Skocz do zawartości

Aktywne Monitory Studyjne - TEMAT OGÓLNY


nismovsky

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to mam dopiero kiepskie pomieszczenie co do układu ścian. Pokój w wąskim prostokącie tj. na długość 460 cm, szerokość 230 cm. Biurko ustawione jest na środku dłuższej ściany i w relacji przednia-tylna ściana mam te 230 cm, ale jeszcze mam segment za plecami. Na podłodze wykładzina PCV i na większości powierzchni dywan. Z lewej przy oknie firanki do poziomu parapetu, po lewej ręce z tyłu sofa z obiciem welurowym. Z prawej z przodu na końcu dłuższej ściany drzwi. TAka to moja akustyczna adaptacja puki co.

Na dniach również planuję kupić monitory wraz z interfejsem focusrite Scarlet 2i2. Przeznaczenie, produkcja muzyczna, mix, mastering.

Wiem, że nie powinienem się pchać w większe niż 6 cali dół, ale wiem również, że jak nie zagrają mi dostatecznie nisko, to będę niezadowolony i jestem w kropce. Z tego, co wyczytałem już chyba wszędzie to na moim topie są Focale omawiane tutaj oraz JBL hmm chciałem 308 ale nawet jak pod skos je na statywach ustawię dając im te 40 50 cm przestrzeni to chyba nadal nie będzie to, a skolei 305 boję się, że wszędzie będzie fajnie oza basem.

Ktoś może rozjaśni te ciemne chmury nade mną?

POzdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pokoju to porzuć LSR308. Focal Alpha 65 / 80.

I zadbaj o porządną adaptację akustyczną, bo pokój masz (z opisu) tragiczny :P (i nie mówię o bzdurnych piankach-piramidkach czy wytłoczkach po jajkach, ale o porządnych panelach akustycznych)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu przeniosl stanowisko odsluchowe pod okno, te 2.30m spokojnie wystarcza do pracy przy biurku, w bliskim polu, a przy dobrej adaptacji bocznych

scian, mozna uzyskac zadawalajacy odsluch z odleglosci ok. 3m od samego okna.

 

Po pierwsze, wez monitory z 8" glosnikiem, typu Alpha80 lub Eris E8, za pomoca korekcji na tylnej sciance, bedziesz mogl obnizyc ilosc basu i delikatnie dostosowac do

warunkow akustycznych pomieszczenia. Na bocznych scianach, w miejscach pierwszych odbic zamontuj panele drewniane na bazie welny PT80.

 

Koszt jednego takiego ustroju na Allegro, to ok. 120zl, osobiscie zamontowalbym 6 takich paneli, dwa na bocznych scianach i 4 w naroznikach, w roli basstrap-ow. Jednak

z racji ograniczonego miejsca, wybralbym panel o grubosci 5cm i nieco odsunal go od sciany, da to podobny efekt, jakby fizycznie byl grubszy, a wyjdzie taniej.

Edytowane przez PENDRAGON
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim pokoju to porzuć LSR308. Focal Alpha 65 / 80.

I zadbaj o porządną adaptację akustyczną, bo pokój masz (z opisu) tragiczny :P (i nie mówię o bzdurnych piankach-piramidkach czy wytłoczkach po jajkach, ale o porządnych panelach akustycznych)

 

Ja bym na Twoim miejscu przeniosl stanowisko odsluchowe pod okno, te 2.30m spokojnie wystarcza do pracy przy biurku, w bliskim polu, a przy dobrej adaptacji bocznych

scian, mozna uzyskac zadawalajacy odsluch z odleglosci ok. 3m od samego okna.

 

Po pierwsze, wez monitory z 8" glosnikiem, typu Alpha80 lub Eris E8, za pomoca korekcji na tylnej sciance, bedziesz mogl obnizyc ilosc basu i delikatnie dostosowac do

warunkow akustycznych pomieszczenia. Na bocznych scianach, w miejscach pierwszych odbic zamontuj panele drewniane na bazie welny PT80.

 

Koszt jednego takiego ustroju na Allegro, to ok. 120zl, osobiscie zamontowalbym 6 takich paneli, dwa na bocznych scianach i 4 w naroznikach, w roli basstrap-ow. Jednak

z racji ograniczonego miejsca, wybralbym panel o grubosci 5cm i nieco odsunal go od sciany, da to podobny efekt, jakby fizycznie byl grubszy, a wyjdzie taniej.

 

Thx panowie za konstruktywną odpowiedź. Wiedziałem, że się nie zawiodę.

Teraz tylko jedna zagwozdka czy focale czy presonusy z 8 dołem. Przebrnąłem przez ten temat od początku więc coś na pewno wybiorę :)

Edytowane przez ElManiaque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kasę wziąłbym na Twoim miejscu Focale Alpha.

I ku nim też się skłaniam chociaż cena jest powyżej zakładanego przezemnie dotychczas budżetu bo miał być do 2 tys. Boję się tylko ich ciemności tzn tych focali, jak pisano tutaj o nich, ale skolei NIsmo tak je zachwala, że.... Presonusy skolei mają mniej dołu, co można wyczytać w recenzjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale Alpha 65 nie nazwalbym ciemnymi. Gora lafodna, okragla ale dokladna i w zaden sposob imo nie wycofana.

Srodek tez rowny. Dol w zaden sposob nie nachalny, a pelny i po prostu nieco bardziej miekki niz np w fostexach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ku nim też się skłaniam chociaż cena jest powyżej zakładanego przezemnie dotychczas budżetu bo miał być do 2 tys. Boję się tylko ich ciemności tzn tych focali, jak pisano tutaj o nich, ale skolei NIsmo tak je zachwala, że.... Presonusy skolei mają mniej dołu, co można wyczytać w recenzjach.

Ale to pisał Pendragon chyba i potem odwoływał, bo problematyczne było ciemne źródło, które tak oddziaływało na Focale :)

Po zastosowaniu jakiegoś jaśniejszego / bardziej klarownego DACa była już znaczna poprawa.

 

Główną zaletą Focali jest fakt, że pokazują masę detali, ale W NIEMĘCZĄCY sposób, dzięki czemu można siedzieć nad materiałem muzycznym dłużej, ale i dobry film w wysokiej jakości będzie dzięki nim cieszył ucho :D

 

To takie kompletne przeciwieństwo suchych i przesadnie ostrych Yamaszek HS ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie inaczej. Moje względnie budżetowe T.Reveal 802 są dosyć czułe na źródło i eq. Zakładam, że podobnie jest z resztą monitorów aktywnych. Łatwo dopasować sobie źródło aby "zmienić sygnaturę" jeśli się znudzi lub do innej muzyki.

Fiio E07k eq Bas +10 +

trochę dachówki się przesuwają :ph34r:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale Alpha 65 nie nazwalbym ciemnymi. Gora lafodna, okragla ale dokladna i w zaden sposob imo nie wycofana.

Srodek tez rowny. Dol w zaden sposob nie nachalny, a pelny i po prostu nieco bardziej miekki niz np w fostexach

 

 

I ku nim też się skłaniam chociaż cena jest powyżej zakładanego przezemnie dotychczas budżetu bo miał być do 2 tys. Boję się tylko ich ciemności tzn tych focali, jak pisano tutaj o nich, ale skolei NIsmo tak je zachwala, że.... Presonusy skolei mają mniej dołu, co można wyczytać w recenzjach.

Ale to pisał Pendragon chyba i potem odwoływał, bo problematyczne było ciemne źródło, które tak oddziaływało na Focale :)

Po zastosowaniu jakiegoś jaśniejszego / bardziej klarownego DACa była już znaczna poprawa.

 

Główną zaletą Focali jest fakt, że pokazują masę detali, ale W NIEMĘCZĄCY sposób, dzięki czemu można siedzieć nad materiałem muzycznym dłużej, ale i dobry film w wysokiej jakości będzie dzięki nim cieszył ucho :D

 

To takie kompletne przeciwieństwo suchych i przesadnie ostrych Yamaszek HS ;)

 

 

Nie inaczej. Moje względnie budżetowe T.Reveal 802 są dosyć czułe na źródło i eq. Zakładam, że podobnie jest z resztą monitorów aktywnych. Łatwo dopasować sobie źródło aby "zmienić sygnaturę" jeśli się znudzi lub do innej muzyki.

Fiio E07k eq Bas +10 +

trochę dachówki się przesuwają :ph34r:

Pozostaje więc się spiąć i dozbierać do Alpha 65 lub 80 hm albo użyć karty kredytowej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się pytałem, to z tego sklepu: http://www.rockonpro.pl/ Focale Alpha 80 były za 1120zł za sztukę.

 

A teraz ponad 1400 zł. Póki co, najtaniej ma Skylark i DJ-Shop (1219 za sztukę).

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kiedyś się pytałem, to z tego sklepu: http://www.rockonpro.pl/ Focale Alpha 80 były za 1120zł za sztukę.

 

A teraz ponad 1400 zł. Póki co, najtaniej ma Sylark i DJ-Shop (1219 za sztukę).

 

Dokładnie dzisiaj rano zerknąłem na DJShop i cena mnie usatysfakcjonowała. Tam zamierzam je kupić bo już kilka zabawek od nich wziąłem :)

Kurs naszego złotego też tutaj nam nie pomaga niestety :(

Jutro do nich uderzę jak wezmę do tego focusrite scarlet i statywy podmonitory może dadzą jakiś rabat. :)

Edytowane przez ElManiaque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kiedyś się pytałem, to z tego sklepu: http://www.rockonpro.pl/ Focale Alpha 80 były za 1120zł za sztukę.

 

A teraz ponad 1400 zł. Póki co, najtaniej ma Sylark i DJ-Shop (1219 za sztukę).

 

Dokładnie dzisiaj rano zerknąłem na DJShop i cena mnie usatysfakcjonowała. Tam zamierzam je kupić bo już kilka zabawek od nich wziąłem :)

Kurs naszego złotego też tutaj nam nie pomaga niestety :(

Jutro do nich uderzę jak wezmę do tego focusrite scarlet i statywy podmonitory może dadzą jakiś rabat. :)

 

10% to od reki powinienes dostac przy takiej kasie, pamietaj - pokerowa twarz i walcz dzielnie o swoje :lol:.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO twarzy, to oni nie będą mojej widzięli bo Dj-Shop we Wrocławiu, aja w Bydgoszczy. Wybiorę jednak ten sklep Skylark bo jak widzę mają damową dostawę. Nad stojakami do tych byków muszę się tylko zastanowić, co by za drogie nie były i kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NO twarzy, to oni nie będą mojej widzięli bo Dj-Shop we Wrocławiu, aja w Bydgoszczy. Wybiorę jednak ten sklep Skylark bo jak widzę mają damową dostawę. Nad stojakami do tych byków muszę się tylko zastanowić, co by za drogie nie były i kablami.

 

Zapytaj się w jednym i w drugim i zobaczysz, co Ci zaproponują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie gniazda są w tych focalach? Wybrałem takie kable:

 

http://www.djshop.pl/i16805,neo,neo-d-txm-class-b-2xjack-trs-2xxlr-m-3m-neo31-.html

Przeciez mozesz sobie sprawdzic w Googlach, sa zdjecia tylnych scianek :). A kabel kiepski kupiles, bo z tego co widze wtyczki sa zalewane czyt. nierozbieralne ;).

Edytowane przez PENDRAGON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jakie gniazda są w tych focalach? Wybrałem takie kable:

 

http://www.djshop.pl/i16805,neo,neo-d-txm-class-b-2xjack-trs-2xxlr-m-3m-neo31-.html

Przeciez mozesz sobie sprawdzic w Googlach, sa zdjecia tylnych scianek :). A kabel kiepski kupiles, bo z tego co widze wtyczki sa zalewane czyt. nierozbieralne ;).

 

PIsałem, żę kabel wybrałem, jeszcze nie kupiłem :)

I teraz bez ściemy. Mam bardzo słaby wzrok, wolałem zapytać i się upewnić.

Zalewanie wtyczek mi nie przeszkadza jak się coś stanie, to wymienię kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem kilku użytkowników Tannoy serii 8 - rozważam właśnie zakup i podpięcie ich pod jakiś adapter BT - żeby moc streamowac muzykę (nie będzie to jedyne źródło ale nie zamierzam kupować interfejsu pod xlr).

Ktoś próbował czegoś takiego i mógłby podzielić się opinią?

 

Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz cokolwiek taniego to dźwięk będzie ****iany. Musisz zrozumieć, że "adapter BT" to defacto DAC i jego jakość ma spory wpływ na brzmienie.

 

Kup sobie jakiegoś soundbara z bluetooth zamiast bawić się w monitory aktywne, skoro kable to dla Ciebie taka ogromna przeszkoda. Niestety, nie każdy sprzęt jest idealny dla wszystkich, a Tobie ewidentnie podpasuje bardziej jakieś konsumenckie ustrojstwo z funkcją streamingu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności