na głowie i dłużej słucha się na nich muzyki, tym przekaz staje się klarowniejszy, dzięki czemu można wyłapać z niego więcej detali. Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu może on przypaść do gustu, ale przygodę z nimi wspominam bardzo dobrze :)) 

 

20230421_202549.jpg

 

@audionanik  dziękuję za porównanie między tymi modelami Crosszone!🙂👍 Co sie tyczy Dave'a ma swój urok i gdybym planował w przyszłości zakup innego DACa, to obok MuzgAudio DAC-01S byłby dla mnie jedną z głównych opcji branych pod uwagę.

 

Andrzeju, Macieju trzymam kciuki, aby udało się Wam zrealizować pomyślnie plany zakupowe🙂👍👍

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Tytus1988 napisał(a):

@BearPL dziękuję za podzielenie się spostrzeżeniami na temat odsłuchu Crosszone CZ-1! 🙂👍🥇 Na pewno warto zapewnić więcej mocy, aby polepszyła się dynamika i dół stał się potężniejszy. Miałem okazję porównać CZ-1, m.in. z Aryami Stealth i prezentowały podobną jakość dźwięku. Jednak w takich albumach, jak Buena Vista Social Club, a szczególnie nagraniach od Fonè Records z muzyką klasyczną prezentowały źródła pozorne plastyczniej, gęściej i bardziej trójwymiarowo względem wspomnianych Hifimanów, posiadając naturalniejszą tonację, z mniej zaznaczającymi się w przekazie sopranami. CZ-1 grały na ich tle bardziej analogowo oraz w pewnym sensie trochę surowo, kładąc mocniejszy akcent na fakturowanie źródeł pozornych (słyszalne choćby w postaci bardziej szorstkich włosków na smyczku Salvatorego Accardo dotykających strun jego skrzypiec w albumie I violini di Cremona), co jak najbardziej mi odpowiadało :) Poza tym jeśli są odpowiednio ustawione na głowie i dłużej słucha się na nich muzyki, tym przekaz staje się klarowniejszy, dzięki czemu można wyłapać z niego więcej detali. Zdaję sobie sprawę, że nie każdemu może on przypaść do gustu, ale przygodę z nimi wspominam bardzo dobrze :)) 

 

20230421_202549.jpg

 

@audionanik  dziękuję za porównanie między tymi modelami Crosszone!🙂👍 Co sie tyczy Dave'a ma swój urok i gdybym planował w przyszłości zakup innego DACa, to obok MuzgAudio DAC-01S byłby dla mnie jedną z głównych opcji branych pod uwagę.

 

Andrzeju, Macieju trzymam kciuki, aby udało się Wam zrealizować pomyślnie plany zakupowe🙂👍👍

Wspomnień czar bo pożegnałeś się ze wszystkimi trzema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 czasami konieczne jest rozstanie, aby wypróbować czegoś nowego 😉

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z Was okazję posłuchać CZ-8A? 
Przyznam, że do moich preferencji muzycznych (prog rock, alternative) może to być lepszy wybór niż CZ-1. 

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BearPL napisał(a):

Miał ktoś z Was okazję posłuchać CZ-8c? 
Przyznam, że do moich preferencji muzycznych (prog rock, alternative) może to być lepszy wybór niż CZ-1. 

Na jakiej podstawie tak podejrzewasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Roo_Volt napisał(a):

Na jakiej podstawie tak podejrzewasz?

Nie wiem czy wierzyć recenzji na https://www.audiophile-heaven.com/2022/01/crosszone-cz-8a-3-driver-hifi-headphones-speaker-bass-stage-dynamics.html ale jest tu info, że 8A mają potężny bas a CZ-1 są chudsze. W muzyce bardzo lubię nasyconą barwę i dźwięk gitar basowych.

Edytowane przez BearPL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BearPL napisał(a):

Dzień dobry :)

Już mam i to wina @Roo_Volt :)

Za bardzo zachwalał. 

Są fantastyczne! Odsłuchy porządne będę robił wieczorem. 

20230425_155433.thumb.jpg.842d232575bbbea18d404bf5a995051a.jpg

 

 

Gratuluję zakupu i życzę miłych chwil z muzyką na CZ-1!🙂👍🥇

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Roo_Volt napisał(a):

Jest jeszcze mój znajomy, który nie udziela się na forum. Też, ja go zainfekowałem. 

Jak już jest nas czterech, to może się ośmieli? :) W pięciu to już można koło założyć. Takie jak w tym, no...

Edytowane przez majkel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdzałem ostatnio jak CZ-1 będzie się spisywać w grach. Zarówno podpięte do pada Xbox Series X jak i do PC (do Audio-GD) . Odpaliłem Fortnite. Efekt był podobny na obu platformach. Wniosek mam taki - Crosszone CZ-1 to najlepsze sluchawki do grania (żeby nie powiedzieć "gamingowe") jakie słyszałem.  Trójwymiarowość prezentacji rozwala na łopatki. Separacja dźwięków nieziemska. Przede wszystkim rozrywka z tymi słuchawkami daje niespotykaną frajdę.  Rzadko gram w Fortnite, ale musiałem zagrać parę rundek.  Zrobiłem też porównanie z Utopiami. Tam precyzja skąd dochodzi dźwięk jest laserowa. Nie wiem czy lepsza niż w CZ-1 trudno ocenić, ale nie ma takiego funu jak w CZ-1. 

Co do muzycznej strony CZ-1 to trochę o tym napisałem na wątku Focala porównując do Utopii.  Wtedy to było na kablu stockowym. Dziś przyszedł mi kabel z Forzy. OMFG! Ależ to gra!!!... wstrzymam się od napisania czegoś więcej na razie, niech emocje opadną, bo potem fani innych słuchawek będą pisać - jak śmiem?!  

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

UPDATE: Dziś wpiąłem CZ-1 do mojo 2. Zwykle mojo 2 używam z telefonem Samsung Note 10+ (UAPP + Qobuz) a dziś podpiąłem zwykłym kablem USB>USB c do miniPC, który robi u mnie za streamer z zainstalowanym Volumio (natywnie Qobuz). 
Poprawa brzmienia jest bardzo duża. Pierwszy raz podpiąłem do mojo coś innego niż telefon i dopiero zobaczyłem co to małe pudełeczko potrafi. 
Crosszony coraz badziej mnie zaskakują. Rozważam jakiś lepszy kabelek USB > USB c. Może się uda z nich wycisnąć odrobinę więcej. 

 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, side napisał(a):

@BearPL Jakim wtykiem masz zakończone crosszony?

XLR (jak w stopce). Do mojo 2 mam przejściówkę zrobioną przez @Perula XLR>3,5mm z nakręcaną 6,3mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pytałem, bo dzisiaj usłyszałem, jaki wpływ na brzmienie ma moja przejściówka z 4.4 na 3.5 z alie vs DD ddHiFi. Skoro słyszę (na moje nieszczęście) kable i przejściówki, to może faktycznie (kur...) wszystko mam wpływ na wszystko w tym audio 😁 Ale zanim zmienię dostawcę prądu (nie no, żart), to również zamienię kabel USB c - USB c na jakiś lepszy. Daj znać, co wybrałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności