Skocz do zawartości

Shure E500


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

Z wykresów też wynika, że E500 mają słabszą izolacje, i to dużo... E500 przypominają mi SUVa: wygląda jak terenowiec, ale nim nie jest. W E500 mamy słabszą izolacje, szeroką scenę, brak wysuniętego wokalu, wyróżniający się wygląd.

 

Testowałem dzisiaj z i bez CMOYa na wieży (Grundig Cirflexx cośtam). Różnica to scena. Bez CMOYa scena jest, ale dość wąska, dźwiękowi brakuje życia. Dopiero po podłączeniu tworu Forzy można się przekonać, co tracimy słuchając na niedopowiednim źródle.

 

Obiecana fotka końcówek (z lewej E500, z prawej E3):

 

gallery_3780_108_61145.jpg

 

Pytanie: czy z UM56 słuchawki też leżą tak w uchu? Zastanawiam się nad zrobieniem sobie takich w tym roku i zaoszczędzeniu na gąbkach, które co chwila się zużywają :)

 

Jak się powinno zakładać gąbki/pianki? Cisnąć je do końca czy do tego "garba" na tulejce? W internecie są głównie fotki z założonymi do właśnie tego garba, instrukcja milczy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie przez takie recki czlowiek dostaje argumenty ze warto sie w to bawic bo ogromnie poruszasz moja ciekawosc. Nawet nie wiecie jak bardzo chcialbym chociaz kilka albumow uslyszec na UM2 czy E500 no i powoli nie mam wyjscia - staje sie zakladnikiem wlasniej pasji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recka... bedzie trzeba sobie e500 sprowadzić jakoś po nowym roku :P:)

 

IMO nie ma się tu czym podniecać. 1400zł to IMO wygorowana cena za takie słuchawki :) Za taką cenę można skombinować bardzo fajny zestaw do domu, a nie widzę sensu używania takich słuchawek tylko na miasto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recka... bedzie trzeba sobie e500 sprowadzić jakoś po nowym roku :P:)

 

IMO nie ma się tu czym podniecać. 1400zł to IMO wygorowana cena za takie słuchawki :) Za taką cenę można skombinować bardzo fajny zestaw do domu, a nie widzę sensu używania takich słuchawek tylko na miasto.

 

Tak wiem ale najciekawsze jest to, że mogę mieć E500 w cenie um2... :) (no prawie :P), na tą chwilę chyba nie dałbym 1400zł za słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie 2 linijki recenzji... Pamiętam kiedyś, że wszyscy moi znajomi, jak miałem EX71, to patrzyli na nie jako "słuchawki za 150PLN" (o E3 ani E500 im nie mówiłem, bo by był sajgon chyba O_o). Patrzenie w ten sposób na słuchawki odbiera mi przyjemność słuchania i zamienia nas w pewien gatunek audiofilów, który po poznaniu ceny produktu pisze recenzje/kupuje go (Np. kable, o czym można było się kiedyś na pewnej stronie przekonać ;) ).

Dodatkowo nie wszyscy lubią E500, niektórzy nad nimi postawią E5 lub UM2. Mnie kusiły przez chwilę właśnie E5, jednak ta dyskrecja jest dla mnie ważną cechą, ale jak napisałem, w takich rzeczach nie można kierować się rozumem...

No więc co z tymi gąbkami, drodzy użytkownicy? Zakładacie je do końca czy tylko do garba na tulejce? Jak założe do końca, to nawet tulejka słuchawki wystaje nad tulejke gąbki odrobine O_o

Ogólnie też to przy E500 zauważyłem to samo, co Getz u siebie: krótkie Comply są za krótkie, a długie za długie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Push-To-Hear Control

 

A first for sound isolating earphones, the detachable Push-To-Hear Control allows you to activate the VoicePort microphone and adjust levels of external sound for clarity—ideal for brief conversations without removing your earphones. The switch allows you to conveniently alternate between your music and your connection to the outside world.

 

 

W skrócie: na wtyczce PTH (fotka w galerii) jest mikrofon, po wduszeniu suwaka muzyka leci cichutko w tle, a Ty słyszysz otoczenie przez owy mikrofon. Fajna zabawa, dźwięk z mikrofonu jest taki... podrasowany, jak w FPSach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja dobrze przeczytałem czy to może wdał się mały błąd - 6 przetworników

Gdzie? Gdzie? 3 przetworniki na słuchawke razy 2 = 6 przetworników. Ładnie zestrojonych, należy dodać :)

Słucham od rana The Gathering - Sand And Mercury i się rozpływam :)

 

[EDIT] Kurde, co z moim refleksem? Wszyscy szybsi ode mnie są :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mówcie, że trzy a nie stosujecie taki chwyt marketingowy jak np. w przypadku iAudio U3 60 mW mocy muzycznej co faktycznie oznacza 2 x 30 mW na kanał :)

 

Pudełko jest o wiele mniejsze, niż na fotkach. Otwierając karton informujący nas, że trzymamy w rękach słuchawki z 6 przetwornikami, naszym oczom ukazuje się eleganckie metalowe pudełko

 

[EDIT] Kurde, co z moim refleksem? Wszyscy szybsi ode mnie są tongue.gif
Starość nie radość a dodatkowo ciemna strona mocy Cię opętała :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba jasne, że 6 przetworników by tam nie upchali, chyba nawet przez miejsce zajmowane przez przetworniki musiała się zmniejszyć izolacja O_o. Zresztą jaki chwyt marketingowy? Można tu mówić wogóle o marketingu? W kraju nad Wisłą słuchawki tego typu nie schodzą jak ciepłe bułeczki ;)

 

RE: EDIT: dokładnie, starzeje się, a ciemna strona mocy nie pomaga: jest stanowczo przereklamowana!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jakiego zrodla sluchasz najczesciej na tych sluchawkach? (albo moze, z jakiego njabardziej podoba sie tobie dzwiek?)

Wieża + CMOY, drugie miejsce Zen Micro + CMOY, trzecie iPod Shuffle, Zen Micro + CMOY, czwarte Zen Micro, piąte wieża.

Wieża i CMOY ładnie współpracują, wieża daje bardzo zimny, analityczny dźwięk, a CMOY robi z niego prawdziwy koncert: scena i ciepło aż biją :). CMOY na iPodzie Shuffle dużo nie daje.

Jak pisał Getz, E500 są transparentne pod względem źródła dźwięku, jednocześnie są tak neutralne, że nie trzeba bawić się equalizerem. iPod Shuffle powinien być w sumie poza konkurencją, od razu daje ciepły dźwięk, co kto lubi słowem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do UM56 to wchodza i szczelnie kompletnie wypelniaja kanal dzwiekowy. Generalnie wrazenie jest zlepkiem sprzecznosci, z jednej strony cos masakrycznie zatyka Ci uszy (w sensie izolacji), z drugiej jest to idealnie spasowane z Twoim uchem, czyli kompletnie sie tego nie czuje.

 

Wrazenie "dziwnosci" przy poczatkowym obcowaniu z wkladkami jest takze po czesci nastepstwem nieprzyzwyczajenia do ciszy/izolacji od nawet najdrobniejszych otaczajacych nas szmerow.

 

Wkladki alternatywa do pianek... hmm... ja bym je radzil jednak traktowac jako jeszcze jeden rodzaj

"pianek", na ktorych sluchawki brzmia inaczej niz na pozostalych (roznica jest mocno i latwo zauwazalna).

Przede wszystki zmniejsza sie scena (zbliza sie do sluchacza), dzwieku jest wiecej, jest pelniejszy i bardziej bezposredni. Zdarza sie wychwycic czasem (ale rzadko) detale ktore umknely wczesniej. Przy czym nie jest

to generalna zasada, a raczej wypadkowa efektu, pt. "jak zmiana brzmienia wplywa na odsluch pojedynczego utworu". Niektorym te wkladki sluza, innym utworom nie IMHO, korzystaja one bardziej z nieco oddalonej subtelniejszej prezentacji.

 

Ogolnie jest to b. fajny zakup, jesli komus finanse i checi pozwalaja to serdecznie polecam, natomiast

nie oznacza to, ze nalezy sie zegnac z piankami i tym podobnymi tpisami. Ja wlasnie odlozylem niedawno

UM-y na polke i wrocilem do flexow, soft w najmniejszym rozmiarze.

 

Jeszcze apropos tipsow, dopasowanie ich w E500 rozni sie od gamy pozostalych sluchawek Shure, szczegolnie E5. E500 maja dluzsza tulejke, ktora wchodzi glebiej do ucha, w zwiazku z czym ja na E500 uzywam tipsow w rozmiarze najmniejszym, gdy na E5 / UM2 uzywalem tipsow "medium". Na E500 w medium mnie po prostu uszy bola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos tipsow, dopasowanie ich w E500 rozni sie od gamy pozostalych sluchawek Shure, szczegolnie E5. E500 maja dluzsza tulejke, ktora wchodzi glebiej do ucha, w zwiazku z czym ja na E500 uzywam tipsow w rozmiarze najmniejszym, gdy na E5 / UM2 uzywalem tipsow "medium". Na E500 w medium mnie po prostu uszy bola.

Też tak mam: na E500 przesiadłem się na małe.

Czy w UM56 słuchawki bardziej odstają? Ogólnie to to jest dobre rozwiązanie, bo w końcu UM56 się nie zużywają. Już teraz wydałem na gąbki prawie połowe ceny UM56 O_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prawie dwóch tygodniach użytkowania musze przyznać, że trzymają się idealnie. Przede wszystkim nie rysują się. Brud nie

trzyma się ich, co miało miejsce w E3 (albo też nie jest widoczny, efekt ten sam :) ). Kawałek gumy wystający ze słuchawek i ochraniający kabel nie wydaje się rozlatywać,

jednak zgadzam się, że to może być punkt najbardziej podatny na uszkodzenia.

Pokrowiec spełnia swoją rolę, ale jest za duży... Zrozumiałem jednak, po co jego wymiary. Wtyczka słuchawek razem z przedłużką zajmują dość dużo miejsca: aby je

pomieścić, potrzeba trochę przestrzeni.

Push To Hear leży w szufladzie, nadal nie doszedłem to wniosku, po co to dali 0_o

Burn-in'u chyba w nich nie ma, nie usłyszałem żadnych zmian.

Izolacja rzeczywiście jednak nie dorównuje tej z E3, E500 także bardziej wyciekają... Trochę mnie w tym pukcie zawiodły, bo już inne osoby trochę słyszą to, czego ja słucham i

ja słyszę, co one mówią. Ogromnie się dziś tak na marginesie zdziwiłem, gdy przeczytałem, że PX100 mało wyciekają O_o Co ciekawe, przy wyłączonej muzyce E500 wydają się bardziej izolować od E3 (ale mówię tak z pamięci, jak będę mieć E3 to zrobię jakieś porównanie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dostalem w raz z Shure E500 pianki identyczne z tymi jakie zakladane sa na nowe modele SE smile.gif

Czy są Ci one potrzebne? Jak nie to daj mi znać :)

 

I jakbyś mógł, to napisz o nich coś więcej, czy to pianki, czy gąbki, czy są wygodniejsze, izolacja, dźiwęk itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności