Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

18 minutes ago, telemach said:

to miło że zawsze znajdzie się jakiś samozwańczy recznik prasowy;

ja się pytam mową potoczną o wykres taki jakie można znaleźć tutaj : squig.link

 

To się nazywa "polski humor" gdzie każdy chce zabłysnąć zanim da normalną radę 😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rigatio napisał(a):

To się nazywa "polski humor" gdzie każdy chce zabłysnąć zanim da normalną radę 😛

Zwyczajnie uwidziało mi się wycisk nie wykres - stad odpowiedź

Peace. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, quakev napisał(a):

Możesz rozwinąć? 

Społeczność nie była zadowolona z mocnej podwyżki ceny, bardzo niewielkich zmianach w strojeniu - dodatnie ciepła kosztem szerokości sceny. Wprowadzenie odpustowej stylistyki ze złotymi ornamentami też nie pomogło. Zobaczymy jak zostaną ocenione jak więcej osób się z nimi zapozna, czy będą tak cenionym modelem jak U12T, Mest Mk2 czy Andromedy. Niektórym Mk3 się podobają. Natomiast zakładam, że ten "skok na kasę" plus ostatnia "afera" UM z ich flagowcem nie robi im ostatnio najlepszej prasy. Jeśli chodzi o Chińskie firmy to schemat działania jest zwykle bardzo podobny i UM nie jest tutaj wyjątkiem.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, zgreg napisał(a):

Co sądzicie o samych armaturach w średnim przedziale cenowym, do jakiej muzyki się nadają a do jakiej nie ?

 

Mam BGVP DM8 i to dla mnie ogromne zaskoczenie. Według mnie w każdym gatunku muzycznym są co najmniej dobre. Grają kolorowo ale bezpiecznie, nigdy nie jest za ostro. Bas na moje uszy świetny, tam gdzie powinien być tam jest, tam gdzie nie powinien go nie ma. Potrafi mocno uderzyć.

Kupiłem za grosze. :D

 

Nie sądzę że da się na podstawie wykorzystanego układu i typu przetworników określić do czego słuchawki będą dobre a do czego złe, ale kto wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Leairve napisał(a):

 

Mam BGVP DM8 i to dla mnie ogromne zaskoczenie. Według mnie w każdym gatunku muzycznym są co najmniej dobre. Grają kolorowo ale bezpiecznie, nigdy nie jest za ostro. Bas na moje uszy świetny, tam gdzie powinien być tam jest, tam gdzie nie powinien go nie ma. Potrafi mocno uderzyć.

Kupiłem za grosze. :D

 

Nie sądzę że da się na podstawie wykorzystanego układu i typu przetworników określić do czego słuchawki będą dobre a do czego złe, ale kto wie.

Ja nie słyszałem BGVP DM8 ale DM9 też dają rade. Naprawdę świetne IEMy, u mnie konkurują z Shure KSE 1200 i dają rade. Mają więcej "mięsa" od Shur'ów ale są znacznie wolniejsze. Do słuchania mniej wyczynowego super.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zgreg napisał(a):

Które są lepsze Sonion czy Knowles?

Wysłane z mojego M2012K11AG przy użyciu Tapatalka
 

Co jest lepsze - Citroen czy Renault?

Żaden, każdy producent ma dziesiątki modeli armatur z innym zastosowaniem. Z moich doświadczeń Sonion robi dobre basowe wentylowane armatury (ale to raczej wyższa półka cenowa) i jeśli producent doków potrafi zastosować odpowiednio ich armatury grające średnicą (seria 23xx bodajże) to często jest to bajkowa średnica. Ale Knowles raczej częściej jest stosowany przy górnych rejestrach.

Ze średniej półki cenowej to wspomniane BGVP DM8 oraz DM7 (DM9 choć świetne jest konstrukcją trybrydową), Dunu SA6 / SA6mk2, Tansio Mirai MSMR-3/4/Pro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minutes ago, dweet said:

A porównywał ktoś może SA6 Mk2 do u12t i może coś skrobnąć od siebie?

Miałem sa6 Ultra i mimo, że były świetne, to do u12t nie mają startu.

Już wolałem Meteor, ale one nie były wentylowane, co było dla mnie problemem (przymus używania gąbek) i śerdnica trochę zbyt rozmyta, ale to głównie w porównaniach z Monarch 2, które mają średnicę w światowej topce.

Ale Meteor bardzo polecam, miałem z nimi mnóstwo funu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rigatio napisał(a):

Miałem sa6 Ultra i mimo, że były świetne, to do u12t nie mają startu.

Już wolałem Meteor, ale one nie były wentylowane, co było dla mnie problemem (przymus używania gąbek) i śerdnica trochę zbyt rozmyta, ale to głównie w porównaniach z Monarch 2, które mają średnicę w światowej topce.

Ale Meteor bardzo polecam, miałem z nimi mnóstwo funu.

 

Niestety u mnie Meteor to porażka:  góra bardzo mnie kłuła, nie byłem w stanie w nich dłużej wytrzymać.

u12t też czasami potrafiły zasyczeć, stąd myślę o SA6, bo takich górek nie mają.

A czego im brakowało względem u12t poza pewnie detałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, dweet said:

 

Niestety u mnie Meteor to porażka:  góra bardzo mnie kłuła, nie byłem w stanie w nich dłużej wytrzymać.

u12t też czasami potrafiły zasyczeć, stąd myślę o SA6, bo takich górek nie mają.

A czego im brakowało względem u12t poza pewnie detałem?

Detal miały fajny, to nie problem ale ogólna dynamika i bas były słabsze.

Treble faktycznie u12t mają pikantne, szczególnie przy większych głośnościach. Bas też nie skalował już bardziej, bo to armatury. To był jeden z głównych powodów zamiany u12t na Twilight.

Generalnie nie jestem już fanem armatur w jakiejkolwiek postaci. Za duże ograniczenia.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.03.2024 o 09:25, dweet napisał(a):

Niestety u mnie Meteor to porażka:  góra bardzo mnie kłuła, nie byłem w stanie w nich dłużej wytrzymać.

U mnie wręcz przeciwnie, góra w Meteorach łagodna, ale rozciągnięta. Myślę, że to kwestia doboru tipsów. Niestety brak wentylacji i budujące się ciśnienie ma ogromny wpływ na odbór dźwięku. U mnie najlepiej się sprawdzały Azla SednaEarft Standard. Ale ostatnio słucham na Final Audio type E - najwygodniejsze i nie muszę kombinować, żeby je dobrze ułożyć, problem z ciśnieniem praktycznie niezauważalny. Z tymi tipsami wokale też mi brzmią bardzo dobrze. Ogólnie raczej jestem zwolennikiem dynamików, ale z moimi uszami Meteory zgrywają się świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, jarzyna napisał(a):

Myślę, że to kwestia doboru tipsów.

 

Nie jestem pewien. Nawet jak spojrzysz na wykres to widać tam nieludzki peak na samej górze pasma. Tipsów mam dziesiątki i żadne sobie nie poradziły. Jeszcze te lata, że to słyszę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dweet napisał(a):

 

Nie jestem pewien. Nawet jak spojrzysz na wykres to widać tam nieludzki peak na samej górze pasma. Tipsów mam dziesiątki i żadne sobie nie poradziły. Jeszcze te lata, że to słyszę :D

Tak na prawdę, to ten peak jest na 14kHz i w zależności od anatomii kanału może on istnieć lub nie, lub być przesunięty. Jak patrzę na całokształt wykresu to powinny być raczej przyciemnione, przynajmniej względem harmana IE. Równie dobrze ten peak na 8kHz może powodować pewną ostrość.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Pioj napisał(a):

Tak na prawdę, to ten peak jest na 14kHz ... Równie dobrze ten peak na 8kHz może powodować pewną ostrość.

Zdecydowanie ten na 8kHz powoduje ostrość (na podstawie doświadczeń z różnymi słuchawkami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu macie porównanie Z1R i Meteorów. W Sony nie miałem absolutnie żadnego problemu z ostrością góry, w Meteorach koszmarny. Czytałem też gdzieś, że ten peal 8-10khz to przez specyfikę pomiarów, a nie że to faktycznie tak brzmi, ale nie znam się super. Chyba @docentore o tym coś pisał...

 

 

graph (5).png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dweet napisał(a):

Tu macie porównanie Z1R i Meteorów. W Sony nie miałem absolutnie żadnego problemu z ostrością góry, w Meteorach koszmarny. Czytałem też gdzieś, że ten peal 8-10khz to przez specyfikę pomiarów, a nie że to faktycznie tak brzmi, ale nie znam się super. Chyba @docentore o tym coś pisał...

 

 

graph (5).png


Si Senor, ten peak w większości pomiarów dokonanych przy użyciu chińskich klonów IEC711 to jest wynik resonansu sprzętu. Z tego co czytałem i słyszałem pomiary dot >8kHz należy brać z przymróżeniem oka.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peak przy 8k można z reguły pominąć, bo to rezonans z pomiarów. Jeśli jego wielkość ma 2-4 db, to raczej nie będzie słyszalny. Czasem słuchawki mają ten peak zdecydowanie większy, jak np. IBasso IT-07 czy Xelento, i w tym przypadku to słychać, bo on na prawdę istnieje w strojeniu.

Problem z wszelkimi peakami powyżej 12 kHz jest taki, że one się przesuwają niżej w realnym odsłuchu. Teoretycznie boost w wyższych treblach u12t powinien być dla mnie ledwo słyszalny, ale przy trochę większych głośnościach on występował zdecydowanie niżej, w postaci ostrych szpilek "ozdabiających" praktycznie wszystkie treble od 2k wzwyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności