Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.01.2024 o 02:57, Pioj napisał(a):

Porównywał ktoś Arya organic z HE1000 V2 stealth?

 

Miałem u siebie jedne i drugie jednocześnie na wypożyczeniu. HEKi Stealth są o wiele lżejsza na basie, szybsze, jaśniejsze i z dużą ilością detali. Angażujące, ale niemęczące. Arya Organic mają o wiele więcej pomrukującego subbasu i nie są takie hojne na górze. Stonowane, muzykalne granie, ale wciąż bardziej po stronie jasnego brzmienia bez zamuły. Mi się podobały jedne i drugie, ale jako że nie da się nosić dwóch par naraz, to zostały Arye. Dla mnie bardziej uniwersalne i po prostu przyjemniejsze w całościowym odbiorze.

 

Poza tym Arye były sporo wygodniejsze, mimo że niby to ta sama konstrukcja.

Edytowane przez Karister
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrałem się do sklepu po focale a wróciłem z Aryami. Na razie się wygrzewają a ja czekam na kabel, ale jest wow.

Ciekawostka - z DAPem grają prawie równie dobrze, jak ze stacjonarką. Napiszę coś więcej po wygrzaniu i wymianie kabla.

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Organic.

 

Testowałem w Adoramie sporo słuchawek. Jednym z kryteriów była synergia z Ibasso dx320. Latam często więc jakaś mobilność jest istotna. Testowałem więc na jakiś średniej półki stacjonarkach podpiętych pod DAPa i na samym DAPie.

 

Ze względu na synergię czy też prądożerność odpadło sporo dynamików a ja z ciekawości poprosiłem o planary do porównania. Wcześniejsze doświadczenia z planarami miałem takie sobie... słaby bas, trudne do wysterowania itp. 

 

Część od razu odpadła ze względu na niedostatki DAPa. Na krótkiej liście do porównania zostało:
- focal clear - idąc do sklepu myślałem że wyjdę z nimi właśnie,
- HD800s,
- LCD-3,
- he1000se,
- arya stealth,
- arya organic,
- jakieś zamknięte Maze.

 

HE1000se i Aria SM odpadły ze względu na niedostatki w basie. HE1000SE mają jednak przewagę w holografii, ciekaw jestem czy wyjdzie model organic. Wspaniałe słuchawki, ale nie trafiły mój gust tak dobrze jak inne.

- HD800s i LCD3 odpadły, bo na ibasso brzmiały jednak słabiej niż inne. Poza tym są to wspaniałe słuchawki, gdybym szukał do mocniejszego wzmacniacza, możliwe że wyszedłbym z nimi.

- Maze okazały się mniej wygodne, grały za to bardzo dobrze.

- arya organic vs focal... słuchawki były zupełnie różne. Arya wygrała, sam nie wiem czym.

 

Słuchawki grają intymnie. Scena nie jest wielka, taka akurat, bez przesady. Detal jest zdecydowanie obecny, ale nie przeszkadza w słuchaniu muzyki. Góra trochę zbyt krzykliwa, odrobinę cofnięty środek i rewelacyjny bas... niby nie jest idealnie, ale jakoś tak współgra to wszystko. Zamiast szukać detalu, zanurzam się w dźwięku. Wokale, smyczki, struny, klawisze brzmią rewelacyjnie. Bębny i perkusje też. Ibasso napędza je bez  kłolopotu.

 

Po jakis 40 godzinach wygrzewania słucham uśmiechnięty od ucha do ucha. Zamówiłem kabelek zbalansowany, sklepowe testy pokazały, że warto.

Edytowane przez gundrum
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gundrum Gratuluję wyboru :) 👍

15 minut temu, gundrum napisał(a):

HE1000se i Aria SM odpadły ze względu na niedostatki w basie.

Interesuję się modelem Arya Organic choć go jeszcze nie słuchałem ale po powyższym zacząłem się ich bać bo przez dwa tygodnie były u mnie w domu HE1000se i bas jak dla mnie miały ... delikatnie mówiąc dosadny ;) Słucham dużo elektroniki. 

 

Z ciekawości te Meziaki to może były 109 Pro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, gundrum napisał(a):

HE1000se i Aria SM odpadły ze względu na niedostatki w basie. HE1000SE mają jednak przewagę w holografii

HEKse są bardzo różnorodne z torami, z tym jak są łatwe do napędzenia. Ze sprzętami na jakich ich słuchałem bas/subbas był jednym z najlepszych bez względu na cenę. Na choćby przenośnych C9 i WA8 łupie jak grzmot 

5 minut temu, x86 napisał(a):

przez dwa tygodnie były u mnie w domu HE1000se i bas jak dla mnie miały ... delikatnie mówiąc dosadny

Zgoda👍 Kiedy kosztowały 3500usd to uważałem je za killer do 5k$. Teraz w ich nowej cenie to grzech nie brać, lub brać coś innego. Są bardzo uniwersalne, można je w różne strony „zestroić”

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie jest tylko kabel z jack 6.3mm. Do ibasso mam przejściówkę na 3.5mm. Rozwiązanie po pierwsze nieporęczne, po drugie na 4.4mm scena jest jednak lepsza a średnie tony mniej cofnięte, a po trzecie oryginalny kabel jest za krótki do stacjonarki a za długi do DAPa.

W sklepie nie mieli niczego zakończonego 4.4mm więc nie kupiłem, ale na wyjściu zbalansowanym DAPa i kablu 4pin przez konwerter słyszałem więcej średnich tonów, wysokie były mniej krzykliwe a scena głębsza. Na stacjonarnym torze i tym samym kablu było bardzo podobnie. Posłucham na stacjonarce po powrocie do Polski.

Do DAPa zamówiłem na próbę forza noir miedziany wtykiem 4.4mm. Zobaczymy jak przyjdzie...

Swoją drogą hifiman powinien się walnąć w czoło. Zestaw jest nie zawiera właściwie nic poza samymi słuchawkami, bezsensownym kablem i pudłem wyłożonym badziewną pianką reklamowaną jako stojak słuchawkowy.

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu miałem okazję słuchać tych Clear MG i robią wrażenie. Klarowne i energetyczne. Porównywałem je m.in. z 109pro i HEK ale v. 2. Żałuję, że nie było SE i Arya Organic, bo szukałem czegoś cieplejszego z dociążonym pełnym dołem. Z tego co piszecie to te modele mogą iść w tym kierunku. Finalnie zakończyłem poszukiwania zakupem Audeze LCD 2 Classic i na razie jestem pełen szczęścia 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Dan821 napisał(a):

Tydzień temu miałem okazję słuchać tych Clear MG i robią wrażenie. Klarowne i energetyczne. Porównywałem je m.in. z 109pro i HEK ale v. 2. Żałuję, że nie było SE i Arya Organic, bo szukałem czegoś cieplejszego z dociążonym pełnym dołem. Z tego co piszecie to te modele mogą iść w tym kierunku. Finalnie zakończyłem poszukiwania zakupem Audeze LCD 2 Classic i na razie jestem pełen szczęścia 😄

Akurat coś cieplejszego z dociążonym pełnym dołem i LCD 2 Classic pasują do siebie doskonale. Hifimany są dużo jaśniejsze od tych audeze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że kupiłbym LCD2 albo 3 gdyby mój DAP dawał im radę. Bardzo fajnie grają. Arya jest jaśniejsza, bas ma niezły ale do LCD sporo brakuje. Arya ma jednak kilka ewidentnych zalet względem LCD.

Focal clear faktycznie jest bardziej dynamiczny niż Arya. Arya to dobry relaks po ciężkim dniu- a clear to impreza :)


Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilku dniach słuchawki mam już wygrzane.
Dźwięk się fajnie zbalansował, arye idealnie trafiły w mój gust.... z jednym małym wyjątkiem. Mają jakąś dziwną szpilę powyżej 10khz. Poczekam na kabel, może się to poprawi, na razie pomogłem sobie EQ. Po obniżeniu najwyższych sopranów nie mogę się oderwać. Tidal losuje mi muzykę sam z siebie, i albo wyjątkowo dobrze trafia, albo wszystko brzmi świetnie :)

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, gundrum napisał(a):

Po kilku dniach słuchawki mam już wygrzane.
Dźwięk się fajnie zbalansował, arye idealnie trafiły w mój gust.... z jednym małym wyjątkiem. Mają jakąś dziwną szpilę powyżej 10khz. Poczekam na kabel, może się to poprawi, na razie pomogłem sobie EQ. Po obniżeniu najwyższych sopranów nie mogę się oderwać. Tidal losuje mi muzykę sam z siebie, i albo wyjątkowo dobrze trafia, albo wszystko brzmi świetnie :)

Wysłane z mojego SM-S916B przy użyciu Tapatalka
 


To ciekawe z tą szpilą. Przeczytałem już pół internetu o Organic i napotkałem podobną recenzję, że wysokie potrafią zakłuć. Jednocześnie większość nie wskazuje na to. Można się pogubić w recenzjach oraz tych odmianach Hifiman :)  Chodzą mi te Organic po głowie, mogą być takie w sam raz ;), muszę dorwać na odsłuch. 
 

Ja skolei wygrzewam, ale na uszach :) Audeze. Są fajne, ale trochę się niepokoję ich wpływem na odbiór pozostałych moich słuchawek. Są w dźwięku ciepłe, pełne, mięsiste. Po dostrojeniu uszu pozostałe słuchawki zaczęły brzmieć dziwnie chudo. Efekt kontrastu.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności