Skocz do zawartości

Fiio X5 vs. iBasso DX90 czy może Sony ZX1?


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

A wracając do tematu, po kij komu DAP o rozmiarze kieszonkowym do użytku domowego??? To jest nonsens.

Poruszam się po domu z DX90 w kieszeni, to jest obecnie mój główny tor, nie widzę w tym nic dziwnego

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Flip Cover i dał on dodatkowy dzień, po prostu ekran nie świeci wtedy, kiedy na niego nie patrzę i to daje jak widać bardzo dużo.

A wracając do tematu, po kij komu DAP o rozmiarze kieszonkowym do użytku domowego??? To jest nonsens. Jeśli dodać do tego fakt, że przecież masa drogich słuchawek ma niską impedancję i dużą efektywność, to już w ogóle robi się wesoło.

 

Zbierajac wnioski ...to rozsadne dla Ciebie ( z uwagi na posiadane sluchawki) jest kupic DX90.Do tego zakupic zapasowe baterie plus ladowarke.

I bedzie niezle.

 

@al999 ma racje.Prawda jest taka ze sa tredny zeby w domu sluchac ze sprzetu przenosnego (chyba zbytek tlumaczyc dlaczego).

U mnie tez stoja jakies "krowy" ale co ja mam siedziec przy nim czy sprzet idzie ze mna? Skoro jakosc dzwieku porownywalna.

Ja widze to tak ze robic wieksze DAP.Ludzie sobie poradza.Kilka lat temu smarfony tez byly wielkie a teraz to norma.

 

Pamietacie jak kilka lat temu HiFiMAN wyprodukowal niby pierwszy audiofilski odtwarzacz.A jak teraz audiofilskie topowe grajki wygladaja?

Podobne klocki o podobnym ksztalcie.I tak bedzie puki ktos nie zmienie trendu.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Flip Cover i dał on dodatkowy dzień, po prostu ekran nie świeci wtedy, kiedy na niego nie patrzę i to daje jak widać bardzo dużo.

A wracając do tematu, po kij komu DAP o rozmiarze kieszonkowym do użytku domowego??? To jest nonsens.

 

To musiales sobie do tego kupowac flip cover? Moj sie wylacza sam po kilku sekundach jak nic na nim nie robie :) Co do DAP'a to sporo ludzi uzywa go w trybie mieszanym zarowno na zewnatrz jak i wewnatrz. W wypadku DX'ow czy X5 ma to sens ze wzgledu na mozliwosc pracy jako DAC/AMP czy chocby brak przywiazania do jednego miejsca. Rownie dobrze mozna powiedziec ze Twoje wymaganie od DAP'a pracy ponad x godzin, w sytuacji kiedy masz dostep do ladowarki, jest bezsensowne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majac dwie baterie w kieszeni jest dobra alternatywa dla grajka ktorego bateria dluzej trzyma.

Zmiana baterii trwa kilkanascie sekund.A majac dlugodystansowaca (to znaczy kupno jakiegos starszego modelu) i tak musisz posadzic go w koncu na ladowarke.

Wiec jest w tym sens.

Patrzac na te 8 godzin pracy to po 2-3 godzinach juz raczej sluchac sie nie chce.

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem Flip Cover i dał on dodatkowy dzień, po prostu ekran nie świeci wtedy, kiedy na niego nie patrzę i to daje jak widać bardzo dużo.

 

A wracając do tematu, po kij komu DAP o rozmiarze kieszonkowym do użytku domowego??? To jest nonsens. Jeśli dodać do tego fakt, że przecież masa drogich słuchawek ma niską impedancję i dużą efektywność, to już w ogóle robi się wesoło.

Fiio Cover ? Pokaż to ...

 

Dwa a jak ktoś nie lubi słuchawek z niską impedancją, już wole nosić cegle niż słuchać 32ohmowych słuchawek jedyny wyjątek to domózgowe korki ale tu nie widziałem więcej jak 60ohm.

A po kij komu telefon jako DAP skoro telefon czerwony od rozmów. Nonsensem jest mierzenie innych ludzi swoją miarą.

 

Przepraszam, że zapytam, ale jakie to słuchawki potrzebują tyle prądu?? Bo te 300Ohmów+ to nie mają nawet kabla mały jack, a chodzenie po domu z przejściówką J->j grozi uwaleniem wtyku.

A kto ci każe nosić 3metrowe kable i to z jackiem 6,35 ?????? Moje hd600 mają 1,1m i jaka 3,5mm w dodatku kontowego. Ale skoro jesteś taki oszczędny ze nie wydasz na wygodę dla zmiany kabla to co my tu poradzimy....

 

Po co smartfon z wyłączanymi aplikacjami, to nie lepiej zwykły acz biznesowy klasyczny telefon głupia mała nokia e-cos czy inny wyciągnie więcej dni bo nie ma bebechów ekranu etc.

Najpierw ludzie narzekają ze chcą mieć wszystko w jednym a potem ze nic z tych rzeczy nie jest tak dobre jak urządzenia do tego przeznaczone.

 

No i kolejna rzecz jak boli ci czas pracy obciążalność to po grom stosujesz 300ohmowe słuchawki, kup iemy które nie mają takiego apetytu, są małe, wygodne, odizolują cie od otoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

chcesz powiedzieć że nie ma dapów on the go na rynku?

Dobrej klasy brzmienie, mały, długo działający na jednym ładowaniu, o mocy wystarczającej do wszystkich portabli, z klasycznymi przyciskami zamiast dotyku - znasz?
Fiio X5

 

Nie jest mały i nie działa długo na jednym ładowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ retter wpisz w google grafiki : Flip Cover HTC ONE M8.

Jest tego mnostwo.Szwagier ma i mowi ze ma sens.

 

Fajne sa do nowego LG G3 ...okienko jak bulaj okretowy.A w tym okienku masz szybki dostep do funkcji.

 

 

 

 

edit: @ retter dla faceta ktory ma okreslone preferencje wybor jest sensowny.Precz ze smarfonem no chyba ze tylko do rozmow.Opcja prosta : grajek osobno a sluchawka do rozmow.

Jakby patrzec na mode to nikt by nie zalozyl skarpet do sandalow.A przeciez to ma same plusy :) he,he...

Edytowane przez Art-S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Roland jak chcesz zastępstwa j3 to kup używanego wave za 150zł i dodatkową baterie oraz kartę. Po konfiguracji dźwięk lepszy od j3 neutralny. Jak będzie brakować mocy to e6, jak potrzeba więcej mocy na jakieś potwory to o2/e12

 

I nie ma sensu ludziom głowy zawracać. Też jestem za przyciśnięciem producentów ale to nierealne. Może nawet bardziej nierealne niż rządy prawicy w Polsce. Na razie chce mi się posłuchać muzyki na sprzęcie którzy brzmieniowo mi się podoba i mogę tylko płakać że nie trzyma tych 30h na jednym osłuchu jak mój świętej pamięci ifp.

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A np. Twoje Beyery T5p czy D5000 nie pójdą z M8?

 

Pojda - ale z ZX1 czy DX90 brzmia po prostu lepiej. Pomijajac juz fakt ze oba umozliwiaja bezwzrokowa obsluge. Wielka zaleta DX'a jest rowniez mozliwosc dokladnej regulacji glosnosci - w androidowych odtwarzaczach to niestety masakra jesli ma sie czule IEM'y

Edytowane przez Dawindyk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartfon jak sama nazwa wskazuje sluzy do czegos wiwcej niz "fon". Jak uzywasz go jako klasyczny telefon to moze i ciagnie te 70-80 godzin. Oprocz zrzutu ekranu samego czasu na baterii pokaz jeszcze uzycie ekranu oraz modulu telefonu. No i jasnosc ekranu, bo ta to dopiero zre baterie. A nie po to mam smartfon zeby uzywac go tylko jako telefonu, od tego mam sluzbowa padline. I nie po to ekran ponad 5 cali zeby slipic w niego i psuc wzrok.

Poza tym, zakladajac, ze bedziesz dapa uzywal w pracy, caly czas masz dostep do zrodla pradu, chociazby z usb. 8 czy 10 godzin non stop odsluchu to i tak wiecej niz jeden dzien odsluchu dla Ciebie.

Na urlop wyjechalem w srode, we wtorek ladowalem dx50. Dzis mamy poniedzialek, czyli jakies 5 dni uzywalem po ok 1,5 godziny dziennie.732cbfca87a259168891610b2f5f18de.jpg

To jakies 7-7,5 h odsluchu a bateria jak na zalaczonym obrazku. Tu musisz uwierzyc na slowo, ze nie doladywalem w tzw. miedzyczasie, bo dx nie ma mozliwosci pokazania uzycia na baterii.

Myslac o dx90 czy x5 patrzysz na urzadzenia dual-mono, ktore z zasady zra baterie, wez po prostu stereo na poczciwym 8740 i tez bedzie dobrze.

Edytowane przez hafis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wez dapa stereo, nie zas dual mono! Wrzuc zmodyfikowany soft i bedzie Pan zadowolony. Do pracy w sam raz, jesli rzeczywiscie zamierzasz pracowac i sluchac, nie zas sluchac i pracowac, bo tu roznica zasadnicza, przynajmniej w przypadku mezczyzny, ktory moze sie koncentrowac na jednej czynnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o słuchaniu w pracy to mogę sobie pomarzyć, zwłaszcza teraz gdy jedna firma leci z nami już 3 tyg. na okrągłą sumkę, przydałyby się bardziej tabletki na pianę wydostającą się otworem gębowym.

 

A tak BTW, to jakie są DAPy a la J3 dziś na rynku? J3 jest super...tylko się zgubił.

Edytowane przez Rolandsinger
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się zapoznać z Nova N1 (pewnie nie spełnia wszystkich Twoich wymogów, ale ma fajny stosunek cena/jakość) - do niskoomówek pod warunkiem, że nie słucha się na "koncertowych" poziomach głośności styknie. Inne ciekawe często zapominane odtwarzacze: Colorfly C3, Cube C30 (odpowiednik nanite n2).

 

@Roland jak chcesz zastępstwa j3 to kup używanego wave za 150zł i dodatkową baterie oraz kartę. Po konfiguracji dźwięk lepszy od j3 neutralny. Jak będzie brakować mocy to e6, jak potrzeba więcej mocy na jakieś potwory to o2/e12

 

I nie ma sensu ludziom głowy zawracać. Też jestem za przyciśnięciem producentów ale to nierealne. Może nawet bardziej nierealne niż rządy prawicy w Polsce. Na razie chce mi się posłuchać muzyki na sprzęcie którzy brzmieniowo mi się podoba i mogę tylko płakać że nie trzyma tych 30h na jednym osłuchu jak mój świętej pamięci ifp.

Co Ty mu polecasz :D Te ampy trzymają przecież za krótko (dla Rolanda poniżej doby to świętokradztwo) ;) Lepiej Fiio E5/E07k.

Edytowane przez oblivion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o słuchaniu w pracy to mogę sobie pomarzyć, zwłaszcza teraz gdy jedna firma leci z nami już 3 tyg. na okrągłą sumkę, przydałyby się bardziej tabletki na pianę wydostającą się otworem gębowym.

 

A tak BTW, to jakie są DAPy a la J3 dziś na rynku? J3 jest super...tylko się zgubił.

A iPoda po prostu nie chcesz? ;) J3 pewnie się znajdzie, jeśli tylko nie zgubiłeś gdzieś w terenie. Sam ostatnio myślałem, że zgubiłem odtwarzacz - iPod Touch 3G i znalazł się po jakimś czasie, a właściwie ... został znaleziony przez moją kobietę. Tak to podobno jest, że niewiasty są bardziej spostrzegawcze i potrafią wszystko znaleźć. :) W tym czasie kupiłem już inny iPod Touch 4G, który mi bardziej zaczął odpowiadać, więc jak byłbyś zainteresowany to mogę się zastanowić czy odstąpić 3G (z pudełkiem i paragon chyba jeszcze gdzieś mam). Charakterystykę znasz, sam pisałeś kiedyś trochę o nim..."pod względem naturalności, sceny, rozdzielczości i barwy, która w 2/3G jest absolutnie wzorowa nie tylko w kategorii sprzętu klasy portable".

http://forum.mp3store.pl/topic/61138-ipod-touch-1g-vs-2g-vs-3g/#entry654781

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności