Skocz do zawartości

AudioQuest NightHawk


Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham przede wszystkim jazzu, bywają nagrania z dużą ilością basu, wówczas przesiadam się na HE-500, bo na NH robi się była. Jednak do rocka NH najlepsze

Zamknij główny basrefleks ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakiego rocka. Pusc na tym korna. Pomrok basowek przez caly utwor... monotonny i zlepiony :(

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę

Sprawdziłem,płyty tego zespołu kiepsko brzmią na ty słuchawkach,przymulony stłumiony dźwięk ,domyślam się że nie są najlepiej nagrywane.Ale od czego ma się DT 990 PRO :)

Edytowane przez folab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy slabo nagrane... inne sluchawki jakos sobie radza i nie mula...

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Npisałem tak dlatego że większość płyt na Jastrzębiach brzmi u mnie czysto i klarownie,jedynie czasem brakuje trochę światła ,natomiast płyty Korn zabrzmiały za mało rozdzielczo i jakoś ogólnie nie bardzo .Całkiem możliwe że celowo tak nagrali by złagodzić te ostrą muzę ,dlatego fajnie mieć ze dwie pary różnych słuchawek ,ja myślę nad Grado PS 500.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy slabo nagrane... inne sluchawki jakos sobie radza i nie mula...

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Jak tu zostało napisane bas w nh to solidny fundament i coś w tym jest.. dosłownie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jakiego rocka. Pusc na tym korna. Pomrok basowek przez caly utwor... monotonny i zlepiony :(

 

Nie zgodzę się. Słucham właśnie Follow The Leader i linia basowa jest czysta i nic mi się tu nie zlepia. Inna sprawa, że Korn nigdy wybitnie zrealizowany nie był. Faktycznie Korn średnio dobrze mi brzmi na Hawkach ogólnie.

 

Poprawka - Issues to jest jakaś masakra, tak jak piszesz @grubbby, ale nie pamiętam jak ten album brzmi, później sprawdzę na Staxach i iemach.

 

Na ten przykład Alter Bridge - ABIII brzmi ******ście!

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sa to realizacje genialne ale imo kaszana tez nie. He500 fajnie tu rysuja i slucha sie z przyjemnoscia.

Mowie te nh to fajne sluchawy... ale jednak maly klubik ze slaba akustyka, z efektem tubowatym, "echowatym" sie robi jak na dole za duzo sie dzieje.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Grubbby no,jakichś dziwnych płyt słucha że nawet najbardziej gładko grające słuchawki świata ,Hawki wykładają się... :P

Czas posłuchać klasyki lub elektroniki na Jastrzębiach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu ktoś tutaj wmawia swoje przekonania w stylu "moja racja jest najmojsza"? To, że się dany sprzęt może nie podobać to nic nadzwyczajnego, zwłaszcza w kwestii audio. Mamy różne preferencje, gusta, na różne aspekty spoglądamy według poszczególnych priorytetów. Nie wciskajmy nic nikomu na siłę, a to, że "nasze ulubiene" słuchawki w oczach osoby trzeciej nie wypadają tak jak w naszych - trudno, albo i nawet dobrze. Gdyby wszystko było takie idealne, nie byłoby tej całej zabawy w audio.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korn Kornem, ale tu chodzi też o pewne zjawisko, na które zwracano już uwagę. Chodzi o to, że dyskusja kręci się wokół tych samych wniosków i obserwacji od co najmniej kilkunastu stron. Ja wiem już na pamięć dokładnie co kto o nich myśli poza osobami, które dopiero co dorwały te słuchawki.

To wygląda trochę tak, jak psy-samce wyprowadzone na spacer. Jak jeden obsika drzewo czy latarnię, to drugi na to drzewo też musi nasikać. Następnie jeśli to widział ten pierwszy pies, to znowu podejdzie i dokapie swoje parę kropel. I tak w kółko, gdzie widać jak między psami rośnie atmosfera napięcia oznajmiana wyprężonym do góry ogonem "na skorpiona", uszami obsuniętymi na kark i warczeniem. W tym wątku jest to samo, a przynajmniej mocno bardziej niż w innych zakątkach forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korn Kornem, ale tu chodzi też o pewne zjawisko, na które zwracano już uwagę. Chodzi o to, że dyskusja kręci się wokół tych samych wniosków i obserwacji od co najmniej kilkunastu stron. Ja wiem już na pamięć dokładnie co kto o nich myśli poza osobami, które dopiero co dorwały te słuchawki.

To wygląda trochę tak, jak psy-samce wyprowadzone na spacer. Jak jeden obsika drzewo czy latarnię, to drugi na to drzewo też musi nasikać. Następnie jeśli to widział ten pierwszy pies, to znowu podejdzie i dokapie swoje parę kropel. I tak w kółko, gdzie widać jak między psami rośnie atmosfera napięcia oznajmiana wyprężonym do góry ogonem "na skorpiona", uszami obsuniętymi na kark i warczeniem. W tym wątku jest to samo, a przynajmniej mocno bardziej niż w innych zakątkach forum.

 

A co, nasikam jeszcze. Myślę, że niewłaściwie oceniasz atmosferę w wątku, albo chciałbyś, żeby tak było. Ja tu się dobrze bawię :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

all999, jak wiadomo - z zabawą jest jak z Hawkami i wieloma innymi rzeczami. Każdego bawi co innego. Co dla jednego jest śmieszne, dla innego denne albo niesmaczne. Poza tym jest bardzo mała ilość tych samych dowcipów lub gagów, które mnie bawią wielokrotnie powtarzane. Ponadto nie zgadzam się z Twoją oceną mojej oceny i nie interesuje mnie, czy będziesz dalej przy niej obstawał. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu by chyba trzeba było doprecyzować, co to znaczy, że nie mają absolutnie żadnej konkurencji. Akurat ten wątek, bez obrazy dla osób w nim piszących jak i samych słuchawek, jest dla mnie odzwierciedleniem hajpu na te słuchawki. Normalna rzecz na tym forum i pewnie i na innych też. Po Nighthawkach, kto wie - może będą następne słuchawki, może nawet od AudioQuesta, może od jakiegoś innego producenta, które komuś spodobają się na tyle, że znowu się niektórzy na nie nakręcą. I bardzo dobrze, takie hobby, a najważniejsze, żeby była frajda ze słuchania.

 

No i ja nie lubię takiego pisania - bo raczej mało kto ma możliwość przesłuchania absolutnie wszystkich słuchawek czy danego sprzętu w danej kategorii. A potem właśnie robi się taka atmosfera jak już tu zauważono, moja racja jest mojsza niż twojsza - oczywiście w miłej i kulturalnej atmosferze, ale zawsze ktoś musi właśnie te swoje trzy grosze dorzucić, obronić swoją tezę. Majkel całkiem ciekawą analogię podał :)

 

Jestem tu na forum już od kilku lat i ten temat naprawdę mocno się od innych jemu podobnych nie różni, czy to jeśli chodzi o słuchawki, czy o wzmacniacze na przykład.

 

Jedno jest pewne - słuchawki muszę być na tyle ciekawe właśnie, że jest duże zainteresowanie wokół nich. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hype już dawno minął, wątek ma prawie dwa lata, a nadal wzbudza kontrowersje i zainteresowanie.

 

Jest co czytać na forum, jeśli nie interesuje mnie jakiś temat, zwyczajnie go ignoruję i nie zaglądam do niego. Natomiast pisanie o obsikujących psach traktuję jak trollowanie. Tak, żeby się pokazać, przypomnieć o swoim istnieniu raczej, niż dla złośliwości.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Soundman to całkiem niedawno jeszcze Hawki zachwalał w kwestii m.in. wygrzewania, i tak mi się zdawało, że (być może) część użytkowników m.in. dzięki tym wpisom zdecydowało się dać słuchawkom kolejną szansę. Ale mogę się mylić, to tylko takie moje przypuszczenia ;)

 

Co do wpisu majkela to ja tego tak nie odebrałem, ale to już sam majkel się może wytłumaczy jeśli będzie chciał.

 

I tego pisania o psach tak nie odebrałem, ale jest ono dla mnie całkiem trafne w kontekście niektórych wpisów w tym temacie. Jakby takie przeciąganie liny, spór o to, kto ma finalnie rację. I dla mnie to nic dziwnego w sumie, no bo w wielu wątkach tak było, jest i będzie. Każdy też ma prawo do swojej opinii.

 

Mnie zastanawia tylko jedna rzecz - może każdy ma po trochu rację? :) A tylko nie bierze się pod uwagę zgrania z torem i preferencji.

 

Ja np. ostatnio się przekonałem za co lubię swoje FA-003 Ti/HM5 w połączeniu z konkretnym DAC'em - bo z innym jest nie tyle gorzej, co już zupełnie inaczej. I mam jakby inne słuchawki.

 

Może dlatego odbiór Hawków jest tak zupełnie różny?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności