Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

Po czym wnosisz?
Po fizyce.
To może napiszesz jak jakie pełnowymiarowe słuchawki? To może pomóc zrozumieć.
Już kilka razy kupowałem pchełki które miały grać. Żadne nie grały, prezentacja zawsze była słaba, odległa, bez dynamiki. Naprawdę nie chce kupić kolejnych pchełek i wystawiać po tygodniu że stratą.
Chyba, że to co piszesz to nie jest przenośnia. Tylko wtedy muszę wiedzieć czy grają jak zenki 600, czy jak Manta MM61.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

3 godziny temu, jarzyna napisał(a):

Z czego to pędzisz? Jakiś dongiel da radę, żeby dynamika była dobra?

Creative SxFi AMP da radę, nawet 600 omowe Beyery T1 grały z nim całkiem przyzwoicie  

Pewnie jeszcze iFi GO Bar, bo też ma dużo mocy i spore napięcie na wyjściu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, hammerh34d napisał(a):

Po fizyce.
To może napiszesz jak jakie pełnowymiarowe słuchawki? To może pomóc zrozumieć.
Już kilka razy kupowałem pchełki które miały grać. Żadne nie grały, prezentacja zawsze była słaba, odległa, bez dynamiki. Naprawdę nie chce kupić kolejnych pchełek i wystawiać po tygodniu że stratą.
Chyba, że to co piszesz to nie jest przenośnia. Tylko wtedy muszę wiedzieć czy grają jak zenki 600, czy jak Manta MM61.

Fizyka - driver jest bliżej bębenka, przy dużej mocy te 600ohmowe słuchawki tak właśnie grają, przynajmniej ja mam takie wrażenie ( oraz kupa ludzi, którzy je też posiadają).

 

Jak masz coś fajnego na wymianę mógłbym podesłać na kilka dni ma testy, może się przekonasz sam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio Iris 2 przeszczepiłem w pałąk ze słuchawek, których używałem za studenckich czasów. Brakuje mi takich konstrukcji obecnie na rynku. Po przeszczepie grały raczej średnicowo-jasno.

Dziś zakupiłem kawałek filcu i z użyciem taśmy dwustronnej wymyśliłem nakładki/pady, które kierunkują bas do ucha i obcinają trochę wyższej średnicy, ale dzięki mniejszej szczelności i lekkiemu odsunięciu przybyło najwyższych tonów.

Teraz grają ciemnawo, pewnie następna tego typu konstrukcja będzie miała więcej "wydziurkowane" pośrodku.

image.jpeg

317696362_459485243016112_3884692184588693462_n.jpg

317855056_1301709493948140_2904830177812381536_n.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modowanie pchełek. Tylko @Perul mógł to wymyślić :) a masz pomysł jak dodać wyższej średnicy i ogólnie takiej jasności i lekkości, zdjąć trochę wyższy bas i nie tracić subbasu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.12.2022 o 21:28, Play napisał(a):

masz pomysł jak dodać wyższej średnicy i ogólnie takiej jasności i lekkości, zdjąć trochę wyższy bas i nie tracić subbasu?

To brzmi jak "zwiększyć damping", trzebaby rozebrać i zobaczyć, czy sa z tyłu przetwornika jakieś otworki do przysłonięcia, jeśli nie, to jeszcze pozostaje wypełnianie muszli, żeby miała mniejszą pojemność.

 

Niedawno do mnie przyszły takie pchły

https://shopee.pl/JCALLY-EP01-Vocals-Maszyna-do-słuchawek-z-płaską-głowicą-Hifi-Ruchoma-cewka-Przewodowa-sterowanie-muzyczny-zestaw-słuchawkowy-do-gier-z-kablem-OFC-3-5-mm-i.545120974.13638964632

i muszę przyznać, że jak za tą cenę to jest rewelacja, jak się dobrze ułoży w uchu to mają zdecydowanie więcej basu niż (niemodowane) Iris 2. Tzw SQ też na podobnym poziomie do Irisów. Barwa dla mnie niestety trochę odchudzona na niższej średnicy, ale kombinuję jak to poprawić. Chyba jeszcze ze 2 pary zamówię, będą do eksperymentów :)  

Edytowane przez Perul
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem polecane headroomy ms16 w promce po 10 zeta :)

Zobaczymy czy zmieści się w uchu 😄 bo jakieś takie wielkie.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał(a):

Niedawno do mnie przyszły takie pchły

no myśmy tu o nich pisali chyba 2 lata temu całkiem sporo. 

 

2 godziny temu, Perul napisał(a):

Tzw SQ też na podobnym poziomie do Irisów. Barwa dla mnie niestety trochę odchudzona na niższej średnicy

kolejny przykład że dają tam rożne przetworniki. U mnie midbas dowalony subbasu prawie wcale i przejaskrawione na przełomie wysokie/średnie. 

Ale są to chyba najwygodniejsze pchełki jakie miałem w uszach a i wykonanie naprawdę dobre w swej prostocie i minimalizmie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birken napisał(a):

U mnie midbas dowalony subbasu prawie wcale i przejaskrawione na przełomie wysokie/średnie

Pchełki i subbas to przecież dwie przeciwności, z racji bardzo otwartej budowy ucieka on na zewnątrz, co najwyżej jest go symbolicznie. Choć akurat w tych pchełkach słychać go trochę lepiej, pewnie dlatego, że mają dość dużą membranę i lepiej dzięki temu "wachlują".

Co do midbasu i niższej średnicy, to dla mnie nieco za mało, a wyższa trochę przejaskrawiona. Całkiem fajną mają separację.

1 godzinę temu, Birken napisał(a):

Ale są to chyba najwygodniejsze pchełki jakie miałem w uszach

Wygodne to są chyba każde pchełki, w końcu lekkie i nie uciskają niczego, ale te akurat trzymają się u mnie lepiej niż MX-500 podobne.

1 godzinę temu, Birken napisał(a):

wykonanie naprawdę dobre w swej prostocie i minimalizmie

Zgada się, wykonane fajnie metalowa obudowa robi robotę, są dzięki temu ciut cięższe i lepiej trzymają się "grawitacyjnie".

Kabel też spoko, bardzo podobny do tego z Salnotes Zero, szkoda, że pilot tylko z jednym przyciskiem, bez regulacji głośności jak w Iris 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Perul napisał(a):

Pchełki i subbas to przecież dwie przeciwności,

Panie, Panie myślisz Pan że ja jedne pchełki w życiu miałem? Klasyczne Vido mają całkiem spoko subbas. Oczywiście jak na pchełki chyba zrozumiałe że nie porównuję do subwoofera.

18 minut temu, Perul napisał(a):

Całkiem fajną mają separację.

o tak separacja jest ok scena jako taka również. Choć byli tu na forum użytkownicy co mieli zupełnie odmienne doświadczenia

18 minut temu, Perul napisał(a):

te akurat trzymają się u mnie lepiej niż MX-500 podobne.

bo co za pomysł stosować symetryczne obudowy tak jakby ucho było kołem do przerzucenia w każdej średnicy. No kto tak robi no kto? A no prawie wszyscy 😩

18 minut temu, Perul napisał(a):

wykonane fajnie metalowa obudowa robi robotę, są dzięki temu ciut cięższe i lepiej trzymają się "grawitacyjnie".

że jak? Gdzie one są metalowe? Chyba tylko sitko przy przetworniku a i tego nie jestem pewien. 

18 minut temu, Perul napisał(a):

bardzo podobny do tego z Salnotes Zero

?? Chyba tylko kolorem i kątowym wtykiem.

 

Wychodzi na to że ładują nie tylko rożne przetworniki ale nawet materiały :PDla mnie ich budowa jest na tyle komfortowa że chciałem im drivery z Vido przeszczepić ale pewnie grałoby to już zupełnie inaczej niż Vido które uwielbiam. 

 

 

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Birken napisał(a):

Gdzie one są metalowe?

No rzeczywiście to chyba plastik jak tak lepiej pomacałem.

 

Godzinę temu, Birken napisał(a):

Chyba tylko kolorem i kątowym wtykiem

Akurat moje Salnotes Zero to mają prosty wtyk ;) 

W tych słuchawkach występują dwa rodzaje kabla (drugie foto z aukcji), ja mam ten drugi i najbliżej mu (ze słuchawek, które mam) do tego z Salnotes Zero, choć rzeczywiście jest nieco cieńszy i jaśniejszy.

pl-11134103-22120-0i76n0a6wwkv56

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Perul napisał(a):

Akurat moje Salnotes Zero to mają prosty wtyk

no faktycznie pomyliłem. Moje tez miały.

41 minut temu, Perul napisał(a):

W tych słuchawkach występują dwa rodzaje kabla

No ja mam inny. Bardzo przyjemny, skręcany i wyjątkowo miękki kabel z minimalistycznym wtykiem i splitterem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Hustler napisał(a):

Gdzie taka cena?

Pewnie szopi

Jak dla mnie EP01 są lepsze od MS16, zwłaszcza jakość góry i separacja.

Właśnie zamówiłem kolejne 2 pary do eksperymentów :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Perul napisał(a):

Właśnie zamówiłem kolejne 2 pary do eksperymentów

nie zapomnij się pochwalić wynikami 😉

Ja chciałem do nich drivery od Vido wstawić. Jeśli udałoby się uzyskać identyczny dźwięk w tej obudowie to ja już nie chciałbym innych pchełek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.12.2022 o 13:00, Perul napisał(a):

Pewnie szopi

Jak dla mnie EP01 są lepsze od MS16, zwłaszcza jakość góry i separacja.

Właśnie zamówiłem kolejne 2 pary do eksperymentów :) 

Te tanie pchełki zamawiacie z pilotem czy bez?

Wpływa on na jakość negatywnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pierotero napisał(a):

Te tanie pchełki zamawiacie z pilotem czy bez?

Ja zamawiam z pilotem, nie zauważyłem różnicy między kanałami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to wezmę na próbę ze 2 te ep01. Mła żonka zepsuła już  stare ms16 ale idą nowe za 10 zeta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki świątecznym porządkom odkryłem, że zebrała mi się całkiem niezła kolekcja pchełek ;) 

VE Monk Plus

FAAEAL Iris

FAAEAL Iris 2.0

Kbear Stellar

NiceHCK Traceless

NiceHCK YD30

 

Te NiceHCK 😍 Ale to pięknie gra, szok :)

Edytowane przez Kuba_622
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Kuba_622 napisał(a):

Niestety nie znam Vido. Mam Traceless i YD30, jedne i drugie są świetne.

Spacer z pchełkami zamiast doków to bardzo przyjemne doświadczenie. Pod warunkiem że miejsce w miarę bez ludzi a przede wszystkim samochodów. 

Pchełki ostatnimi czasy (rok-dwa) widzę w niełaskę popadły. Recenzji nowych modeli często wcale nie ma.

Jak będzie jaki wolny piniondz to tych TRN EMX muszę spróbować może przez taką konstrukcję skończy się ciągłe poprawianie w uchu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności