Skocz do zawartości

Fanklub pchełek


Play

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Hustler napisał(a):

Ktoś coś powie na temat Headroom MS16?

 

swietne sa, ale basu duzo nie maja. i tak warto je mieć :)

13 minut temu, Hustler napisał(a):

 

 

Ogólnie trochę już tego przerobiłem i zostawiłem sobie 2 modele

 

które?

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@meehooj Faael Iris 2.0 jako para z mikrofonem - naprawdę świetnie wykonane pchełki z ładnym, plecionym kablem, metalowym splitterem, wtykiem, a nawet pilotem/mikrofonem. Fajnie, że producent dołożył do zestawu woreczek. Brzmienie też mi pasuje, choć jest dość zwiewne, niemęczące, dół dobrej jakości, ale nie jest go dużo, góra też jest dość wygładzona. Drugie pchełki to Smabat ST-10 - to już typowa V-ka, ale z bardzo fajnym basem jak na ten typ słuchawek i bardzo pasuje mi kabel poprowadzony OTE.

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Hustler napisał(a):

@meehooj Faael Iris 2.0 jako para z mikrofonem - naprawdę świetnie wykonane pchełki z ładnym, plecionym kablem, metalowym splitterem, wtykiem, a nawet pilotem/mikrofonem. Fajnie, że producent dołożył do zestawu woreczek. Brzmienie też mi pasuje, choć jest dość zwiewne, niemęczące, dół dobrej jakości, ale nie jest go dużo, góra też jest dość wygładzona.

ok. akurat tez mam irisy 2.0, fajne pchły

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś takiego do mnie przyjechało / przypłynęło ze Szwecji:

Saber 1 - naturalne, lekko ocieplone z bardzo dobrą stereofonią / sceną

Berkeserk 1 - z podkreślonym basem i lekko przytępioną górą, fajny pulsujący bas

 

i jedne i drugie bardzo dobry poziom.

mam X6 i jest zdecydowanie lepiej (obie pary nie mają takiej ostrości, krzykliwości, która się czasem pojawia z X6)

DSC00595.JPG

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Hustler napisał(a):

@meehooj Faael Iris 2.0 jako para z mikrofonem - naprawdę świetnie wykonane pchełki z ładnym, plecionym kablem, metalowym splitterem, wtykiem, a nawet pilotem/mikrofonem. Fajnie, że producent dołożył do zestawu woreczek. Brzmienie też mi pasuje, choć jest dość zwiewne, niemęczące, dół dobrej jakości, ale nie jest go dużo, góra też jest dość wygładzona. Drugie pchełki to Smabat ST-10 - to już typowa V-ka, ale z bardzo fajnym basem jak na ten typ słuchawek i bardzo pasuje mi kabel poprowadzony OTE.

 

Mam Iris obie wersje. Zwłaszcza 2.0 są pięknie wykonane, chętnie bym kupił taki kabel do IEMów :)

Mikrofon też daje radę, dużo ich używam do rozmów telefonicznych.

Ale dźwiękowo to słabizna moim zdaniem, do słuchania muzyk to się raczej nie nadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kuba_622 napisał(a):

chętnie bym kupił taki kabel do IEMów :)

Jedne irisy u mnie padły (jeden przetwornik zaczął ciszej grać). Kabelek w dobrym stanie, bo one ledwo wygrzane były - jakby co pisz PM.

 

8 godzin temu, zOrg napisał(a):

Berkeserk 1 - z podkreślonym basem i lekko przytępioną górą, fajny pulsujący bas

O, to coś dla mnie :)  Gdzie je można nabyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Birken napisał(a):

To może TRN EMX? Do tej pory nie ma na hedfaju recenzji.

Interesowałem się nimi, bo wyglądają porządnie i cena też spoko, ale podobno cierpią na bezbasie. ;)

 

4 godziny temu, Kuba_622 napisał(a):

 

Mam Iris obie wersje. Zwłaszcza 2.0 są pięknie wykonane, chętnie bym kupił taki kabel do IEMów :)

Mikrofon też daje radę, dużo ich używam do rozmów telefonicznych.

Ale dźwiękowo to słabizna moim zdaniem, do słuchania muzyk to się raczej nie nadają :)

No ja właśnie używam ich głównie do rozmów oraz podcastów/muzyki np. podczas robienia zakupów albo po prostu wtedy, gdy nie chcę być odcięty od świata jak w dokanałówkach. Dźwiękowo wg mnie nie są złe, ale to nie moje strojenie, bo brakuje mi dociążenia na basie, niższej średnicy oraz większej dynamiki. Tak czy inaczej ze słuchawek z mikrofonem, które miałem zostały tylko te.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Perul napisał(a):

 

 

O, to coś dla mnie :)  Gdzie je można nabyć?

 

trzeba pisać do producenta bezpośrednio na https://forum.hifiguides.com/, ale jakbyś był zdecydowany to pisz do mnie, bo jeszcze nie zdecydowałem, czy zostają, a mam juz inne na celowniku 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, zOrg napisał(a):

 

trzeba pisać do producenta bezpośrednio na https://forum.hifiguides.com/, ale jakbyś był zdecydowany to pisz do mnie, bo jeszcze nie zdecydowałem, czy zostają, a mam juz inne na celowniku 😀

A po ile i czemu tak drogo? 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zOrg napisał(a):

po 50$

Jak na pchełki MX500podobne, to dla mnie za dużo.

Ostatnio z Irisami trochę walczyłem i stały się bardziej basowe :) 

Jakby im jeszcze dobrze trzymające się nakładki silikonowe znaleźć, to mogłyby być nawet przebasowione ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2022 o 18:45, zOrg napisał(a):

 

trzeba pisać do producenta bezpośrednio na https://forum.hifiguides.com/, ale jakbyś był zdecydowany to pisz do mnie, bo jeszcze nie zdecydowałem, czy zostają, a mam juz inne na celowniku 😀

Czy to jest produkcja RikudouGoku? Ma swój własny serwer discorda i jest aktywny na Head-Fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, docentore napisał(a):

Czy to jest produkcja RikudouGoku? Ma swój własny serwer discorda i jest aktywny na Head-Fi.

 

dokładnie tak 😄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.11.2022 o 20:25, Perul napisał(a):

Jak na pchełki MX500podobne, to dla mnie za dużo.

Ostatnio z Irisami trochę walczyłem i stały się bardziej basowe :) 

Jakby im jeszcze dobrze trzymające się nakładki silikonowe znaleźć, to mogłyby być nawet przebasowione ;) .

To jest malutka manufaktura jednego hobbysty amatora spoza Chin, chłop sam dłubie bodajże w Kanadzie.
Więc i cena będzie lekko wyższa.

Mi trafiło do kolekcji coś takiego, tu cena jest też "lekko" wyższa niż cena zakupu pchełek na Aliexpress ;) Ale było warto.

(TGX-Ear Serratus)
 

IMG_20221118_121529.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, docentore napisał(a):

To jest malutka manufaktura jednego hobbysty amatora spoza Chin, chłop sam dłubie bodajże w Kanadzie. - Szwecja
Więc i cena będzie lekko wyższa.

Mi trafiło do kolekcji coś takiego, tu cena jest też "lekko" wyższa niż cena zakupu pchełek na Aliexpress ;) Ale było warto.

(TGX-Ear Serratus)
 

IMG_20221118_121529.jpg


chwalą te TGX-y

fajne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, zOrg napisał(a):


chwalą te TGX-y

fajne?

Najlepsze pchełki jakie miałem w uszach, brzmią jak pełnowymiarowe słuchawki.
TGX Ear jest muzykiem w filharmonii, jego pchełki są strojone, żeby brzmiały jak najbardziej naturalnie, chodzi o tzw timbre (nie wiem jak to przetłumaczyć na PL).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jarzyna napisał(a):

Impedenacja 300 Ohm. Z czego to pędzisz? Jakiś dongiel da radę, żeby dynamika była dobra?

Ciężko z donglami, mój Shanling UA3 ledwo zipie na 90% głośności.
Tempotec V6 i moje combo AMP/DAC na akm4499 ze wzmacniaczem w klasie A dają radę już :)

To raczej domowy sprzęt jest. Jak się go napędzi porządnie to jest coś pięknego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, docentore napisał(a):

Ciężko z donglami, mój Shanling UA3 ledwo zipie na 90% głośności.
Tempotec V6 i moje combo AMP/DAC na akm4499 ze wzmacniaczem w klasie A dają radę już :)

To raczej domowy sprzęt jest. Jak się go napędzi porządnie to jest coś pięknego.


no to jest właśnie problem (dla mnie) z pchełkami wysokoomowymi, bo niby małe, mobilne a musisz mieć stacjonarkę, żeby je właściwie napędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności