Skocz do zawartości

iBasso DX200


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Dotyk mocno problematyczny, czasami w sumie bez reakcji (wgrałem najnowszy FW, wiem że było z tym lepiej). UI okropny, jakość ekranu gorsza od FiiO X5 III. Interfejs FiiO zdecydowanie bardziej doszlifowany, z DX200 mam wrażenie wczesnej bety. Spodziewałem się więcej.

 

Rozumiem jednak, że to mniejsza firma i zasobów FiiO nie mają. Wizualnie również nie dla mnie.

 

Ale to można wybaczyć, bo brzmieniowo jak na razie nie mam nic do zarzucenia - dokładnie tego się spodziewałem i tego oczekiwałem.

Edytowane przez maciux
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FiiO zajęło rok eksperymentów na moim i innych X7 nim ten soft trafił do X5iii :) były takie update'y, że co kilka minut trzeba było play powtarzać lub coś pierdziało :) ale dali radę

 

 

iBasso startuje z lepszym softem w porównaniu do startu X7 - gra muzyka jak trzeba, ale z gorszym niż ten najnowszy w X5iii i X7, Mango player dość ubogi, ergonomia słabsza itd., pod Androidem brakuje precyzyjnej regulacji vol., a także w wysuwanym menu nie ma regulacji audio

 

ale ekran w DX200 jest bez zarzutu, rozdzielczość, kąty i kolory zdecydowanie lepsze od X7 - jednak poprzedni soft to sporo lepsza responsywność... teraz człowiek puka w ekran jak jakiś dzięcioł

 

podejrzewam, że także WiFi w DX200 będzie lepsze, jeśli X5iii ma to samo co X7... bo tam było jednozakresowe i sporo słabsze niż w telefonach - a DX ma porównywalne z telefonami, może ciut słabsze

 

no ale każdy niewolnik audio jak odpali DXa to szybko zapomina o sofcie...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jednak poprzedni soft to sporo lepsza responsywność... teraz człowiek puka w ekran jak jakiś dzięcioł

 

Trzeba trochę zmienić przyzwyczajenie i nie stukać tylko, łagodnym powolnym dociskiem ;)

Stukanie nie przyśpieszy nic na tym sofcie :(

no... po prostu obniżyli czułość ekranu, a u mnie nie trzeba było i stukam jak dzięcioł, bo się przestawić nie mogę... wgrałbym stary soft, ale zaraz ma być nowy... jestem w szachu...

Byle brzmienia nie ruszali.

może nie będą... mają moduły AMP do zabawy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy FW na iBasso.com - w wersji beta ;)

 

Skok aż na 2.0.78.

 

Dzięki za cynę. Się instaluje.

 

A new FW beta 2.0.78 for the DX200. The changes are listed with the FW download. Also the screen sensitivity is back.

http://www.ibasso.com/down.php

Improvements with this firmware:

1. Added Digital Filter, Gain, and Automute options on Android Settings/Sound & Notification. This allows third party players to change these options with ease.

2. Support of DST, and DST ISO.

3. Android Framework changes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a już miałem iść lulu, ale coś podkusiło i zerkłem na forum...

 

no i teraz już update się robi i posłucham sobie :)

 

 

dynamika, przestrzeń, separacja to robi wrażenie

 

z czasem bas pokazuje co potrafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z sopranami i średnicą w DX200? Zachwalacie właśnie dynamikę, przestrzeń, separację oraz bas, a o wspomnianych przeze mnie składowych pasma raczej cisza :)

 

Czy to oznacza, że DX200 ma jednak lekko przyciemnioną tonację i raczej nada się do jaśniejszych słuchawek a nie do ciemniejszych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stwierdziłem że lepiej mi się słucha DX-a na powerampie niż mango nie ma tej ostrości w nagraniach co na mango i fostexy potrafią zawibrowac na głowie ;)

Jedyny minus jest taki że na powerampie potrzeba sporo podkręcić by mieć ten sam poziom głośności co mango

 

Co do pytania Thara to na moich th900 słyszę pewna ostrość z dx-em nie wiem czy to przez to że słucham na bal czy to kwestia wygrzania czy po prostu dx200 woli jaśniejsze słuchawki średnica jest bliska ale fostexy na dx200 mają świetna głębię no i wyżej wspomniany bas chyba na żadnym innym dapie takiego nie słyszałem może jedynie tylko cowon p1 miał równie świetna dynamikę

 

Dzisiaj sprawdzę nowy soft ciekaw jestem czy zmienili coś w brzmieniu;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie jest przyciemniony... dzis go dluzej pomecze ale poki co wrazenia:

- tak dynamika, przestrzen holografia super

- bas ... dobrze zroznicowany acz ja lubie bardziej ten z ak300, gdzie jest nieco glebszy, bardziej miesisty i moim zdaniem schodzi nizej

- srednica - spodziewalem sie elementu zupelnie nie pod moje gusta... bo czytalem/slyszalem ze suchawa, analityczna. Ale nie jest zle... tez wole ta z ak300 czy p90 ale dx200 wcale jakos wokalom nie brakuje glebi, instrumentom masy. Owszem sa nieco chudsze, ciensze... ale cos za cos... chce sie miec dynamike, rozdzielczosc i taka holografie to musi cos ucierpiec.

- gora - tu mam problem. Bo jest szczegolowosc, jest holografia, nie jest wcale ostra czy meczaca... ale jednak brakuje mi jej pelni jaka daje ak300, takiego malego zaokraglenia i jednak troche pogrubienia. Troszke ja odbieram jako za malo zroznicowana, taka z manierka wlasnie sabre...

 

Takze ja bym nie powiedzial o przyciemnieniu calosci - raczej neutralnie z malymi wahaniami, dla mnie juz w strone raczej wlasnie delikatnego rozjasnienia srednicy.

Ale jak mowie na razie to na szybko.

 

ps. jak ktos sie boi gdzies zaczytanego tesktu ze x5 iii lyka dx200... oj nie. Nie ma startu do dx200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem nie jest przyciemniony... dzis go dluzej pomecze ale poki co wrazenia:

- tak dynamika, przestrzen holografia super

- bas ... dobrze zroznicowany acz ja lubie bardziej ten z ak300, gdzie jest nieco glebszy, bardziej miesisty i moim zdaniem schodzi nizej

- srednica - spodziewalem sie elementu zupelnie nie pod moje gusta... bo czytalem/slyszalem ze suchawa, analityczna. Ale nie jest zle... tez wole ta z ak300 czy p90 ale dx200 wcale jakos wokalom nie brakuje glebi, instrumentom masy. Owszem sa nieco chudsze, ciensze... ale cos za cos... chce sie miec dynamike, rozdzielczosc i taka holografie to musi cos ucierpiec.

- gora - tu mam problem. Bo jest szczegolowosc, jest holografia, nie jest wcale ostra czy meczaca... ale jednak brakuje mi jej pelni jaka daje ak300, takiego malego zaokraglenia i jednak troche pogrubienia. Troszke ja odbieram jako za malo zroznicowana, taka z manierka wlasnie sabre...

 

Takze ja bym nie powiedzial o przyciemnieniu calosci - raczej neutralnie z malymi wahaniami, dla mnie juz w strone raczej wlasnie delikatnego rozjasnienia srednicy.

Ale jak mowie na razie to na szybko.

 

ps. jak ktos sie boi gdzies zaczytanego tesktu ze x5 iii lyka dx200... oj nie. Nie ma startu do dx200.

 

Słuchałeś samego AK300 czy w połączeniu z ampem? Czytałem że Ak300 to nie ten poziom co dx200 i że ibasso nie wiele ustępuje ak380 ale ile w tym prawdy tego nie wiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samego ak300...

wiesz... ja uwazam ze ak380 to wcale nie jest jakis wysoki poziom wiec z pamieci stwierdze ze dx200 to i go przewyzsza ;)

niemniej sq wstepnie dx200 ma wyzsze niz ak300 i teac p90 - to fakt. Ale... ale troszke mi przeszkadza tonalnosc. Tu sie zgodze z wulkanem jak gdzies napisal... ze troszke meczy mnie przy dluzszym odsluchu. Bardziej to bylo slyszalne z pudelka. Teraz po wygrzaniu jest jak napisalem powyzej - ze nie ma z ta barwa tak zle.

Reasumujac imo SQ bardzo podobne tych dwoch grajkow - technicznie minimalnie wyzej stawaim dx200, barwowo i "przyjemnosciowo" minimalnie wyzej ak300.

 

ps. nauczony doswiadczeniem watku X5 III podkresle - testowane nie tylko na PM3 :PPPP a na wszystkim co mam w stopce mobilnego.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności