Skocz do zawartości

Jaki DAC: Gungir, coś studyjnego, Metrum Octave, Benchmark?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

szukam desktopowego daca z wejściem SPDIF, USB mnie nie interesuje. Co polecacie. Chciałbym żeby było to coś lepszego niż Mytek 192 Stereo, Aune 16, no generalnie chodzi mi o opad szczęki i żeby kosztowało tak około 4KPLN. Bez audiofilskiego bullshitu. Grać to będzie z różnymi rzeczami i tranzystorowymi i lampowymi. I dynamikami i orto, a może i es za jakiś czas.

 

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, czytam o IDAC6 Cayina. Tylko ten hype niepokojący :)

 

Sprzęcik ładny, Firma parę lat robi w audio. Tylko lampy tam blisko siedzą elektrolitów. Boję się że to popuchnie w pespektywie paru latek. A ja nie chcę sprzętu na rok kupować tylko na dłużej. Jestem gotów zrezygnować z DSD i innych gadżetów w miejsce dobrej aplikacji AKM lub Wolfsona i grania tylko po SPDIF.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

szukam desktopowego daca z wejściem SPDIF, USB mnie nie interesuje. Co polecacie. Chciałbym żeby było to coś lepszego niż Mytek 192 Stereo, Aune 16, no generalnie chodzi mi o opad szczęki i żeby kosztowało tak około 4KPLN. Bez audiofilskiego bullshitu. Grać to będzie z różnymi rzeczami i tranzystorowymi i lampowymi. I dynamikami i orto, a może i es za jakiś czas.

 

Dziękuję za pomoc.

 

Podsumowując:

 

"Chciałbym żeby było to coś lepszego niż Mytek 192 Stereo" przy czym "generalnie chodzi mi o opad szczęki" i " około 4KPLN".

 

To ja polecam kubeł zimnej wody :) Opadu szczęki już raczej mieć nie będziesz chyba że jak kupisz jakiegoś accuphasa wtedy opad szczęki gwarantowany (albo przez dźwięk albo cenę)

Edytowane przez Spawn
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn. To może wychodzi na to że trzeba na używkę zapolować. Co Ty byś wtedy polecał?

Cayina IDaca nie skreślam ale chcę jeszcze podrążyć temat. Lampizatora już nie mam, a Touch z zasilaczem Tomanka nie powiem żeby grał gorzej przy 16/44 od Myteka, który właśnie stoi obok. Więc szukam upgrade'u a nie skoku w bok.

 

Bardzo Ważne są dla mnie Wasze opinie bo macie doświadczenie i dostęp do sprzętów, których nawet na oczy nie widziałem.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawn. To może wychodzi na to że trzeba na używkę zapolować. Co Ty byś wtedy polecał?

Cayina IDaca nie skreślam ale chcę jeszcze podrążyć temat. Lampizatora już nie mam, a Touch z zasilaczem Tomanka nie powiem żeby grał gorzej przy 16/44 od Myteka, który właśnie stoi obok. Więc szukam upgrade'u a nie skoku w bok.

 

Bardzo Ważne są dla mnie Wasze opinie bo macie doświadczenie i dostęp do sprzętów, których nawet na oczy nie widziałem.

 

Przyjedź do mnie i posłuchaj McIntosha - będziesz miał porównanie jak Twoje T1 zagrają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spawn. To może wychodzi na to że trzeba na używkę zapolować. Co Ty byś wtedy polecał?

Cayina IDaca nie skreślam ale chcę jeszcze podrążyć temat. Lampizatora już nie mam, a Touch z zasilaczem Tomanka nie powiem żeby grał gorzej przy 16/44 od Myteka, który właśnie stoi obok. Więc szukam upgrade'u a nie skoku w bok.

 

Bardzo Ważne są dla mnie Wasze opinie bo macie doświadczenie i dostęp do sprzętów, których nawet na oczy nie widziałem.

 

Przyjedź do mnie i posłuchaj McIntosha - będziesz miał porównanie jak Twoje T1 zagrają.

 

Trzeba będzie to poważnie wziąć pod uwagę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

szukam desktopowego daca z wejściem SPDIF, USB mnie nie interesuje. Co polecacie. Chciałbym żeby było to coś lepszego niż Mytek 192 Stereo, Aune 16, no generalnie chodzi mi o opad szczęki i żeby kosztowało tak około 4KPLN. Bez audiofilskiego bullshitu. Grać to będzie z różnymi rzeczami i tranzystorowymi i lampowymi. I dynamikami i orto, a może i es za jakiś czas.

 

Dziękuję za pomoc.

Mam Staxy (SR-507 + srm-007t), podpięte do Myteka via XLR, starszy model - 96 stereo. Za transport robi mi squeezbox Classic i czasem raspberry pi 2 (podpięty do konwertera USB/SPIDIF Gustard U12).

Piszesz 4k i lepiej od Mytek 192 .... i "opad szczęki" ... zapomnij.

Sorry, z czym Ty to słuchasz, że Mytek gra Ci podobnie jak squeezebox ?! Wiem co mówię, mam Classica, Touch i przerabiałem receivera i nie ma bata aby gołe squeezeboxy grały podobnie do Myteka, zwłaszcza nowszego od mojego... nie ta liga

Aktualnie też szukam czegoś pod moje Staxy. Przerabiałem Hegla HD12 i Chorda Hugo. Hegel przegrał z Mytekiem a Chord grał tak podobnie że nie widziałem sensu wymiany.

Ja również podpinam się do pytania. Rozważam jeszcze do odsłuchu :

1. NAIM M51

2. PS Audio nuwave dac (nie dsd)

Powyższe 2 ponoć warte rozważenia.

Edytowane przez mirhon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moim torze ze staxami Mytek vs Squeezebox różnica duża. Wszystko w Myteku lepsze.

Squeezebox moim zdaniem samodzielnie gra jak budżetowy CD.

Trochę jestem zdziwiony. T1 nie znam a V200 to raczej nie jest popierdółka...

Może jednak nie masz synergii w Twoim zestawie.

Tak dla ciekawostki powiem że mam też takie bardzo nijakie słuchawki AKG-K280 Parabolic. Do czego bym ich nie podpiął to grają strasznie płasko i nieciekawie.

Podpiąłem kiedyś z ciekawości do Chorda i mnie zatkało - dosłownie. Grały prawie jak moje Staxy z Mytekiem... gdybym tego nie słyszał to bym nie uwierzył.

Nie mam nic wspólnego ze sprzedającym. Może warto spróbować:

http://www.hifi.pl/ogloszenie/audio/13/220064.php

samemu też mnie korciło, ale jak już pisałem w moim zestawie Chord (dokładnie ten sam) zagrał praktycznie tak samo jak Mytek.

Edytowane przez mirhon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Squeezebox moim zdaniem samodzielnie gra jak budżetowy CD.

Moim zdaniem raczej też, tzn. ja się odnoszę do Toucha z zasilaczem liniowym, ale nieprzerobionego, i chodzi mi wyłącznie o transport po coaxie, bo wyjście liniowe było dla mnie jakby mało interesujące dźwiękowo. Touch sporo zyskuje po ingerencji we wnętrze. Tu znowu mam na myśli wyłącznie funkcję transportu. Można absolutnie bez bólu ssać pliki przez WiFi i podawać mu Ethernetem, żeby je zamieniał na S/PDIF. Wydaje mi się, że co najmniej nie odstawał poziomem od wszelkich znanych mi sposobów puszczania muzy przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności