Skocz do zawartości

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie również brak przyciemnienia, neutralność w stylu Sabre, ale nie do końca. Nie jest sucho, nie jest surowo, nie jest skrajnie analitycznie - odbieram DX200 jako granie dosyć naturalne, muzykalne (dzięki dynamice), ale bez koloryzacji. Więc właściwie zgadzam się z Tobą, grubbby - w większej części, bo mi się podoba bardzo i wolę go od AK300 (także z ampem). Za to AK300 w relacji do DX200 określiłbym podobnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie zgadzamy w stu procentach - bo tam gdzie Ty mowisz naturalnie mi brakuje troche koloryzacji... a tam gdzie Ty mowisz o delikatnym podkolorowaniu to dla mnie naturalnie ;)))

Wlasnie zaskoczylo mnie ze nie jest tak surowo jak to slyszalem pare razy - spodziewalem sie tu tragedii. A jest dobrze. Brakuje mi wlasnie troche... ale tylko troche jak pisalem.

Niech pochodzi jeszcze pare godzin na magicznym kabelku grzewczym i dzis bedzie ostateczne starcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz... ja uwazam ze ak380 to wcale nie jest jakis wysoki poziom wiec z pamieci stwierdze ze dx200 to i go przewyzsza ;)

To pojechałeś... Śmiejesz się ze mnie, że piszę nienaukowo, nieempirycznie (i coś tam jeszcze...), a z pamięci porównujesz AK380 do DX200? :o

Jak dawno słuchałeś AK380? Przecież wiesz dobrze, że na odsłuch może wpływać nawet samopoczucie danego dnia.

Ja porównywałem AK380 bezpośrednio do DX200 (wprawdzie na jednych słuchawkach, ale zawsze) i moim zdaniem DX200 to kompletnie nie jest poziom AK380. Nawet w mojej opinii X5 III wypadł lepiej od DX200.

 

Kiedyś pamiętam, że również "z pamięci" stwierdziłem, że kolumny firmy Focal, które aktualnie grały, kosztujące bodajże 3.000 zł, brzmią lepiej, niż słuchane przeze mnie trzy dni temu kolumny Audio Physic za chyba coś w okolicach 5.500 zł. Sprzedawca tylko grzecznie uśmiechnął się pod nosem, włączył ponownie kolumny firmy Audio Physic i rozwiał wszelkie wątpliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wulkan - dlatego na koncu zauwaz jest ' ;) ' spowodowany faktem ktory juz dzis podkreslalem i jestem swiadomy ze tyczy sie tez mnie:

 

 

Niestety nie mam a z pamieci porownywanie DAPow to tak na oko... a na oko to chlop w szpitalu umarl..

 

...

Niemniej porownywalem ak380 z teac p90, ktory teraz tez jest moim punktem odniesienia. Dla mnie po prostu ak380 jest wynaturzony i tyle - na tyle mocno ze to niszczy w moim odbiorze jego SQ. Takze tez zdaje sobie sprawe ze wchodzimy tu na pole subiektywne. Wiec nie probuj z tym dyskutowac ;)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do basu w Dx200 w pełnię się zgadzam potrzeba czasu teraz gdy mój ibasso grał już ok 100h słyszę sporą poprawę w porównaniu gdy go słuchałem kilka godzin dlatego chcę by pochodził te zalecane 200h i dopiero wtedy zadecyduje czy zostaje u mnie czy idzie na sprzedaż;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan, zastanawia mnie Twoja opinia o relacji DX200 vs X5 III. Cenię i chwalę FiiO, ale moim zdaniem to nie ten poziom. Sprawdzałeś z innymi słuchawkami oba DAPy? Może z FiiO masz po prostu świetną synergię?

 

IMO X5 III jest słabszy - nie te rozmiary sceny, nie to napowietrzenie, niższa dynamika, mniej bezpośredni, a bardziej wygładzony i zmiękczony dźwięk. X5 III zyskuje po podłączeniu zewnętrznego AMPa - z Leckertonem UHA760 jest wyraźna poprawa. Wbudowany wzmacniacz ma pewne wady. DX200 to według mnie lepszy poziom pod względem rozdzielczości, dynamiki, separacji i napowietrzenia. Znowu jak to z droższym audio, różnice nie są duże, ale według mnie są i to na korzyść DX200.

 

Edit: Zapomniałem, że słuchasz przez balans - ja niestety nie mogę tego sprawdzić. Może dopiero za jakiś czas.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na cenę to nie może być tak że nowa x5 zagra lepiej od dx200 wszystko zależy od synergii pamiętam że gdy miałem th-x00 i opusa 1 to połączenie w ogóle nie grało zmieniłem opusa na qp1r i byłem w szoku że fostexy zagrały z nim tak odmiennie niż na opusie gdy już je przekreśliłem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Balans moze zrobic roznice... ale watpie by nawet balans amp w X5 byl klasy single ampa w Aune B1 czy nawet Fiio A5. A X5 nawet w polaczeniu z nimi odstaje od DX200. I tak jak napisal saudio - dx200 tez pewnie po balansie zyskuje wiec szanse wyrownane.

Tez mi sie wydaje ze wulkan mocniej zwraca uwage na barwe, tonalnosc niz inne aspekty. I tutaj dx200 jestem w stanie zrozumiec ze moze zawiezc - ale taki zupelknie nie wygrzany. Potem imo sie robi z tym lepiej.

Musi Ci pochodzić ten DX tak ze 200h, wtedy bas robi się na prawdę niespotykany w DAPach.

Mając oba pod ręką pozostaje mi tylko się z wami zgodzić, AKach jest bardzo przyjemny można

słuchać gadzinami, ale to DX pokazuje więcej muzyki :)

niestety do 200h raczej nie dobije... ale nic nie stoi na przeszkodzie zeby za jakis czas dac mu druga szanse :) niemniej z lekkim dystansem podchodze do tak dlugiego wygrzewania. Najwieksze zmiany zachodza na poczatku procesu, powiedzmy z 10h. Wygrzewanie to i tak kosmetyka a nie zmiany... a wlasnie po kluczowym poczatkowym wygrzewaniu dalsze to jeszcze drobniejsza kosmetyka. Nie bijcie ;)

 

Edit. Okazuje sie ze ten egzemplarz pogral troche zanim do mnie dotarl. Wiec moze i te 200h juz miec...postaram sie dowiedziec.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kto korzysta z Power Ampa? Mam wątpliwości co do instalacji - mam pełną wersję, czy aplikacja nie wymaga usług Google Play do aktywacji, potwierdzenia licencji? Wgrywaliście również Google Play i usługi, dodawaliście konto Google?

Ja robiłem tak że po prostu ściągnąłem apke powerampa i ja zainstalowałem z poziomu dapa niestety nie mam przez to potwierdzonej pełnej wersji choć taka posiadam w Google Play muszę spróbować wgrać sklep o ile się da i wtedy sprawdzę czy potwierdzi mi licencję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie mogę aktywować - jest opcja przy zakupie ze strony, wtedy potrzeba maila + ID zakupu. Wgram jeszcze apk unlockera (o ile to możliwe) i może tam da się jakoś zweryfikować zakup.

 

Jakieś apk unlockera znalazłem, ale nie udało się nawet zainstalować. Chyba pozostaje ponowny zakup via strona PowerAmp - 4$.

 

 

Edit: Nie wiem czemu wcześniej odebrałem ekran FiiO X5 III jako lepszy. Dotyk lepiej FiiO, ale pod względem obrazu DX200 jednak wygrywa. IBasso lekko zażółca biel, ale jest ostrzejszy i ma lepsze kąty widzenia, trochę głębszą czerń. Natomiast biel w X5 III wpada w błękit, czcionki są bardziej mdłe, a kąty widzenia gorsze + czerń srebrzy.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniał pytajnika na końcu :).

Dokładnie tak gdzieś po drodze zapomniałem o ? ;)

Zaraz sam sobie sprawdzę bo już robie aktualizacje ;)

Nie wiem co tam ibasso grzebało w tym sofcie ale teraz mój dx200 z fostexami gra fenomenalnie słuchałem tylko przez 1h ale dynamika rozdzielczość i głębia jakby się jeszcze bardziej polepszyły bas schodzi do piekieł góra nie jest już tak dla mnie męcząca co przedtem aha i teraz dla odmiany lepiej mi się słuchało na mango wygrywa on z powerampem dotyk działa u mnie bez zarzutu

Ostatnio trochę się zastanawiałem nad sprzedażą Dx-a teraz ten nowy soft rozwiał wszelkie moje wątpliwości i póki co ibasso zostanie u mnie na dłużej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wulkan, zastanawia mnie Twoja opinia o relacji DX200 vs X5 III. Cenię i chwalę FiiO, ale moim zdaniem to nie ten poziom. Sprawdzałeś z innymi słuchawkami oba DAPy? Może z FiiO masz po prostu świetną synergię?

Niestety słuchałem tylko z moimi (pisałem o tym). Podkreślałem również w tym, co napisałem, że demonstracyjny DX200, którego słuchałem, mógł być niewygrzany. Tak samo bardzo możliwe, że X5 III złapał świetną synergię z moim słuchawkami, a DX200 nie.

Tez mi sie wydaje ze wulkan mocniej zwraca uwage na barwe, tonalnosc niz inne aspekty.

To prawda. Głównie zwracam uwagę na barwę i tonalność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, ciekaw jestem co mi moje własne uszy powiedzą jak porównam DX200 z AK300 oraz posiadanym przeze mnie XDP-100R. Denony D7200 zagrały świetnie z Astellem. Nie parowałem z nim natomiast Dharm ani Owli. Obawiam się, że do odsłuchu w sklepie mogę dostać nie do końca wygrzany egzemplarz Ibasso i całe porównanie będzie niemiarodajne. W każdym razie trzeba się będzie na coś zdecydować :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są sprzęty, którym wygrzewanie niewiele albo nawet nic nie daje, natomiast DX200 potrzebuje te 200h, żeby pokazać swoje możliwości

 

mam wrażenie, że pełne brzmienie, fakturę, zejście bas osiąga jeszcze zdecydowanie później

 

jeśli chodzi o barwę to iBasso postawiło na realizm, co mocno wciąga słuchacza, bo przy wysokim SQ mamy cały muzyczny teatr zdarzeń, ale niekoniecznie będzie to przedstawienie nastawione na możliwie wysoką muzykalność - trzeba się trochę osłuchać lub lubić taką prezentację, żeby czerpać z niej równie wysoką przyjemność co z SQ DX200

 

pierwsze wrażenie to dynamika, przestrzeń, separacja

 

drugie wrażenie realizm średnicy i góry oraz rozdzielczość

 

trzecie wrażenie... o matko kiedy ten bas skończy się robić jeszcze lepszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności