Skocz do zawartości

Fanklub Phonak Audéo


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Nie produkują bo im się nie opłaca słuchawki to ułamek ceny aparatu słuchowego z logo phonaka. Więc lepiej robić to co droższe ...

 

Filtry są dość precyzyjnie zrobione i to jest ten problem, zastąpić się da ale zrobić to już zegarmistrzowska robota :/ chciałem wyciąć zielone i zastąpić je czymś nie ma tak łatwo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak, co osoba wymienia do wymienia inne słuchawki, gdyż mi wogóle nie przypominają HD600, już bardziej ATH-AD700X, ale nie ta jakość basu w audio-technicach i są tak jak zostało napisane Audeo bardziej mają cleara oraz wyżej idą na górze. Ja bym z nausznych dorzucił do podobnie grającyh Final Pandora/Sonorus VI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem pierwsze audeo w 2009 roku i na tym skończyła się moja dalsza przygoda z poszukiwaniem doków bo absolutnie zakochalem się w tym brzmieniu. Pierwsza para została wymieniona w ramach gwarancji bo sztywniał kabel, potem w tym wymienionym przeciąłem jakimś cudem kabel biegnący do jednej słuchawki jednak zostało to naprawione przez jednego forumowicza a w międzyczsie kupiłem kolejną parę więc mam teraz dwie :D Chciałbym się z nimi nigdy nie rozstawać jednak sytuacja z filtrami mnie martwi :(

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dźwięk ze słuchawek Audeo jest wyjątkowy (122 miałem). Niemniej jednak ja uznałem,że dokładanie sobie dodatkowych czynności przy zmianie filtrów ( o czyszczeniu dowiedziałem się chyba z tego właśnie forum ) jest dla mnie dość uciążliwe. I tak jak dźwięk mnie zachwycił, tak konstrukcję z wymiennymi filtrami uznałem za "minus" słuchawek. Nawiasem mówiąc omijam dlatego do dziś właśnie słuchawki dokanałowe Hifimana.

 

Co do samych filtrów : miałem słuchawki oryginalne z odpowiednią 24-miesięczną gwarancją i pierwsza para filtrów zapchała się brudem rzeczywiście po 3 miesiącach. Ale druga- proszę mi wierzyć- po...tygodniu. Podziękowałem i słuchawki od razu sprzedałem.

 

Obecnie użytkuję Sennheisera CX-400 II Precision od ponad 2 lat - bez żadnych filtrów , a konstrukcja tych słuchawek powoduje ,że nie trzeba ich w ogóle, powtarzam, w ogóle w jakikolwiek sposób czyścić. Dźwięk mnie zupełnie zadawala. Aczkolwiek tak jak napisałem: najlepszy dźwięk do 500 zł to chyba właśnie Audeo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je już ładnych kilka lat, raz sprzedałem/wymieniłem się - nie pamiętam ale szybko nsprawiłem swój błąd. Ogólnie bardzo sobie cenię jednoprzetwornikowe armatury. Na chwilę obecną mam phonak112, etymotic hf3 x2, er4pt, er6i - trzecia już para bo dwie zajechałem ale miały ciężkie warunki w pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja do swoich audeo regularnie wracam i jestem z nich szalenie zadowolony. Na miasto nie potrzeba mi absolutnie nic więcej. Chociaż trochę tęsknię do SE530- ale nie ta cena i nie ta ergonomia.

Dziwi mnie natomiast, że tak często wymieniacie filtry. Ja w kilkuletniej historii zmieniałem je tylko raz- nic mi się nie przytyka, wszystko gra jak nowe- porównywałem z ostatnią zapasową parą :) Ale może po prostu rzadko ich używam. Tak czy siak jestem zatrwożony, że Phonak już ich nie robi i że filtry to teraz takie luksusowe dobro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo to że sprzedają z gwarancją, pewnie filtry nie są w niej ujęte. Z drugiej strony nie zalecają używać bez.

Napisałem do sklepu co w przypadku gdy braknie filtrów na gwarancji, czy są to już teraz słuchawki jednorazowe znaczy 2razowe bo są dwa komplety w nowych zestawach

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie co ze sluchawkami ktore sa dalej sprzedawane a filtrow ktore w przypadku tego modelu sa materialem eksploatacyjnym nima. Mnie srednio raz na kwartal zatyka sie jeden filtr i jedna gra ultra cicho wtedy. Do tej pory po prostu wyciagalem nowa pare ale teraz trzeba sie bedzie zaczac bawic w regenerowanie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Proszę nie wyrzucać zabrudzonych filtrów. Można je w prosty sposób

regenerować przez zanurzenie na około kwadrans w zwykłej wodzie

utlenionej, którą można kupić w każdej aptece. Przy ostrożnym

zdejmowaniu i zakładaniu filtrów nawet jedna para może być dzięki temu

używana wiele lat.

Informacja taka jest istotna, w świetle tego, że Phonak zakończył

produkcję słuchawek i po wyczerpaniu zapasów nie będą już więcej

dostępne ani słuchawki, ani akcesoria do nich.

Oczywiście dwuletnia gwarancja jest aktualna - część słuchawek jest

odłożona na potrzeby serwisowe."

[sklep]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo szarych filtrow to wyglada ze sa dostepne na earphonesolutions.com tyle ze nie wysylaja do polskj (ale np do czech i niemiec juz tak). Wie ktos jak to ominac?

można do niemiec wysłać potem do nas, kolega z forum by ogarnął ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropo szarych filtrow to wyglada ze sa dostepne na earphonesolutions.com tyle ze nie wysylaja do polskj (ale np do czech i niemiec juz tak). Wie ktos jak to ominac?

Nie widzę, podrzuć link.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Apropo szarych filtrow to wyglada ze sa dostepne na earphonesolutions.com tyle ze nie wysylaja do polskj (ale np do czech i niemiec juz tak). Wie ktos jak to ominac?

Nie widzę, podrzuć link.

 

 

http://www.earphonesolutions.com/audeo-filter-green.html

http://www.earphonesolutions.com/audeo-filters.html

Ja tylko zielone i czarne widze.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Apropo szarych filtrow to wyglada ze sa dostepne na earphonesolutions.com tyle ze nie wysylaja do polskj (ale np do czech i niemiec juz tak). Wie ktos jak to ominac?

Nie widzę, podrzuć link.

http://www.earphonesolutions.com/audeo-filter-green.html

http://www.earphonesolutions.com/audeo-filters.html

Ja tylko zielone i czarne widze.

Właśnie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Apropo szarych filtrow to wyglada ze sa dostepne na earphonesolutions.com tyle ze nie wysylaja do polskj (ale np do czech i niemiec juz tak). Wie ktos jak to ominac?

Nie widzę, podrzuć link.

http://www.earphonesolutions.com/audeo-filter-green.html

http://www.earphonesolutions.com/audeo-filters.html

Ja tylko zielone i czarne widze.

Właśnie...

 

 

Po prawej wybierasz kolor, są gray

http://www.earphonesolutions.com/audeo-filters.html

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności