Skocz do zawartości
  • 0

Które słuchawki Beyerdynamic wybrać?


galonzo

Pytanie

Długo poszukiwałem tej "właściwej" marki słuchawek, aż w końcu mój ostateczny wybór padł na niemiecką firmę Beyerdynamic. Rozważam zakup jednego z następujących modeli, a mianowicie:

1) T70p 32 Ohm

2) Custom One Pro

 

 

Zależy mi na słuchawkach, które nie potrzebuję żadnego wzmacniacza, albowiem muzyki słucham bądź z odtwarzacza przenośnego (ipad, iphone), bądź z laptopa (macbook). Na marginesie dodam, że jakość utworów to nie mp3, lecz zgrane w bezstratnym formacie CD, lub ściągnięte FLAC; gatunek - klasyka, rap, rock, ogólnie szerokie spektrum. Ponadto, zależy mi na dobrej izolacji dźwięków, zwłaszcza tych wydobywających się na zewnątrz, a to dlatego, że ze słuchawek korzystać chcę także w pracy. Nie jestem audiofilem, lecz zależy mi na jak najlepszej jakości dźwięku, a przy tym - na komforcie słuchania muzyki.

 

Wiem, że są to zupełnie inne słuchawki, nie mniej jednak bardzo proszę o poradę, które z nich - Waszym zdaniem - są lepszym wyborem, biorąc pod uwagę moje preferencje i oczywiście różnicę w ich cenie (pierwsze z nich są ponad dwukrotnie droższe). Czy w moim przypadku - brak wzmacniacza i niekorzystanie ze specjalnego odtwarzacza - warto dołożyć do T70p, czy lepiej wybrać tańsze Custom One Pro? Dodam, że możliwość zmiany wyglądu jest dla mnie irrelewantna. Czy między słuchawkami jest kolosalna różnica w jakości dźwięku, czy raczej do jej odczucia wymagane jest "nad wyraz czułe" ucho?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Nie wiem czy widziałeś, ale tu masz test obu modeli:

http://forum.mp3store.pl/topic/104593-beyerdynamic-t70/ (fakt, że to wersja 250 ohm, ale różnice są podane)

http://forum.mp3store.pl/topic/98745-test-sluchawek-beyerdynamic-custom-one-pro/

Inne słuchawki, inne cena, różne gatunki muzyczne - poczytaj, pomyśl, ku czemu jesteś bardziej skłonny ;)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziękuję za odpowiedź.

 

Czytałem, porównywałem (i wskazane przez Ciebie tematy, i recenzje z innych stron), lecz nadal nie mogę się zdecydować.

 

Chcę kupić wysokiej jakości słuchawki, które dadzą mi jak najwięcej przyjemności ze słuchania muzyki, przy czym - nie chcę wydawać niepotrzebnie kilkuset zł więcej tylko dlatego, że dany model jest bardziej "pro", a ja i tak tej różnicy nie usłyszę. Wybrałem wskazaną markę, bo niemiecka tradycja i fakt składania słuchawek w tym kraju, są dla mnie wyznacznikiem wysokiej jakości, ponadto, Beyerdynamic jest bardzo często polecaną firmą i opinie o niej są niemalże zawsze przychylne, a ja cenię jakość i solidne wykonanie kupowanych produktów.

 

Nie jestem audiofilem, dlatego początkowo zwróciłem uwagę na Custom One Pro, jednakże wciąż mam wątpliwość, czy jeżeli już wybieram słuchawki z wyższej półki, to nie warto kupić czegoś nieco lepszego, o ile oczywiście takim "lepszym czymś" są T70p. Na słuchawki mogę przeznaczyć do 1500 zł, jednakże oczywistą sprawą jest, że niepotrzebnie wydawać większej sumy nie chcę.

Edytowane przez galonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

COp i T70p to są inne słuchawki i dopłata do droższych nie wiąże się bezpośrednio z polepszeniem dźwięku, tylko ze zmianą ich charakteru brzmienia (w tym przypadku).

"Najlepsza jakość dźwięku" jest pojęciem, można powiedzieć abstrakcyjnym.

Napisz jakie masz preferencje brzmieniowe i co oczekujesz od słuchawek.

Beyer Beyerowi nie równy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie jestem specjalistą, więc nie będę posługiwał się profesjonalnymi pojęciami. Moje wymagania to:

a) czysty dźwięk - nie chcę, żeby słuchawki "trzeszczały" przy wysokich tonach (przy saksofonie, skrzypcach itd.), ani też, aby "brzęczały" przy tonach niskich,

b )nie wiem czy to dobrze ujmę, ale wolę raczej ciepłą (naturalną) barwę dźwięku, niż dźwięk wydający się być "sztucznym",

c) cenię dostrzegalność drobnych dźwięków, nie lubię jak wszystko zlewa się w całość,

d) żywe dźwięki, niespłaszczone, chciałoby się powiedzieć - napełniające energią ;)

 

Podkreślam, że muzyki słucham z macbooka pro, nie mam zamiaru nosić dodatkowego balastu w postaci wzmacniacza, aby wydobyć ze słuchawek "moc"...

Edytowane przez galonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na pewno bezpieczniejszym wyborem bez wstępnego odsłuchu będą dla Ciebie COP - są bardziej ciepłe (jak wolisz) i mniej podatne na źródło, z którego grają.

T70p trafią w gusta raczej świadomym odbiorcą, z konkretnymi oczekiwaniami i sprzętem towarzyszącym.

Drożej nie znaczy zawsze lepiej ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak samo Fidelio L2. Równiejsze granie niż COP. Bardziej "dorosłe" i nadal "funowe".

d600 też warte zainteresowania. Mocna podstawa basowa, nieco schowany środek i zupełnie niemęcząca góra. Grają z lekkiej oddali w porównaniu z powyższymi... taki dźwięk "laid back".

Nie masz gdzie odsłuchać?

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności