Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, mx19 napisał(a):

 

Heh, kuriozalnie właśnie z kolegą Dirianem na privie też rozmawiam i mi je chwilę temu polecił ;) 

Czytałem też u nas na forum, że to również... Penon Volty są (osobiście nie sprawdzałem) i chyba jeszcze jakieś jedne słuchawki (aka 3 albo 4 rebrandingi tego samego produktu z minimalnie różnymi strojeniem).

 

Taaak... też właśnie czytałem, że Mk1 mają jednak więcej powietrza i góry w stosunku do Mk2. Ale chłopaki z Audeos nie mieli niestety jedynek jak byłem u nich. Aczkolwiek ponoć średnica w Mk1 ciut bardziej wycofana  wzgl. Mk2 (szczególnie męski wokal, którego słucham dużo częściej niż damskiego). W Mk2 wokale męskie i generalnie średnica były dla mnie good enough, zarówno pod wzgl. ilości i jak ustawienia w stosunku do pozostałych pasm. Tylko ten nieszczęsny midbass, który łupał na niektórych utworach (bo na niektórych był całkiem OK)...

ST7 to jest OEM EJ07, podobnie jak Volt, ale Volt ma zupełnie inne strojenie. Dochodzi do tego jeszcze Tri Starlight.
UWAGA! - wszystkie oprócz ST7 mają diametralnie inne strojenie.

Jak Ci się podoba laserowa góra w Forsteni to z tych trybryd moghę polecić TRI Starlight, wszystko inne będzie miało za mało góry (posiadałem Forsteni, nikt nie zrozumie o co Ci chodzi kto ich nie słyszał ;) )

1 godzinę temu, ofpurposesense napisał(a):

Odważna teza, nie boisz się być zjedzonym przez tutejszych "audiofyli"? :)

Odważnie to jest rejestrować nowe konto po to by obrazić członków forum, tak w sumie mało odważnie,ale całkiem niepoważnie ;)

Edytowane przez docentore
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Najner napisał(a):

to też kwestia synergii ze słuchawkami i repertuaru

 

Dokładnie tak. Nie mówię, że jest 0 różnicy. Np. na Finschi, które są bassowymi słuchawkami słychać, że dolny rejestr jest trochę lepiej zdefiniowany w Oriolusie, subbass schodzi troszkę niżej i jest bardziej prominentny, a midbass jest lepiej trzymany w ryzach i ciut mniej go pod wzgl. ilości. Ale już np. na Forsteni ta różnica nawet po podbiciu dołu jest zupełnie minimalna, bo to raczej lekkie i jasne słuchawki. Na środku czy górze są mikroskopijne różnice np. w definicji pasm, ale jest to tak niewielkie, że dla mnie niewarte dodatkowego urządzenia i niedogodności z tym związanych.

Np. na dokach z EE, które akurat co jak co, ale bassu się nie wstydzą jako V-ki, Oriolus raz, że je trochę otwierał, dwa podkreślał jakość dołu - pomimo, że robiłem bardzo pobieżne porównanie.

 

Więc dokładnie jak piszesz - kwestia repertuaru, preferencji itd. Jakbym słuchał np. w 90% elektroniki, gdzie dół robi robotę, był bassheadem i z takich IEMów korzystał, to bym pewnie miał bardziej wyrazistą opinię na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, docentore napisał(a):

ST7 to jest OEM EJ07, podobnie jak Volt, ale Volt ma zupełnie inne strojenie. Dochodzi do tego jeszcze Tri Starlight.
UWAGA! - wszystkie oprócz ST7 mają diametralnie inne strojenie.

Jak Ci się podoba laserowa góra w Forsteni to z tych trybryd moghę polecić TRI Starlight, wszystko inne będzie miało za mało góry (posiadałem Forsteni, nikt nie zrozumie o co Ci chodzi kto ich nie słyszał ;) )

 

Z Forsteni jest jeszcze taki trick, że wszystko zależy od nakładek. Symbio czy Spinfity za bardzo wyostrzają górę i przybliżają scenę jak na mój gust.

Sprial doty, podobnie jak single-flange z zestawu (przez szerszą średnicą wewnętrzną) dodają trochę powietrza i wygładzają górny rejestr i sprawiają, że jest on bardziej jedwabisty niż techniczny. I to jest największa zaleta Forsteni dla mnie - jedwabista, błyszcząca, napowietrzona góra, ale nie techniczna, płaska czy nie daj Boże piaszczysta.

 

Właśnie gdyby Mesty miały taką górę i ciut mniej midbassu to byłby mój ideał ;)  może zamiast mk2 powinienem poszukać mk1?

 

Hmm, a jaka góra jest w Starlightach? I jak ze środkiem i dołem? W Forsteni chciałbym właśnie żeby środek i dół były na jednym poziomie z górą (czyli takie W, z punktem ciężkości bardziej na męskim wokalu, niż damskim), i subbas miał jednak zdecydowanie lepszy wykop. Z recek na hedfaju brzmi jakby Starlighty były takimi Forsteni, tylko że wyższej klasy.

 

39 minut temu, docentore napisał(a):

Odważnie to jest rejestrować nowe konto po to by obrazić członków forum, tak w sumie mało odważnie,ale całkiem niepoważnie ;)

 

Kolega może liczył, że rzucę jakimś hasłem, że nie ma różnicy czy muza gra z tel. czy topowego DAPa i fajny flejm wybuchnie. A tymczasem niestety nic z tego... ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

11 minut temu, ofpurposesense napisał(a):

Nuda i natchnienie jednocześnie. Myślę że nie ma co się przejmować jednym złośliwym komentarzem? Czy się może mylę? 

Na pewno nie było sensu zakładać konta, żeby zrobić jeden głupi komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sensie, że co? Napisałeś coś głupiego, więc każdy kto ośmieli się skrytykować taką formę wypowiedzi, to "audiofyl"?

Niech i tak będzie. Zawsze lepiej mieć hobby niż obnosić się marnym wychowaniem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, SeagaL napisał(a):

Jeśli jesteś fanem bliskiej średnicy na twarz to polecam Ci spróbować Moondrop Variations

Jest duża róznica między nimi a Blessing 2? Ja B2 bardzo lubię i jak miałbym zmieniać to tylko na coś wyraźnie lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ofpurposesense napisał(a):

W sensie, że polecam odrobinę dystansu i wyjęcie kijka z wiadomo skąd :) 
Na podstawie jednego komentarza ktoś wysnuł wniosek co miałem na myśli ( czyta w myślach?) a poniektórzy jak małpki wtórują :) 

Jeśli już - na podstawie jedynego nie jednego komentarza. Dlatego to się tak rzuca w oczy, nazywanie innych członków forum małpkami nie pomaga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest duża róznica między nimi a Blessing 2? Ja B2 bardzo lubię i jak miałbym zmieniać to tylko na coś wyraźnie lepszego.
Tak, jest spora różnica, w mojej ocenie na minus.

Blessing 2 są dużo bardziej spójne, relaksujące, zestrojone nadzwyczaj dobrze. Prawdziwy Harman. A Variations oprócz tego, że mają fenomenalny subbas, najlepszy chyba jaki słyszałem, to reszta jest wątpliwa. To tak jakby chcieć poprawić Blessing 2 i... zupełnie nie wyszło, a kosztuje 2x tyle.

Variations owszem, są lepsze technicznie niż Blessing 2, ale trudniejsze w odbiorze/specyficzne.

Blessing 2 to romantyzm i wielka przyjemność na hawajskiej plaży podczas zachodzącego słońca, a Variations to szybka akcja na dyskotece, gdzie każdy patrzy, drze Ci się do ucha i nie możesz być trzeźwym, żeby to zaakceptować.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, LeonidK napisał(a):

Jest duża róznica między nimi a Blessing 2? Ja B2 bardzo lubię i jak miałbym zmieniać to tylko na coś wyraźnie lepszego.

Podobne granie, ale B2 wg mnie lepiej zestrojone są, tzn przy Variations miałem ból głowy po 30 minutach słuchania, przy B2 po 90 minutach słuchania.

EDIT: kolega @SeagaLokreślił to dobrze
 

2 godziny temu, mx19 napisał(a):

 

Z Forsteni jest jeszcze taki trick, że wszystko zależy od nakładek. Symbio czy Spinfity za bardzo wyostrzają górę i przybliżają scenę jak na mój gust.

Sprial doty, podobnie jak single-flange z zestawu (przez szerszą średnicą wewnętrzną) dodają trochę powietrza i wygładzają górny rejestr i sprawiają, że jest on bardziej jedwabisty niż techniczny. I to jest największa zaleta Forsteni dla mnie - jedwabista, błyszcząca, napowietrzona góra, ale nie techniczna, płaska czy nie daj Boże piaszczysta.

 

Właśnie gdyby Mesty miały taką górę i ciut mniej midbassu to byłby mój ideał ;)  może zamiast mk2 powinienem poszukać mk1?

 

Hmm, a jaka góra jest w Starlightach? I jak ze środkiem i dołem? W Forsteni chciałbym właśnie żeby środek i dół były na jednym poziomie z górą (czyli takie W, z punktem ciężkości bardziej na męskim wokalu, niż damskim), i subbas miał jednak zdecydowanie lepszy wykop. Z recek na hedfaju brzmi jakby Starlighty były takimi Forsteni, tylko że wyższej klasy.

Ja nie mogłem niczym zniwelować tej góry w Forsteni, dla mnie za bardzo laserowa. W Starlight jest ona lepiej zrobiona, spodobają Ci się.

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedziecie po tych Variations jak po burej suce :P 
To nie są złe słuchawki: są naprawdę świetne technicznie, graj dynamicznie, mają bardzo dużo detali w wysokich, jak już wspomniano GENIALNY subbas, bardzo dobrą scenę. Po prostu zestroili je specyficznie i dali o wiele za dużo wyższej średnicy i o wiele za mało niższej i midbasu, przez co wyszło, jak wyszło.

Moim zdaniem kobiece wokale mają mocne, ale naprawdę przyzwoite. Wokalistki na żywo brzmią świetnie i porywają. Dla niektórych może to być strzał w dziesiątkę. Zwłaszcza jak się nie słucha godzinami.
Inna kwestia to konstrukcja i dobór do nich tipów, co jest cholernie trudne ze względu dość specyficzne tulejki

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dweet napisał(a):

Jedziecie po tych Variations jak po burej suce :P 
To nie są złe słuchawki: są naprawdę świetne technicznie, graj dynamicznie, mają bardzo dużo detali w wysokich, jak już wspomniano GENIALNY subbas, bardzo dobrą scenę. Po prostu zestroili je specyficznie i dali o wiele za dużo wyższej średnicy i o wiele za mało niższej i midbasu, przez co wyszło, jak wyszło.

Moim zdaniem kobiece wokale mają mocne, ale naprawdę przyzwoite. Wokalistki na żywo brzmią świetnie i porywają. Dla niektórych może to być strzał w dziesiątkę. Zwłaszcza jak się nie słucha godzinami.
Inna kwestia to konstrukcja i dobór do nich tipów, co jest cholernie trudne ze względu dość specyficzne tulejki

Oj tam oj tam. Ja tylko napisałem o bólu głowy podczas słuchania Variations. Nawet Sharur już nie lubi Variations.

Ciekawe, że wszystkie słuchawki, które mi powodują ból głowy wymienione były dziś: Variations, B2, Starlight, Forsteni.

Bosz, muszę tęsknić za migreną.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Variations zapamiętałem jako laboratorium w klasie BSL-4 :D Fakt super ciepłe i gładkie źródło + tipsy mogło by coś poprawić ale przypadek wybitnie ekstremalny jak na moje skromne doświadczenie w IEMach. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MrSheep napisał(a):


Mam nadzieję, że nikt tego gościa nie traktuje poważnie :D Zgadzam się z niektórymi jego opiniami, ale zmienianie zdania niemal codziennie nie świadczy o nim dobrze ;) 

 

Godzinę temu, FeX napisał(a):

Sharur xD Naprawdę ktoś go bierze na poważnie? emoji16.png

On ma swoich diehard fanów, można poznać wszystkich po miłości do dzyndzla aplle, Variations i Quarks DSP.

 

Chlopak ma wiedzę, po miesiącach obrzucania się błotem próbowałem porozmawiać z nim na poważnie. Da się, ale on ma takie klapki na oczach, dyskusja na jakikolwiek temat, gdzie jest różnica zdań nie ma sensu. Więc tym razem bez rzucania mięsem wyłączyłem się.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, docentore napisał(a):

 

On ma swoich diehard fanów, można poznać wszystkich po miłości do dzyndzla aplle, Variations i Quarks DSP.

 

Chlopak ma wiedzę, po miesiącach obrzucania się błotem próbowałem porozmawiać z nim na poważnie. Da się, ale on ma takie klapki na oczach, dyskusja na jakikolwiek temat, gdzie jest różnica zdań nie ma sensu. Więc tym razem bez rzucania mięsem wyłączyłem się.


Łącze z nim tylko „miłość” do Applowego dongla - bynajmniej nie uważam go za ósmy cud świata, ale w kategorii rzeczy tanich jak barszcz po prostu spełnia swoją rolę, zwłaszcza do (większości) IEMów jest zupełnie wystarczający. 
 

Gość rzeczywiście wydaje się dość ogarnięty, ale niestety żadna dyskusja nie wchodzi w grę, chyba, że ktoś lubi na swój rzeczowy wywód otrzymać odpowiedź typu „no” albo „cope” :D 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Najner napisał(a):

Nie dziwię się, ja lubiłem swoją S7 właśnie ze względu na cieplejszy i bardziej dynamiczny DAC niż Sabre w tamtych czasach implementowane w LG/Meizu, ale to też kwestia synergii ze słuchawkami i repertuaru.

Moje audio mobile to nokia music express i ericson swego czasu.

Teraz mam nokię 7 plus i muszę przyznać że mam tam 256gb sd card ale nigdy nic nie słuchałem na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, macie jakieś sprawdzone dobre i mocno basowe, ale świetnie grające technicznie chińskie słuchawki? 

Ciepłe, wręcz ciemne, bez peaków, w zasadzie to mogłyby być z przyciętą górą, ale z szeroką sceną, separacją i holografią? Są takie cudaki w kwocie do max 1500 zł (mogą i być nawet za 100 jak coś dobrego, w co wątpię, że jest możliwe :D )? Tak mnie naszło, że jeszcze takich nie miałem, a wszystkiego trzeba spróbować :D 

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ryankgb napisał(a):

Panowie i Panie, macie jakieś sprawdzone dobre i mocno basowe, ale świetnie grające technicznie chińskie słuchawki? 

Ciepłe, wręcz ciemne, bez peaków, w zasadzie to mogłyby być z przyciętą górą, ale z szeroką sceną, separacją i holografią? Są takie cudaki w kwocie do max 1500 zł (mogą i być nawet za 100 jak coś dobrego, w co wątpię, że jest możliwe :D )? Tak mnie naszło, że jeszcze takich nie miałem, a wszystkiego trzeba spróbować :D 

Chyba niezłymi mózgotrzepami - z tych tańszych są TFZ No3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ryankgb napisał(a):

Panowie i Panie, macie jakieś sprawdzone dobre i mocno basowe, ale świetnie grające technicznie chińskie słuchawki? 

Ciepłe, wręcz ciemne, bez peaków, w zasadzie to mogłyby być z przyciętą górą, ale z szeroką sceną, separacją i holografią? Są takie cudaki w kwocie do max 1500 zł (mogą i być nawet za 100 jak coś dobrego, w co wątpię, że jest możliwe :D )? Tak mnie naszło, że jeszcze takich nie miałem, a wszystkiego trzeba spróbować :D 

Część cech wygląda na wzajemnie się wykluczające, ale jak znajdziesz taki model to daj znać. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Hustler napisał(a):

Część cech wygląda na wzajemnie się wykluczające, ale jak znajdziesz taki model to daj znać. ;)

 

Właśnie jestem tego doskonale świadomy, niestety :D Wiadomo, że trzeba iść na jakieś kompromisy i albo ciemne basotłuki, albo rozdzielczość z szeroką sceną, ale... może coś, ktoś widział, słyszał i wytypuje w tym guście... powiedziałbym, że niekoniecznie typowo chińsko strojonym (gdzie nie wiedzieć czemu miłują się w piłującej uszy górze) :D 

 

Generalnie zdałem sobie sprawę żonglując tym co mam obecnie pod ręką, że brakuje mi słuchawek typowo basowych.. te Gumiho, czy chociażby słuchawki od BQEYZ (BQ3, Spring 1) to były przyjemne modele, ale kupować znowu to samo to trochę mija się z celem "króliczkowej gonitwy" ;) 

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności