Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Te pogłosy są absolutnie niesamowite. Niestety po kilku dniach słuchania tylko tych słuchawek łapie się, że ich nie słyszę lub nie zwracam na nie uwagi. Czy w Sowach jest ich również mniej niż w pierwszej wersji Jastrzębi?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko jedno wejście RCA (HA-3), gra to piknie tylko nie lubi jak słuchawki zbyt czule podchodzą do sprawy, takie HEki nie mają problemu, podobnie T1, ale wszystko powyżej 100dB przy mniej niż 50 omach, mruczy sobie, akurat na Sowach jest w miarę cicho, ale takie Utopie to już było prawie znęcanie się nad tym mruczącym kotem, bo nie dało się słuchać.

 

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jako druga para słuchawek spisują się świetnie. Tylko miałem się wyprzedać i zostawić właśnie Hawki ale na to chyba nie ma szans. Ciężki orzech do zgryzienia z nimi. Bardzo przyjemnie mi się ich słucha, mają to specyficzne brzmienie, które ciężko opisać komuś kto ich nigdy nie słyszał. Bas u mnie twardy, w dodatku myślałem że mi się wzmacniacz zepsuł bo dziwne ciche szumy zacząłem słyszeć ale się okazało, że ten szum był tam od zawsze, tylko nie zwracałem uwagi. To jest ich główny wow factor - niby słuchamy utworów, które znamy na pamięć, ale nagle odkrywamy dźwięki, których wcześniej nie słyszeliśmy. Notabene bardzo łatwo w nich ocenić jakość produkcji utworu. Jeśli ktoś chciałby jakieś porównanie to niestety ... mogę tylko powiedzieć, że wszystkie moje słuchawki NIE BRZMIĄ podobnie. Może z T50RP po modach Perula da się w pewnych kwestiach je zestawić . Ale na pewno nie grają podobnie.

Największy banan na twarzy wyskoczył mi po tym jak odłożyłem hawki i podłączyłem He-500, bo akurat kabel wrócił. Posłuchałem sobie 3-4 godzinki i znowu podłączyłem Hawki. I kolejna porcja suszenia zębów. To takie rozwinięcie tego wstępu o "drugiej parze". Są dobre i są inne - przez to docenia się nie tylko je, ale też drugą parę słuchawek. Na pewno warto ich posłuchać, u mnie na razie zostają, ale niedługo T90 i modowane DT150 wracają, więc miejsca jeszcze nie mają zapewnionego !

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, widze ze nie tylko ja uwazam holki za ponadprzecietnie szczegolowe. Wszyscy tylko gadaja, ze dociazone, muzykalne, gladkie, miesne, pelne, geste itp, a wg mnie sa bardziej szczegolowe od hd800. 

Ale faktem jest, ze gdy sluchawki wrzeszcza na gorze, to moje ucha chowia sie ogluszone, niczym wrazliwe rogi u slimaka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda...Hawki są wyjątkowe na górze, takie planarne ,wyjątkowe granie...

Nadal mam ją w pamięci, i ciągle jestem zły że nie zdążyłem z zakupem Hawków Audionanika...ehh.

Co zrobić, kto pierwszy ten lepszy...he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolomanolo polecił mi przesłuchanie albumu Prodigy "Fat of the Land". Znam go na pamięć od 20 lat. Dzisiaj na Hawkach poczułem się jakbym usłyszał go po raz pierwszy. Obłed, orgazm dźwięków, usłyszałem takie historie o których nie miałem pojęcia. I właśnie ta szczegółowość o której piszę @audionanik

Polecam i dziękuję za polecenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestuj obie wersje i sprawdź sam. W TopHiFi nie będzie z tym problemu. W MP3Store nie mają i mieć nie będą już pierwszej wersji. Cieżko będzie o dwie wygrzane pary, tonalnie różnice są bardzo duże.

Możesz kupić starszą wersję za 1799 zł i kupić pady za 300 zł - uzyskasz zbliżone brzmienie do Carbonów.

Ale jeśli chcesz dodatkowo pady welurowe, krótszy kabel i słuchawki w innym kolorze to już musisz sam ocenić czy warto dołożyć te kilkaset złotych.

 

 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak do Carbonów dają dwe pary padów: skórzane (chyba je nazywają proteinowe) oraz welurowe.

Już na padach skórzanych jest różnica w brzmieniu. Bas jest bardziej punktowy, poprawiła się dynamika w całym paśmie, oraz słuchawki są jaśniejsze. Jak napisał @Jaworrr można takie pady zamówić. Koszt koło 85 euro z tego co pamiętam plus ship.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.03.2017 o 05:39, LuQi napisał:

A miał ktoś z Was okazję bezpośrednio porównać lub przeczytać gdzieś na temat porównania Nighthawk'ów z Nightowl'ami?

Ja słuchałem, i Thar słuchał jednocześnie obu par. Z tym, że Owle wtedy były jeszcze zimne, ze 20h miały.

Grają bardzo podobnie, ten sam styl kreowania miękkiego dźwięki. Owle miały większą głębie, bardziej sprężysty bas i więcej detali. Nie były to jednak duże różnice. Hawki z padami proteinowymi też dostają zastrzyku detali. 

A wiesz które lepsze? - te których nie masz, jakoś często się to tak układa :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak było, teraz Owle już w pełni wygrzane, może nieco poprawiła się szerokość sceny i rozdzielczość, ale są to raczej zmiany kosmetyczne. Zacne słuchawki, ale jakieś granice rozsądku muszą zostać zachowane, dlatego też wstawiłem je do komisu, podejmując decyzję o pozostaniu przy Denonach ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skaylar Grey pisał, że starali się robić wszystko aby obie pary Carbonów brzmiały bardzo podobnie. Więc to raczej kwestia tego, czy potrzebujemy słuchawek zamkniętych czy otwartych. Wersja otwarta powinna mieć więcej powietrza i szerszą scenę ale to tylko domysły że względu na konstrukcję. 

Edytowane przez Palpatine
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testował ktoś z Was pady welurowe Audioquesta? 

Zupełnie inne słuchawki. Mniej midbasu, wokal dużo bardziej klarowny, przybyło wyższej średnicy. Lepsza separacja i więcej powietrza.

Na pełnych skórzanych jest znacznie ciemniej i pogłosowo.

Gdyby nie wysokie temperatury w weekend pewnie jeszcze długo bym nie założył welurów, a tu takie zaskoczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności