Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Słuchawkowce chyba i tak będą u mnie zawsze na drugim miejscu, zaraz po dużym stereo, na którym najbardziej lubię słuchać, dlatego obowiązkowo muszę mieć w nich line out

U mnie tez tak zaczyna byc. Jak zrobilem sobie zestaw szerokopasmowce plus bottlehead stereomour na 2a3 to trudno to muzyka instrumentalna brzmi na tym swietnie. I to jeszcze ma spory potencjal do upgrade, bo nie jest idealnie. Tylko trzeba miec niestety miejsce. Duze triody sa trudne do pobicia.

 

A nid zastanawiales sie nad integra na ciekawych lampach? To moze zagrac lepiej niz tranzystor z pre.

 

BTW sinusa na triodach DHT ktos teraz sprzedaje, ale nie sluchalem tej wersji i nie wiem, czy ma pre. Ktos z forum mial ten wzmacniacz chyba.

 

https://m.olx.pl/d/oferta/sprzedam-wzmacniacz-sluchawkowy-lampowy-sinusaudio-CID99-IDTE9Wb.html

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bpiotrow13 napisał(a):

 

A nid zastanawiales sie nad integra na ciekawych lampach? To moze zagrac lepiej niz tranzystor z pre.


Jasne, nie raz i dwa. 😊 Moje stereo to nie jest nie wiadomo co, ale trochę nad tym posiedziałem i granie bardzo mi odpowiada. Nie mam tutaj warunków żeby rozwinąć skrzydła ze stereo i zawsze to będzie kompromis, więc nie zamierzam w to wchodzić za głęboko. Nie lubię testów, przepinania tych kabli, wysyłek, pakowania kolumn dlatego wzbraniam się -rzed tym jak mogę, ale pewnie wezmę kiedyś jakiś wzmacniacz na testy.

24 minuty temu, vonBaron napisał(a):

"WA22: Szybkość, precyzja, szczegółowość i dynamika.."  lepiej tego się nie da ująć. 

W podłych realizacjach rocka czy metalu to bardzo ważne żeby dało się tego słuchać i nie zrobiła się papka.

Lubię słuchać Toola, ale to nie jest metal- mam sentyment gdyż kupiłem 30 lat temu płytę Cd Undertow jak wchodziła i czasami puszczam. Miło sobie przypomnieć stare czasy. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Tak wygląda WA2 w środku. Sam bym to może dał radę polutować. 😅

 

IMG_1487.jpeg

Oczywiscie:) placisz za design i konstrukcje. Ja sam dalem rade polutowac bottlehead crack i stereomour na 2a3. Jak bede szedl w lepszy wzmak na 2a3, to sam go zrobie. Mnostwo projektow jest w sieci. Szerokopasmowce na glosnikach sonido tez sam zrobilem:)

 

Btw z wa2 nie oczekuj, ze bedzie kolorowy jak sinus. Woo ma swoja sygnature.

Edytowane przez bpiotrow13
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie jeszcze ciekawi porównanie Envy vs. WA5 (2nd gen). Oba wzmaki na lampach 300B. Envy pomimo, że to nie mój klimat, bo było dla mnie już zbyt barwnie, ciut za miękko i ciut za wolno, to chętnie z ciekawości bym porównał do WA5.

 

@RadekBe

 

Wa5 to moze być też dobry kierunek dla Ciebie, znając mniej wiecej Twoje preferencje i czego szukasz w dzwieku. Tylko nie wiem czy ma wystarczająco pary do Susvary.

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Moje stereo to nie jest nie wiadomo co, ale trochę nad tym posiedziałem i granie bardzo mi odpowiada.

Nie musi byc nie wiadomo co, byle zlapalo synergie. Ja mam haiku bright 5 i pylon diamond 25, w zupelnosci spelnia to moje oczekiwania. Dalsze poszukiwania robie tylko w drugim systemie i to zasadniczo DIY. 

10 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Mnie jeszcze ciekawi porównanie Envy vs. WA5 (2nd gen). Oba wzmaki na lampach 300B

Ja tez bym chetnie posluchal. Woo nawet na 300b pewnie jest szybki.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, bpiotrow13 napisał(a):

Nie musi byc nie wiadomo co, byle zlapalo synergie. Ja mam haiku bright 5 i pylon diamond 25, w zupelnosci spelnia to moje oczekiwania. Dalsze poszukiwania robie tylko w drugim systemie i to zasadniczo DIY. 

Ja jestem mile zaskoczony pozytywnym wpływem przedwzmacniacza w torze stereo: czy to Sinusa jako lampowy bufor czy Niimbusa. Zawsze dążyłem do zapewnienia jak najlepszego, czystego sygnału z daczka i byłem przekonany, że pre moźe tylko spaprać sprawę. Myślę, że te wszystkie przedwzmacniacze, końcówki mocy, monobloki to słuszny kierunek, ale nie dla mnie na ten moment, więc pozostaje integra. Jak pójdę na emeryturę, tak za blisko 20 lat (jeśli dożyję i wciąż będę słyszał) to przenoszę się do mojego domu za miastem i się za to wezmę. 😅

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Myślę, że te wszystkie przedwzmacniacze, końcówki mocy, monobloki to słuszny kierunek, ale nie dla mnie na ten moment, więc pozostaje integra. Jak pójdę na emeryturę, tak za blisko 20 lat

Moze, ja na razie chcialbym zrobic dobra integre na 2a3, czy to w drodze upgradu bottleheqda, czy inaczej. Plus do tego dobre glosniki. O emeryturze nie mysle..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

 

Wa5 to moze być też dobry kierunek dla Ciebie, znając mniej wiecej Twoje preferencje i czego szukasz w dzwieku. Tylko nie wiem czy ma wystarczająco pary do Susvary.

 

 

Dzięki Michał za sugestie. Poczytam na jego temat w kontekście współpracy z Susvara.

Edytowane przez RadekBe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, vonBaron napisał(a):
10 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Tak wygląda WA2 w środku. Sam bym to może dał radę polutować. 😅

 

IMG_1487.jpeg

WA22 wygląda niewiele lepiej i jest tak jak pisze @bpiotrow13

A tak wyglada Bottlehead Stereomour (sprzedawany jako KIT). To dosc wyrafinowany wzmacniacz glosnikowy na 2a3. Kwestia tylko poswiecenia odpowiedniej ilosci czasu i wszysko da sie samemu zlutowac.

 

20230602_121737.jpg

 

I dla porownania cos sluchawkowego, moj Bottlehead crack, ktory chyba juz chyba wrzucalem. Max jeden dwa wieczory lutowania.

 

Resized_20221218_183050.jpeg

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lobuz1 napisał(a):

Tak wygląda WA2 w środku. Sam bym to może dał radę polutować. 😅

 

IMG_1487.jpeg

Wspaniały przykład tzw. audiofilskiego powietrza. A to musi kosztować. Tu jest chociaż porządek, bo czasem jak widziałem wnętrze lampowca to matko jedyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hammerh34d napisał(a):

Listwy montażowe albo płytki są izolowane, a kabelki też są w izolacji.
Widać, że woo droższe. W tych butelkowych strasznie niechlujnie to wygląda;)

Oj tam, oj tam, sam lutowalem:)

 

To zdjecia moich wzmakow. Bottlehead mozna kupic tylko jako KIT do samodzielnego montazu. Mozna oczywiscie zlecic budowe, ale to oznacza rezygnacje z calej zabawy.

 

taki BHC nie brzmi jakos gorzej niz woo wa2. Ma inna nieco sygnature, ktora moze bardziej pasowac.

 

Tak jak wzmaki woo wygladaja nieziemsko (do tej pory mam wieszak na sluchawki, ktory wyglada jak dzielo sztuki), tak mi nigdy wlasnie z ich sygnatura nie bylo po drodze. A z Bottlehead i wyglad nie jest taki zly i super sprawa ze skladaniem samemu. 

 

5 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Wspaniały przykład tzw. audiofilskiego powietrza. A to musi kosztować. Tu jest chociaż porządek, bo czasem jak widziałem wnętrze lampowca to matko jedyna.

 

Porzadek, bo malo czesci. Ciekawe, ze taki woo to nie jest do konca point to point, troche plytek powstawiali.

Edytowane przez bpiotrow13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Jakieś znaczące zmiany?

Dopiero przyjechały...

47 minut temu, bpiotrow13 napisał(a):

@vonBaron piekne, niektore poznaje:) te chinskie sterujace sa naprawde dobre. Do tego dobry prostownik widze:) te lampy mocy to mullardy, czy GEC?

 

Napisz koniecznie wrazenia.

Ty mi najpierw powiedz które to które :P

Dobra już wiem, GEC.

 

Pierwsze co się rzuca w uszy to to że bas jest zdecydowania lepiej kontrolowany i jest go trochę mniej.  Czuć taką fajną chropowatość w dźwięku. Ten bas jest świetny, gdy trzeba jest szybki i krótki a innym razem jest mocny i lekko przeciągnięty. Ogólnie poprawiła się dynamika i detal, jest dużo powietrza. Trochę średnica wydaje mi się zbyt sucha ale może to tylko takie wrażenie.

Edytowane przez vonBaron
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem lampy wnoszą po stokroć więcej do dzwięku niż jakiekolwiek kable. Znając swój wzmacniacz i wiedząc jak zareagował na wymianie lamp, to podejrzewam, że z takiego WA22 również możesz zrobić potwora :) Zagra znacznie lepiej niż na stockach. U mnie po wymianie była duża różnica na korzyść nowych lamp. Zaskakująco duża :)

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności