Skocz do zawartości

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

A skąd pomysł, stwierdzenie, że niektóre DAPy (bo o nich mówimy) potrzebują wygrzania a inne nie ? Każdy z nich, czy to Fiio, iBasso czy AK jest konstrukcją z podzespołów elektronicznych, swego rodzaju komputerem. Z systemem operacyjnym.

Dlaczego tylko niektóre maja zacząć lepiej pracować po "dotarciu"? Czyżby cześć firm sama je wygrzewała ? Czy zależy to od użytych części ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo iBasso dodaje do swoich odtwarzaczy kabelek do wygrzewania? Inne firmy na to nie wpadły.

Audiofile chętnie podchwycili pomysł.

 

Tylko, że Lord się pyta o obiektywną przyczynę wygrzewania, a nie przyczynę wynikającą z posiadania kabelka. :) Bo generalnie to można dość do wniosku, że podłączenie kabelka do wygrzewania stanowi idealną i mityczną synergię z DX`em, której nie można anihilować przez np. podłączenie słuchawek. :)

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo iBasso dodaje do swoich odtwarzaczy kabelek do wygrzewania? Inne firmy na to nie wpadły.

Audiofile chętnie podchwycili pomysł.

 

Tylko, że Lord się pyta o obiektywną przyczynę wygrzewania, a nie przyczynę wynikającą z posiadania kabelka. :) Bo generalnie to można dość do wniosku, że podłączenie kabelka do wygrzewania stanowi idealną i mityczną synergię z DX`em, której nie można anihilować przez np. podłączenie słuchawek. :)

 

 

Nie zrozumiałeś co miałem na myśli. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co jest w tym kabelku? Pewnie jakis rezystorek co by emulowal przetworniki i tyle.

I moim zdaniem jest lord jak piszesz... ze elektronika jak kazda inna a te magiczne godziny to pomysly marketingowcow.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bernie - czyli w sumie kabelek to placebo ? Można wygrzewać na słuchawkach ?

Według mnie można nawet wygrzewać pod pierzyną. :) Miałem przecież od nowości DX90 z tym kabelkiem i empirycznie zmian jakichś nie doświadczyłem. Z tego co pamiętam, to ludzie pisali wtedy, że nawet kawałek kabelka podłączony bez słuchawek. Zmiany jeśli są to jest to kwestia bardzo subiektywna i nie zamierzam z tym dyskutować, bo zaraz znajdzie się ktoś, kto powie, że się nie znam albo nie mam słuchu. Chociaż jeśli ktoś ma na to dowody to chętnie bym poznał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@Bernie - czyli w sumie kabelek to placebo ? Można wygrzewać na słuchawkach ?

Według mnie można nawet wygrzewać pod pierzyną. :) Miałem przecież od nowości DX90 z tym kabelkiem i empirycznie zmian jakichś nie doświadczyłem. Z tego co pamiętam, to ludzie pisali wtedy, że nawet kawałek kabelka podłączony bez słuchawek. Zmiany jeśli są to jest to kwestia bardzo subiektywna i nie zamierzam z tym dyskutować, bo zaraz znajdzie się ktoś, kto powie, że się nie znam albo nie mam słuchu. Chociaż jeśli ktoś ma na to dowody to chętnie bym poznał.

 

chłopaki piszą że są zmiany także czyżby nas kłamali ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie posadzalbym o klamanie ale bardziej o trudnosc identyfikacji powodow zmian i warunki w jakie sie je identyfikuje.

Chocby czy wygrzewa sie nasz mozg czy DAP? Czy porownujemy efekty wygrzania po dniu... czy mamy niewygrzana sztuke do AB ?

Dx90 porownywalem wygrzewanie AB z nowka. Tak samo pare sluchawek. I mam swoja opinie na ten temat. Kluczowe pierwsze pare godzin co daje kosmetyczne zmiany. Nastepne godziny... moje doswiadczenia utwoerdzily mnie w braku wiary w nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@Bernie - czyli w sumie kabelek to placebo ? Można wygrzewać na słuchawkach ?

Według mnie można nawet wygrzewać pod pierzyną. :) Miałem przecież od nowości DX90 z tym kabelkiem i empirycznie zmian jakichś nie doświadczyłem. Z tego co pamiętam, to ludzie pisali wtedy, że nawet kawałek kabelka podłączony bez słuchawek. Zmiany jeśli są to jest to kwestia bardzo subiektywna i nie zamierzam z tym dyskutować, bo zaraz znajdzie się ktoś, kto powie, że się nie znam albo nie mam słuchu. Chociaż jeśli ktoś ma na to dowody to chętnie bym poznał.

 

chłopaki piszą że są zmiany także czyżby nas kłamali ;)

 

Audio jest bardzo subiektywne i sugestywne. Wulkan pisze o podstawkach i też na pewno nie kłamie. ;)

Nie posadzalbym o klamanie ale bardziej o trudnosc identyfikacji powodow zmian i warunki w jakie sie je identyfikuje.

Chocby czy wygrzewa sie nasz mozg czy DAP? Czy porownujemy efekty wygrzania po dniu... czy mamy niewygrzana sztuke do AB ?

Dx90 porownywalem wygrzewanie AB z nowka. Tak samo pare sluchawek. I mam swoja opinie na ten temat. Kluczowe pierwsze pare godzin co daje kosmetyczne zmiany. Nastepne godziny... moje doswiadczenia utwoerdzily mnie w braku wiary w nie :)

 

Ale porównywałeś dwa DAPy - dwie sztuki - taki wygrzany po kilkudziesięciu godzinach z drugą niewygrzaną sztuką prosto z pudełka?

Jeszcze najlepiej w ciemno.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... moja sztuka vs nowka z pudelka.

Niestety nie slepe a proste AB.

Takze i tak pozostaje ten element placebo ze stwierdzilem zmiany na poczatkowych godzinach wygrzewania.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Muzyka jest pokarmem duszy,

Mądre słowa sycą mózg"

 

I skoro jest tym pokarmem to nie ma co na siłę odzierać jej z tej mistycznej otoczki w postaci kabelków, wygrzewań dapów, podstawek antywibracyjnych itp.

Zostałyby nam wtedy bezduszne amplitudy, cyferki i wzory, a muzy trzeba by słuchać z metronomem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... moja sztuka vs nowka z pudelka.

Niestety nie slepe a proste AB.

Takze i tak pozostaje ten element placebo ze stwierdzilem zmiany na poczatkowych godzinach wygrzewania.

No więc pozostaje jeszcze element sugestii. Tylko czy zmiany na poziomie placebo to naprawdę istotne zmiany i czy są warte wiary w całą filozofię.

 

"Muzyka jest pokarmem duszy,

Mądre słowa sycą mózg"

 

I skoro jest tym pokarmem to nie ma co na siłę odzierać jej z tej mistycznej otoczki w postaci kabelków, wygrzewań dapów, podstawek antywibracyjnych itp.

Zostałyby nam wtedy bezduszne amplitudy, cyferki i wzory, a muzy trzeba by słuchać z metronomem :D

Czyli:

"Czucie i wiara silniej mówi do mnie,

Niż mędrca szkiełko i oko."

:)

To że jakaś zabawa z tym jest, nie przeczę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak... Jak posalem elemnt sugestii zostaje. Ale wniosek taki ze jezeli w ogole wygrzewanie w dapie mialo miejsce to tylko i wylacznie pierwsze godziny. Jesli w ogole :)

Na,szczescie dowiedzialem,sie ze moja sztuka dx200 zanim przyszla do mnie to juz troche grala... Wiec mozliwe ze i juz miala 200h. Postaram sie to potwierdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu coś o tym pisał - http://forum.mp3store.pl/topic/135330-ibasso-dx200/?p=1433655

Najlepiej mieć (wzorem jednego z forumowiczów ) kilka DAPów i kilka par słuchawek. Wtedy jak Edith Piaf można zaśpiewać "niczego nie żałuję" ;), choć oczywiście "tylko koni żal".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki... ale o jeden post za duzo wiec przekleje i tu odpowiedz dla Thara :)

 

Kupilem ak300... to chyba wyjasnia :) zwlaszcza ze tak samo jak appla tak i AK hejterem jestem :))) ale co dobre musze im oddac...

Przez srednice i gore, ktore jednak w niektorych utworach potrafily mnie denerwowac w dx200. Natomiast minimalnie slabsza szczegolowosc i mikrodynamika ak300 juz tak mnie nie bolala.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez srednice i gore, ktore jednak w niektorych utworach potrafily mnie denerwowac w dx200.

Mam dokładnie identyczne odczucia!

Średnica i góra w DX200 drażni. Nie da się słuchać dla przyjemności; mózg człowieka ma wysiłek, bo musi interpretować, co jest nie tak. W związku z tym, człowiek po raz kolejny słucha sprzętu (hi-fi, a nie muzyki) i koło się zamyka.

Edytowane przez wulkan
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Przez srednice i gore, ktore jednak w niektorych utworach potrafily mnie denerwowac w dx200.

Mam dokładnie identyczne odczucia.

Średnica i góra drażni. Nie da się słuchać dla przyjemności; mózg człowieka ma wysiłek, bo musi interpretować, co jest nie tak. W związku z tym, człowiek po raz kolejny słucha sprzętu (hi-fi, a nie muzyki) i koło się zamyka :)

 

 

Nie mózg człowieka, tylko Twój :) W sensie, że nie każdego. Słucham od dwóch tygodni i jeszcze jakoś się nie zmęczyłem. Przestańmy już w mawiać innym co jest dla nich dobre, co ich zmęczy i czy słuchają sprzętu, czy muzyki. Takie kategoryczne stwierdzenia nikomu tu nie pomagają podejmować decyzji.

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przez srednice i gore, ktore jednak w niektorych utworach potrafily mnie denerwowac w dx200.

Mam dokładnie identyczne odczucia.

Średnica i góra drażni. Nie da się słuchać dla przyjemności; mózg człowieka ma wysiłek, bo musi interpretować, co jest nie tak. W związku z tym, człowiek po raz kolejny słucha sprzętu (hi-fi, a nie muzyki) i koło się zamyka :)

 

 

Nie mózg człowieka, tylko Twój :) W sensie, że nie każdego. Słucham od dwóch tygodni i jeszcze jakoś się nie zmęczyłem. Przestańmy już w mawiać innym co jest dla nich dobre, co ich zmęczy i czy słuchają sprzętu, czy muzyki. Takie kategoryczne stwierdzenia nikomu tu nie pomagają podejmować decyzji.

OK, mój.

Żeby zobrazować to jeszcze dobitniej i trochę rozluźnić przy tym atmosferę :) (bo dla Was zapewne to będzie obrazowanie humorystyczne-> :D ), DX200 to dobrej klasy stacjonarny odtwarzacz CD, ustawiony na jednej warstwie cienkiej sklejki, zamiast np. na MDF-ie. W taki właśnie sposób sklejka wpływa na dźwięk, jak słychać w manierze DX200. Wiem, bo próbowałem wiele płyt drewnianych pod odtwarzaczem CD. Na razie drewno hickory wygrywa ;)

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności