Skocz do zawartości

FOCAL fanklub


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam problem w wyborze padów do moich Focali Clear. Myślałem nad sugerowanymi mi kiedyś padami od Utopii. Jest jeszcze jedna rzecz której nie wychwyciłem, a zauważył ktoś inny przy wymianie kabla. Mianowicie stockowe pady za mocno dociskają i dźwięk jest bardziej zbliżony do Elearów z tego czego się dowiedziałem ( nigdy nie słuchałem Elearów, więc się nie odniosę ). Jednak po minimalnym podważeniu dźwięk robi się typowy dla tego modelu. Macie jakieś propozycje co do zmiany na jakieś pady które się nie zapadają ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@witek3213213 Kolega @vonBaron używa w swoim egzemplarzu Clear MG pady. Na pewno będzie mógł  więcej powiedzieć na ich temat. W przypadku zamienników tych padów można brać pod uwagę perforowane Dekoni, które kosztują około 400 zł na Allegro

 

Jak będziesz miał okazję sprawdzić, koniecznie daj znać! 🙂👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w przypadku Focal Celestee i innych zamkniętych Focali, dźwięk zmienia się po zastosowaniu padów Dekoni lub zamiany z padami od innych wyższych modeli Focal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ważne jak będą grać; na pewno lepiej, tylko pytanie na ile lepiej i w jakich rejonach. Fajnie, że wypuszczą nową wersję. Cena jak to cena, audeze 5 też swoje kosztują, a nie uważam ich za jednoznacznie lepsze czy w ogóle lepsze całościowo od utopii. Chętnie posłucham i może będzie zmiana, choć obecnie czekam na poprawioną wersję Raal, choć tu zapewne cena też wzrośnie do około 25 tyś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tak naprawdę wystarczy że będą miec lepszą scenę a wszystko wskazuje że tak właśnie będzie. Oby nie ruszali tonalności bo ta jest świetna. Cena jak na dziejsze czasy nie wydaje się wygórowana jak za flagowe słuchawki choć z drugiej strony 23k PLN za słuchawki dynamiczne to jednak dużo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment Utopie to wg mnie najlepsze słuchawki na rynku, wiec bardzo im kibicuje.

Jeśli nowa wersja doda troszkę subbasu, odsunie średnie z zachowaniem detalu i barwy, zachowa wysokie a scena zostanie powiększona to będą to słuchawki idealne 😉

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepsze na pewno nie (kilka lepszych się znajdzie), ale są dobre czy nawet bardzo dobre :) Bardzo dobre są też z tego powodu, że mi grają bardzo fajnie prosto z laptopa, a do najnowszych staxów, Susvar, abyssa czy Raal trzeba dobrać i wykosztować się na wzmacniacz, żeby to faktycznie zagrało jednoznacznie całościowo poziom wyżej od utopii.

na zdjęciach widać że komora będzie bardziej otwarta i pewnie przez to dźwięk będzie bardzie napowietrzony i nośny, no zobaczymy

dobrze by było, żeby za ten dodatkowy tysiąc dolców była odczuwalna poprawa - projekt mieli gotowy jeśli chodzi o budowę,  więc dodatkowy tysiąc poszedł na przekalibrowanie komory i przetwornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda, a nawet dwie, nie pisałem w wątku o zakupach, żeby nie zaczynać ****ogburzy, ale no prawda taka, że "AWKT nawet nie stały obok Utopii a HD800 to już w ogóle". Jestem w stanie przyznać, że wyżej przeze mnie wskazane są lepsze i pewnie by się coś znalazło jeszcze, ale wg mnie utopie są po prostu lepsze od większości oferowanych obecnie na rynku słuchawek w podobnej cenie (wyjątek audeze 5 - to jest ten sam poziom całościowo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwzględniając jakość grania, jakość materiałów, jakość wykonania, stylistykę i wygodę czyli wszystkie najważniejsze zmienne dla mnie to są to najlepsze słuchawki na rynku. Co więcej nie są zbyt wybredne co do źródła. Mimo wszystko pomijam fakt opłacalności, bo takie Uniqe Melody Mest Mk2 są o włos za nimi, a jednak trzeba wydać 1/3 ceny. A nawet w pewnych aspektach są lepsze.

Susvar i 1266TC nie biorę nawet pod uwagę. Te pierwsze rozpadają się same z siebie, z drugimi trzeba pajacować godzinami z ustawieniem na głowie. To są słuchawki dla pasjonatów najwyższej próby.

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozpadaniem Susvar to nie do końca, a np. w Utopiach padały przetworniki jak muchy, także nie były idealne. Fakt urody im nie można odmówić obok Empyreanow to jedne z najładniejszych słuchawek. Dla mnie wystarczyło by aby scena nie była tak klaustrofobiczna na boki i to już byłby sukces, z ceną przesadzają trochę moim zdaniem, bo coż tam za nowe technologie?

@Samuel_z Raalami to chodzi Ci o CA, powinny być niedługo dostępne, podobno ciekawe są, choć urodą nie grzeszą. Stare Raale przeszły tylko drobne zmiany i chyba nie będą ich poprawiać dalej.

W dynamikach Utopie królują i nawet ZMFy im nie są w stanie zagrozić, nie wiem jak te nowe ale Verite moim zdaniem trochę brakuje.

 

 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontrolę jakości mają, albo lepiej nie mają w ogóle to fakt, ale jeżeli chodzi o pady to większość jak jest mocno użytkowana to się łuszczy w Utopiach też. Tylko Utopie raczej produkują w Europie, a Hihimany wiadomo gdzie. Wszystko zależy ile słuchasz i w jakich warunkach.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o te mi chodzi. 
utopie maja swoje wady ale do nich na pewno nie należą pady- są świetnej jakości i nic tam się nie łuszczy 

Tez czytałem ze niektórym padał przetwornik po jakimś czasie. Na pewno takie zdarzenia miały miejsce. Natomiast czy padaly jak muchy, myśle ze nie, pewnie padaly tak często jak w innych słuchawkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności