Skocz do zawartości

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

 

Może to nierealne, ale wierzę w rozsądek iBasso i myślę o cenie 5-6k za DX200 i 3-4k za DX120

 

Zapytałem sam siebie i z udzielonej sobie odpowiedzi wynika, że byłbym zainteresowany DX120. Jeżeli dzięki usunięciu wodotrysków bateria będzie działała dłużej, a dźwiękowo będzie nadal jak w DX200 (przy założeniu, że DX200 będzie lepszy od DX90 ;) ), to będzie świetna propozycja dla wielu konserwatywnych audiofilców. ;) Takich jak ja. ;)

 

Problem w tym, że te wodotryski chyba aż tyle nie kosztują, żeby dawały znaczącą różnicę w cenie pomiędzy 200-tką a 120-tką. Ale mogę się nie znać.

 

Ja też ostrzę kły na DX120, może nie mieć żadnych bajerów, byle bateria dobrze trzymała, UI było płynniejsze i żeby grał jeszcze lepiej niż DX90 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stream w sumie jest konieczny. Szczególnie dla tych, którzy słuchają muzyki bardziej powszechnej, topowej. Lubią poznawać nowe płyty, artystów. Gorzej mają Fani muzyki niszowej, mniej popularnej. Tu przydaje się namiastka streamingu - jak w Bandcamp.

 

No i stream przerzuca uwagę na DAPy z WiFi a najlepiej z pełnym Androidem, a nawet na telefony (DAPy nie mają gniazd na karty SIM). No niby zawsze jest offline. No tak. Nie zawsze. W AK nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ktoś słucha stałego repertuaru, to bez streamu pożyje, ale jak ktoś łasy na bogactwo nowości, to stream jest stworzony dla niego

 

oczywiście zbyt niszowych tytułów taki tidal nie ma, już lepiej jest na spotify

 

no i mogliby wreszcie uruchomić tego zapowiadanego od roku mqa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na telefonie często mam problemy. Połączenie LTE+ w centrum Krakowa, telefon lezy na biurku i nagle w połowie albumu buforuje przez 20 sekund piosenke..... krew mnie zalewa. Tak samo on the go, wejdziesz w brame czy inną winde i zwiecha bo się przełącza na hsdpa albo wogóle traci połączenie z netem . Dla mnie streaming to taki dodatek do wyszukiwania sobie nowej muzyki ale swoją muzyczke to musze mieć pliki na karcie pamieci. Oczywiscie jest tryb offline ale to już nie streaming nie? :P

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stream w sumie jest konieczny. Szczególnie dla tych, którzy słuchają muzyki bardziej powszechnej, topowej. Lubią poznawać nowe płyty, artystów. Gorzej mają Fani muzyki niszowej, mniej popularnej. Tu przydaje się namiastka streamingu - jak w Bandcamp.

No i stream przerzuca uwagę na DAPy z WiFi a najlepiej z pełnym Androidem, a nawet na telefony (DAPy nie mają gniazd na karty SIM). No niby zawsze jest offline. No tak. Nie zawsze. W AK nie ma.

Ja akurat słucham jak inż. Mamoń - czyli tego, co znam. Oczywiście słucham nowości, szukam czegoś ciekawego, ale jakoś nie znajduję. Nawet jeżeli coś mi się podoba, to raczej chwilowo, a potem - jak się osłucha, to już mi brzydnie do imentu. I niestety mam uksztaltowane już przekonanie, że dzisiejsza muzyka to albo wtórność, albo żenada.

 

Dlatego DX120 jest jak najbardziej dla mnie. Może sobie hulać nawet via Mango, nie przeszkadza mi to.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na telefonie często mam problemy. Połączenie LTE+ w centrum Krakowa, telefon lezy na biurku i nagle w połowie albumu buforuje przez 20 sekund piosenke..... krew mnie zalewa. Tak samo on the go, wejdziesz w brame czy inną winde i zwiecha bo się przełącza na hsdpa albo wogóle traci połączenie z netem . Dla mnie streaming to taki dodatek do wyszukiwania sobie nowej muzyki ale swoją muzyczke to musze mieć pliki na karcie pamieci. Oczywiscie jest tryb offline ale to już nie streaming nie? :P

no i wszystko jasne... we Krakowie wszystko jest wolniejsze... człowiek jak tam wpada to robi się nawet wolniejszy od trosk...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbujcie teraz funkcjonować bez streamu jak się słucha klasycznej.

Tzn można. Np wydać 150 PLN na 4 płyty i fartem trafić na taką JEDNĄ na której na koncercie kameralnym nie słychać charczenia i stękania. Dziękuje.

Albo narażać się na wizyty smętnych panów, ściągając przez tydzień jedną płytę z ruskich serwerów. Dziękuje.

Odpalam Spotify, i mam wybór prawie dowolnego utworu w 10 różnych wykonaniach.

Jakość gorsza? Tak. Trochę gorsza. Ale i tak sto razy lepsza niż jakbym kupił źle nagraną płytę (co jest wbrew pozorom bardzo częste) i się musiał nią katować do końca dni moich :)

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniając temat: czy ibasso potwierdziło zamiar wypuszczenia dx120, czy tylko tak sobie deliberujemy na podstawie zdjęcia bebechów gdzieś z internetu?

Paul wspominał o tym modelu na head-fi :)

 

Myślę, że narazie skupiają się na DX200 jako na flagowcu, żeby zrobić jak największy hype, a jak już wielki boom minie to zacznie się ta sama jazda z DX120.

Edytowane przez Suszec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zmieniając temat: czy ibasso potwierdziło zamiar wypuszczenia dx120, czy tylko tak sobie deliberujemy na podstawie zdjęcia bebechów gdzieś z internetu?

Paul wspominał o tym modelu na head-fi :)

 

Myślę, że narazie skupiają się na DX200 jako na flagowcu, żeby zrobić jak największy hype, a jak już wielki boom minie to zacznie się ta sama jazda z DX120.

 

 

Śledzę wątek na hf i może coś już pomyliłem, ale zdaje się, że nad DX200 i DX120 pracują równolegle. Były chyba zdjęcia obu z jakichś audio targów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności