Skocz do zawartości

BEST BUY - czyli ukochane brzmienie


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Bernie a miałeś kiedyś tak że nie chcesz czegoś oddać sprzedać pomimo że masz inne lepsze sprzęt ?

Miałem i mam hd600 hd565 obie te pary to spokojnie poziom 1k a pomimo to miałem i mam sentyment do hd668 które nowe można kupić za 130 a nawet 70zł :woot:

SQ zrobiło swoje i tych tańszych już nie umiem tak długo słuchać jak hd600 ale sentyment jest. I to jest best buy nr.1

 

Best buy nr.2 hd6000 mam teraz, bardzo dobrze się wpisały w moje wymagania.

Czyli składane, wygodne, dobre tłumienie, dobra detaliczność, nie przesadzona cha-ka, kabel odpinany, tanie.

Tylko jest jeden haczyk są zamknięte czyli użyje ich 1 na miesiąc albo dwa <_< bo ja jestem ja jestem zepsuty na punkcie otwartych.

No ale na spacer w drogę albo gdy potrzeba izolacji super się sprawdzają.

 

Co z tego ze ten cały sprzęt tyle kosztował jak najwięcej frajdy dały słuchawki za 130zł +pady akg :)

Edytowane przez retter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja się cieszę ze swojego AK120. Bo mam wrażenie, że innego grajka już sobie nie kupię. Bo po co ?

Bo 120 to świetny plejer i ostatni sensowny że stajni AK.

 

No Panie, 100 mk1 jest rowniez dobry jak 120 mk1 w mojej ocenie, in minus mniejsza bateria i moc

Ja najlepiej wspominam amperiory na srebrzonej miedzi, najlepsze portable jakie mialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu (moje dawne konto tutaj przepadło), od jednego użytkownika tego forum Denon AH-C551 i iRiver E10.

Nie mam już ich (umarły) a cholernie tęsknię za tymi cudeńkami, choć wiem że nie był to najlepiej grający sprzęt jakiego miałem przyjemność słuchać.

Za godnego następcę denonów - podobnie mnie cieszącego - uznaję dopiero JVC HA-FXD70. Genialne słuchawki za takie pieniądze i nie do zdarcia.

Ciekawe że trafiłem na ten temat akurat bo dzisiaj wyjąłem z szafy i pobawiłem się IFP-795T i... cóż tu pisać - nostalgia.

Nadal brzmi bajecznie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stax SRM-1 i Lambdy, kupione od Barthusa. Na początku mi to nie grało i nawet chciałem je sprzedać, a wystarczyło im do szczęścia tylko dobre źródło i wymiana kondów we wzmacniaczu. Najlepiej wydana gotówka w całej mojej historii audio na przestrzeni kilku lat.

Cena/jakość :woot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bernie a miałeś kiedyś tak że nie chcesz czegoś oddać sprzedać pomimo że masz inne lepsze sprzęt ?

Miałem i mam hd600 hd565 obie te pary to spokojnie poziom 1k a pomimo to miałem i mam sentyment do hd668 które nowe można kupić za 130 a nawet 70zł :woot:

SQ zrobiło swoje i tych tańszych już nie umiem tak długo słuchać jak hd600 ale sentyment jest. I to jest best buy nr.1

Co z tego ze ten cały sprzęt tyle kosztował jak najwięcej frajdy dały słuchawki za 130zł +pady akg :)

Oczywiście, na przykład takich Yamah chyba nigdy nie sprzedam. Miałem chrapkę na Audeze, ale trochę posłuchałem i stwierdziłem, że to nie to, zwłaszcza w tej ich relacji do ceny. Być może nawet mając Staxy je sobie zostawię. ;)

K550 mimo, że zdaję sobie sprawę z ich pewnych niedomagań trudno także mi się pozbyć. :)

No i Sony MDR MA-900, żebym nie zapomniał, bo to przecież też dla mnie był best buy, zwłaszcza za te pieniądze, które dałem.

A HD600 osobiście mnie nie uwiodły, a może nie miałem tej lepszej wersji. :) Może zniechęciła mnie też perspektywa budowania toru pod nie i dodatkowo jeszcze koszt lepszego kabla. Wolę łatwiej napędzalne MA-900.

A z małych rzeczy choćby takie pchełki AKG K319. Mam je długo i nie pozbywałem się ich mimo lepszych może MX980, bo odpowiadała mi ich sygnatura brzmienia. Mimo posiadania różnych doków czy customów nieraz z nich korzystam. Nawet kupiłem sobie drugie na zapas. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje najlepsze zakupy, czyli takie fanty , które mam już minimum rok i ani myślę ich sprzedawać to: ety hf3, ety er4pt, moderny ms200, touch 5g, sony z1000, beyery t70, fiio x5, imp-900, fcl2, dt990pro, senki hd600 i pewnie coś tam jeszcze o czym teraz nie pamiętam :)

 

Fanty, które kupiłem stosunkowo niedawno ale nie myślę o ich sprzedaży to: dx100, ak240

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje najlepsze zakupy, czyli takie fanty , które mam już minimum rok i ani myślę ich sprzedawać to: ety hf3, ety er4pt, moderny ms200, touch 5g, sony z1000, beyery t70, fiio x5, imp-900, fcl2, dt990pro, senki hd600 i pewnie coś tam jeszcze o czym teraz nie pamiętam :)

 

Fanty, które kupiłem stosunkowo niedawno ale nie myślę o ich sprzedaży to: dx100, ak240

Dużo tego, Retterowi chodziło bardziej o jakiś jeden (dwa) konkretny sprzęt, tak mi się przynajmniej wydaje.

 

Co do Sony Z1000 to naprawdę tak Ci się podobają, czy może kupiłeś bardzo okazyjnie i w kontekście cena/jakość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do bestbuy to rzecz dyskusyjna. W kategorii ekonomicznej to kupić po ekstra cenie, nie nacieszyć się, bo np brak synergii i sprzedać z jakimś zyskiem. Miałem kilka takich przypadków, że wychodziłem ostro do przodu, ale ostatecznie było to "przejadane" na dołożenie do jakiegoś innego sprzętu.

 

Co do zakupów jakie sprawiły najwięcej radości bez względu na cenę:

- Sennheiser CX300 - prawdopodobnie podróbki, bo kosztowały ok 50zł, a zamiotły używane przedtem Creative EP480 pod dywan

- Sennheiser HD380 - kupione za jakieś 200zł od gościa z Bielan. Mimo, że pady się sypały, to ich dźwięk mnie wtedy powalił

- Sennheiser HD480 (pierwsza rewizja) - słuchawki nie były jakieś wybitne, ale czarowało mnie jak grał w nich stary rock. W żadnych "markowych" klasykach z podobnej półki już tego nie usłyszałem.

- Alaric 4711 - moje najlepsze bestbuy z kategorii vintage. Niepozorny drobny japończyk w skórze, kupione w idealnym stanie z pudełkiem. Znalazłem je później w holenderskich katalogach z 1979 roku. Nie mają może najniższego basu i soprany nie wędrują po wyżynach, ale jak czarują dźwiękiem to bajka. Takie granie w lampowym stylu, a dałem zaledwie kilka dyszek.

- JVC HA-FRD80 - obecne dokanałówki których używam z FiiO. Dla mnie rewelka, bo nie są ani typowo basowe, ani typowo sopranowe, a mimo to grają dosyć równo w każdym paśmie. Dałem ok 150zł, nie planuję innych

- Grado SR325is - słuchawki za które dałem najwięcej, ale i tak mało znając ich realną wartość (ok 500zł). Moje małe hifi na specjalne okazje :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, Lord tak pojechał, z wszystkimi udanymi zakupami, albo ktoś coś piszę bo tanio "wyrwał", no ale ludzie czytają co chcą słyszeć a nie to co inni ludzie piszą czy mówią :P

 

Tak chodzi o bestbuy w kategorii frajdy a ludzie i tak swoje wiedzą czyli bestbuy dla kasy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiele Best Buy, ale ma być jeden to będzie jeden :

 

decyzja i późniejsza realizacja modyfikacji moich Grado 325 przez Michała.

Cały ten proces, obserwacja jak się zmieniały - niesamowita frajda.

Potem jak przyszły - frajda x2

Jak założyłem i posłuchałem - frajda x3

 

Chyba wspominam to najmilej z dotychczasowych przygód z audio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nalepszym "zakupem" było wzięcie od kumpla (czyścił lokal na pub po starym właścicielu) 2 uszkodonych syntezatorów za skrzynkę wódki: Roland Jupiter-8 oraz Moog Minimoog Model D (zerknijcie po ile stoją na ebay'u :D ). Roland okazał się sprawny po zrobieniu kabla zasilającego, restauracji klawiszy oraz faderów, a zapłaciłem za ten remont właśnie Minimoogiem (był w gorszym stanie - niezadbana drewniana buda z lat 70-tych mocno przegniła).

 

Z jednej strony Twój znajomy zapłacił 60tys za skrzynkę wódki, a z drugiej Ty dałeś 30tys za odnowienie sprzętu o tej samej wartości :o Tak, wiem, uszkodzone już tyle warte nie były, ale i tak macie gest na tym Powiślu! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dobrze rozumiem ideę tematu czyli piszemy co najlepszego kupiliśmy z uwagi na zaspokojenie potrzeb bez względu na cenę to dla mnie takimi zakupami były: iBasso DX100 oraz reshell Spiral Ear 5way Reference.

 

Chodź wiem, że nie do końca na temat, ale największym rozczarowaniem (chyba miałem zbyt duże oczekiwania) był HiFiMan HM-901.

Edytowane przez shakur1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ale nalepszym "zakupem" było wzięcie od kumpla (czyścił lokal na pub po starym właścicielu) 2 uszkodonych syntezatorów za skrzynkę wódki: Roland Jupiter-8 oraz Moog Minimoog Model D (zerknijcie po ile stoją na ebay'u :D ). Roland okazał się sprawny po zrobieniu kabla zasilającego, restauracji klawiszy oraz faderów, a zapłaciłem za ten remont właśnie Minimoogiem (był w gorszym stanie - niezadbana drewniana buda z lat 70-tych mocno przegniła).

 

Z jednej strony Twój znajomy zapłacił 60tys za skrzynkę wódki, a z drugiej Ty dałeś 30tys za odnowienie sprzętu o tej samej wartości :o Tak, wiem, uszkodzone już tyle warte nie były, ale i tak macie gest na tym Powiślu! ;)

 

 

Wiesz, niby dałem, ale jednak nie dałem, bo Minimoog był w naprawdę opłakanym stanie. Niestety, nie walało mi się nigdzie 7500 zł na renowację Rolanda, więc poszedłem na taki deal, bo z tej perspektywy patrząc to kupiłem w pełni sprawnego i odrestaurowanego Rolanda Jupiter-8 za skrzynkę wódki, mój kumpel nie musiał wywozić tych (bezsensownych dla niego) gratów do utylizacji, dostając za to alko na opijanie nowego biznesu, a serwis analogia.pl otrzymał źródło części w postaci tego Minimooga :P

 

Synthy znaleźliśmy nie na Powiślu, a w Gdańsku :D

 

@Retter - jak dla Ciebie te moje propozycje nie są "best buy'ami" to nie wiem co jest. Przecież jak kupujesz coś po maksymalnej taniości, a potem okazuje się że jest warte tyle, iż nie sprzedasz tego za żadne skarby to chyba kwalifikuje się to w Twoim rozumowaniu tego pojęcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co wymieniłem to przecież to co do tej pory sprawia mi radość. Czyli AK120 (P1 go nie zastąpił, z 240 walczy skutecznie), Taczka 4g - bardzo lubię, a długo bałem się kupić (jak coś nie zgrywa się z Taczką to mi smutno), PM3 - zakochany, a 5g Video - no taki mam sentyment, że...nie sprzedaję. No to są to BestBuje i szluss !

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Nismo, cena ma tu drugie znaczenie a nawet trzecie ale widać jak ludzie co odbierają.

 

Tutaj best buy to frajda z dźwięku, zadowolenie z ogólnej użyteczności a cena nie ma na to aż takiego wpływu.

Bo tak lubisz dźwięk analogowych syntezatory i tu masz ogrom frajdy zapewne, w jakiś sposób pasuje ci używanie tego, a że kupiłeś to za 8 skrzynek wódki nie ma znaczenia ile dałeś. Kasa nie ma wpływu na frajdę.

Jest zakup audio jest, jest frajda jest, użyteczność jest zadowalająca aby trzymać musisz sam ocenić.

 

Czy takie nano 2g, hf3, hm5 jak by kosztowały 2x to co nie był byś zadowolony? Nie powiesz mi że cena tych zabawek ma dla Ciebie spore znaczenie :) Ale zaliczyłbym jako bestbuy bo i tak i tak byś to kupił zgadza się?

 

 

Jedynie by nie sypać wszystkim co tylko się podobało, bo tu znowu cena ma znaczenie. Jak jest ogromna frajda cena traci swoje znaczenie.

Chyba do takiego bestbuya mogę zaliczyć ts671 bo swego czasu grały przepięknie! A normalna rynkowa cena nie była jakaś wygórowana co skłoniło mnie do ryzyka kupna w ciemno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje najlepsze zakupy, czyli takie fanty , które mam już minimum rok i ani myślę ich sprzedawać to: ety hf3, ety er4pt, moderny ms200, touch 5g, sony z1000, beyery t70, fiio x5, imp-900, fcl2, dt990pro, senki hd600 i pewnie coś tam jeszcze o czym teraz nie pamiętam :)

 

Fanty, które kupiłem stosunkowo niedawno ale nie myślę o ich sprzedaży to: dx100, ak240

Dużo tego, Retterowi chodziło bardziej o jakiś jeden (dwa) konkretny sprzęt, tak mi się przynajmniej wydaje.

 

Co do Sony Z1000 to naprawdę tak Ci się podobają, czy może kupiłeś bardzo okazyjnie i w kontekście cena/jakość?

Wszystko to najlepsze zakupy bez względu na cenę. Umiem czytać i jasno też napisałem że wszystko to mam ponad rok i nie będę się z tym rozstawał. Czyli best buy. Z1000 podobają mi się bardziej np. od pm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja bym zaczął wypisywać moje wszystkie best buy, to nikomu by się nie chciało tyle czytać ;) .

Fakt, że większość z tych słuchawek miała tylko potencjał na dobre brzmienie i musiałem je dopracować (często naprawić i zmodować), ale obecnie stosunek cena/jakość jest wybitny :) .

Taki pierwszy przykład z brzegu to Sony V700, kupione połamane na Allegro za 50 czy 70zł - obecnie dźwiękowo nie zamieniłbym na żadne zamknięte (z tych które słuchałem) do 1000zł (no może D600, ale one wymagają modu, żeby zagrały tak jakbym chciał).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności