Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, ale zawsze się mówi, że słuchawki są mocno ograniczone pod względem sceny i przestrzeni w porównaniu z kolumnami. No i to, z wiadomych względów racja. A jak plasują się tutaj monitory? Czy porównując z przyzwoitym systemem stereo za kilka tys. zł nie odstają pod względem sceny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - Czyli co? Kolejny nawrócony "monitorowicz"? :D

 

Cieszę się niezmiernie!

A co do pytania Hermana to powiem tak... Ciężko będzie Ci znaleźć coś "konsumencko-audiofilskiego" w podobnych pieniądzach, co zagra z taką stereofonią, detalicznością i pozycjonowaniem w przestrzeni jak właśnie monitory studyjne. W końcu to jest ich praca ;) Musisz tylko dobrać takie, które łączą detaliczność z nienachalnością i pewnego rodzaju "kompleksowością" przekazu.

 

Wspomniane Focal Alpha właśnie takie są. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nawróciłem się. Grają bajecznie tylko czekać co będzie jak sie wygrzeją. A posłuchałem sobie z ciekawości YAMAHA HS8 i powiem szczerze, że zjadają w moim mniemaniu TANNOY ale przez br z tyłu dla mnie się nie nadają. A nikt nie skrytykuje miksera którego kupiłem? :D To mój pierwszy mikser wiem, że tandeta podstawa itp ale o wiele lepiej sie sprawuje niż PRODIGY CUBE tylko troszkę szumi ale to jego wada... Ogólnie jestem zadowolony bardzo przejrzyście grają te monitorki i tak zrównoważone są, mam nadzieję, że po dogrzaniu troszkę góra się uspokoi. Teraz wiem, że 8 to był by dziki i głupi zakup. Chodź nie ukrywam, że 8 tez dziś słuchałem i czapki z głów....

 

P.S. Wiem, że dla tekiego wyjadacza jak nismovsky te monitorki to badziew ale....

Edytowane przez licha89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, ile Ty masz lat, nie przesadzaj już, jakby to był badziew to by nikt Ci ich nie polecał. W tej cenie to dobry zakup, tak samo jak monitory presonusa. Yamahy zjadają według Ciebie bo są większe, gdybyś posłuchał reveal 802 to możliwe, że byś zmienił mniemanie ;) Ja z moich e8 jestem zadowolony, choć po zmianie źródła grają inaczej, mniej basu, ostrzejsze wokale ale udało się dopasować brzmienie na samych kolumnach, uciąłem ociupinkę wysokie i średnie, jest fajnie. Brzmienie audiotrak hd2 bardziej mi się podobało ale gdy tylko karta graficzna była obciążona to już spore zakłócenia były, w wymagających grach szum był stale. Teraz mając interfejs jest cisza, jedynie delikatny szum wzmacniacza z głośnika wysokotonowego, który słychać jeśli się przyłoży do niego ucho na 10-20cm.

Edytowane przez outro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8" nie byłoby złym zakupem, więc skońćz z powtarzaniem tego, bo potem ktoś się na Ciebie powoła i będziemy mieli masę zbędnego tłumaczenia ;) nie uważam również, że budżetowe monitory to "badziew". Ba! Sam używam Presonus Eris E5, więc gdybym tak twierdził, byłbym hipokrytą :D

Miksera nie komentuję, bo generalnie polecam zawsze interfejsy audio do monitorów. Wybór jest (póki co niezmienny):
Focusrite Scarlett 2i2
Presonus AudioBox
Behringer Uphoria UMC22

 

A mogę wiedzieć po co kupiłeś mikser?

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi odpowiedzieć, bo gdybym był wróżbitą to przepowiedziałbym sobie numery w losowaniu Lotto lub położenie zwycięskiego kuponu loterii PowerBall :P
Jedyna opcja to rozebranie tych modeli i porównanie :P chociaż to i tak nie musi oddać całej sytuacji. Wszakże implementacja elektroniki jest równie ważna co same komponenty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikser z jednego względu, brak wyjść i mobilnośco w porównaniu do mojej karty, jak np mikrofon. A mikser planowałem już od dawna.

 

Jedno mnie zastanawia, że im dalej siedzę od nich to lepiej bas słychać. ?

 

Jeszcze jedno mnie zastanawia, na monitorach głośność jest ustawiona minimalnie ponan minimum a jak dam na 50% mocy na mikserze to są znaczne przestery to normalne ?

 

Ok już wiem dla czego. Za cicho na monitorach za głośno na mikserku.

Edytowane przez licha89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialbys zrobic jakis szkic pokoju, bo tak to nie wiadomo, dlaczego tak sie u Ciebie dzieje z basem, a czynnikow jest wiele.

 

Co do glosnosci, to ustaw w kompie na max, mixer tak samo i w monitorach stopniowo zglasniaj, az do momentu maksymalnej glosnosci, z jaka bedziesz sluchal,

a pozniej tylko koryguj sobie w mixerze i bedzie gitara.

 

Nie wiem, czy to normalne, raczej nie bardzo, ale nie mialem do czynienia z mixerami studyjnymi, wiec niech lepiej kolega Nismovsky sie wypowie na ten temat ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikser z jednego względu, brak wyjść i mobilnośco w porównaniu do mojej karty, jak np mikrofon. A mikser planowałem już od dawna.

Szum to może być wina miksera. Ja ustawiam monitory na 50% głośności i wtedy dopiero dopasowuję głośność na interfejsie.

A czemu uparłeś się na ten mikser Behringera? Brzmieniowo to on szału nie robi - można go zastąpić interfejsem audio

 

Z szumami własnymi niestety nic nie zrobisz. To nie jest typowy sprzęt HiFi.

 

Bzdura. Miałem zestawy hi-fi i moje monitory przy nich nie szumią wcale ;) dużo zależy od źródła, instalacji elektrycznej i np. wadliwych zasilaczy w kompie.

Ogólnie to polecam podpinać komputer i monitory pod UPS. Kupić byle jaki (żeby choćby 5 minut trzymał prąd) i cieszyć się "czystym sygnałem". L)

 

Monitory są zwyczajnie dużo wrażliwsze na wszystykie syfy po drodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mi fostexy szumialy poki nie zrobilem porzadku wlasnie ze zrodlem - a wlasciwie jego wsyzstkimi we/wy podlaczonymi do innych sprzetow.

potem nie szumialy na wzmocnieniu 50%.

teraz z focali tez szumu nie slysze, acz jeszcze ucha nie przykladalem do nich :P


To jaki interfejs audio polecasz?

Czyli co kupić osobna listew i tam podpiąć tylko komputer i monitory?

nie - caly sprzet audio najlepiej jakby szedl z jednej listwy, z jednego gniazdka w domu. czyki interfejs / DAC tez do tej samej i jesli do niego masz cos jeszcze podlaczone (np. CD, TV czy inne zrodlo) to rowniez...

u mnie to wyeliminowalo wszelkie szumy. acz mam tez filtry.

kompa nie musialem przelaczac na to samo gniazdko - acz moze to kwestia mojego konwertera waveio i zewnetrznego zasilania ze ladnie odcina od niego szumy.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki interfejs audio polecasz?

 

Czyli co kupić osobna listew i tam podpiąć tylko komputer i monitory?

 

To zależy ile wejść/wyjść potrzebujesz. Do podstawowych zastosowań masz trio: Focusrite Scarlett 2i2, Presonus AudioBox oraz Behringer Uphoria UMC22.

 

Z szumami to najlepiej pokombinować samemu z którego gniazdka są, a z którego nie. No i UPS dużo pomaga jak masz ciulową jakość instalacji elektrycznej w mieszkaniu/domu. No i używki drogie nie są :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię i tak miałem dłuższą listwę kupić.


 

To jaki interfejs audio polecasz?

Czyli co kupić osobna listew i tam podpiąć tylko komputer i monitory?

 

To zależy ile wejść/wyjść potrzebujesz. Do podstawowych zastosowań masz trio: Focusrite Scarlett 2i2, Presonus AudioBox oraz Behringer Uphoria UMC22.

 

Z szumami to najlepiej pokombinować samemu z którego gniazdka są, a z którego nie. No i UPS dużo pomaga jak masz ciulową jakość instalacji elektrycznej w mieszkaniu/domu. No i używki drogie nie są :)

 

W sumie to tylko 2 minitorki + słuchawki i mikrofon


A jaka ta listwa ups powinna być taka jaką idzie dostać np w sklepie komputerowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie listwa jest podłączona do innego kontaktu niż reszta sprzętu, pod nią mam podpięte tylko monitory, jeśli podepnę pod nią zasilacz z kompa to już nieźle sieje zakłóceniami a zasilacz to nie jakiś najtańszy no name.

 

http://allegro.pl/listwa-zasilajaca-apc-ups-cyberfort-350-5-gniazd-i5424440143.html

Takie coś znalazłem, dużo tego jest, w sklepie to zapłacisz tyle co za jeden monitor :P

Edytowane przez outro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok tak zrobię i tak miałem dłuższą listwę kupić.

 

To jaki interfejs audio polecasz?

 

Czyli co kupić osobna listew i tam podpiąć tylko komputer i monitory?

 

To zależy ile wejść/wyjść potrzebujesz. Do podstawowych zastosowań masz trio: Focusrite Scarlett 2i2, Presonus AudioBox oraz Behringer Uphoria UMC22.

 

Z szumami to najlepiej pokombinować samemu z którego gniazdka są, a z którego nie. No i UPS dużo pomaga jak masz ciulową jakość instalacji elektrycznej w mieszkaniu/domu. No i używki drogie nie są :)

 

W sumie to tylko 2 minitorki + słuchawki i mikrofon

A jaka ta listwa ups powinna być taka jaką idzie dostać np w sklepie komputerowym ?

 

Ty chyba mylisz zasilacz UPS z listwą komputerową :P

 

To jest UPS:

uninterruptible-power-supply-%28ups%29.j

A to jest "listwa zasilająca" (która w 99% przypadków to niezmierny badziew):

listwa.jpg

 

Ja mówię o UPSach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Acz ups tez ups nie rowny:) zeby cos pozytecznego zrobil,to musi byc porzadny ups online/aktuwny czy jak,sie to zwie i tez z dobra stabilizacja.

Prosciej i tez dobrze to polecam listwy tomanka.

A jeszcze taniej filtercon- acz tam na kilka gniazd jeden uklad filtra wiec mniejsze obciazenie przejdzie "zdrowo".

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, znajomy polecał mi jbl lsr305, mówi, że w tej cenie nie znajde nic lepszego do słuchania muzyki. porównywał z krk rokit. Jak wy uważacie ?

Zastanawiam sie własnie czy to nie będzie lepszy wybór niż eris e5 czy tannoy reveal 502...

miejsce na głosniki od sciany sie znajdzie

Edytowane przez v-max89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności