Skocz do zawartości

Audio Technica ATH-R70x vs AKG K702


Damix

Rekomendowane odpowiedzi

R70x mają wykres bardzo podobny do TH600/TH900. Ale bez szpilki przy ok 10khz. Miałem kilka dni u siebie TH600 i choć detal lepiej prezentowały i kreśliły też dźwięk z dalszej perspektywy, to grały mniej naturalnie w moim odczuciu. Skrzypce miały jakiś mało urokliwy charakter. Dla mnie seria TH jest super do elektroniki, ale w akustyce R70x górą.

 

Jutro odbieram swoje R70x ze sklepu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

R70x mają wykres bardzo podobny do TH600/TH900. Ale bez szpilki przy ok 10khz. Miałem kilka dni u siebie TH600 i choć detal lepiej prezentowały i kreśliły też dźwięk z dalszej perspektywy, to grały mniej naturalnie w moim odczuciu. Skrzypce miały jakiś mało urokliwy charakter. Dla mnie seria TH jest super do elektroniki, ale w akustyce R70x górą.

 

Jutro odbieram swoje R70x ze sklepu :)

 

gdzie kupowałeś i za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając wstęp do recenzji dotyczący konstrukcji oraz rodzaj użytej do testu muzyki byłem pewien, że 702-ki dostaną "łomot" :) , jednak zostały rzeczywiście wypunktowane ich wady i zalety tak, że lepiej sam bym tego nie opisał :). R70 mogłyby być uzupełnieniem dla 7** do elektroniki lub rocka.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć jestem wrażliwy na wszelkie ostrości na górnych częstotliwościach to jednak w rocku R70x nie najlepiej się sprawdzają. Brakuje im pazura w wyższych częstotliwościach. Tak się zastanawiam jakie jeszcze są słuchawki w podobnej cenie o konstrukcji otwartej. Cała seria Beyerdynamic DT990 i DT880, Fidelio X2, Sennheiser HD600, HD 650, HiFiMAN HE 300, Grado SR325i, Shure SRH1440, AKG K702, Q701, Audio Technica ATH-R70x, ATH-AD700x, coś jeszcze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Znów namieszał w głowie.


Jak myślicie warto, bo już mam w koszyku?


Wysyłka z Hong-Kongu, więc jeśli chodzi o gwarancję to będzie problem.


Dobra temat odpuszczam. To zwykły azjatycki sklep, który wygląda nieco bardziej cywilizowanie. Trzeba liczyć się z cłem i VATem. Myślałem, że może mają jakieś magazyny w EU, ale się myliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym cłem i Vatem to na pewno jest tak, że doliczają. Na ich stronie stoi w opisie coś takiego:

eGlobal Central promises to offer low prices across all consumer electronics products to our valued customers. To ensure that our customers have excellent online shopping experiences at eGlobal Central, all our products are 100% original and brand new. All our prices have no hidden cost.

Myślałem, że jak adres jest EU i kosztów ukrytych nie ma to jest już bez podatku i cła ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ich stronie nie ma żadnej informacji. Ogólnie to piszą prawdę, bo cena jest prawdziwa, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, a to co się dzieje, gdy UC przejmie paczkę to już ich nie interesuje.

 

Poszukałem opinii o sklepie na zagranicznych stronach i to jest jest kolejny chiński sklep, którego targetem są klienci europejscy. Cło + VAT może zostać naliczone.

Edytowane przez FeX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło i vat doliczają ale nie do wszystkich paczek. To loteria - paczek jest tak dużo na cle że nie zdążyliby wszystkiego sprawdzić... Tak to wygląda w praktyce. Ceny na AT na Ebay są dobre i wiem że kilka osób nie płaciło nic dodatkowo. Paradoksalnie R70x są drożej na EBay niż w PL :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synthax ma oczywiście rację, Audio-Technica ma dobre ceny w Japonii na niektóre modele, przez to ludzie sprzedają te słuchawki za granicę. Najbardziej opłacalna jest seria 900 :)

 

Tyle że ja słuchałem i 700 i 900 otwartych i zamkniętych i 1000czek tez otw i zamk. I dla mnie mają się nijak do R70x, które uważam całościowo za lepsze. Ja robiłem podejście do AT jakieś pół roku temu i w innych AT to zapomnij o ładzie i porządku z R70x...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cło i vat doliczają ale nie do wszystkich paczek. To loteria - paczek jest tak dużo na cle że nie zdążyliby wszystkiego sprawdzić... Tak to wygląda w praktyce. Ceny na AT na Ebay są dobre i wiem że kilka osób nie płaciło nic dodatkowo. Paradoksalnie R70x są drożej na EBay niż w PL :)

A no droższe, cena sugerowana to 489$. Na Amazon itp. Wychodzi sporo drożej, ok 1600 zł, czasem nieco mniej za 1400 zł.

Fex, będzie jakaś recenzja AD900x?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie wiedziałem z tym eglobalcentral. Sam się nad tymi K712 Pro zastanawiałem przez chwilę. Sorki za wprowadzenie w błąd. Jeszcze im dla potwierdzenia maila z zapytaniem wysłałem, zobaczę czy mi coś odpiszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, sam już nie wiem jak to jest. Poniżej odpowiedź z eglobalcentral:

 

eGlobal Central (eGlobaL Central (EU))

Oct 9, 22:28

Dear Customer,

Thank you for your message.

With regard to your query, we would like to confirm that orders placed on our site, are shipped out from our Hong Kong Warehouse as we are a Hong Kong Based company. The invoice we send is based only on the price of the item, any tax or vat amount will not be indicated on the invoice

However, we ship our orders with special logistics arrangement and therefore all you will need to pay is the prices on website, no VAT, import fees nor hidden charges involved for the customer on any order. Any VAT or customs duties incurred will be settle by eGlobaL. The price you see on the website is the final price you pay for the product.

Should you have any further inquiries, please feel free to contact us.

Best Regards,

eGlobal Central EU

Więc albo oni czegoś nie wiedzą do końca albo nie ma faktycznie dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo walą głupa bo, powiedzmy 70% paczek przechodzi, więc warto do co trzeciej dołożyć. Ewentualnie mając adres europejski, puszczają przez niego. A cło się dowala w momencie wwiezienia do Unii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam teraz na głowie owe R70x, grają wpięte pod FiiO X7 i Cayina C5.

 

Oprócz góry wszystko jest cacy, lecz brak tych iskierek w wyższych pasmach czasem pozostawia niewielki niedosyt. Może tego brakować w muzyce akustycznej. Generalnie chyba jednak wolał bym AD900x, które mają przesunięte brzmienie na jasną strony mocy.

 

Ale w elektronice, przykładowo Aleph - Pursuit, basu wcaaaleee nie brakuje. Może za szybko kończy się pasmo, ale ilościowo jest w sam raz. Aż można się zaskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz na głowie owe R70x, grają wpięte pod FiiO X7 i Cayina C5.

 

Oprócz góry wszystko jest cacy, lecz brak tych iskierek w wyższych pasmach czasem pozostawia niewielki niedosyt. Może tego brakować w muzyce akustycznej. Generalnie chyba jednak wolał bym AD900x, które mają przesunięte brzmienie na jasną strony mocy.

 

Ale w elektronice, przykładowo Aleph - Pursuit, basu wcaaaleee nie brakuje. Może za szybko kończy się pasmo, ale ilościowo jest w sam raz. Aż można się zaskoczyć.

Dlatego u mnie współistnieją z K551 - doskonały duet z Aune X1s wyczerpuje wszystkie moje potrzeby. K551 do akustycznego Jazzu i odcięcia (w pracy), R70x do grania z kopytem, ale nie kosztem zamuły.

Podobnie K701/Q701 mogą się świetnie uzupełnić z R70x. Mimo że te ATH uwielbiam i uważam za killera,, to tylko z nimi żyć bym nie mógł. Za to w obecnym stanie haremiku niezagrożone są właśnie ETY HF3, ATH i AKG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K702 - przestrzennie, czysto, bez głębi, HD600 równo (nudnawo), DT990 z kopem, ale wąsko; Grado - na twarz, bespośrednio - wszystko gra inaczej. Ja nie jestem w stanie wybrać jednych słuchawek "do wszystkiego".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności