Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, requal napisał:

Kolejny kabelek wart zainteresowania od Neotech, czyli firmy, która  ponoć faktycznie produkuje przewody OCC, z różnymi  końcówkami 2 pin i mmcx . Cena w miarę ok. Może w przyszłości zakupię. O ile kasa nie pójdzie mi w jakieś kolejne doki.. bo  również VS7 mocno mnie zaintweresowały z tym metalowym shellem.. 

 

https://pl.aliexpress.com/item/32999961682.html?spm=a2g0o.cart.0.0.72a13c00MqEaUb

 

Szczerze mówiąc, z tej półki cenowej, to wolę customowe produkcje @Jimmi Dragon a lub @Perula.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, chico99 napisał:

 

Szczerze mówiąc, z tej półki cenowej, to wolę customowe produkcje @Jimmi Dragon a lub @Perula.

 

No ale to już używki raczej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

No ale to już używki raczej. 

 

Niby czemu?

Ten kabelek co mi poleciłeś to spoko. Myślę, że do góra 50$ jeszcze można zaryzykować.;)

Powyżej to lepiej dołożyć i zamówić u naszych druciarzy. Wtedy wiesz co jesz, wiadomo ile jest miedzi, srebra, czy tam złota.

Poza tym jak chcesz przerobić, inne wtyczki, inny jack, to zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, chico99 napisał:

 

Niby czemu?

Ten kabelek co mi poleciłeś to spoko. Myślę, że do góra 50$ jeszcze można zaryzykować.;)

Powyżej to lepiej dołożyć i zamówić u naszych druciarzy. Wtedy wiesz co jesz, wiadomo ile jest miedzi, srebra, czy tam złota.

Poza tym jak chcesz przerobić, inne wtyczki, inny jack, to zero problemów.

Kabelek od Jimmiego prawie w tej samej cenie, różnica raczej minimalna, a zalety jak powyżej, przy czym jakość sprawdzona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, tommir napisał:

Kabelek od Jimmiego prawie w tej samej cenie, różnica raczej minimalna, a zalety jak powyżej, przy czym jakość sprawdzona

Czyje kable macie na myśli w tej cenie dokładnie? 

Jimmi i Faw to okolice 450zl nowki, czy się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, requal napisał:

Czyje kable macie na myśli w tej cenie dokładnie? 

Jimmi i Faw to okolice 450zl nowki, czy się mylę?

 

Moja ostatnia zbalansowana hybryda pod IMR-y od JD, to chyba nie tajemnica, kosztowała 400,00zł czyli około 100$ ...

Ten: https://pl.aliexpress.com/item/32999961682.html?spm=a2g0o.cart.0.0.72a13c00MqEaUb kosztuje prawie 80$ ...

Wybór jest więc chyba oczywisty ...

Tak jak napisałem wcześniej, zakup chińskiego kabelka powyżej 50$ imo mija się z celem, to w zasadzie loteria.;)

 

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, chico99 napisał:

 

Moja ostatnia zbalansowana hybryda pod IMR-y od JD, to chyba nie tajemnica, kosztowała 400,00zł czyli około 100$ ...

Ten: https://pl.aliexpress.com/item/32999961682.html?spm=a2g0o.cart.0.0.72a13c00MqEaUb kosztuje prawie 80$ ...

Wybór jest więc chyba oczywisty ...

Tak jak napisałem wcześniej, zakup chińskiego kabelka powyżej 50$ imo mija się z celem, to w zasadzie loteria.;)

 

 

Ok, 100 drożej, myślę, że dla samego wplywu na dźwięk warto mieć. Natomiast te kabelki manufakturowe mają jedną wadę, fatalnie się układają. Więc mimo wszystko ciekawią mnie też alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

Ok, 100 drożej, myślę, że dla samego wplywu na dźwięk warto mieć. Natomiast te kabelki manufakturowe mają jedną wadę, fatalnie się układają. Więc mimo wszystko ciekawią mnie też alternatywy.

 

Zwróć uwagę, że podałem, przykładowo, cenę hybrydy. Na miedzi pewnie było by taniej.

Jest jeszcze inny aspekt sprawy. W cenie kabla masz fachową pomoc i doradztwo.  @Jimmi Dragon , @Perul znają wiele słuchawek i ich sugestie na etapie zamawiania

pozwolą na optymalny wybór. Można spokojnie popytać, pomarudzić i powydziwiać.

Wydaje mi się, że czasem trochę większa sztywność customów wynika z dużej zawartości miedzi w kabelku.:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, chico99 napisał:

 

Zwróć uwagę, że podałem, przykładowo, cenę hybrydy. Na miedzi pewnie było by taniej.

Jest jeszcze inny aspekt sprawy. W cenie kabla masz fachową pomoc i doradztwo.  @Jimmi Dragon , @Perul znają wiele słuchawek i ich sugestie na etapie zamawiania

pozwolą na optymalny wybór. Można spokojnie popytać, pomarudzić i powydziwiać.

Wydaje mi się, że czasem trochę większa sztywność customów wynika z dużej zawartości miedzi w kabelku.:D

Nie wiem czy masz racje. Ja dokupilem do swoich FLC8s kabel srebrzony i jest on duzo sztywniejszy anizeli stockowy, wiec moze tu o srebro chodzi, nie miedz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Adamesq napisał:

Nie wiem czy masz racje. Ja dokupilem do swoich FLC8s kabel srebrzony i jest on duzo sztywniejszy anizeli stockowy, wiec moze tu o srebro chodzi, nie miedz?

 

Mam flc8s, srebro do niego też. Wiem o co Ci chodzi i masz rację.

Ja miałem jednak na myśli co innego. Customy to głównie miedź, serbro, czy tam złoto. Chińskie kable to często głównie otulina i powłoka.;)

I żeby nie było, mam całkiem sporo chińskich kabelków.;)

Edytowane przez chico99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od budowy, czy litz, czy jaki, od czystości i osłonki. Im czystszy tym powinien być bardziej miekki.

To fakt @chico99, że te kable są bezpieczne. Polecam, jakby nie patrzeć 😉 

Chińczyki nie maja takiej klasy kabli, choćby tam napisali 1000N. Natomiast ten Neotecha mnie pozytywnie zaskoczył, więc może się mimo wszystko szarpnę. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a tak w temacie kabelków, a konkretniej modułów BT ze złączem MMCX, czy ktoś spotkał się z takim, który da radę sensownie napędzić bardziej wymagające słuchawki. Głównie zależało by mi na czymś co da sobie radę z Mee P1. Pytanie czy takie coś w ogóle istnieje? Zapytanie wrzucam w tym temacie, bo jeśli w ogóle taki moduł istnieje to do tanich za kilka dolarów raczej należał nie będzie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nic takiego nie istnieje, bo potrzebujesz dużo mocy, której kabelki BT nie posiadają. Chyba że zrobisz sobie combo w stylu kabelek o długości około 30 cm podpięty po balansie do Radsone ES100. On w miarę sobie radzi z P1 (choć z kapci nie wyrywa, bo nawet balans nie daje tyle prądu by rozbujać MEE na 100%), więc jest to jakieś rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kabelkami i ich grubością/elastycznością/jakością dźwięku to jest w ogóle ciekawa i zagmatwana sprawa. Coraz bardziej popularne jest robienie jak najwięcej żył i przez to niektóre kable zaczynają wyglądać bardziej jak sznury do wieszania prania ( https://penonaudio.com/isn-c16.html), a wpływ na dźwięk w przypadku słuchawek dokanałowych wcale nie jest oczywiście pozytywny. Ja się nie znam na tym, ale jakiś czas temu próbowałem z kilkoma słuchawkami grubych, porządnych kabli z Chin i każdy grał naprawdę drastycznie gorzej niż kabelek Alo Audio Litz od Andromed. A ten kabelek Litz to taka cieniutka, chuda, giętka, mikrofonująca popierdółka - a wszystko co do niego podłączyłem od razu zyskiwało na rozdzielczości, klarowności, przejrzystości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko ma znaczenie. Jak w życiu. Jego konstrukcja widać ma przewagę w którymś z parametrów. 

To jest bodajże ten, nie? Cena jakby nie patrzeć odpowiednia, do tego by był raczej dobrym kablem. :D 

https://mp3store.pl/article/3647-alo-audio-litz-cable-kabel-sluchawkowy-z-wtykiem-zbalansowanym-25-mm.0729440684839.2018431147764032821.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, to ten sam Litz Wiadomo, że cenowo różnica ogromna, ale właśnie chodziło mi o właściwości fizyczne. Ciekawe jaka różnica załóżmy w ilości użytego srebra pomiędzy takim grubym, posrebrzanym kablem spc a Litzem od Alo Audio
Niekoniecznie bo oryginalne nie są zbalansowane. Ale sama budowa wygląda tak samo.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem do czynienia ze standardowym 3.5mm (w zestawie z Andromedami) oraz balansikiem Alo Audio 2.5mm kupionym od Mykupyku ;) Oba grały zauważalnie lepiej niż te, które do nich porównywałem, natomiast niestety nie miałem nigdy okazji spróbować lepszych kabli innych producentów, więc być może w tej cenie da się lepiej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Miałem do czynienia ze standardowym 3.5mm (w zestawie z Andromedami) oraz balansikiem Alo Audio 2.5mm kupionym od Mykupyku ;) Oba grały zauważalnie lepiej niż te, które do nich porównywałem, natomiast niestety nie miałem nigdy okazji spróbować lepszych kabli innych producentów, więc być może w tej cenie da się lepiej.

Muszę w takim razie w końcu podłączyć Andromedy do hybrydy od Jimmiego i porównać. Zmotywowałeś mnie ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, chico99 napisał:

 

Leń jesteś, jeszcze tego nie zrobiłeś!?

Staram się nie lenić, ale różnie wychodzi ;) Dużo ostatnio do słuchania, mało czasu, w tym tygodniu doszły Tonekingi no i trochę je teraz męczę...

Ale obiecuję się poprawić.

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności