Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie recenzje jakie dotąd widziałem wskazują, że Dusk z kabelkiem DSP są znacznie lepsze od kabelka analogowego. Ciekawe czasy w świecie IEM nadeszły, zamiast dapa można użyć telefonu i mieć najwyższą jakość dźwięku. Wielu true hardcore audiofili może poczuć się urażonych 😁

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minutes ago, Najner said:

Wszystkie recenzje jakie dotąd widziałem wskazują, że Dusk z kabelkiem DSP są znacznie lepsze od kabelka analogowego. Ciekawe czasy w świecie IEM nadeszły, zamiast dapa można użyć telefonu i mieć najwyższą jakość dźwięku. Wielu true hardcore audiofili może poczuć się urażonych 😁

Ja się nie czuję urażony i raczej będę sprzedawał wszystkie sprzęty. Wezmę te Dusk i tyle. I tak do pewnego czasu staram się robić downgrade tego, co mam, bo jakość jest coraz lepsza za niższą cenę. Jeśli będę mógł się pozbyć dapa, to z chęcią to zrobię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał(a):

Wszystkie recenzje jakie dotąd widziałem wskazują, że Dusk z kabelkiem DSP są znacznie lepsze od kabelka analogowego. Ciekawe czasy w świecie IEM nadeszły, zamiast dapa można użyć telefonu i mieć najwyższą jakość dźwięku. Wielu true hardcore audiofili może poczuć się urażonych 😁

A tak z ciekawości, czym jest kabel DSP ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wegiel21 napisał(a):

A tak z ciekawości, czym jest kabel DSP ?

W zasadzie DAC wbudowany w kabel, w którym jest od razu zaimplementowany equalizer. W wypadku Moondropa sprawa o tyle ciekawa, że masz do wyboru w aplikacji kilka profili pod dane słuchawki, możesz też sam dostosować korektor manualnie pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał(a):

W zasadzie DAC wbudowany w kabel, w którym jest od razu zaimplementowany equalizer. W wypadku Moondropa sprawa o tyle ciekawa, że masz do wyboru w aplikacji kilka profili pod dane słuchawki, możesz też sam dostosować korektor manualnie pod siebie.

I jak to się łaczy z apką? Działa on z innymi słuchawkami jak np Mesty czy Custom Art?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wegiel21 napisał(a):

I jak to się łaczy z apką? Działa on z innymi słuchawkami jak np Mesty czy Custom Art?

Tak, działa z innymi słuchawkami. Łączy się jak każdy inny sprzęt podłączony pod USB - po prostu w aplikacji widnieje jako podłączone urządzenie i możesz sobie "grzebać". Co ciekawe taki kabelek z DAC zapamiętuje ustawienia, czyli raz sobie ustawisz i później używając tego kabla z innymi sprzętami z wyjściem USB-C będziesz miał taki sam profil dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, działa z innymi słuchawkami. Łączy się jak każdy inny sprzęt podłączony pod USB - po prostu w aplikacji widnieje jako podłączone urządzenie i możesz sobie "grzebać". Co ciekawe taki kabelek z DAC zapamiętuje ustawienia, czyli raz sobie ustawisz i później używając tego kabla z innymi sprzętami z wyjściem USB-C będziesz miał taki sam profil dźwięku.
Masz na myśli że dowolne słuchawki muszą być podłączone za pomocą kabla DSP? Czy też jack również wchodzi w grę?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apka działa tylko z cyfrowymi urządzeniami Moondrop. 
https://moondroplab.com/en/moondrop-link
 
Jeżeli chcesz regulować dźwięk z jacka, to polecam Poweramp Equalizer, dużo lepsze narzędzie.
Tak ale chodzi o podłączenie słuchawek do kabla DSP z zestawu moondrop x Crinacle dusk innych słuchawek. Powinno działać bo chip jest w samym kablu.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je ponad 8 miesięcy i nadal uważam że to jedne z najlepszych

iem-ów jakie kiedykolwiek miałem i słuchałem 

20240224_132034.jpg

20240224_132125.jpg

Edytowane przez tawek33
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są bardzo szybkie to poziom zbliżony do kse 1500  z większą scena na boki i poza głową  .

Zagrają tak jak zapoda im źródło np z wm1z  grają blisko sceną dźwięk jest duży,  bas jest fenomenalny , bardzo muzykalne i analogowe i rozrywkowe połączenie 

Z sp1000ss grają z wysoką kulturą,  to najlepsza scena na boki i poza głową,  dźwięk jest analogowy bez jakich kolwiek ostrości z wybitna rozdzielczością i najlepszą " górą"  jaką słyszałem  

Bas jest szybki i techniczny no ale to sp1000ss - wiadomo 

Odnośnie basu to też mogę śmiało napisać że jest inny niż z dynamika czy armatury 

Jest bardzo analogowy,  czysty , szybki doskonaly na swój sposób 

Edytowane przez tawek33
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Rigatio napisał(a):

Jeśli będę mógł się pozbyć dapa, to z chęcią to zrobię.

 Polecam Luxury Precision W4 posłuchać, brzmienie DAP like, totalnie najlepszy dongiel który miałem okazje przetestować, jeszcze ew. Ibasso DC elite, ale to już klocek jeśli chodzi o wagę, i za mało naturalny dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minutes ago, Majkip said:

 Polecam Luxury Precision W4 posłuchać, brzmienie DAP like, totalnie najlepszy dongiel który miałem okazje przetestować, jeszcze ew. Ibasso DC elite, ale to już klocek jeśli chodzi o wagę, i za mało naturalny dla mnie. 

Mam Elite i jest zdecydowanie bardzo naturalny jak dla mnie. Najlepszy dongle jakiego słuchałem, gra na poziomie dapa za 1000-1500 dol. W4 słuchałem kiedyś przez chwilę ale to nie ten level wg mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Polecam Luxury Precision W4 posłuchać, brzmienie DAP like, totalnie najlepszy dongiel który miałem okazje przetestować, jeszcze ew. Ibasso DC elite, ale to już klocek jeśli chodzi o wagę, i za mało naturalny dla mnie. 
Skrobiesz coś więcej na temat W4?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności