Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Pany,

 

Jeżeli lampy mocy 300B Elrog Mo okażą się za ostre przy wysokich tonach z Abyssami, to zawsze mam możliwość złagodzenia tego pasma dobierajac odpowiednią parę 

6SN7? Te lampy (6SN7) mają wpływ na wysokie tony?

Troche Michal na pewno, pytanie na ile zalezy od wzmacniacza. Kazdy inaczej reaguje na zmiane lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Do obu wzmacniaczy należy doliczyć koszt zakupu nowych lamp. Mniej więcej wychodzi podobnie - ok. 2500€. Nie wiem, które są mnie awaryjne 300B czy 2A3 i które mają dłuższą żywotność? 

Pewnie porownywalnie, z tym, ze wa33 jesli chodzi o lampy jest znacznie drozszy, bo nie tylko ma cztery drogie lampy mocy i prostownik, ale jeszcze cztery lampy sterujace malo dostepne. To spory minus, tutaj powinienes sie raczej nastawic na docelowy zestaw lamp.

1 minutę temu, hammerh34d napisał(a):

Ja tylko napiszę, że lampy = rolling, 90% of the time.
Nie poprzestaniesz na jednym komplecie, jestem się w stanie założyć.
:)

Przy wa33 to moze byc kosztowne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mam to rozpisane co bym chyba chciał, ale to dopiero na spokojnie po nowym roku. Jeżeli oczywiście wybiore WA33. 

 

4x KR Audio 2A3 ok. 2000 euro
1x KR Audio 274B ok. 500 euro
4 x 6C45 ok. 400$

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minutes ago, MichalZZZ said:

Już mam to rozpisane co bym chyba chciał, ale to dopiero na spokojnie po nowym roku. Jeżeli oczywiście wybiore WA33. 

 

4x KR Audio 2A3 ok. 2000 euro
1x KR Audio 274B ok. 500 euro
4 x 6C45 ok. 400$

 

Michał,
Zdecydowanie odradzam KR Audio 274B. Mam taką lampę i jest słabsza niż kilka innych. Najlepsza jaką próbowałem i mam to Psvane ACME 274B. Super jest też Linlai E-274B oraz Linlai E-274B-D Titanium. Niektórzy piszą, że również Sophia Aqua 274B jest bardzo dobra.

Niezłe jest też PSvane WE274B replica. Przyzwoite są Svetlana black plate NOS 5U4G.

Moim zdaniem KR Audio 274B i 5U4G są niezłe ale można znacznie lepiej.

Oczywiście nie próbowałem tych lamp w WA33 tylko w Lampim. Więc może synergia jest inna.

Jeśli chodzi o 2A3 to też warto rozważyć ACME.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minutes ago, MichalZZZ said:

Dzięki za info. Akurat tutaj mam bardzo słabe rozeznanie. 

Sam byłem zaskoczony, ale w wielu urządzeniach lampowych lampy prostownicze mają szokująco duży wpływ na dźwięk. Nie jestem ekspertem od konstruowania urządzeń audio, więc nie wiem dlaczego tak jest - słychać to bardzo wyraźnie w każdym razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mrosin72 napisał(a):

Sam byłem zaskoczony, ale w wielu urządzeniach lampowych lampy prostownicze mają szokująco duży wpływ na dźwięk. Nie jestem ekspertem od konstruowania urządzeń audio, więc nie wiem dlaczego tak jest - słychać to bardzo wyraźnie w każdym razie.

Dokladnie to tez moje doswiadczenie i tez bylem zaskoczony. We wszystkich woo audio z prostownikami jakie mialem zmiana prostownika wnosila bardzo duzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugo cisza w watku, to wrzuce zdjecie mojego BHC "work in progress". W sumie jestem zadowolony, jedynie to mam problem z ladnym polakierowaniem pokrywy transformatora i osobno teraz zamowilem czarna, mam nadzieje bedzie pasowala. Teraz lutowanie:))

 

20221203_141524.jpg

Edytowane przez bpiotrow13
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ Przyjmij moje szczere gratulacje za planowany zakup wzmacniacza WA33. Miałem okazję dwukrotnie posłuchać tego wzmacniacza ze swoimi słuchawkami, we Wrocławiu i w Warszawie. W obu przypadkach wywarł ogromne wrażenie. W jego przypadku nawet podstawowe lampy EH nie raziły mnie tak bardzo jak zawsze. Brzmiały na tyle dobrze, że gdybym stał się właścicielem tego modelu wzmacniacza to nawet bym się nie spieszył z ich wymianą. 

Sam wzmacniacz to jedno z najlepszych brzmień z jakimi miałem styczność. Fenomenalne naturalne brzmienie z bardzo realistyczną ( nie przesadzona ) przestrzenią. Gdybym miał zmienić swoje 50kg lampowego szczęścia na coś innego to z pewnością wybrałbym właśnie to urządzenie. Mam nadzieję, czas oczekiwania minie Ci szybko i otrzymasz go w wyznaczonym terminie.  No i dotrze w całości z drugiego końca świata 😉 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję. Zobaczymy co to będzie i czy zrobi na mnie lepsze wrażenie niż Niimbus, Enleum czy Envy. Szczerze gdyby nie to, że producent lamp, którymi byłem zainteresowany mnie potraktował delikatnie mówiąc nieelegancko, to bym wziął z powrotem Envy, dokupił do niego wspomniane topowe lampy, później jakieś sterujące i temat wzmaka byłby pewnie zamknięty. Wtedy zamówiłbym też jeszcze Susvare, bo powiadają, że z tym wzmacniaczem jest bajka i system prawie kompletny. Może na całe szczęście się stało tak a nie inaczej, bo raz, że teraz wiem jakie lampy omijać szerokim łukiem, a dwa siłą rzeczy mój dylemat Envy vs. WA33 się natychmiastowo rozwiązał, za co w sumie powinienem być wdzięczny :D Ale co ciekawe jeszcze na chwilę wracając do Susvary, to nie można tego samego powiedzieć o WA33, że jest to bajkowe połączenie, a to przez nieco utwardzoną górną srednice wzmaka. Ciekawe czy to prawda. To też pewnie zależy od naszych osobistych upodobań. Z całą pewnością jak dojedzie WA33, to wezmę sobie znów na testy Susvare i sprawdzę, czy mi się takie zestawienie podoba. Niemniej mimo wszystko tutaj powodów do zmartwień większych nie mam, bo lubię taki nieco utwardzony dźwięk, zwłaszcza kiedy gra mocniej skrajami, no a pozatym mam już do tego wzmaka odpowiednie słuchawki jakimi niewątpliwie są Abyssy. Nie od dziś wiadomo, że jest to dedykowany wzmak do tych słuchawek 👍 Co do lamp, to pewnie chwilę pogram na stockach, żeby dobrze poznać wzmacniacz i być pewien w jakim kierunku bym chciał podążać. Kombinacji będę miał więcej niż w Envy i będę musiał rozważnie wszystko dobierać. Co by nie mówić czeka mnie mnóstwo wspanialej zabawy. Powiadają, że z odpowiednimi lampami WA33 potrafi zagrać wręcz spektakularnie i zauważalnie lepiej niż na stockach, no więc radochy nie będzie końca ;) Pozostanie mi jeszcze na koniec kwestia dobrania odpowiedniego źródła, bo nosi mnie tez powoli na zmiane przetwornika, ale to już na spokojnie. Z drugiej zas strony z tego co widzę, to Holo wypuścił dedykowany streamer do mojego Maya, więc kto wie, może to w zupełności wystarczy... 

 

@Name44 zaintrygowałeś mnie tą wagą. Chcesz mi powiedzieć, że Twój wzmacniacz waży 50kg czy chodzi o wagę całego Twojego systemu? Bo jeżeli sam wzmacniacz tyle waży, to będę w niemałym szoku. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Waga odpowiednia :) Sprzęt również prezentuje się wyśmienicie! Zresztą widzę, że nawet lajkowalem tamtego posta, więc powinienem pamiętać, przepraszam. W każdym razie WA33 też lekki nie jest, bo waży ok. 30 kg. a jak do tego dołożyć mojego DACa, to wyjdzie podobny ciężar - 50 kg. Przenośnymi systemami tego nazwać nie możemy ;)

 

@Name44

 

A to pod wzmacniaczami, to coś antywibracyjnego, czy jakaś zwykła podkładka/deska mająca za zadanie chronić powierzchnię biurka? 

 

Przy okazji zapytam - warto pomyśleć o jakiejś platformie antywibracyjniej pod taki wzmacniacz lampowy jak WA33, czy to bzdura i tylko pod winyle się nadaje? 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zestaw waży swoje i nie jest łatwo się z nim przemieszczać. Zrobiłem to raz i przyrzekłem sobie więcej tego nie robić. 

Pod wzmacniaczami jest wykonana także na zamówienie gruba płyta granitowa na gumowych/silikonowych nóżkach. O wibracje raczej się nie boję bo mebel na którym to wszystko stoi jest bardzo stabilny. Płyta ta pełni raczej funkcje ozdobną 🙂 

 

Czy takie lub inne ( bardziej zaawansowane ) platformy antywibracyjne są potrzebne? Uważam, że pod urządzenia lampowe jak najbardziej.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziękuję za info. Póki co czekam też na mebel robiony na zamówienie pod cały system i jak dojdzie (mebel oraz wzmacniacz), to wtedy sobie będę powoli przeglądał internety w celu znalezienia odpowiedniej platformy coby wszystko razem fajnie wyglądało. Twoja płyta wygląda naprawdę bardzo fajnie i wszystko razem prezentuje się absolutnie znakomicie 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamienników chyba nie ma.

one dają dużo mocy, barwę i urok dają lampy 2A3, no i 6SN7.

na razie mam dwie sesje z pożyczonymi od ciebie lampami, ciężko się to robi bo duże przerwy na zmianę lamp.

za kilka dni będę mógł coś więcej powiedzieć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

//Ciekawostka i wspomnienie sprzed lat :)

 

Najlepszy wzmacniacz WBA który nigdy nie powstał :))) 

 

Miałem tylko prototyp, jednakże to była "Polska Zana Deux" na diabełkach (6C33C). Z GS1000 był sztos czy HD800, jednakże brak prostownika na lampie i pojedyńcza lampa sterująca - za mało koszernie :). Ale - można było dopracować, dzisiaj bodajże konstrukcje WBA nie mają już pojedyńczego sterownika.

 

image_2022-12-07_104745538.png.66c3ffbaff30bbe0e1886ab729cc6196.pngimage-2022-12-06-212507202.png.d231fc0eb155b5f84b9061a1b67d32b0.png

Edytowane przez fallow
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny, ale z tego co wiem nie będzie wzmacniaczy WBA na "diabełkach" bo są zbyt "niestabilne" pod takie rozwiązanie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się zgadzać lub nie. Ja się nie do końca zgadzam. 

 

TDA 1541 też "każde gra inaczej" i inaczej się mierzy, i ma kupe wad, co nie przeszkadza jej być chyba najbardziej legendarną kostką D/A i nie przeszkadzało powstać masę ciekawego i wybitnie grającego sprzętu, mimo wszystkich tych wad i niedociągnięć.

 

TDA 1541 "ma to coś", Diabły - mają to coś :)

 

Legendarna już Zana Deux, notabene rasowy OTL, polecany do... 32 ohmowych GS1000, grał z nimi wspaniale.

 

https://6moons.com/audioreviews/eddiecurrent2/zana2.html

 

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@The Grand Wazoo Dziękuje za dobre słowo. Zestaw faktycznie prezentuje sie monumentalnie i nie przestaje mi się podobać. Calość prezentuje się wyjątkowo zjawiskowo w godzinach wieczornych. Któregoś dnia postaram się  to uwiecznić na zdjęciu. Zimą całość przyjemnie ogrzewa cały pokój a po wyłączeniu jeszcze przez długi czas oddaje ciepełko 🙂 

Najważniejsze jednak są jego walory brzmieniowe i synergie jakie udało mi się uzyskać. 

 

Lampy 6S41S nie mają zamienników ale chyba mają one niewielki wpływ na brzmienie. Mam ich aż cztery sztuki w tym dolnym wzmacniaczu + lampa sterująca. Jest moc!

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrót i mała sugestia co do Darkvoice 336se. Wywaliłem te kondensatory nichicon z lampy sterującej. Teraz brzmi tak jak powinien i nie ma żadnych zanieczyszczeń typu brum szum. Te kondensatory tylko maskowały lampy które miały problemy i podbijały sygnał do góry powodując ścinanie basu przy mniejszych rezystancjach słuchawek. Teraz mam podłączone m1070 zishan ak4499 i jest rewelacyjnie. Zero zakłóceń a bass to bajka a mówią że m1070 są ubogie w to pasmo w tym secie aż basshead

 

IMG_20221207_223953_edit_93748857283609.jpg

asd.jpg

Edytowane przez pua
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności