Skocz do zawartości

FanKlub TAKSTAR


retter

Rekomendowane odpowiedzi

kolega się pyta czy niesymetryczny kabel wpływa na dźwięk a różnica jest tylko w długości skoro to ten sam kabel.

długość nie powoduje opóźnienia między sygnałami, długość przewodu w pałąku jest nieistna dla zmiany brzmienia.

Edytowane przez hibi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, bo niektórzy wymieniają tylko przewód do jednej słuchawki (aka zostawianie kikuta w superluxach, tam to już całkiem oba przewody zostają). Jeżeli się wymienia też przewód od lewej do prawej, to różnice faktycznie marginalne. Nie miałem też na myśli opóźnienia, ale przy kiepskiej jakości przewodach (aka CAL! lub X1 bodajże) mogą być spadki napięć i inne niepożądane zjawiska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w X1 nie ma kiepskiego kabla w pałąku, tylko ten podpinany do muszli.

 

Co do różnic to jak zrekablowałem Maxelle Retro DJ jednostronnie bez wymiany kabla w pałąku to różnica między słuchawkami była słyszalna, ale i tak słuchawki dostały "kopa" większego niż CAL po rekablingu. Do tej pory to chyba najsłabszy przewód jaki spotkałem w (niezłych) słuchawkach. Nie dziwię się że inne rebrandy mogą grać lepiej - wystarczy kabel lepszy dać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo z poznańskiego mp3s twierdził, ze to zupełnie inne(czyt. lepsze) słuchawki. Czy to znaczy, że kabel w Taksach mimo narzekań jest wystarczająco dobry?

Gadał bzdury..

Według mnie, jeśli prosty kabel w PRO 80 jest tak samo dobry jak ten kręcony, nie ma sensu go wymieniać. Dużo roboty, a efekt właściwie ledwo wyczuwalny. Nie jestem przekonany co do polepszenia jakości dźwięku. Chyba nawet bardziej mi się podobały słuchawki z kablem fabrycznym.. o ile kolega je należycie długo wygrzewał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję się z PRO 80 na pokładzie. No ogólnie gościu w sklepie MP3Store mi powiedział że po zmianie kabla nie ma takiej dużej różnicy jak w przypadku recablingu innych słuchawek np. Aurvana Live gdzie ponoć różnica jakości była spora. Moim zdaniem słuchawki grają dobrze w oryginale, nie są wymagające jeśli chodzi o wzmocnienie, ale duże znaczenie ma jakość nagrań i sama jakość toru xd Z telefonu też pociągną ale zależy jakiego. Niektóre telefony są nastawione na przekłamanie brzmienia i mają zresztą dopasowane "zestawowe" słuchawki, nie a każdym fonem czy wzmacniaczem Takstary zagrają ładnie - 100% analiza to nie jest ale bez wątpienia trzeba dobrze dopasować źródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności