Skocz do zawartości

Trochę Humoru


Labed

Rekomendowane odpowiedzi

LINK

 

Polecam - ślepe testy grupki "audiofili". Nordost Valhalla (2500$) vs typowy kabla sieciowego - taki jak od kompa (ze 2-3$)

 

Wynik?

 

49% poprawnych trafień. Jak już coś można z tego wywnioskować to prędzej kabel od kompa za 5zł daje lepszy dźwięk niż sieciówka za 2500$ :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 301
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

power.jpg

 

To fota z wątku na head-fi w którym jeden ziomek tłumaczył drugiemu dlaczego nie ma żadnej różnicy między kablem zasilającym amp za 1000$ i 10$

 

Zresztą ta kwestia to chyba jedna z większych audiofilskich bzdur ever :) Jak czytam posty typu kabel sieciowy polepszył pasmo/scenę/przestrzeń to nie mogę się powstrzymać od śmiechu :D

 

Rysunek ciekawy i nasuwa się jeden własciwy wniosek. Audiofilski kabel trzeba kupować "szpulami" i ciągnąć wprost z elektrowni. Wtedy na całej drodze będzie "green"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu gościu po opisie dźwięku powinien dopisać: ... podobnie jak w jakimkolwiek kablu za 10zł ;asd

A może jednak lepsze kable dają "piękniejszy" prąd? :lol::lol:

 

 

ps. hej, może spróbujemy podłączyć taki super kabel do komputera? mogłoby okazać się, że procesor chodzi szybciej, a monitor daje żywsze kolory :]

jak będę chciał poprawić sobie humor, pomyślę o kablach sieciowych za 5000zł, efekt gwarantowany :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam przejrzeć audiofilskie wynalazki wymienione na tej stronie.

 

>>Tubeolator – maść na tranzystory, która daje brzmienie lampowe >

 

Producent śmiało przyznaje się, że nie ma pojęcia jak to działa.

 

Domyśla się jedynie, że energia sygnałów powodujących nieprzyjemny

dźwięk zostaje w lakierze zamieniona w mikrodrgania i w efekcie na ciepło.

 

Smaruj tranzystory, przetwornik, wzmacniacz jednoukładowy, odczekaj kilka

dni i ciesz się lampowym brzmieniem swojego sprzętu.

 

Cena: 59,- EUR za 0,5 ml

 

:D:lol::D:lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby nie patrzeć... są dwa typy ludzi, którzy kochają muzykę...

1)melomani - przede wszystkim muzyka, potem jakość

2)audiofilce - przede wszystkim jakość, potem muzyka ;]

 

P.S. co do pkt no.2 - najpierw jakość... Cóz... wśród audiofili zdarzają się idioci, którzy kupują ultra drewniane gały ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2)audiofilce - przede wszystkim jakość, potem muzyka ;]

Podoba mi się słowo "audiofilce". :D To takie połączenie audiofila z gumofilcem. No więc, to co piszesz odnosi się do audiofili, a audiofilce to są Ci, którzy kupują kable sieciowe po 8000zł i smarują elementy zestawu różnymi preparatami, a kable głośnikowe spoczywają na podstawkach, itd., itp. Jedyną modyfikacją, której sami nie przeprowadzali jest klamka do ich gabinetu odsłuchowego, otwierana tylko z zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie, dzisiaj dowiedziałem się ciekawej rzeczy. Jeżeli chcemy jakiegoś porządnego PMP to kupowanie Cowona A2/X5L ew. Zen Vision:W/Vision/Vision:M albo iPoda jest złym pomysłem. Od dziś najlepszym PMP jest <werble> PQI mPack P800. Oto miejsca w teście CHIP-a(02/2007) "przenośnych odtwarzaczy multimedialnych"

 

1.PQI mPack P800

2.Cowon A2 20gb

3.Archos AV 500

4.Archos AV 700 (7 cali ekranu!)

5.Archos 404

6.Archos 604

7.Cowon X5L

8.Vosonic VP6230

9.Acer MP-500

10.Mpio HX100 20gb

11.SmartDISK Flash Trax XT 40GB (imho ******sta nazwa)

12.Creative Zen VisionŁW 30gb

13.Creative Zen Vision 30gb

14.Creative Zen Vision:M 30gb

15.Apple iPod Video 30GB

16.Mpio HD400 8gb

17.Mustek PVR-H140

18.Cowon 6

19.TEAC MP-8000 20gb

20.LG JM53

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nawet na oczy nie widziałem tego PQI (playera oczywiście bo z penem miałem już przyjemność). Z waszych reakcji domyślam się że to kolejny no-name. Dlaczego więc w Chipie - czasopiśmie które raczej przykłada się do testów coś takiego zajęło 1 miejsce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item160123128_jeden_z_na...ft2_512mb_.html

"Sprzedaje gdyż dostałem odtwarzacz mp4 ;)"

 

hyhyhy:P

 

Ekcentryk :P

 

EkScentryk, to fakt.

Kumpel ostatnio z klasy tez do mnie powiedział ze po co dałem za t10 taka kase skoro moglbym miec mp4 juz za ten hajs ;P dodam, że on ma noname parówę a jego siostra mp4 i po prostu chłopaczyna się zakochał w empeczwórce ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej idzie z duchem czasu. Szkoda, że nie poczekał na mp5.

Taa, dołożyłby troche kasy i ma oryginalne heckler&koch MP5 A3... jedyne 1700$ :) no i plus licencja na broń

http://www.waffenhq.de/infanterie/mp5.html

 

Tudzież Air soft gun MP5SD3... tutaj tylko 225zł, już bez licencji

http://www.militaria.pl/cocoon/product.xml...ifiers=category

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nawet na oczy nie widziałem tego PQI (playera oczywiście bo z penem miałem już przyjemność). Z waszych reakcji domyślam się że to kolejny no-name. Dlaczego więc w Chipie - czasopiśmie które raczej przykłada się do testów coś takiego zajęło 1 miejsce??

 

Z testów które czytałem wynika, że to świetny PMP... Czyta karty CF (szkoda, że nie SD), ma masę wyjść, spory ekranik o przyzwoitej rozdzielczości, masę akcesoriów, odtwarza sporo formatów, a i dźwięk podobno nie należy do najgorszych.

 

Ale wracajmy do tematu, spodobał mi się nagłówek

http://www.allegro.pl/item159122476_micros...y_od_ipoda.html

 

:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nawet na oczy nie widziałem tego PQI (playera oczywiście bo z penem miałem już przyjemność). Z waszych reakcji domyślam się że to kolejny no-name. Dlaczego więc w Chipie - czasopiśmie które raczej przykłada się do testów coś takiego zajęło 1 miejsce??

 

 

Oczywiście, że no name :lol: W końcu wszystko co nie nazywa się iRiver albo iAudio jest no namem, prawda? :D A PQI jest dodatkowo tak beznadziejne, że kosztuje (kosztowało, jak jeszcze było w Mp3Store) sporo więcej niż A2 :)

 

 

EDIT: Ignacy mnie ubiegł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, dołożyłby troche kasy i ma oryginalne heckler&koch MP5 A3... jedyne 1700$ :) no i plus licencja na broń

http://www.waffenhq.de/infanterie/mp5.html

 

Tudzież Air soft gun MP5SD3... tutaj tylko 225zł, już bez licencji

http://www.militaria.pl/cocoon/product.xml...ifiers=category

Podoba mi się to zestawienie! Jest analogia: pierwsze to dobry player mp3, a ten drugi to mp4. I pomyśleć, że tylu ludzi z upoorem maniaka wybiera karabin na kulki. :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa, dołożyłby troche kasy i ma oryginalne heckler&koch MP5 A3... jedyne 1700$ :) no i plus licencja na broń

http://www.waffenhq.de/infanterie/mp5.html

 

Tudzież Air soft gun MP5SD3... tutaj tylko 225zł, już bez licencji

http://www.militaria.pl/cocoon/product.xml...ifiers=category

Podoba mi się to zestawienie! Jest analogia: pierwsze to dobry player mp3, a ten drugi to mp4. I pomyśleć, że tylu ludzi z upoorem maniaka wybiera karabin na kulki. :D

Tak, dziękuję za uznanie i cieszę się, że ktoś wyłapał ukyty sens(miałem na to cichą nadzieję) ;]

 

i zapomniałeś dodać: ...i z jeszcze większym uporem twierdzą, że ten na kulki jest lepszym wyborem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności