Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

A jakby tak dorzucili do tego modem GSM? Żaden producent jeszcze na to nie wpadł, czy są jakieś techniczne powody?

Dla mnie zbędne - i tak każdy ma komórkę przy sobie i może udostępnić DAPowi neta po WiFi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A jakby tak dorzucili do tego modem GSM? Żaden producent jeszcze na to nie wpadł, czy są jakieś techniczne powody?

Dla mnie zbędne - i tak każdy ma komórkę przy sobie i może udostępnić DAPowi neta po WiFi.

 

 

Nie chodzi o udostępnianie sieci. Chodzi o to, że nieraz samemu trzeba być online. I wtedy pojawiają się przynajmniej 2 problemy - jak słucham muzyki to mogę nie usłyszeć telefonu, a jak usłyszę, to albo muszę przepiąć słuchawki, albo wyciągać pianki, które już się fajnie ułożyły w kanale słuchowym. A tak - pyk "odbierz", muzyka się wycisza, gadu gadu i wracany do kontemplacji.

Ja bardzo często z powodu tych niedogodności rezygnuję w ogóle z zabierania ibasso ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego są produkty pokroju Meizu MX4 Pro, Ulefone Vienna i inne takie, audiofilskie smartfony. Moduł GSM w dapie to kolejne źródło drenażu baterii, a te wcale rewelacyjne w DAPach nie są. Gdyby urwać z takiego DX80 kolejne 2-3h grania, to byłaby kompletna padaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego są produkty pokroju Meizu MX4 Pro, Ulefone Vienna i inne takie, audiofilskie smartfony. Moduł GSM w dapie to kolejne źródło drenażu baterii, a te wcale rewelacyjne w DAPach nie są. Gdyby urwać z takiego DX80 kolejne 2-3h grania, to byłaby kompletna padaka.

Modem GSM chyba nie jest taki prądożerny. Moja Nokia 6310i z baterią 1100 mAh potrafiła działać 12 dni. Poza tym zawsze można sobie tę funkcję wyłączyć. Jeśli DX200 rzeczywiście będzie modułowy, to chętnie bym dopłacił $ za taką opcję. I nie tylko ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dlatego są produkty pokroju Meizu MX4 Pro, Ulefone Vienna i inne takie, audiofilskie smartfony. Moduł GSM w dapie to kolejne źródło drenażu baterii, a te wcale rewelacyjne w DAPach nie są. Gdyby urwać z takiego DX80 kolejne 2-3h grania, to byłaby kompletna padaka.

Modem GSM chyba nie jest taki prądożerny. Moja Nokia 6310i z baterią 1100 mAh potrafiła działać 12 dni. Poza tym zawsze można sobie tę funkcję wyłączyć. Jeśli DX200 rzeczywiście będzie modułowy, to chętnie bym dopłacił $ za taką opcję. I nie tylko ja.

 

Tylko drogi kolego Twoja Nokia operowała na innej częstotliwości, bo kiedyś zdaje się były raptem dwa pasma w naszym kraju. Teraz samych pasm LTE mamy 3 (800, 1800, 2100) jeżeli się nie mylę, a do tego dochodzi jeszcze 3,5G, 3G, i 2G... Kiedyś testowałem ile wytrzymuje mi telefon, gdy włączę mu tryb samolotowy i różnica była ogromna. Bo niestety, ale moduł GSM cały czas sukcesywnie łączy się z siecią w określonych interwałach, więc jest ciągle aktywny. Jednak włączenie transferu danych konkretnie zarzyna baterię.

 

 

Tak patrzę na tego Ulefone Vienna... chyba zamówię w PreOrderze...

Nawet nie wiesz jak i mnie korci :P Niestety coś się w portfelu kasa nie zgadza :P

 

 

A co do DX200, żeby nie robić offtopu, to jestem bardzo szczęśliwy, że wybrali ten design. Osobiście sam na niego głosowałem i uważam, że zdecydowanie robi robotę. Będzie też zdecydowanie poza moim zasięgiem finansowym, ale pomarzyć dobra rzecz xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem GSM chyba nie jest taki prądożerny.

JEST.

 

Nawet nie wiesz jak i mnie korci :P Niestety coś się w portfelu kasa nie zgadza :P

Najwyżej puszczę E12A - nawet wolałbym telefon radzący sobie z ER4 bez AMPa, a nawet mojej głupiej T3 wiele nie brakuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wrzucili to na swojego fejsa jakiś czas temu. Wygląda fajnie, choć mnie się osobiście bardziej podoba interfejs mojego DX80 :) Z drugiej strony responsywność systemu na takim etapie prac robi wrażenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności