Skocz do zawartości

Wybory do parlamentu UE 2014


MrBrainwash

wybory  

87 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy będziesz brał udział w wyborach?

    • Tak
      58
    • Nie
      19
    • Nie wiem
      10
  2. 2. Na kandydata której partii będziesz głosował?

    • Nowa Prawica - Janusza Korwina Mikkiego
      44
    • Ruch Narodowy
      1
    • Europa Plus Twój Ruch
      4
    • Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
      0
    • Polskie Stronnictwo Ludowe
      0
    • Platforma Obywatelska RP
      9
    • Prawo i Sprawiedliwość
      4
    • Polska Razem Jarosława Gowina
      3
    • Demokracja Bezpośrednia
      1
    • Partia Zieloni
      0
    • Samoobrona
      0
    • Solidarna Polska Zbigniewa Ziobro
      1
    • Nie wiem
      20
  3. 3. Pomocnicze pytanie - twój stosunek do Unii Europejskiej.

    • Jestem Eurosceptykiem
      41
    • Jestem Euroentuzjastą
      20
    • Nie mam zdania.
      26


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli to miała być odpowiedź na moje pytanie to ja nie widzę odniesienia się do mojego pytania w żaden sposób. Korwin nie mówi jedynie o obniżeniu podatków (patrzyłem na program, poszedłem na warunki korwinistów - olałem tak zwane prywatne poglądy Korwina) i nigdy nie zagłosuję na partię z takim programem, nawet jeśli nie zagłosuję na żadną inną partię. I z tego należy wnosić że jestem zwolennikiem rządzących? Ktoś tu chyba ma problem z podstawowymi zasadami logiki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tym samym pieknym, kończącym akcentem powinna się zakończyć dyskusja.

 

@ Destruktor Jeśli nie idziesz na wybory to znaczy ze popierasz aktualną władzę, dla mnie to jest logiczne. Jesli jest referendum za wyrzuceniem Gronkiewicz - Waltz, to nie idąc na nie, jesteś za tym aby dalej pełniła urząd. Proste!

Edytowane przez minczin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisalem juz 2razy, ale niech bedzie, ze do 3razy sztuka: Jesli ktos uwaza, ze obnizanie podatkow jest bez sensu (bo o tym de facto jest dyskusja, mimo, ze niektorzy probuja ja sprowadzic do lapania za slowka), to chyba logiczne, ze ten ktos jest za utrzymywaniem podatkow na co najmniej obecnym lub wyzszym poziomie. Podstawowe zasady logiki. Nie dyskutuje tu o tym, czy Korwin jest ladny lub czy sie umie plynnie wyslowic, bo to nie ma znaczenia, choc niektorzy probowali juz w te strone brnac.

pokaz miejsce, gdzie poparlem podnoszenie podatków. Kto nie jest za JKM jest za PO, kto nie jest za JKM jest za podnoszeniem podatkow, kto nie jest za JKM jest komunista i idiota. To ostatnie to parafraza slów Korwina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

minczin - proponuję porównać zasady wyborów powszechnych i referendum o odwołaniu jakiejś osoby, bo różnice są fundamentalne. Jak tego nie rozumiesz - no cóż, trudno. Poza tym mogę też oddać nieważny głos - ale wtedy oczywiście "krul" nie ma głosu, więc też jestem za utrzymaniem złodziei u władzy, czyż nie?

 

Jeśli mam do wyboru - zostawić złe albo sprowadzić jeszcze gorsze (nawet jeśli niektóre rzeczy głosi sensownie), to wolę nie wybierać w ogóle bo nie widzę nikogo logicznie i sensownie myślącego w całym politycznym pieprzniku.

 

A Twój post fatso jest już tak bezdennie głupi że słów brak :)

 

Pozdrawiam i milknę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dam rady przeczytać tego wątku. Parę razy zaglądałem, ale musiałem odpuścić, bo nie chciało mi się czytać i w ten choćby sposób uczestniczyć w konflikcie z kimś się solidaryzując.

1. Jest taka zasada, że jeśli ktoś się nie chce pokłócić, to o polityce w ogóle nie dyskutuje.

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem dzisiaj gwalcona kobiete. Nie pomoglem, ale to przeciez nie znaczy ze popieram gwalcicieli.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

 

Nie dziwie Ci sie, przeciez gwalt to nic zlego, slusznie nie zareagowales, w koncy "Każda kobieta udaje, że stawia jakiś opór"

PS. Odpowiedz poziomem dopasowana do powyzszego porownaina, co wrazliwszych przepraszam, ale powaznie na tym poziomie dyskutowac juz nie potrafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie obraziłeś - wyzywając od wegetarianina, ależ wspaniałe, brawo :) Ty za to pewnie się znasz na jedzeniu wszystkiego co widać w zasiegu wzroku jesli dobrze pamiętam zdjęcia :) Ah, i nie obraziłem Ciebie, tylko żenujące porównanie w poście :)

 

Ja mam w dupie to kto na kogo głosuje - niech sobie głosuje. Chciałem zwrócić tylko waszą uwagę na to że nie popieranie Korwina nie oznacza popierania rządzących partii. Ale u was istnieje tylko fanatyzm - albo my - albo oni, albo z nami - albo nasz wróg. Właśnie dlatego Korwin nigdy nie zajdzie wysoko w wyborach - bo największym problemem tej partii jest on sam i jego fanatycy.

 

Ostatni post, nawet jeśli ktoś teraz mnie wyzwie od, o zgrozo, na przykład weganina :) Idę płakać w poduszkę że złodzieje są u władzy :)

 

EDIT: Jakbyś nie usunął swojego posta Fatso, to niektórzy by zrozumieli zdanie numer 2 w moim poście. Ale ja już tłumaczyć tego nie zamierzam.

Edytowane przez Destruktor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wlasnie udowodniles ze kompletnie nic nie wiesz o JKM. Ale musze Cie pochwalic. Dlugo udawales osobe myslaca. Aa i od mniej wiecej drugiej strony dostosowalem poziom do interlokutorow. No moze za malo laciny uzywam. Ale argumenty z Waszej ligi.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Teraz mnie obraziłeś - wyzywając od wegetarianina, ależ wspaniałe, brawo :) Ty za to pewnie się znasz na jedzeniu wszystkiego co widać w zasiegu wzroku jesli dobrze pamiętam zdjęcia :) Ah, i nie obraziłem Ciebie, tylko żenujące porównanie w poście :)

 

Ja mam w dupie to kto na kogo głosuje - niech sobie głosuje. Chciałem zwrócić tylko waszą uwagę na to że nie popieranie Korwina nie oznacza popierania rządzących partii. Ale u was istnieje tylko fanatyzm - albo my - albo oni, albo z nami - albo nasz wróg. Właśnie dlatego Korwin nigdy nie zajdzie wysoko w wyborach - bo największym problemem tej partii jest on sam i jego fanatycy.

 

Ostatni post, nawet jeśli ktoś teraz mnie wyzwie od, o zgrozo, na przykład weganina :) Idę płakać w poduszkę że złodzieje są u władzy :)

Chciales mnie obrazic i mnie obraziles. Klasy masz pod dostatkiem jak widac.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mnie obraziłeś - wyzywając od wegetarianina, ależ wspaniałe, brawo :) Ty za to pewnie się znasz na jedzeniu wszystkiego co widać w zasiegu wzroku jesli dobrze pamiętam zdjęcia :) Ah, i nie obraziłem Ciebie, tylko żenujące porównanie w poście :)

 

Ja mam w dupie to kto na kogo głosuje - niech sobie głosuje. Chciałem zwrócić tylko waszą uwagę na to że nie popieranie Korwina nie oznacza popierania rządzących partii. Ale u was istnieje tylko fanatyzm - albo my - albo oni, albo z nami - albo nasz wróg. Właśnie dlatego Korwin nigdy nie zajdzie wysoko w wyborach - bo największym problemem tej partii jest on sam i jego fanatycy.

 

Ostatni post, nawet jeśli ktoś teraz mnie wyzwie od, o zgrozo, na przykład weganina :) Idę płakać w poduszkę że złodzieje są u władzy :)

 

Rozumiem, że rodzice w układzie?

 

Jesli nie popierasz NP i PO to kogo popierasz? Jesli nikogo, to popierasz PO, bo nie przeciwstawiasz się temu, jesteś obojetny i to akceptujesz. Inaczej bys głosował na kogoś, chyba, że Ci szkoda paliwa, albo na bilet zeby dojechać do swojego okręgu wyborczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nie potrafie zrozumiec tej mialkosci charakterow wiekszosci dzisiejszej mlodziezy. Na fundamentalne zyciowe pytania, typu: czy jestes za kara smierci, albo czy jestes za eutanazja, odpowiadaja: nie wiem, nie interesuje sie polityka, jestem za facebuniem i wolna maryha. I wydaje im sie, ze to jest wybor neutralny i jest cool. Moze jestem za stary, albo do tego tez musze dorosnac. Ale po prostu tego nie rozumiem. Aha, i no offence dla dyskutantow, to taka ogolna refleksja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie popierasz NP i PO to kogo popierasz? Jesli nikogo, to popierasz PO, bo nie przeciwstawiasz się temu, jesteś obojetny i to akceptujesz. Inaczej bys głosował na kogoś, chyba, że Ci szkoda paliwa, albo na bilet zeby dojechać do swojego okręgu wyborczego.

 

 

Gdyby wybory miałyby coś zmienić, to dawno zostałyby zakazane...

A ja nie potrafie zrozumiec tej mialkosci charakterow wiekszosci dzisiejszej mlodziezy. Na fundamentalne zyciowe pytania, typu: czy jestes za kara smierci, albo czy jestes za eutanazja, odpowiadaja: nie wiem, nie interesuje sie polityka, jestem za facebuniem i wolna maryha. I wydaje im sie, ze to jest wybor neutralny i jest cool. Moze jestem za stary, albo do tego tez musze dorosnac. Ale po prostu tego nie rozumiem. Aha, i no offence dla dyskutantow, to taka ogolna refleksja.

 

Wiesz, mnie bardziej od postawy "mam to w dupie" przeraza ilosc zwolennikow kary smierci wsrod "gorliwych" katolikow, ktorzy nie widza zadnej sprzecznosci swojego stanowiska z piatym przykazaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz, mnie bardziej od postawy "mam to w dupie" przeraza ilosc zwolennikow kary smierci wsrod "gorliwych" katolikow, ktorzy nie widza zadnej sprzecznosci swojego stanowiska z piatym przykazaniem.

To akurat mnie tak nie przeraza, bo moze oni wiedza, jakie jest oryginalne tlumaczenie 5.przykazania, wiec sprzecznosci faktycznie nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wiesz, mnie bardziej od postawy "mam to w dupie" przeraza ilosc zwolennikow kary smierci wsrod "gorliwych" katolikow, ktorzy nie widza zadnej sprzecznosci swojego stanowiska z piatym przykazaniem.

To akurat mnie tak nie przeraza, bo moze oni wiedza, jakie jest oryginalne tlumaczenie 5.przykazania, wiec sprzecznosci faktycznie nie ma.

 

Oczywiscie :D ale nie wiedzialem, ze dwuwyrazowy rownowaznik zdania wymaga interpretacji ;-) Nie zaponij dac znac papiezowi, ze posluguje sie "bledna" wykladnia :D

 

@Fatso

A zdajesz sobie sprawe, ze ten artykul, ktory wkleiles jest co najmniej nierzetelny? Nie bede analizowal calosci porownan, ale wiem co nieco o systemie emerytalnym w UK i dane przytoczone dla tego kraju sa nieprawdziwe. Po pierwsze - wiek emerytalny zostal tam podniesiony do 68, po drugie srednia emerytura tam podana, to skladowa emerytury "panstwowej" wynikajacej ze skladek w NIN, oraz dobrowolnej placonej samemu, albo w formie bonusu przez pracodawce (dosc popularny bonus) - chac byc rzetelnym przy porownaniu do emerytury ZUS powinno sie uwzglednic tylko ta pierwsza skladowa. Srednia dlugosc zycia Polaka tez jest zanizona.

To tak tylko, zeby przypomniec, zeby bezkrytycznie nie lykac wszystkiego co ktos napisze w internecie

Problemem Polski jest to, ze sredni wiek rzeczywisty przejscia na emeryture jest grubo ponizej 67 roku zycia (grupy uprzywilejowane) i tutaj bym szuka oszczednosci w pierwszej kolejnosci.

 

Przeczytalem ten artykul jeszcze raz, i chcoiaz akurat jezeli chodzi o ZUS i emerytury to jest zwolennikiem rozwiazan JKM (nie mylic emerytur z opieka medyczna!), ale naprawde nie moge sie nadziwic, ze wklejasz ten pseudartykul jako przyklad na poparcie tezy. Pseudoartykul bo az kipi od niekompetencji. Bede sie odwolywal do porownan UK-Polska, ostanie akapity. Dlaczego porownuje sie akurat skladke i emeryture przedsiebiorcy? Polskei 1k z hakiem to nie tylko skladki na emeryture, rowniez skladki zdrowotne, to jedno. Ale moze by porownac wysokosc skladek polskiego rolnika i rolnika brytyjskiego? Albo kogos na etacie? Nie, trzeba wybrac skrajny przypadek, zeby pokazac dysproporcje. Straszna manipulacja bo bezczelna i prosta do zdemaskowania przy odrobinie dobrych checi. PO mogloby sie uczyc od jej autora, bo nawet oni tak dobrzy w manipulacjach nie sa.

Edytowane przez sireliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie odniosles sie do Francji ?

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Z prostego powodu, nie mam pojecia o systemie emerytalnym Francji, a akurat brytyjski znam wiec bledy razily mnie w oczy.

Nawet 1 wyraz czasem potrzebuje interpretacji. A wykladnia jest ok, kwestia tej wlasnie interpretacji.

Az sie boje o interpretacje pozostalych dziewieciu ;-)

i koniecznie pamietaj o papiezu, biedak, przez zycie w niesiwadomosci, przez zla interpretacje nie tylko swietym nie zostanie, ale nawet do nieba nie pojdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, w takim razie nie moge sie doczekac inrpretacji, mam nadzieje, ze bedzie podpisana przez jakis autorytet kosciola, w domysle chyba chodzi mi o papieza, jak sie ostanio orientowalem to on tam rzadzi.

 

PS. Znasz osobiscie JKM? Mysle, ze on podobnie jak Papież jest osoba publiczną i zdobycie informacji o jej pogladach nie jest trudne.

 

http://www.vatican.va/holy_father/john_paul_ii/messages/urbi/documents/hf_jp-ii_mes_25121998_urbi_en.html Nie jest to stanowisko Franciszka, ale moze slowa JP2 beda Ci blizsze.

Edytowane przez sireliks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wielką satysfakcję, że poza jednym swoim postem omijałem ten temat jak parchaty. Jak widzę te Wasze sprzeczki, docinki i podkopywanie z ostatnich stron, przypominają mi się komentarze na tvn24 - taki sam pułap i próby elokwentnego wypłynięcia na wierzch z argumentacją, byle tylko nad swoim rozmówcą. MrSheep jednak słusznie zrobił pierwotnie ukrywając ten wątek, zresztą prędzej czy później i tak byłoby to moim zdaniem nie do uniknięcia. Żeby jeszcze powód kłótni (i raportów) był jakiś sensowny, a nie o takie bzdety.

 

Dlatego też stosując własną politykę (ostrzegawczą) proszę (póki co) przywołać się (jeszcze) samodzielnie do porządku (wszyscy).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj go przy okazji. Poza tym papieze na ogol sporo publikuja, poczytaj sobie w przerwie w wertowaniu slownika wyrazow obcych, jak Cie to tak interesuje.

I nie pisalem, ze nie znam interpretacji papieza, ale ze Ty jej widocznie nie znasz. Bo do poznania nie jest zbyt trudna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Evil

 

Były wybory - temat potrzebny. Teraz kiedy każdy zainteresowany wypowiedział swoje zdanie należało zamknąć temat tak jak proponowałem parę stron wcześniej.

 

Zobaczyłem, że dyskusja do niczego nie zmierza i przestałem się wypowiadać.

 

Większość z nas urodziła się już w systemie niewolniczym i duża część zinternalizowała sobie mentalność niewolniczą. Sytuacja jest podobna jak w filmie "Kamerdyner" gdzie ojciec wyrzucił syna z domu za to, że ten walczył o prawa dla czarnoskórych obywateli. Dopiero po latach już w nowym systemie do niego dotarło, że jego syn był bohaterem. (chociaż przykro patrzeć, że ten sam ruch dał się zmanipulować Obamie potem xD )

 

Dla mnie przykro jest patrzeć jak niektórzy prezentują tu postawę wyuczonej bezradności. Tak jak w eksperymencie z psem, gdzie jest on kopany prądem, ale nie ma możliwości ucieczki i jest warunkowany tak długo, że nawet jak już może uciec to tego nie robi tylko dalej leży na macie gdzie go prąd pieści. Większość zdaje sobie sprawę, że jest robiona w tyłek, ale wpojone poglądy nie pozwalają im dostrzec rozwiązania, dlatego nie idą na wybory, a jak idą to głosują na mniejsze zło lub znajomą z widzenia twarz lub ładnie wyglądający produkt PRoweski lub zgodnie z propagandą po prostu, jako sfałszowanym "trendem"

 

Demokracja dobra?

 

Na PiS i PO razem, zagłosowało, nie 60% - to jest manipulacja liczbami. Na nich zagłosowało tylko 15% wszystkich uprawnionych do głosowania, czyli akurat tych zmanierowanych przez jakieś radio czy TVN, Rządy większości? A to dobre :D

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności