Skocz do zawartości

Fanklub AUNE


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Pytanie do użytkowników Aune x1s,czy wystarcza wam skala głośności w tym urządzeniu, jeżeli macie ochotę posłuchać trochę głośniej.Z Bayerami dt990pro 250ohm i dts880 32ohm dla mnie jest stanowczo za cicho.Czy dołożenie aune x7s zmieni coś w tym względzie?

Edytowane przez fox444
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lovely Cube będzie głośniejszy, ale to nie zmienia faktu, że x1s do 880 32 ohm spokojnie wystarczy. X7s pomoże oczywiście, ale i tak zakres głośności x1s powinien być wystarczający. Pod takie DT990 pro już x7s ma sporo więcej sensu, a najlepiej jeszcze mieć je pod balans zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź, dopytam jeszcze bo w moim pierwszym poście wkradła się nieścisłość.Ja słuchałem x1s tylko z DT880 32ohm, póżniej pożyczyłem koledze swoje 990 pro 250ohm i on stwierdził że różnica w głośności pomiędzy tymi słuchawkami jest niewielka, co się wydaje dziwne patrząc na moc przy 32 a 250 ohm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem osobny wątek, ale może ktoś tu mi jeszcze pomoże :) Poszukuje lampy do T1 MK2. Na razie słucham na 6922EH która była w zestawie. Ktoś coś?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już napisałem osobny wątek, ale może ktoś tu mi jeszcze pomoże :) Poszukuje lampy do T1 MK2. Na razie słucham na 6922EH która była w zestawie. Ktoś coś? :)

Aby przyciemnić zbyt jasne granie lampy EH mogę polecić Sylvanie 6922 ale ona też spowalnia dzwięk, w ciemno można brać Amperex'a. Philips SQ to też bardzo dobre granie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas coś zmienić w setupie i ostatnio dzięki uprzejmości i cierpliwości ludzi z audiomagica miałem okazję pobawić się trochę S16.

Jest to bardzo zacna maszynka, ale..

zacznijmy od tego że sekcja DACa zgodnie z tym co się powszechnie pisze naprawdę daje radę.

Minimalistom od koncepcji "kupie przetwornik za 200 pln, też poprawnie gra, technika poszła do przodu i nie ma żadnej różnicy" radzę posłuchać s16.

W stosunku do tańszych przetworników gra jednak zdecydowanie bardziej "żywo", muzykalniej, pozbawia muzykę techniczności, sztuczności. Ładnie rozciąga scenę nie w szerz (choć tutaj o dziwo nie można mu nic zarzucić), ale nadmu****e ją pionowo. Tak ja to odczułem. .

ale..

sekcja wzmacniacza jednak ma poważne ograniczenia. W rozdzielczości. I to wychodzi w bezpośrednim A-B porównaniu z małym B1. Przy okazji wychodzi jak dobry jest B1 jak na przenośny sprzęt. Oba wzmacniacze grają bardzo podobnie, w zasadzie na moje kaprawe ucho tak samo, ale w s16 jest wyraźny spadek rozdzielczości. Muzyka jednak traci trochę blasku.

Słuchane na er4s.

Oczywiście wrażenia czysto subiektywne i dotyczą odsłuchu na etach. Proszę ich nie brać jako wyznacznika absolutnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A skąd takie wieści?

 

"Firma Audeos jest wyłącznym dystrybutorem marki Aune na Polskę."

 

To prawda, ale wieść zaprezentował adivxv. Powiniene był go dołączyć do cytatu :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś zaczęło mi brzęczeć przy włączaniu sprzętu w tych okolicach, przed chwilą też narastający bzyk był słyszalny przez 2 s podczas słuchania. Chyba czas skorzystać z gwarancji.

 

Aune-X1S__9.jpg

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jakoś wyszło, że nie zdążyłem wypróbować sterowników z X1s w swoim S16 które tu chyba było przedstawiane jako lepsze. Zauważyłem jednak w innych tematach dyskusje na temat sterowników xmos i zmian w dźwięku. Czy to się tyczy w jakiś sposób S16 ("w poszukiwaniu alternatywnych/lepszych sterowników" )? Czy może to moje myślenie, że coś innego będzie działać i tu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod wypływem dość ciekawych opinii tutaj 2 albo 3 miesiące temu, podekscytowałem się instalując drivery od X1S,użytkując do teraz. Wydawało mi się, że jest lepiej, nieznacznie ale lepiej. Aż dziś, do posta numer 719. 2x krotnie instalowałem wersje do S16 (v2.23.0) i również 2x (v3.20.0). Wniosek jest taki, o ile nie jest to jakaś kolejna audio sugestia, to jednak oryginalne sterowniki jednak dla mnie grają lepiej. Na v3.20.0 dźwięk, co już zostało wspomniane, jakby się pogrubia ,scena przybliża i nawet nie wiem, czy nie jest troszkę cieplej. Nawet mi się wydaje ,że 3D pozycjonowanie nie jest tak odczuwalne. Ja już bynajmniej zostaje na tych oryginalnych. :)

Edytowane przez adivxv
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wniosek jest taki, o ile nie jest to jakaś kolejna audio sugestia, to jednak oryginalne sterowniki jednak dla mnie grają lepiej.

 

Na S16 i S16 2016 również wracałem później na starszą wersję. Znajomy również, więc raczej nie jest to audiosugestia, bo daje to już 3 różne osoby na 3 różnych zestawach słuchawek z tym samym wnioskiem. Dopiero przy Conductorze V2+ 3.20.00 okazały się bardzo dobrą alternatywą dla fabrycznych TUSB 2.24.00

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Wam też X1s przebija na obudowę?

Nie wiem czy to Aune, czy stacja dokująca mojego della, ale wydaje mi się że przebija (wyładowania elektrostatyczne na Jacku i obudowie laptopa wokół gniazda USB ktore wychodzi na DAC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie również nic takiego nie ma miejsca. Mój się tylko trochę grzeje. W sumie to normalne, ale dziwiło mnie jak Evil kilkukrotnie pisał, że sprzęt się nie nagrzewa.

Mój przy k141 600ohm ma około 30C.

Te przebicia sprawdzę przy odłączonym DAC. Przy K551 zimniutki, przy r70x (470ohm) 25C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności