Skocz do zawartości

Fanklub HiFiMAN


all999

Rekomendowane odpowiedzi

To jeszcze jedna próba tym razem nowszego wypustu Susvar i wreszcie z 3,5mm można popróbować różnych kabelków. Do tego z ciekawości sprawdzenie jak sobie radzą HE1000SE. Duże podziękowania dla mp3store. Pierwsze wrażenia są takie, że jest jeszcze lepiej niż na starszych demo, a HEkSE to rozwinięcie zwykłych HEków, choć grają znacznie bliżej, ale niestety Susvara praktycznie wszystko mają lepsze, szkoda:(

5E6DF174-E770-4BAF-91A5-4430D665AC63.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio w Twoim odczuciu to, że HEKse grają "znacznie bliżej" to atut czy ujma?

Masz może jakiegoś DAPa pod ręką? HE1000se powinny nawet z przenośnego urządzenia dobrze zagrać. W Hifimanie starali się, żeby podnieść skuteczność pod właśnie takie półprzenośne użytkowanie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy od preferencji, stare HE1000 grały z oddalonym pierwszym planem, gdy porównasz je ze słuchawkami grającymi blisko takimi jak Final D8000, to jest duża różnica mi bardziej podoba się coś pomiędzy. Jeżeli chodzi o HE1000SE to tak jak pisałem nie ma już tej oddali jak w starszych HEkach, przekaz jest bardziej namacalny, choć jasność pozostała trudno z pamięci porównać, ale chyba starsze były nieco jaśniejsze, także akurat jak dla mnie to jednak wybadałoby im temperować górę. Dęciaki grają trochę za ostro jak dla mnie, do tego powoduje to podniesienie tonacji np. brzmienie gitary czasami brzmi dziwnie, jakby podkręcone do góry. 
Susvara to zupełnie co innego: rozdzielczość, holografia, muzykalność trudno przestać słuchać, jak trzeba jest bezkresność gdzie trzeba intymność, czasami wręcz przerysowanie detali, np. jak wokalista śpiewa przy samym mikrofonie. Może trochę krzywdzę HEkSE, bo porównuję z Susvarą, ale z przykrością muszę stwierdzić, że jak słuchasz Susvar to nie chcesz ich zakładać, pomimo że są niewiele wygodniejsze, więcej miejsca na uszy i mniejszy ucisk muszli.

Sprawdzę jutro z DAPem.

Edytowane przez saudio
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio dzięki za opinię. Teraz wiem, że lepiej ich nie słuchać ;) Podobają mi się HE1000se i nie psujmy tego zadowolenia. Kupujesz Mercedesa jesteś zadowolony, robisz przejażdżkę Rolls Roysem i wracając do Mercedesa jest takie "meh". Wolę uniknąć :) 

Ilu watowy wzmacniacz wypada mieć, by Susvary zagrały na miarę swoich możliwości? Chodzi o samo napędzenie, kwestie jakościowe(dac) pomijam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio nie pozostaje mi nic innego, jak życzyć przyjemnych odsłuchów porównawczych!!! Po przeczytaniu wrażeń podejrzewam, że zapewne będzie u Ciebie podobnie jak u mnie z Sonorousami X, których po prostu nie miałem ochoty zdejmować i po drugim ich wypożyczeniu, porównaniach z innymi, mającymi brzmieć podobnie do nich tańszymi słuchawkami... zdecydowałem się na ich zakup.

 

Będę wdzieczny za wzmiankę, jak będą sprawować się z DAPem. Mam nadzieję, że w przyszłości nadarzy się okazja, aby sprawdzić Susvary lub HEKi. 

 

@adriano2510 słuchać zawsze warto, chociaż należy liczyć się z ryzykiem... zakochania w dźwięku oferowanego przez dany model słuchawek :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, adriano2510 napisał:

@saudio dzięki za opinię. Teraz wiem, że lepiej ich nie słuchać ;) Podobają mi się HE1000se i nie psujmy tego zadowolenia. Kupujesz Mercedesa jesteś zadowolony, robisz przejażdżkę Rolls Roysem i wracając do Mercedesa jest takie "meh". Wolę uniknąć :) 

Ilu watowy wzmacniacz wypada mieć, by Susvary zagrały na miarę swoich możliwości? Chodzi o samo napędzenie, kwestie jakościowe(dac) pomijam. 

Takie dobre minimum to imo 2-3W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flux FA-10 z tańszych propozycji powinien się dobrze do ich wysterowania nadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiły się też już pady Dekoni do Susvar pełen zestaw:

https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-elite-hybrid-replacement-ear-pads-for-hifiman-susvara/

https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-elite-fenestrated-sheepskin-replacement-ear-pads-for-hifiman-susvara/

https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-elite-velour-replacement-ear-pads-for-hifiman-susvara/

https://dekoniaudio.com/product/dekoni-audio-elite-sheepskin-replacement-ear-pads-for-hifiman-susvara/

1 godzinę temu, dj1978 napisał:

Potwierdzam, z tym że "zwykły" Burson C3R ma więcej mocy niż zbalansowany C3XP, chociaż przy tych poziomach różnice nie są jakieś rażące.

 

A jak bas się prezentował na Susvarach z Bursonem?

11 godzin temu, adriano2510 napisał:

@saudio dzięki za opinię. Teraz wiem, że lepiej ich nie słuchać ;) Podobają mi się HE1000se i nie psujmy tego zadowolenia. Kupujesz Mercedesa jesteś zadowolony, robisz przejażdżkę Rolls Roysem i wracając do Mercedesa jest takie "meh". Wolę uniknąć :) 

Ilu watowy wzmacniacz wypada mieć, by Susvary zagrały na miarę swoich możliwości? Chodzi o samo napędzenie, kwestie jakościowe(dac) pomijam. 

Polecam przeczytanie tego obszernego testu wprawdzie Niimbusa ale porównanie z innymi wzmacniaczami i na Susvarach też: https://www.head-fi.org/threads/review-niimbus-audio-us4-statement-amplifier-includes-large-high-end-amp-roundup.886668/

W Susvarach to nie ilość watów się liczy, bardziej chodzi o synergię.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, saudio napisał:

A jak bas się prezentował na Susvarach z Bursonem?

 

Nie powiedziałbym, żeby go brakowało. Jednak wtedy podczas odsłuchu przeskakiwaliśmy na Abyssy i percepcja była trochę zaburzona przez ich niszczycielski bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriano2510 jeżeli chodzi o współpracę z DAPem to na Ultimie HE1000SE trzeba odkręcić do 90-95 wyjście 2,5mm i jest całkiem ok niczego nie brakuje, choć jak dla mnie one są zbyt jasne i za długo nie mogę słuchać ze względu na ból uszu:(

Sprawdziłem też Susvary no i ledwo dysząca Ultima daje radę tak na 135-140, poza łagodniejszym dźwiękiem jest podobnie do HEkSE, nie czuć dużej przewagi Susvar.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saudio na czym dotychczas słuchałeś większość czasu? Emyrean? Nie wiem czy moje ucho się zaadaptowało do ich sygnatury czy jestem mniej wrażliwy na górę, ale nie uświadczyłem ostrości na Burosnie C3 ani iFi Nano BL. Choć trzeba zaznaczyć, że względem Meze góry będzie dużo więcej i taki przeskok może być lekkim szokiem. Na pewno nie są to słuchawki dla każdego i Emyrean łatwiej będzie strawić większemu gronu odbiorców... ale z drugiej strony Meze nie oferują takiej precyzji i sceny. 

Tym bardziej Susvara są łakomym kąskiem, bo łatwo przyswajalna barwa + szczytowe technikalia = przepis na sukces. Szkoda, że po drodze zapomnieli o jakości obudowy hah.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, saudio napisał:

@adriano2510 jeżeli chodzi o współpracę z DAPem to na Ultimie HE1000SE trzeba odkręcić do 90-95 wyjście 2,5mm i jest całkiem ok niczego nie brakuje, choć jak dla mnie one są zbyt jasne i za długo nie mogę słuchać ze względu na ból uszu:(

Sprawdziłem też Susvary no i ledwo dysząca Ultima daje radę tak na 135-140, poza łagodniejszym dźwiękiem jest podobnie do HEkSE, nie czuć dużej przewagi Susvar.

Moim zdaniem niestety Ultima nie ma szans na uciągnięcie Susvar. Przy poziomie 130 na Ultimach pojawiają się już delikatnę zniekształcenia (na każdych słuchawkach), które postępują wraz z odkręcaniem skali jeszcze powyżej tego poziomu. Poza tym to jednak nie jest w ogóle ten poziom grania, które oferują Susvary na porządnym wzmaku. Z resztą Heki, czy to SE czy też wcześniejsze edycje także grają na ułamek swoich możliwości porównując do synergicnego toru stacjonarnego, czy też kompaktowego WA8 Eclipse.

Jeszcze wracając do Watów, to tak 2-3W nei są tu żadną gwarancją sukcesu. Mój Eltorn który ma 8W nie dał rady i nie chodzi o głośność, bo i pewnie byłby w stani finalnie zjarać Susvarow przetowrniki. ale przy odkręceniu potka na wyższe, satysfakcjonujące mnie poziomy dało się słyszeć chropowaty nalot na trąbkach czy też nienaturalne budowanie lini basowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@adriano2510tak Empyreany i Verite C, dla mnie HEkSE mają trochę podniesioną tonację i niektóre instrumenty grają nienaturalnie, ale jak komuś pasuje ta sygnatura to taki SP2000 będzie dobry/wystarczający, owszem lepiej zagrają na stacjonarce, ale nie ma dużego dyskomfortu, podobnie jak z Empyreanami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, saudio napisał:

@adriano2510tak Empyreany i Verite C, dla mnie HEkSE mają trochę podniesioną tonację i niektóre instrumenty grają nienaturalnie, ale jak komuś pasuje ta sygnatura to taki SP2000 będzie dobry/wystarczający, owszem lepiej zagrają na stacjonarce, ale nie ma dużego dyskomfortu, podobnie jak z Empyreanami. 

A więc właśnie tu się rozbija różnica w naszej interpretacji :D Z mojego punktu widzenia Emyreany są ciemne, ciepłe, koloryzujące i tłumiące szczegół. HEKse uważam za neutralne i wierne z lekkim akcentem w wyższych rejonach podkreślającym wyrazistość. Pech chciał że nie ma w internecie pomiarów pasma wersji "se", żeby na tym samym sprzęcie pomiarowym przyrównać do innych modeli. Dlatego rynek słuchawek jest tak bogaty, żeby nas obu zadowolić heh.

Meze zrobiły na mnie raz wrażenie, ale to był nie lada zestaw, bo iDSD Pro + iCan Pro :) 

 

 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, adriano2510 napisał:

A więc właśnie tu się rozbija różnica w naszej interpretacji :D Z mojego punktu widzenia Emyreany są ciemne, ciepłe, koloryzujące i tłumiące szczegół. HEKse uważam za neutralne i wierne z lekkim akcentem w wyższych rejonach podkreślającym wyrazistość. Pech chciał że nie ma w internecie pomiarów pasma wersji "se", żeby na tym samym sprzęcie pomiarowym przyrównać do innych modeli. Dlatego rynek słuchawek jest tak bogaty, żeby nas obu zadowolić heh.

Meze zrobiły na mnie raz wrażenie, ale to był nie lada zestaw, bo iDSD Pro + iCan Pro :) 

 

 

No tak nie każdy bierze pod uwagę, że każdy ma inne uszy/słuch ;)

Powinienem je lubić bo ja już stary jestem i niedosłyszę, ale jednak kłują mnie w uszy.

Na mnie Meziaki też robią wrażenie na moim torze:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Compton napisał:

@saudio, jakie wrażenie z odbioru Susvar w domu względem tego co słyszeliśmy na AVS?

Jest różnica na +?

Nie ma porównania, na ten moment to najlepsze słuchawki jakie słyszałem poza Orfeuszem kropka. I to nie na gorąco, bo to drugie spotkanie w domu.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, adriano2510 napisał:

A więc właśnie tu się rozbija różnica w naszej interpretacji :D Z mojego punktu widzenia Emyreany są ciemne, ciepłe, koloryzujące i tłumiące szczegół. HEKse uważam za neutralne i wierne z lekkim akcentem w wyższych rejonach podkreślającym wyrazistość. Pech chciał że nie ma w internecie pomiarów pasma wersji "se", żeby na tym samym sprzęcie pomiarowym przyrównać do innych modeli. Dlatego rynek słuchawek jest tak bogaty, żeby nas obu zadowolić heh.

Meze zrobiły na mnie raz wrażenie, ale to był nie lada zestaw, bo iDSD Pro + iCan Pro :) 

 

 

 

Mnie się podoba prezentacja jednych i drugich, choć pewnie też dlatego, że nigdy bym Empyreanów ciemnymi nie nazwał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Compton napisał:

No to rozumiem, że lepsze, bo z tego co pamiętam, to na AVS na tym ichniejszym torze mi nie siadły i chyba Tobie też.

IMO nie było uzasadnienia w cenie przy HE1000/(se).

Nie wiem co oni im wtedy zrobili, ale Susvary grają zupełnie inaczej niż to co słyszeliśmy na Vivie, chyba nie potrafili ich podłączyć, bo ona powinna im dać radę, no ale widać chodziło im tylko o fotki, napracowali się nad ceną zestawu którego nie było.

Nawet fabryczny kabelek jest całkiem spoko.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, saudio napisał:

Nie ma porównania, na ten moment to najlepsze słuchawki jakie słyszałem poza Orfeuszem kropka. I to nie na gorąco, bo to drugie spotkanie w domu.

Tak z ciekawości, co do wyższości Orfeuszów, miałeś możliwość tak komfortowych odsłuchów, ze swoim repertuarem by wydać taką ocenę porównawczą? Pytam zupełnie z ciekawości. Słuchałem Orfeuszy jedynie 10minut na AVS, jedynie z repertuarem który był tam dostępny i szczerze mówiąc to one na mnie nie zrobiły wrażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, lsd napisał:

Tak z ciekawości, co do wyższości Orfeuszów, miałeś możliwość tak komfortowych odsłuchów, ze swoim repertuarem by wydać taką ocenę porównawczą? Pytam zupełnie z ciekawości. Słuchałem Orfeuszy jedynie 10minut na AVS, jedynie z repertuarem który był tam dostępny i szczerze mówiąc to one na mnie nie zrobiły wrażenia.

Słuchałem ich 40 min w Zachęcie na swoim repertuarze starych i nowych. Prezentacja sceny to coś z rodzaju Raali i K1000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności