Skocz do zawartości

Klub czysto lampowych wzmacniaczy słuchawkowych


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

On 10/18/2022 at 8:03 PM, MichalZZZ said:

Jestem z Michałem Feliksem w stałym kontakcie i z tego co mi pisał były opóźnienia w dostawie jakiś tam podzespołów. Spodziewam się wzmacniacza jakoś w przyszłym tygodniu.

I jakie pierwsze wrażenia? Bo zakładam, że już dotarł do Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkrótce będzie. Wrażenia napewno opisze. Teraz już myślę o lampach :) Zastanawiam się czy Elrogi Mo nie będą za jasne z Abyssami. Żeby góra nie piłowała po uszach...

 

Przy okazji jak już mnie wywołałeś do tablicy, to zapytam - jeżeli zamówię te lampy przez internet, to zawsze mam możliwość zwrotu, nawet jeżeli sprzedawca mi napisał, że nie przyjmuje zwrotów? Lampy nowe, sklep autoryzowany. W zasadzie to zamawiałbym prosto od producenta tych lamp. Okres oczekiwania związany z ich produkcją, to też parę długich tygodni. Kupować takie lampy w ciemno bez możliwości zwrotu, które kosztują ponad 12k zł to trochę strach. Tym bardziej, że są one określane jako najjaśniejsze (czytaj neutralne) z lamp 300B. Teoretycznie lubię takie brzmienie, ale do przedobrzenia i nieprzyjemnej ostrości, zwłaszcza z takimi sluchawkami jak Abyssy niedaleka droga🙄

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MichalZZZ napisał(a):

Jeżeli zamówię te lampy przez internet, to zawsze mam możliwość zwrotu, nawet jeżeli sprzedawca mi napisał, że nie przyjmuje zwrotów? Lampy nowe, sklep autoryzowany. W zasadzie to zamawiałbym prosto od producenta tych lamp. Okres oczekiwania związany z ich produkcją, to też parę długich tygodni.

 

 

To zależy do jakiej kategorii produktów sprzedawca zalicza lampy. Jeśli do tzw. produktów na zamówienie - nie ma możliwości zwrotu. Mówi o tym pkt 3 art. 38 ustawy o prawach konsumenta, tzn. "że nie można odstąpić od umowy zawartej na odległość w przypadku umów, w których przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb".

 

Oczywiście inną kwestią jest to, że lampy przecież nie są projektowane według indywidualnych specyfikacji klienta, ale jeśli sprzedający zakwalifikuje je jako produkt na zamówienie (bo np. to kosztowna rzecz i będzie produkowana specjalnie dla Ciebie) - może być problem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 hours ago, MichalZZZ said:

Wkrótce będzie. Wrażenia napewno opisze. Teraz już myślę o lampach :) Zastanawiam się czy Elrogi Mo nie będą za jasne z Abyssami. Żeby góra nie piłowała po uszach...

 

Przy okazji jak już mnie wywołałeś do tablicy, to zapytam - jeżeli zamówię te lampy przez internet, to zawsze mam możliwość zwrotu, nawet jeżeli sprzedawca mi napisał, że nie przyjmuje zwrotów? Lampy nowe, sklep autoryzowany. W zasadzie to zamawiałbym prosto od producenta tych lamp. Okres oczekiwania związany z ich produkcją, to też parę długich tygodni. Kupować takie lampy w ciemno bez możliwości zwrotu, które kosztują ponad 12k zł to trochę strach. Tym bardziej, że są one określane jako najjaśniejsze (czytaj neutralne) z lamp 300B. Teoretycznie lubię takie brzmienie, ale do przedobrzenia i nieprzyjemnej ostrości, zwłaszcza z takimi sluchawkami jak Abyssy niedaleka droga🙄

 

Jeżeli mogę coś zasugerować to nie kupuj Elrog'ów w ciemno. Ich 300B jest zupełnie inne od każdej innej lampy 300B które miałem okazję spróbować.

Pierwsze wrażenie jest znakomite, ale później zaczynasz się zastanawiać czy to na pewno jest dźwięk który chcesz mieć na co dzień. Ja po odsłuchu Elrog'ów 300B przestałem je rozważać do mojego Lampiego (mam KR 242, KR 242 RK, EML AD1/N ale to inna bajka, bo w Lampim można mieć różne triody).

 

Nie sądzę żeby przyjmowali zwroty przy zakupie przez internet, jeżeli jest napisane że nie ma zwrotów.

 

Z tego co się orientuję to chyba premiumsound z wybrzeża ma Elrogi w swojej ofercie. Pożyczałem od nich PSvane z serii ACME. Mają super politykę - jeżeli nie kupisz to potrącą odrobinę za wypróbowanie - uważam że to uczciwa propozycja. Nie wiem czy mają podobnie przy wypożyczeniu Elrog.

 

Ja na krótką listę bym wpisał: Sophia Aqua 300B, PSvane ACME 300B, JJ300B, EML300B Mesh(lub XLS jeżeli pasują do Envy) no i oczywiście WE i Takatsuki jeżeli chcesz poszaleć cenowo. Jeżeli chcesz spróbować lampy z molibdenem to warto rozważyć Linlai Elite 300B. Także jest sporo ciekawych alternatyw dla Elrog'ów.

 

Jeszcze raz odradzam kupno Elrogów Molibden w ciemno tylko dlatego że są najdroższe.

 

Na pewno inne osoby dopiszą też inne propozycje.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mariuszryszard

 

Rozumiem. Dziekuje za wyjaśnienie. Czyli lepiej jest mi kupić te lampy w sklepie, jezeli sa one w ogole gdzieś na stanie. Producent twierdzi, ze malo ktory sklep je aktualnie posiada. Natomiast zamawiajac od producenta on zaczyna skladac te lampy dla mnie od podstaw, czyli w tym wypadku moze je kwalifikowac jako produkt na zamowienie, pomimo, że te lampy są powszechnie dostepne (teoretycznie) i widnieja na stronie producenta. 

 

Inna rzeczą jest, że wole kupic od producenra, bo wiem, że będą one nowiutenkie. Kupujac ze sklepu nie mam pewnosci, ze juz gdzies nie były testowane. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno: w przypadku drogich lamp kluczowy jest poważny sklep, żeby potem nie było problemów z wymianą/gwarancją.

Niestety drogie lampy mają tendencję do padania. Jak sklep jest mało poważny to później nie jest fajnie.

Edytowane przez mrosin72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mrosin72 napisał(a):

I jeszcze jedno: w przypadku drogich lamp kluczowa jest poważny sklep, żeby potem nie było problemów z wymianą/gwarancją.

Niestety drogie lampy mają tendencję do padania. Jak sklep jest mało poważny to później nie jest fajnie.

Od jakiej kwoty te drogie padają i czy wszystkie drogie? 😀 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że w premium sound mają na stanie Elrog 300B Molibden:

https://www.premiumsound.pl/elrog-er300b-molibden-lampa-elektronowa.html

W żaden sposób nie jestem powiązany z branżą lub z tym konkretnym sklepem.

Kupowałem kilka razy od nich i zawsze była super obsługa ( i przy drogich rzeczach był rozsądny rabat). To tyle.

Just now, lobuz1 said:

Od jakiej kwoty te drogie padają? 😀 

To bardziej zależy od producenta niż od kwoty, chociaż są opinie że te najdroższe są zawsze wyżyłowane i dlatego mają większą tendencję do padania. Elrog, KR Audio, EML, Takatsuki - od nich każde lampy są drogie:-)

W przypadku PSvane zawsze było ryzyko z serią ACME. W moim przypadku - odpukać - na razie wszystko ok. Mam 274B i parę 805 ACME.

Ale kiedyś padły mi 4 nowe pary od Psvane (805 Reference) - bez używania, tylko od leżenia na półce (problem ze szczelnością). Na szczęscie TubeAmpDoctor załatwił mi gratis nowe komplety od producenta mimo, że już było po formalnej gwarancji. Dostałem 4 nowe pary od Psvane gratis.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mrosin72 napisał(a):

Widzę, że w premium sound mają na stanie Elrog 300B Molibden:

https://www.premiumsound.pl/elrog-er300b-molibden-lampa-elektronowa.html

W żaden sposób nie jestem powiązany z branżą lub z tym konkretnym sklepem.

Kupowałem kilka razy od nich i zawsze była super obsługa ( i przy drogich rzeczach był rozsądny rabat). To tyle.

To bardziej zależy od producenta niż od kwoty, chociaż są opinie że te najdroższe są zawsze wyżyłowane i dlatego mają większą tendencję do padania. Elrog, KR Audio, EML, Takatsuki - od nich każde lampy są drogie:-)

W przypadku PSvane zawsze było ryzyko z serią ACME. W moim przypadku - odpukać - na razie wszystko ok. Mam 274B i parę 805 ACME.

Ale kiedyś padły mi 4 nowe pary od Psvane (805 Reference) - bez używania, tylko od leżenia na półce (problem ze szczelnością). Na szczęscie TubeAmpDoctor załatwił mi gratis nowe komplety od producenta mimo, że już było po formalnej gwarancji. Dostałem 4 nowe pary od Psvane gratis.

Fajne takie gonienie króliczka OTL. Nie ma nudy, z dreszczykiem emocji 😀. Zostanę chyba na dłużej ze swoim Sinus 6AS7.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrosin72

 

Juz tyle sie naczytalem o tych lampach, że sumując sobie to wszystko do kupy wychodzi mi, ze Elrogi są bardo ale to bardzo dobrymi lampami. Potwierdza to sam Feliks, ktory mowi, ze super fajnie graja z Envy. Potwierdzają to rownież ludzie, ktorzy montuja te lampy do Envy - zachwytów konca nie widac. Zreszta czytajac watek na head fi o lampach 300B zauwazylem, ze jest spory na nie hajp. Nie to zebym przez to je odrazu chcial kupowac, ale cos musi byc na rzeczy, skoro tylu ludzi sie nimi zachwyca :)Mysle, ze napewno warto sprobowac, ale miec tez mozliwosc zwrotu, w razie gdyby okazaly sie za jasne. Notabene co najmniej dziwnie to brzmi, ze wzmacniacz z tymi lampami gra jak najlepszy tranzystor z calymi walorami organicznego brzmienia lamp. A takie wlasnie komentarze da sie wyczytac. Ciekawi mnie to brzmienie, bo zawsze slyszalem, ze nie da sie miec kolorkow i organicznej, plastycznej srednicy i zarazem szybkosci, przejrzystosci, dynamiki oraz podkreslonych szczegółów rodem ze wzmacniaczy tranzystorowych. 

 

ps.

 

Z Premiumsound i Panem Jankiem jestem caly czas w kontakcie. On mi radzi zaczac od zwyklych Elrogów ER300B. Tyle tylko, ze znajac siebie to kupie zwykle Elrogi i za chwile bede i tak myslal o Mo :) Kluczowe jest, aby wiedziec jak one zagrają z Abyssami... 

 

@mrosin72

 

Aaa i jeszcze jedno. Ja nie mogę mieć żadnych braków przy dolnym paśmie. Najlepiej jakby ten bas schodził aż do samych piekieł ;) A z tego co czytałem, to parę osób narzeka na np. siłę uderzenia basu w Takatsuki 300B. Przeciwieństwem tutaj są ponoć właśnie Elrogi, gdzie ten bas jest super techniczny, zwarty i do tego mocno podkreślony, przy czym nie nachodzi na średnie. Faktem jest też, że Elrogi są jaśniejsze, bardziej przezroczyste i analityczne. Z mocno uwydatnionym detalem. Tylko, że przy takim strojeniu zazwyczaj mamy też mocno zaakcentowaną górę i tego się właśnie obawiam z słuchawkami, które tą górę już same w sobie mają dość wyraźnie rozświetloną. 

 

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 hours ago, MichalZZZ said:

@mrosin72

 

Juz tyle sie naczytalem o tych lampach, że sumując sobie to wszystko do kupy wychodzi mi, ze Elrogi są bardo ale to bardzo dobrymi lampami. Potwierdza to sam Feliks, ktory mowi, ze super fajnie graja z Envy. Potwierdzają to rownież ludzie, ktorzy montuja te lampy do Envy - zachwytów konca nie widac. Zreszta czytajac watek na head fi o lampach 300B zauwazylem, ze jest spory na nie hajp. Nie to zebym przez to je odrazu chcial kupowac, ale cos musi byc na rzeczy, skoro tylu ludzi sie nimi zachwyca :)Mysle, ze napewno warto sprobowac, ale miec tez mozliwosc zwrotu, w razie gdyby okazaly sie za jasne. Notabene co najmniej dziwnie to brzmi, ze wzmacniacz z tymi lampami gra jak najlepszy tranzystor z calymi walorami organicznego brzmienia lamp. A takie wlasnie komentarze da sie wyczytac. Ciekawi mnie to brzmienie, bo zawsze slyszalem, ze nie da sie miec kolorkow i organicznej, plastycznej srednicy i zarazem szybkosci, przejrzystosci, dynamiki oraz podkreslonych szczegółów rodem ze wzmacniaczy tranzystorowych. 

 

ps.

 

Z Premiumsound i Panem Jankiem jestem caly czas w kontakcie. On mi radzi zaczac od zwyklych Elrogów ER300B. Tyle tylko, ze znajac siebie to kupie zwykle Elrogi i za chwile bede i tak myslal o Mo :) Kluczowe jest, aby wiedziec jak one zagrają z Abyssami... 

 

@mrosin72

 

Aaa i jeszcze jedno. Ja nie mogę mieć żadnych braków przy dolnym paśmie. Najlepiej jakby ten bas schodził aż do samych piekieł ;) A z tego co czytałem, to parę osób narzeka na np. siłę uderzenia basu w Takatsuki 300B. Przeciwieństwem tutaj są ponoć właśnie Elrogi, gdzie ten bas jest super techniczny, zwarty i do tego mocno podkreślony, przy czym nie nachodzi na średnie. Faktem jest też, że Elrogi są jaśniejsze, bardziej przezroczyste i analityczne. Z mocno uwydatnionym detalem. Tylko, że przy takim strojeniu zazwyczaj mamy też mocno zaakcentowaną górę i tego się właśnie obawiam z słuchawkami, które tą górę już seme w sobie mają dość wyraźnie rozświetloną. 

 

 

 

 

 

 

Michał, spróbuj JJ 300B jeśli zależy Ci na super basie. To bardzo ciekawe i niedrogie lampy. Znam parę sprzętów gdzie okazało się, że to lepsze lampy niż jakiekolwiek inne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, mrosin72 napisał(a):

Michał, spróbuj JJ 300B jeśli zależy Ci na super basie. To bardzo ciekawe i niedrogie lampy. Znam parę sprzętów gdzie okazało się, że to lepsze lampy niż jakiekolwiek inne.

Dzięki, już się zabieram za czytanie o nich :) Tyle tylko, że to też nie jest tak, że ma walić basem i nic innego się dla mnie nie liczy. Broń Boże. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Oprócz dobrego basu, każde inne pasmo oraz szczegóły, dynamika, szybkość, scena, holografia, rozdzielczość są równie ważne 👍 A jeszcze jak do tego wszystkiego mi się uda uzyskać barwę, organiczną i muzykalną średnice i ten dźwięk nie będzie zbyt chudy, to już w ogóle będę w 7 niebie. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, MichalZZZ said:

Dzięki, już się zabieram za czytanie o nich :) Tyle tylko, że to też nie jest tak, że ma walić basem i nic innego się dla mnie nie liczy. Broń Boże. Żebyśmy się dobrze zrozumieli. Oprócz dobrego basu, każde inne pasmo oraz szczegóły, dynamika, szybkość, scena, holografia, rozdzielczość są równie ważne 👍 A jeszcze jak do tego wszystkiego mi się uda uzyskać barwę, organiczną i muzykalną średnice i ten dźwięk nie będzie zbyt chudy, to już w ogóle będę w 7 niebie. 

Nie wiem czy Ci podpasują ale mają najbardziej tranzystorową sygnaturę z tych które próbowałem. W wielu sprzętach się nie sprawdzą, ale czasem jest wyjątkowa synergia. Np. wzmacniacze od JJ czy Wavac fenomenalnie grają właśnie z lampami JJ 300B.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedz/powiedzcie mi proszę jeszcze taką rzecz. Na Elrogi jest roczna gwarancja. Co w wypadku, jeżeli po roku mi jakąś lampa padnie? Takie lampy są naprawialne w razie czego? Oczywiście zapytam jeszcze o to producenta, ale ciekawi mnie jakie macie doświadczenia z takimi padającymi lampami po upływie okresu gwarancyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blackromek napisał(a):

Panowie jakie macie doświadczenia z sterującymi lampami 6SN7  , jeśli chodzi o NOS to jak na razie najlepsze co słyszałem  to 6F8G , z dzisiejszej produkcji nie miałem nic słyszałem tylko że dobre są PsVane CV-181 mk2  , jakie są wasze doświadczenia 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minutes ago, MichalZZZ said:

A powiedz/powiedzcie mi proszę jeszcze taką rzecz. Na Elrogi jest roczna gwarancja. Co w wypadku, jeżeli po roku mi jakąś lampa padnie? Takie lampy są naprawialne w razie czego? Oczywiście zapytam jeszcze o to producenta, ale ciekawi mnie jakie macie doświadczenia z takimi padającymi lampami po upływie okresu gwarancyjnego.

Nie wiem jak inni, ale ja nie spotkałem się z "naprawą" lamp. Musisz kupić następną (lub następne) w zależności od potrzeb w zakresie parowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności