Skocz do zawartości

Oszustwa na Allegro i nie tylko


Harmony Korine

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie to krętacz, bo mam wysokie podejrzenie, że sciemnia, bo kręci nawet przy ofercie i teraz myślę. Się już nie zastanawiałem by w eufemizmy się bawić ;) . Pisałem trochę z marszu, bo nie chciało mi się rozmyślać nad poprawnością tego ;) .

 

Ciekawe czy dostanę zwrot i czy to Allegro ma mi zwrócić teraz czy sprzedawca - jeśli sprzedawca, to nie dostanę kasy.

 

 

Teraz sprzedawca odpisał w topicu :

 

"PHU-KLEKOWICZ 11 października 2023 12:10

Witam kwota zwrotu została pomniejszona ze wzgledu na to że jeden komplet dotarł uszkodzony ( zbite żarówki )"
 
Czyli to samo co już wcześniej pisał. Właściwie to nawet mniej - idzie w zaparte.
 

Teraz pytanie jak Allegro do tego podejdzie.
 
 
 
--------------------------
 
Jest odpowiedź od Allegro już :) 
 
Pozytywnie rozpatrzyliśmy wniosek z Allegro Protect. Kupujący otrzymuje zwrot pieniędzy: 34,99 PLN.

Wiadomość dla sprzedającego
Zwrot pokrywa Allegro Protect. Zapewniamy, że nie oczekujemy spłaty tej kwoty.

Wiadomość dla kupującego
Pieniądze w ciągu 3-7 dni roboczych trafią na konto lub kartę, z których opłacono zakup. W mejlu znajdziesz informacje o zwrocie.
Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie dlaczego ludzie pytają czy oferta aktualna a póżniej cisza? Nawet są takie egzemplarze na forum co zawracają d…, chcą nawet się spotkać, posłuchać a póżniej nawet nie odpiszą na pytanie jaka decyzja. Może prowadzą jakieś statystyki, albo to Skarbówka? 😅

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Zastanawia mnie dlaczego ludzie pytają czy oferta aktualna a póżniej cisza? Nawet są takie egzemplarze na forum co zawracają d…, chcą nawet się spotkać, posłuchać a póżniej nawet nie odpiszą na pytanie jaka decyzja. Może prowadzą jakieś statystyki, albo to Skarbówka? 😅

 

To jest typ kupującego który lubi sobie jedynie pogadać o zakupie. Co prawda nie ma zamiaru kupić bo zazwyczaj nie ma na to pieniędzy ale na wszelki wypadek dla zabawy lubi sobie pogadać o nim. Taki window shopping.

 

Ale sprzedający też nie są dłużni i trafiają się tacy co lubią sprzedawać a nie sprzedać ;)

 

 

Edytowane przez Spawn
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zauważyłem na moim koncie OLX taką opinię. Najlepsze jest to, że nic temu gościowi nie sprzedawałem, nie mam w zwyczaju sprzedawania uszkodzonych słuchawek, a chyba jedyne ogłoszenie, które wtedy miałem aktywne, dotyczyło IEMów, przy których kabel miał wygięte piny, co było oczywiście opisane.

Wiedziałem, że OLX to jest ściek, ale żeby wystawiać opinie komuś, z kim się nawet nie zawarło transakcji? Nie miałem pojęcia, że tak się da.

Zrzut ekranu 2023-10-14 220949.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, LeonidK napisał(a):

Wiedziałem, że OLX to jest ściek, ale żeby wystawiać opinie komuś, z kim się nawet nie zawarło transakcji? Nie miałem pojęcia, że tak się da.

No niestety wystarczy, że z kimś porozmawiasz i już można wystawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@LeonidKNo bo tam jest jakiś dziwny system właśnie gdzie niejednokrotnie byłem proszony o wystawienie oceny sprzedającemu, od którego z jakichś przyczyn nie kupiłem przedmiotu. Genialne :) Może byłem takim gagatkiem jak to @lobuz1opisał. Generalnie ja to bym przewidział jakieś kary dla sprzedających którzy po kontakcie w stylu: "daję stówę za słuchawki wystawione za 500 bo coś tam" nie decydują się sprzedać przedmiotu. Jakby nie patrzeć, allegro nie dostaje prowizji, a olx hajsu za usługę serwisową przesyłki olx. No a wiadomo że dalej jak ktoś kupi, to może potem znowu odsprzeda ;)

 

Jak się przed tym bronić? Nie wiem, chyba pozostaje nie odpisywać na niektóre wiadomości w ogóle. Wtedy system nie widzi tego jako kontakt chyba? Ale głowy nie dam. 

 

3 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

Zastanawia mnie dlaczego ludzie pytają czy oferta aktualna a póżniej cisza? Nawet są takie egzemplarze na forum co zawracają d…, chcą nawet się spotkać, posłuchać a póżniej nawet nie odpiszą na pytanie jaka decyzja. Może prowadzą jakieś statystyki, albo to Skarbówka? 😅

 

To jeszcze pikuś, najlepsi są tacy co już cenę ustalili i proszą o wystawienie aukcji czy tam zmianę ceny, a potem cisza jak makiem zasiał :D

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u tamtego sprzedającego z Allegro "PHU-KLEKOWICZ" widzę dalej ciekawe kwiatki się dzieją. Tak tylko przypominam, jakby ktoś miał z nim do czynienia :) .

 

"Niestety nie polecam produkty są używane opakowania zniszczone nieestetyczne a wszystko miało być nowe. Po opisie przedmiotu nie idzie wywnioskować że towar jest używany z outletu. " - wypisz wymaluj podobna sytuacja jak u mnie.

 

"Zestaw niekompletny, brakuje jednej nogi. Sprzedawca obiecał rozeznać temat. I milczy mimo kilku zapytań mailowych."

 

Całe szczęście, że już nie muszę się użerać z typkiem :P :) . Z tym, że widzę, iż u nich słabo chyba działa kontrola sprzedawców.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
8 godzin temu, Najner napisał(a):

Cały system ocen na Amazon to jedno wielkie oszustwo. Oby ta platforma niedługo zdechła.

 

 

 

 

Obawiam się, że Twoje noworoczne życzenie jednak się nie spełni... ;)

Niestety, co do meritum, to prawda. Na szczęście ma tam jeszcze jakieś zalety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dla wciąż sprzedających z przesyłką OLX zaszły zmiany regulaminu OLX. Na wniosek UOKIKu moderacja tegoż serwisu otrzymuje podobnie jak na Allegro prawa pseudo-władzy wykonawczej więc warto się 2x zastanowić przed sprzedażą w tej formie :

 

Zrzut ekranu 2024-02-27 200541.jpg

 

Aha dodam, że jak zwracałem HE-500 w zeszłym roku do lombardu ze względu na duży dysbalans kanałów to była gruba kombinacja by to załatwić poprzez system (opłaty były zwrócone). Długo to trwało i wymagało dodatkowych działań po każdej ze stron transakcji. Może ulepszyli rozwiązania systemowe zwrotów od tamtej pory ale na "zwykłym" Allegro przechodzi to o wiele łatwiej bo na Allelokale to nigdy nie zwracałem to nawet nie wiem czy jest taka opcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy orientuje się ktoś jak właściwie działa ochrona kupujących na olx? Olx zaakceptował moje zgłoszenie i mam odesłać sprzęt do sprzedającego, wtedy dostanę zwrot kasy. Chodzi mi o to czy on może coś przycwaniakować i zostanę bez sprzętu i kasy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie, bo jeśli wysłałeś zgłoszenie, to olx nie wypłacił pieniędzy sprzedającemu. Dopiero po kliknięciu, że wszystko „Ok”, albo upływie 24h od odebrania paczki, pieniądze są przelewane sprzedającemu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi bardziej o to że jak już odeślę sprzęt to czy sprzedający nie ma ostatniego słowa, w sensie że może po złości powiedzieć że to ja zepsułem i olx przelewa mu kasę i ma i sprzęt i kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używka kupowana od osoby prywatnej to jest słowo przeciw słowu i sprawa nie do rozstrzygnięcia tak naprawdę. A co to za sprzęt? Ogólnie przecież zakup od osoby prywatnej nie podlega zwrotowi. Ja staram się sprzedawać tylko z odbiorem osobistym, żeby nie było, a już na pewno nie bawię się w przesyłki OLX. W ostateczności przelew - ja wysyłam, zwrotów nie przyjmuję, za to staram się wykazać wszystkie wady sprzętu. Nie wiadomo czy kupujący nie chce tylko pożyczyć sprzętu na chwilę i pod byle pretekstem oddać. A jak komuś zasady nie pasują to nie musi kupować ode mnie.

Na razie głodem nie przymieram, a jak się tak zdarzy, że będę to i zasady pewnie ulegną zmianie. 

Swoją drogą ty twierdzisz tak, sprzedający odwrotnie, a mnie ciekawi na jakiej podstawie OLX wybiera tego komu przyzna rację. Monetą rzucają?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności