Skocz do zawartości

Audio Technica ATH-M70X i ATH-R70X


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście.

Skrajnie różne od hd650 i bardzo (ale nie skrajnie) rozbieżne z hd600. Dół podobny, górka różnie. Średnica dla hd600, przestrzeń dla r70x. Jestem w stanie wskazać więcej różnic niż podobieństw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R70x to dla mnie jedne z najlepszych słuchałek klasy medium/premium jak zwał tak zwał :) I chyba najulubieńsze nawet. Ale od niedawna mam T1, i różnica w oświetleniu spektaklu muzycznego jest bardzo duża... Polecam.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla graczy - R70x nie powalają w grach. Bardzo kiepskie pozycjonowanie. Tak, przepinałem kable i sprawdzałem.

Powiedział właściciel Q701 :)

Ale się zgodzę. Ciemnawe nie do grania. Tutaj akg zjadają prawoe całą konkurencję. Zwłaszcza seria siedemset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak swoją drogą, to strasznie dziwne, że kable nie mają oznaczeń. Są różnicę jak podepniemy kabel, udało mi się je odpowiednio podpiąć.

 

Jak źle podpiąłem to dźwięk skupiał się na jednej ze stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinno być różnic, o ile tylko kabel wykonany jest tak jak powinien.

 

Co do serii AKG 7xx to fakt, scena wielkością jak z HD800 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Co do serii AKG 7xx to fakt, scena wielkością jak z HD800 :)

W duzym uproszczeniu, a wielkosc instrumentow jednak sporo mniejsza w AKG :).

 

jak wychodzi porównanie basu z r70x do fosteksów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fex, chyba już przerobiłeś wszystkie pady brainwavz z R70x, które w końcu okazały się najlepsze? Welur czy hybrydowe? I w jakiej wersji: asymetryczne czy zwykle? :-)

Chcę w końcu jakieś zamówić i ciężko zdecydować które.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fex, chyba już przerobiłeś wszystkie pady brainwavz z R70x, które w końcu okazały się najlepsze? Welur czy hybrydowe? I w jakiej wersji: asymetryczne czy zwykle? :-)

Chcę w końcu jakieś zamówić i ciężko zdecydować które.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

mieszane pewnie dadzą za dużo basu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hybryda daje podobny dźwięk do samego weluru, wcale nie dociąża tak mocno brzmienia, trochę tonalność przesuwa ku dociążeniu. Mnie zdziwiło, jak hybryda odchudza Pro80... Na razie mam welury i szczerze je do R70x polecam, czekam na asymetryczne welury pewnie w tym tygodniu przyjdą i tutaj może być równie dobrze. Skórki odrzucam że względu na pocenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jak chcesz tylko sprawdzić brzmienie, to wystarczy pady przyłożyć i tak założyć na głowę. Może ciut mniej basu będzie, ale ogólne brzmienie poznasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie ma opcji aby je założyć na jakiekolwiek AKG z serii K600 i K700. One mają swoje mocowania wewnątrz, a same muszle maja na tyle duże, że na pewno nie da się naciągnąć.

 

Dźwiękowo nie jest źle, troszkę więcej 'syczą' na głoskach i pojawia się pewna sztuczność na wyższej średnicy ale to minimalna różnica. Pół godziny słuchania i ucho się zaadoptowało.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak już jest, że jak handlarze widzą zainteresowanie, to kręcą cenami. Było tak przy KX100, przy FX40, ostatnio widziałem tak przy M1. Notorycznie też niestety zdarza się przy sprzęcie vintage.

 

 

Czyli mit częściowo potwierdzony: istnieją gdzieś słuchawki na które pady od hm5 mogą nie pasować :)
Byłeś o włos ! :)

 

Na HMC631 i DT990 Edition też nie pasują, ale tym razem brzmieniowo :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności