Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Też uważam, że te pady są w całkiem dobrym stanie. Lata temu, gdy miałem Koss UR40 i nie chciałem się z nimi rozstać pomimo tego, że z padów odłaziła ta jakby cerata to zrobiłem tzw. skarpetkowy mod. Metoda prosta, skuteczna i dobrze to wyglądało, a bawełna była zdecydowanie milsza dla skóry niż to sztuczne coś na oryginalnych nausznicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Hustler napisał(a):

Też uważam, że te pady są w całkiem dobrym stanie. Lata temu, gdy miałem Koss UR40 i nie chciałem się z nimi rozstać pomimo tego, że z padów odłaziła ta jakby cerata to zrobiłem tzw. skarpetkowy mod. Metoda prosta, skuteczna i dobrze to wyglądało, a bawełna była zdecydowanie milsza dla skóry niż to sztuczne coś na oryginalnych nausznicach.

Też miałem UR40 i również po kilku latach złuszczyła się szajs-skóra. Zamówiłem wtedy oryginalne pady bezpośrednio u Kossa w USA. Koszt 5 USD. Nie wiem czy to dalej aktualne ale mieli politykę wszystko po 5 USD (w tym wliczone koszty przesyłki), znaczy się każde pady do dowolnych słuchawek z ich oferty :) Później dorwałem antyki Pro 4/AAA z lat 70 i do których Koss również wygrzebał z zapasów magazynowych, wyschnięte bądź co bądź ale mieli :D 

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, x86 napisał(a):

do których Koss również wygrzebał z zapasów

Ale to jest Koss, a nie firma garaż-krzak, która konfekcjonuje kable, a raz jej udały się słuchawki i seria dac-ów, a klienta ma w dupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, lobuz1 napisał(a):

@Perul Ci wydrukuje. Pokazywał wydrukowane adapterki do padów

Adepterki owszem projektowałem, ale do Hawków jeszcze nie robiłem.

Co do drukowania, to tym się nie zajmuję, jedynie projekty robię.

 

1 godzinę temu, side napisał(a):

Mogę gdzieś je kupić? Bez nich to koniec słuchawek :(

Jeśli się nie znajdą, to daj znać postaram się model 3D zrobić.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna opaska, tym razem z neoprenowej osłonki i (tradycyjnie już) gumki, wewnątrz jeszcze kawałek gąbki celem poszerzenia. Zamiast pojedynczej gumki 15mm, dałem podwójną 12mm, dzięki czemu "uchwyty" nie są takie szerokie, a sama opaska stawia większy opór przy zakładaniu :) .

Dodałem też "trzymacz" pośrodku pałąka, niestety nie miałem czarnej gumki, więc jest jasnobrązowa (alternatywnie jeszcze zieloną miałem).

 

374975319_2996660773797696_3368806544232697356_n.jpg

375015301_214743611583202_1456529313275287206_n.jpg

Z Link2Bal SE jest ciut inne granie niż z iBasso DC06, mniej basu, a bardziej zaznaczone średnie tony - różnica jest nieznaczna.

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Hołki w necie (moje przyjechały z welurkami) :

dz03NTA=_src_39202-audioquest_nighthawk_

Hołki u mnie po małej rewitalizacji :

image.jpeg

Uszyta nowa opaska. Z góry skóra naturalna licówka od dołu alcantara (micro suede), w środku wypełnienie 5mm gąbką wraz z elastycznym usztywnieniem. Już miałem zamawiać na próbę pady dedykowane do Audeze Sine ale wpierw wypróbowałem co mam na miejscu. Pierwsze z brzegu ze skóry naturalnej dla Denon D5200/D7200 i strzał w dyszkę. Do tego kabel z cynowanej miedzi z dodatkiem srebra Viablue EPC-4 pod balans 4.4mm i przyznaję, że naprawdę dobrze to gra 👍 Z lekko przymulonych, wycofanych (szczególnie na fabrycznym kablu) otworzyły się bardzo. Zmiany w kierunku Vki czyli zredukowany średni i górny bas z podkreśleniem subbasu o bardziej o sprężystej fakturze. Szeroko, wysoko i bardzo głęboko. Górna fajnie rozjaśniona i rozciągnięta. 

 

Nighthawk2.JPGNighthawk3.JPGNighthawk4.JPGNighthawk5.JPG

Edytowane przez x86
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Do mnie już przyjechały bez oryginalnej opaski ale w poprzednim egzemplarzu mocno się sypała. Wtedy nie miałem maszyny do szycia. Z sympatii do marki Juki sprawiłem sobie najniższy model HZL-27Z to teraz miałem okazję ją wypróbować. Moja matula ma jakąś z Lidla i z szyciem skóry nie radziła sobie zbyt dobrze - Juki jak na razie radzi sobie tak samo jak ze zwykłym materiałem. W przyszłości spróbuję z grubszą skórą. Słucham ich teraz z Shanling H7 :

 

Rześko, fajny wokal i czyste wybrzmienie instrumentu z wyraźnym napowietrzeniem i monumentalnym basem.

Edytowane przez x86
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy próbowaliście swoje Hawki napędzać lampą?

Od poniedziałku wygrzewam Feliksa Echo mk2. Wzmak kupiony pod moje Sennki, jak to OTL nadaje się do wysokoomowych słuchawek - specyfikacja podaje 80 Ohm wzwyż. Pomyślałem sobie, a co tam, spróbujmy i jestem zaskoczony efektem. Zero buły na basie, jest rozdzielczo z dobrym rozciągnięciem w obie strony. Czuć delikatne zaokrąglenie, ale to na prawdę trzeba się skupić, za to scena i ogólnie przestrzeń na duży plus dla Feliksa. Porównuję z Fiio K9 Pro i THX 789 od Dropa. zaczynam się zastanawiać czy tranzystor jest mi dalej potrzebny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, side napisał(a):

Jaki dac do Feliksa?

 

To zależy co chcesz osiągnąć. Top AKM to granie jedwabiste, które bardzo faworyzuje średnicę w swojej rozdzielczości i przekazie. Jest smooth ale zarazem detalicznie i dźwięcznie. Flagowce Sabre to znowu kierunek bardzo rozdzielczej połowy pasma w górę. Mnóstwo informacji z tego zakresu. Może się przez to wydawać że basu jest przez to mniej, ale tylko trochę. Jak chcesz zachować ciepło lampy, i organikę przekazu, to celuj w urządzenia z dobrze zaimplementowanym AKM. Jak chcesz zaś odbić to co "zabiera" lampa, to coś na Sabre w wersji pro. A żeby to połączyć musisz pamiętać że kable nie grajo xD

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ha, ha. Dla mnie już mieli okazję błysnąć z padami do NH, ale nie mogli zrobić od razu padów jak oryginały. Najpierw naciągnęli trochę osób na prototyp, a teraz szukają właścicieli NH na forum, dobre żarty....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mają feedback, że się słabo przyjęły i próbują dalej? A może się przyjęły super i chcą poszerzyć ofertę? Fajnie, jakby popracowali nad hybrydami. Jestem ciekaw, co z tego wyjdzie, chociaż mam w zapasie dodatkową parę oryginalnych hybryd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś szukał padów hybrydowych do nh to na allegro są. Z innych słuchawek, ale prawie takie same, tylko trzeba przełożyć tylni plastik z oryginałów. Różnice kilku mm, a grubości w cm, bo mają 3cm. Chociaż może będą miękkie. Dam znać jak leżą w piątek. Pytanko nowego posiadacza. Z czego zrobić przewód zbalansowany w carbon żeby zrobić brzmienie drewnianych. Miedź occ? Miedź srebrzona? ale ona chyba jest ori w drewnianych.  Mogami?

Screenshot_20240103_215906_Allegro.jpg

Edytowane przez miera
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie postu wyżej, te pady dają fenomenalne brzmienie, każdemu polecam spróbować, tym bardziej za 40zł. Góra złagodniała w stosunku do ori skórzanych padów i jakby się przybliżyła.  Dźwięk jest bardziej jednolity. Co do pogłosu, jest większy, ale nie ma takiej mocy jak na skórach. Pogłos brzmi teraz jak płytkie łu, wcześniej głębokie hu. Nie wiem które pady wolę. Ogólnie jest większa przestrzeń, napowietrzanie. Co do montażu, trzeba je minimalnie naciągnąć, ale po założeniu pasują idealnie. Są grubsze tylko kilka mm, ale moje były wygniecione. Wygoda ta sama jak nie większa. Mimo wszystko brzmienie jest jakby o klasę wyżej. Drewniaków z hybrydami nie słuchałem. Polecam sprawdzić te pady. 

20240105_235847.jpg

Edytowane przez miera
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2024 o 22:00, miera napisał(a):

Z czego zrobić przewód zbalansowany w carbon żeby zrobić brzmienie drewnianych. Miedź occ? Miedź srebrzona? ale ona chyba jest ori w drewnianych.  Mogami?

W drewniakach oryginalny kabel jest z solid core, to właśnie on daje ten zwarty i kopiący bas oraz rozciągniętą, ale nienachalną górę.

Ale i tak brzmienie "drewniaków" robią przede wszystkim pady...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności