Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Nie cały ale szumów słuchałem bez podpięcia do innych elementów. Tylko do sieci wpięty. Reszta sprzętu nie powoduję żadnych zakłóceń. Mam PC z zasilaczem superflower, miałem terminal z zasilaczem liniowym ... Bez różnicy. Inne monitory sprawdzałem w profesjonalnym studio gdzie wybierałem te które te szumy mają niby najmniejsze także nie taka bzdura Panie nismovsky.

W takim przypadku trzeba pół elektroniki wymienić w głośniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, znajomy polecał mi jbl lsr305, mówi, że w tej cenie nie znajde nic lepszego do słuchania muzyki. porównywał z krk rokit. Jak wy uważacie ?

 

Zastanawiam sie własnie czy to nie będzie lepszy wybór niż eris e5 czy tannoy reveal 502...

 

miejsce na głosniki od sciany sie znajdzie

 

LSR305 są świetne, ale niektórzy uważają je jako zbyt ostre na górnej średnicy (pozdro Pendragon) :P Dla mnie są fenomenalne. KRK to badziew, więc nie ma co porównywać. ;)

 

JBLe mają lepsze zejście na dole od Erisów E5 czy Reveal 502.

 

A miejsca z tyłu musisz mieć MINIMUM 50-100 cm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę kupić sobie monitory i zaproponowano mi Presonus Eris E5 oraz Mackie MR5.

Potrzebuję głośników do rapu, muzyki klubowej i rzadko innych gatunków, ale rock czy death metal odpadają :D

Warunki jakie posiadam:

- karta w PC to Asus Xonar STX II,

- pokój 3 na 2 metry,

- odległość między moją głową, a głośnikami to jakieś 1,1-1,5m,

- odległość między nimi jaka mogłaby być to 110-120 cm,

- 30-40 cm nad moją głową, ale dokładnie skierowane w stronę moich uszu/głowy za pomocą takich uchwytów na ścianie: http://www.btechavmounts.com/file/bt77-b-2-660-600-jpg


Czy one sprawdzą się w moich warunkach? Które będą lepsze?

Pozdrawiam

Edytowane przez Piospi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ochotę kupić sobie monitory i zaproponowano mi Presonus Eris E5 oraz Mackie MR5.

 

Potrzebuję głośników do rapu, muzyki klubowej i rzadko innych gatunków, ale rock czy death metal odpadają :D

 

Warunki jakie posiadam:

 

- karta w PC to Asus Xonar STX II,

- pokój 3 na 2 metry,

- odległość między moją głową, a głośnikami to jakieś 1,1-1,5m,

- odległość między nimi jaka mogłaby być to 110-120 cm,

- 30-40 cm nad moją głową, ale dokładnie skierowane w stronę moich uszu/głowy za pomocą takich uchwytów na ścianie: http://www.btechavmounts.com/file/bt77-b-2-660-600-jpg

 

 

Czy one sprawdzą się w moich warunkach? Które będą lepsze?

 

Pozdrawiam

Załóż temat w odpowiednim dziale ("Co kupić?"). Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Xenyxy mają baaardzo złą opinię wśród producentów. Co innego w kwestii robienia "wiejskich potupajek z laptopa" ;)

 

Moim zdaniem da się lepiej w tej cenie w kwestii źródła, a przy Twoich wymaganiach to wystarczy, że kupisz sobie Focusrite Scarlett 2i2, monitorki podepniesz złączem zbalansowanym XLR-TRS (jack 6.3 stereo) i będziesz miał bajkę w kwestii brzmienia :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pendragon mówił o tej średnicy przy LSR305, a nie 308. Słuchałem tych 8" i nie odbierałem ich jako agresywnych na wyższej średnicy. Widocznie dużo tu robi różnica w wooferze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to, co to za porownanie 500zl do ponad 4-ech tysi? :)

 

 

Ale nie wiesz o jakiego Focusrite'a mu chodzi :D

Może rozważa np. Clarett 8PreX, Liquid Saffire 56 czy Scarlett 18i20? ;)

 

@ErnestKanada - serio potrzeba Ci tylu wejść/wyjść w interfejsie? Powiedz mi jakie rzeczy zamierzasz podpinać pod ten interfejs to poszukamy czegoś odpowiedniego do potrzeb, bez kupowania na wyrost ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem trochę perspektywicznie, będę podłączał kilka instrumentów ale to z czasem. Natomiast może narazie faktycznie lepiej coś prostszego i tańszego.

Póki co będę podpinał Virusa, może jeszcze jeden synth i mikrofon.

Edytowane przez ErnestKanada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności