Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

@Hustlerteż mam takie wrażenie co do Mele i tipsów, sam pożyczyłem sobie do nich tipsy - pianki od s12 pro, które też mają szeroki otwór i jest dobrze :). Właśnie dotarły do mnie Sedna Xelastec i generalnie sprawiają dobre wrażenie na Kinerach, sprawdzę też na Mele.

 

Jestem ciekaw tych Penonów, bo nie są (chyba) zbyt popularne, ale wykresy FR mają zbliżone (znów chyba, bo dostrzegam czasami brak powtarzalności wykresów wrzucanych przez różnych internautów).

 

Myślałem jeszcze o Oxygen, ale w testach brzmią prawie identycznie co Hana, a dopłacać 100 usd za brak różu :) to trochę za dużo (Tanchjim mi odpowiedziało,  że nie planują wersji w innym kolorze :). 

9 minut temu, Nazar70 napisał(a):

Apropos Penonów - skusiłem się na FANy - bo takie ładne faceplaty mają z drewienka stabilizowanego - no i Penon - że się tak brzydko wyrażę - spuścił sporo z ceny :D 

 

O fajnie. I jak wrażenia?

Ciekawe czy ktoś na forum ma te Seriale i może się podzielić opinią jak grają  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Dan821 napisał(a):

O fajnie. I jak wrażenia?

Ciekawe czy ktoś na forum ma te Seriale i może się podzielić opinią jak grają  

Wrażenie mam takie: cieszę się, że po tygodniu od zamówienia są już w centrum dystrybucyjnym w Belgii ;) 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dan821 napisał(a):

 

Już jechałem do sklepu, ale patrzę trybryda, więc odpada 😉😅

 

PS. Myślałem o Hana 2021, ale za dużo różowego złota 😄, no i finalnie wczoraj zamówiłem Penon Serial. Zobaczymy... skoro aż 3x DD to chyba jakiś progres musi być ;)

 

 

Słuchałem Penon Serial. Świetne są. Po przesłuchaniu do dzisiaj za mną chodzą. Muzykalne, rozrywkowe brzmienie, dynamiczne, z energią i wykopem. Takie UM 3DT na sterydach (w dobrym tego słowa znaczeniu).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, side napisał(a):

Do mnie dzisiaj dotarły s12 pro. Głupie pytanie, ale czy planary się wygrzewają?

 

 

IMG_20230117_163730.jpg

 

Osobiście po jakichś 50h wygrzewania Z12 nie zauważyłem żadnych zmian w dźwięku.

 

13 godzin temu, Tomek1777 napisał(a):

Możecie sobie zapodać ten utwór i sprawdzić jak brzmi początek . Konkretnie jak odbieracie szum morza . 

 

 

Jako osoba która prawie codziennie chodzi na spacery nad morze i regularnie przysiada sobie na chwilę by go posłuchać, a do tego przy okazji marynarz, to muszę przyznać, że na żadnych moich słuchawkach nie brzmi mi ten początek nagrania jak szum morza 😏

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jako osoba która prawie codziennie chodzi na spacery nad morze i regularnie przysiada sobie na chwilę by go posłuchać, a do tego przy okazji marynarz, to muszę przyznać, że na żadnych moich słuchawkach nie brzmi mi ten początek nagrania jak szum morza 
Tak dobrze czy tak źle i nierealistycznie?

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dirian napisał(a):

Jako osoba która prawie codziennie chodzi na spacery nad morze i regularnie przysiada sobie na chwilę by go posłuchać, a do tego przy okazji marynarz, to muszę przyznać, że na żadnych moich słuchawkach nie brzmi mi ten początek nagrania jak szum morza 😏

Wypada zgodzić się . Natomiast artyści mieli zdaję się taki zamysł   i ja wyraźnie słyszę które iemy sobie z tym lepiej radzą a które w ogóle ;).

 

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna prośba o poradę Pany! ;)

otóż mam sobie KZ ZSN Pro, które całkiem lubię. Oczywiście gonię dalej.. więc podpowiedzcie, bo będzie znaczącym krokiem ku lepszemu dźwiękowi, takim, żebym go wyraźnie zauważył? Dzwięk lubię bassowy, ale bez przesady, w dużych słuchawkach znacznie wolę AKG K701 bassmod niż HD650 ;) Muza to głównie jazz i tym podobne lekkie, trochę rocka. Bez ciężarów... 

Budżet tak do 400zł - 100$, mogą być używańce. Myślałem o (nie znam się za bardzo to mogłem coś pomieszać...):

- Aria

- KZ Pr1

- Kato

- TinHifi T4 

- Fiio FD3 albo FH3

- FA E3000

- Etymotic ER3XR lub ER2XR

 

Kupiłem FD1 ale jeszcze nie dotarły i trochę to potrwa, więc się nie wypowiem o nich vs KZ ZSN Pro

 

Podpowiedzcie - dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż Hifiman RE800 silver  i JVC HA-FW01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie patrzyłeś ? JVC  na drop.com 120 $ plus 25 $ przesyłka  a Hifiman z ich sklepu lub aliexpress.com tam taniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, baxxx napisał(a):

Kolejna prośba o poradę Pany! ;)

otóż mam sobie KZ ZSN Pro, które całkiem lubię. Oczywiście gonię dalej.. więc podpowiedzcie, bo będzie znaczącym krokiem ku lepszemu dźwiękowi, takim, żebym go wyraźnie zauważył? Dzwięk lubię bassowy, ale bez przesady, w dużych słuchawkach znacznie wolę AKG K701 bassmod niż HD650 ;) Muza to głównie jazz i tym podobne lekkie, trochę rocka. Bez ciężarów... 

Budżet tak do 400zł - 100$, mogą być używańce. Myślałem o (nie znam się za bardzo to mogłem coś pomieszać...):

- Aria

- KZ Pr1

- Kato

- TinHifi T4 

- Fiio FD3 albo FH3

- FA E3000

- Etymotic ER3XR lub ER2XR

 

Kupiłem FD1 ale jeszcze nie dotarły i trochę to potrwa, więc się nie wypowiem o nich vs KZ ZSN Pro

 

Podpowiedzcie - dzięki!

 

Każdy Ci poleci to co sam lubi :) Mój faworyt to zdecydowanie ER2XR ale czy dla Ciebie też będą najlepsze, to nie wiem :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, baxxx napisał(a):

Kolejna prośba o poradę Pany! ;)

otóż mam sobie KZ ZSN Pro, które całkiem lubię. Oczywiście gonię dalej.. więc podpowiedzcie, bo będzie znaczącym krokiem ku lepszemu dźwiękowi, takim, żebym go wyraźnie zauważył? Dzwięk lubię bassowy, ale bez przesady, w dużych słuchawkach znacznie wolę AKG K701 bassmod niż HD650 ;) Muza to głównie jazz i tym podobne lekkie, trochę rocka. Bez ciężarów... 

Budżet tak do 400zł - 100$, mogą być używańce. Myślałem o (nie znam się za bardzo to mogłem coś pomieszać...):

- Aria

- KZ Pr1

- Kato

- TinHifi T4 

- Fiio FD3 albo FH3

- FA E3000

- Etymotic ER3XR lub ER2XR

 

Kupiłem FD1 ale jeszcze nie dotarły i trochę to potrwa, więc się nie wypowiem o nich vs KZ ZSN Pro

 

Podpowiedzcie - dzięki!

 

BQEYZ Spring 1 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jaro54 napisał(a):

A gdzie patrzyłeś ? JVC  na drop.com 120 $ plus 25 $ przesyłka  a Hifiman z ich sklepu lub aliexpress.com tam taniej

Plus prawie, że pewny VAT 23% przy imporcie z dropa. Więc robi się już pokazna kwota.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, baxxx napisał(a):

a czy KZ ZSX Terminator będzie takim dużym krokiem wzwyż? Czy raczej niewielkim?

 

Akurat ZSX jak dla mnie jest jednym z bardziej udanych modeli KZ :D 

Do tej pory wspominam je jako świetne słuchawki, rozrywkowe brzmienie, bez peaków, wpadające w ucho i wciągające all-roundery :D 

To jedne z kilku modeli słuchawek, które kupiłbym jeszcze raz ;) 

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baxxx Twoich ZSN Pro nie słuchałem, ale miałem ZSN Pro X i to były naprawdę super słuchawki dla świeżaka, bo brzmiały bardzo efektownie i detalicznie. Dopiero jak się je porównało z czymś innym to wychodziły ich wady, czyli typowa V-ka, przewalony midbass, ostra góra, irytujące górki, sucha średnica itd.

 

ZSX z kolei są dużo bardziej dojrzałe w brzmieniu, ale wciąż nastawione na rozrywkę i mi się podobały, bo też je miałem. Razem z ZS10 Pro to były jedne z najbardziej znanych modeli od KZ. Teraz pojawiły się nowsze ZS10 Pro X, ale nie wiem jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ryankgb & @Hustler no dzięki! To już jakieś wskazówki.

Też myślałem dużo wcześniej o ZS10 Pro X z tego co czytałem recenzje... ale napaliłem się na większy budżet, żeby zapewnić sobie większy skok... z tym, że coś dochodzę do wniosku, że to tak nie działa, przynajmniej przy takim budżecie jak zakładam 

no i jakiegoś mega słuchu też nie mam, żeby wychwytywać takie różnice, jak opisujecie w różnych reckach ;)

 

martwi mnie też to, że postęp w temacie i wysyp modeli jest tak duży, że stare recki raczej nie mają racji bytu, bo z tego co piszą ludzie, kiedyś tak jak obecne budżety to grały słuchawki z półki od 200$... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, baxxx napisał(a):

z tym, że coś dochodzę do wniosku, że to tak nie działa, przynajmniej przy takim budżecie jak zakładam 

 

 

Moim zdaniem wręcz przeciwnie. W okolicach 100$ są już IEMy na których spokojnie mógłbym skończyć zabawę z audio i po prostu zostać z nimi i słuchać muzyki. Jak kupisz jakieś KZ to niedługo znów będziesz szukał czegoś lepszego :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności