Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

 
Ja zaczynam przygodę z tego typu słuchawkami, tzn. miałem kilka lat temu Shure se215 na rower, ale poza tym nic nie wiem o IEM  Kupiłem Kanas Pro właściwie z przypadku i już wiem, że na tym się nie skończy. Jestem pozytywnie zaskoczony, wręcz lekko zaszokowany, jak takie maleństwa potrafią grać. Słucham od kilku dni jazzu, klasyki z bananem na twarzy, a słuchawki dopiero się wygrzewają! Do tego Hugo 2 robi z nimi cuda. Już myślę o czymś z wyższej półki. Myślałem w tym roku o Audio-Technica ATH ADX5000, ale chyba kupię jakieś IEM-y. Tyko muszę się najpierw zorientować w temacie i zastanowić czego chcę  
Powiedz ile chcesz wydać to ci coś zaproponuję

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ja zaczynam przygodę z tego typu słuchawkami, tzn. miałem kilka lat temu Shure se215 na rower, ale poza tym nic nie wiem o IEM  Kupiłem Kanas Pro właściwie z przypadku i już wiem, że na tym się nie skończy. Jestem pozytywnie zaskoczony, wręcz lekko zaszokowany, jak takie maleństwa potrafią grać. Słucham od kilku dni jazzu, klasyki z bananem na twarzy, a słuchawki dopiero się wygrzewają! Do tego Hugo 2 robi z nimi cuda. Już myślę o czymś z wyższej półki. Myślałem w tym roku o Audio-Technica ATH ADX5000, ale chyba kupię jakieś IEM-y. Tyko muszę się najpierw zorientować w temacie i zastanowić czego chcę  
Musisz z hugo2 zdecydowanie chodzić na testy bo np z rewelacyjnymi Andromedami szumi i mi to bardzo przeszkadza. Musiałem kupić specjalny kabelek od Perula by to opanować.

A w budżecie który podałeś poszukaj właśnie coś z campfire przykładowo lub westone i Noble audio.


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2019 o 12:24, bigmaras napisał:

No dobra to trochę poobalam mity. Bez względu na branże, nie tylko audio.

 

Każdy chińczyk, właściciel fabryki doskonale zna realia rynku i na pewno nigdy nie da się oszukiwać przez drugiego chińczyka. To zazwyczaj dość mocno bezwzględny profil przedsiębiorcy bez najmniejszego szacunku do pracownika. Faktem jest, że powoli to się zmienia i przykładny chińczyk zaczyna się buntować ale praca w chińskiej fabryce wygląda nadal jak u nas 30 lat temu. Nie jest prawdą zatem, że cokolwiek, jakikolwiek pracownik może sobie wyprodukować na boku na trzeciej zmianie, nie ma takowej opcji. Nawet w fabryce podróbek adidasa za kilka USD nie zginie chociażby sznurówka. Faktem jest natomiast, że wielokrotnie standardem jest wypłacanie pracownikom części wynagrodzenia w postaci towaru. Jak najbardziej dostają oni w tym wypadku towar i tutaj wkracza inny typ przedsiębiorcy - skupujący będący albo pracownikiem jakiegoś sklepu albo pośrednikiem. Zresztą taka praktyka jest też stosowana często w polskich fabrykach, gdzie pracownicy otrzymują też towar w formie dodatku.

Mało prawdopodobna jest także sugestia, iż na pierwszych zmianach ktoś robi oryginał a potem podróbki. To bzdura. Chińskim fabrykom zależy na kontraktach na produkcje, jeżeli coś takiego by zrobili nie mieli by zamówień już od tego klienta. A smród jaki pozostał by po takiej akcji zapewnił by brak kontraktów od innych w przyszłości. Jeżeli już ma miejsce produkcja podróbki to zazwyczaj w zupełnie innym miejscu, często na podstawie wykradzionego procesu technologicznego ale na niższej klasie komponentów.

Teraz chciałbym obalić największy mit. Często czytam, że jak coś jest podobne do innego produktu to na pewno podróbka. Bzdura. Nigdy nie przesądzajmy o tym. Większość marek audio nie ma swoich fabryk a w tych np. słuchawek, często producenci zamawiają jedynie dany jeden model na bazie swojego projektu. Znam producentów co każdy model zamawiają w zupełnie innej fabryce. Jest to obwarowane umową na ilość wyprodukowanych egzemplarzy oraz opatentowaniem pewnych charakterystycznych cech. Zdarza się jednak, że inna firma zamówi z wyglądu podobny produkt ale z zupełnie innymi rozwiązaniami wewnątrz i wówczas też można było czytać o podróbce a był to w rzeczywistości zupełnie inny produkt.

Rillip Store np. produkuje drivery do markowych producentów. Można dosyć dobre drivery konkretnych marek zamówić

drivery.jpg

driv2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marco-polo napisał:

Rillip Store np. produkuje drivery do markowych producentów. Można dosyć dobre drivery konkretnych marek zamówić

drivery.jpg

driv2.jpg

 

To sklep, nie fabryka. Sprzedaż to nie to samo co produkcja. W tym sklepie masz produkty z różnych fabryk zatem kompletnie nie wiem co wnosi do tematu o podróbkach?

Edytowane przez bigmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi podoba się granie takiego zestawu.

8 minut temu, bigmaras napisał:

 

To sklep, nie fabryka. Sprzedaż to nie to samo co produkcja. W tym sklepie masz produkty z różnych fabryk zatem kompletnie nie wiem co wnosi do tematu o podróbkach?

a przepraszam musiało mi się źle wrzucić do tematu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

 

W zamian za ie80, to w zasadzie jakiekolwiek ...:P

Podaj budżet, rodzaj muzy i źródło.

Muzyka akustyczna, gothic rock, metal, rock. Budżet- ie80's kosztowały mnie coś ponad 1k więc to samo chociaż chi-fi pewnie trochę mniej :)Źródło - głównie oneplus 7 pro z wewnętrznym DAC'iem ale też yamaha n602 oraz różne audio interfaces typu ssl alpha link, wszystko we flacu bądź w wav. 

A co jest, było złego w ie80's? 

Do telefonu przydał by się kabel Bluetooth najchętniej Apt-x HD ale przepinany na 3.5 do pracy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka akustyczna, gothic rock, metal, rock. Budżet- ie80's kosztowały mnie coś ponad 1k więc to samo chociaż chi-fi pewnie trochę mniej Źródło - głównie oneplus 7 pro z wewnętrznym DAC'iem ale też yamaha n602 oraz różne audio interfaces typu ssl alpha link, wszystko we flacu bądź w wav. 
A co jest, było złego w ie80's? 
Do telefonu przydał by się kabel Bluetooth najchętniej Apt-x HD ale przepinany na 3.5 do pracy. 
Kable Bluetooth na aliexpresie

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, liczyłem na bardziej profesjonalna podpowiedź. 
Nie chciało mi się wchodzić na aliexpres,by wyszukać najlepszą, subiektywną propozycje. Napisałem gdzie można znaleźć, no chyba że lenistwo ci nie pozwala i oczekujesz że na forum będą robić wszystko za ciebie.
Pozdro

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, prfraczek napisał:

Do telefonu przydał by się kabel Bluetooth najchętniej Apt-x HD ale przepinany na 3.5 do pracy. 

Jeżeli kupisz słuchawki z odpinanym kablem (mmcx/2pin), to dobór kabla będzie bardzo prosty. Można kupić jakąś taniochę od KZ za kilka dolarów albo trochę lepszy moduł, np. fiioMi jednak żaden moduł bt nie zagrał jeszcze tak dobrze, jak kabel 3.5, także spodziewaj się straty na jakości. A co do słuchawek to wybór jest ogromny, aczkolwiek szczerze mówiąc wydając takie pieniądze wolałbym kupić w polskiej dystrybucji - czy to mp3store, u Bigmarasa w Audioheaven czy u Maćka w Audeos. Nie chciałbyś przechodzić procedury gwarancyjnej z majfrendami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o BT to jak dla mnie tylko byłoby brane pod uwagę coś takiego jak ES100 lub uBTR3 do słuchawek za klocka. Sam kupiłem w Audioheaven na allegro i nie żałuję.

W polskiej dystrybucji osobiście mógłbym polecić Moondrop Kanas Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o lenistwo. Szukam zastępstwa dla moich ie80, i sądziłem że to jest odpowiedni dział. Słuchawki używam do profesjonalnej pracy, a w zasadzie do konczenia jej w domu. Bluetooth tylko i wyłącznie dlatego że używam metra i już nie mam siły do ludzi, którzy 'wychodza' z moimi słuchawkami na poszczególnych stacjach. Wiem że nawet aptx HD ma compression ratio koło 4:1, ale to najlepsze co można zrobić z Bluetoothem. Myślałem o dm6 bgvp ale telefon raczej ich nie nakręci. Cała pracę odsluc**je na profesjonalnych Genelec'ach ale też muszę to odsłuchać na słuchawkach i TV żeby mieć pewność że wszystko jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

4-5 tyś. 

 

w tym budżecie najlepiej wziąć dx220+fh7 u @bigmaras i po sprawie

 

albo fh7 + s6rui - przestrzeń, dynamika i finezja + fun, energia - i jest komplet iem na wszelkie gatunki i okazje

 

fh7 nie szumią jak Andro, i grają lepiej. Solarisy to ergonomicznie kloce, do tego sygnatura jest przekombinowana - męcząca, subbas podbity kosztem midbasu, ofensywne granie - bez odsłuchu jest ryzyko, że nie podejdą, do tego poza budżetem, a technicznie wcale nie lepsze od fh7

 

noble audio - od fh7 lepsze będą dopiero katana, kaiser czy khan. czyli 9 tysi wzwyż. i od katany wolę fh7, bo nie są tak nudne.

 

empire ears - znam tylko najwyższe legend x - i dla mnie za dużo basu a za mało energii na górze

 

64 audio - żeby wejść poziom wyżej od fh7, trzeba wywalić krocie, bo ta firma lubi drogo

 

fearless - s6rui/s8f to mocny, bogaty, szybki bas, dość bliska średnica (s8f jeszcze bliższa) i dość jasna, bardzo energetyczna góra (s8f jeszcze ostrzej), całość gra bardzo energetycznie, funowo, angażująco, świetnie barwowo i technicznie - fh7 są spokojniejsze, bardziej finezyjne, przestrzenne, technicznie lepsze od s6rui i ciut lepsze od s8f

  • Like 7
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fearless s8f zapowiadają się ciekawie, ale z cłem i vat zbliżają się do Oriolus MKII. Co o nich sądzicie? Z tego co @Spawn pisał w recenzji, to raczej do ciężkiego grania. A jak w jazzie, czy klasyce się spiszą? Jedne i drugi :) Mellianus pewnie by wypadły rewelacyjne, ale ta cena. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 

64 audio - żeby wejść poziom wyżej od fh7, trzeba wywalić krocie, bo ta firma lubi drogo
 


To jest dla mnie kolejna audio zagadka - te które testowałem były tragiczne, a w cenie rynkowej musiałbym ujemną ocenę wystawić...c0eea26dd67133cb6e0e0afc30f4e91b.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
w tym budżecie najlepiej wziąć dx220+fh7 u [mention=50800]bigmaras[/mention] i po sprawie
 
albo fh7 + s6rui - przestrzeń, dynamika i finezja + fun, energia - i jest komplet iem na wszelkie gatunki i okazje
 
fh7 nie szumią jak Andro, i grają lepiej. Solarisy to ergonomicznie kloce, do tego sygnatura jest przekombinowana - męcząca, subbas podbity kosztem midbasu, ofensywne granie - bez odsłuchu jest ryzyko, że nie podejdą, do tego poza budżetem, a technicznie wcale nie lepsze od fh7
 
noble audio - od fh7 lepsze będą dopiero katana, kaiser czy khan. czyli 9 tysi wzwyż. i od katany wolę fh7, bo nie są tak nudne.
 
empire ears - znam tylko najwyższe legend x - i dla mnie za dużo basu a za mało energii na górze
 
64 audio - żeby wejść poziom wyżej od fh7, trzeba wywalić krocie, bo ta firma lubi drogo
 
fearless - s6rui/s8f to mocny, bogaty, szybki bas, dość bliska średnica (s8f jeszcze bliższa) i dość jasna, bardzo energetyczna góra (s8f jeszcze ostrzej), całość gra bardzo energetycznie, funowo, angażująco, świetnie barwowo i technicznie - fh7 są spokojniejsze, bardziej finezyjne, przestrzenne, technicznie lepsze od s6rui i ciut lepsze od s8f
Recenzja fearless s8 freedom i fiio fh7






Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Recenzja fearless s8 freedom i fiio fh7

 

 

 

 

 



Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Lepiej posłuchać @mykupyku on trafia w punkt. Bad Guy ma talent do opisu z ktorego nic nie wynika. Tyle, że łatwo stwierdzić, że coś mu siadło, to i tak sporo w świecie teflonowych recenzji. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, prfraczek napisał:

(...). Myślałem o dm6 bgvp ale telefon raczej ich nie nakręci. Cała pracę odsluc**je na profesjonalnych Genelec'ach ale też muszę to odsłuchać na słuchawkach i TV żeby mieć pewność że wszystko jest ok. 

 

DM6 są mega łatwe do napędzenia, ja swoje pędziłem z donglem usbc spod znaku jabłka, który to dawał czyściutki dźwięk, ale słabiutko tam z mocą. Serio, DM6 da się napędzić wiatrem powstałym z mrugania powiek.

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mykupyku napisał:

 

albo fh7 + s6rui - przestrzeń, dynamika i finezja + fun, energia - i jest komplet iem na wszelkie gatunki i okazje

 

fh7 nie szumią jak Andro, i grają lepiej. Solarisy to ergonomicznie kloce, do tego sygnatura jest przekombinowana - męcząca, subbas podbity kosztem midbasu, ofensywne granie - bez odsłuchu jest ryzyko, że nie podejdą, do tego poza budżetem, a technicznie wcale nie lepsze od fh7

 

Dopiero niedawno kupiłem Andro, a @mykupyku mówi, że Fiio lepsze i do tego połowa ceny nowych Andro ;) Straszny ten świat audio, ciągle trzeba kupować coś nowego. Jak z tym żyć? ;) Niestety, obawiam się, że @mykupyku może mieć rację, bo jak czytam jego posty to ma, ech...

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, tommir napisał:

Dopiero niedawno kupiłem Andro, a @mykupyku mówi, że Fiio lepsze i do tego połowa ceny nowych Andro ;) Straszny ten świat audio, ciągle trzeba kupować coś nowego. Jak z tym żyć? ;) Niestety, obawiam się, że @mykupyku może mieć rację, bo jak czytam jego posty to ma, ech...

@tommir bo trza zaglądać do Tanich słuchawek z Chin, a nie drogich :)

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności